Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 4

  • 86 452
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 359
Открих  Grinning

# 406
  • Асеновград
  • Мнения: 3 067
Изглежда добре наистина. Аз имам мей-тай-подобна раница. Слагам първо колана на хълбоците и завъртам, за да може панелът ми е отпред като престилка. Взимам бебето и с едната ръка го придържам отпред, докато с другата вдигам панела на раницата така, че да го прегърна с него. Съ свободната ръка премятам презрамката, така правя и с другата. При мен обаче се закопчават - това го правя с една ръка също. Не мога да видя при теб стремена ли има за крачетата? Мей тайът връзва ли се отпред? Май не? Ето едно клипче, което добре показва колко лесно се слага мей тай за предно носене: https://www.youtube.com/watch?v=gG_I4MV_QHU
Благодаря за идеята за закопчаването.Реших проблема по следния начин.Вместо закопчалки сложих тока през която минават двете презрамки на гърба и се кръстосват.Мятам го на раменете после завързвам на кръста, самата платка си е паднала напред, изтеглям презрамките до колкото е необходимо и завързвам.Така се справяме и сами със слагането.По късно ще накарам някой да ни снима.За платката все още се чудя дали не е малка, и може би,ще и зашия допълнително парче над ръба след време за да я удължа.

# 407
  • Мнения: 106
Влизам да се похваля на отбрана публика, че Боян прави първата си дрямка на моя гръб, с което ми помага за миенето на прозорци - юхуууу, от кога чакам!
Като се има предвид как вчера спа 2 часа след обяд, добра гимнастика ми се заформя Simple Smile
П. с. - След няколко поредни опита в добро настроение, въпросът ми "кога" за махането на възглавничката за новородени на Боба-та отпадна Wink

# 408
  • Мнения: 1 746
ако бебето се носи за кратко в кенгуру, пак ли не се препоръчва? 

# 409
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Никак не се препоръчва. Да, ако е за кратко може да не нанесе вреди, но и за пет минути си е все така ужасно неудобно.  Rolling Eyes

Elora_D, супер! Браво на вас!   bouquet Hug

# 410
  • Варна
  • Мнения: 283
Като сме почнали да се хвалим.. Ние вече сме с раницата. С еластичният слинг доста тежи дребната, а с тъкания така й не свикнах. Но тя вече е 60см/5.5кг и влиза в раницата с подложката за бебе идеално. И главата си държи и даже наднича и се оглежда. Мноооого съм доволна  Heart Eyes ако се науча да кърмя в нея, цена няма да има!

# 411
  • Мнения: 1 746
Като сме почнали да се хвалим.. Ние вече сме с раницата.

с каква раница сте? като сте тръгнали да се хвалите, давайте по същество Laughing

# 412
  • Мнения: 106
Моята е Боба. Аз също имах желание да се уча да кърмя в нея, но сега ми се вижда по-удобно просто да извадя човека от там и да си яде на спокойствие Simple Smile

# 413
  • Мнения: X
Аз се "научих" да кърмя в раницата един ден, когато внезапно ми се наложи. Просто разхлабвам презрамките и отпускам колана, за да сваля детето по-ниско.

# 414
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Мда, неволята и мен ме научи.  Laughing

# 415
  • Варна
  • Мнения: 283
Като сме почнали да се хвалим.. Ние вече сме с раницата.

с каква раница сте? като сте тръгнали да се хвалите, давайте по същество Laughing
Boba 4g  Party

# 416
  • Мнения: 737
Чакайте и аз да питам  Mr. Green
И аз нося в Боба. Зимата детето беше облечено повечко, а и аз също, и презрамките и колана ги бях поотхлабила малко. Сега нали сме вече сме с по-малко дрехи ги позатегнах, но .... те се връщат сами на старото положение (поочупили са се там явно) и коланът започва да ми се свлича и презрамките сами да се отпускат. Някой друг има ли подобен проблем?

# 417
  • Мнения: 106
Фериде, някъде бях попадала на клипчета, които показваха как презрамките се подпъхват през ластичетата на Боба-та и може би после в токата още веднъж и така не могат да мръднат. Не мога да намеря видеото в момента, дано някой има такова под ръка, аз ще продължавам да търся. А всъщност ако навиеш висящата част на колана и прихванеш с ластика дали няма да се получи?

# 418
  • Варна
  • Мнения: 283
Тези ластици в двата края на колана за какво са всъщност?

# 419
  • Мнения: 106
Първоначалното мнението ми беше, че служат най-вече за прибиране на висящата част на коланите, за да не ти се "мандъхерцат" около теб. Така изглежда и на филмчетата на сайта на самите Боба. Но ако намеря въпросното видео - служат и за допълнителна осигуровка срещу приплъзване и разхлабване на ремъците  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт