"Песен за огън и лед" - 13

  • 30 332
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 276
Нормално е един народ със свои традиции, обичаи и богове да изпитва непримиримост към своя завоевател, в случая Егон и Железният трон.
А Бунтът на Бейлон е опит за отхвърляне на властта на Железния трон и връщане на старите обичаи, след като Таргериените не са вече на власт Бейлон е видял удобен момент, но нещата не завършват добре за него. Железнородените не са единствен пример за това.

# 721
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Срещи Робърт, тогава когато умират братята на Теон.

# 722
  • Мнения: 276
Черният Харън е крал по време на Завоеванието, иначе крале на железните острови са били и хора от родовете Грейджой, Грейайрън, Блектайд, Гуудбрадър и още доста, защото са избирали крал по стария обичай, в Светът си ги пише тези неща.  Peace

# 723
  • Мнения: 146
Скрит текст:
Дани не обърна внимание на избухването на кръвния ездач. Тази стара добродушна дебела жена ни най-малко не й приличаше на майги.

— Къде си се учила на знахарството, Мирри Маз Дуур?

— Майка ми беше божия жена преди мен и ме научи на всички песни и заклинания, които най-радват Великия пастир, и как да правя свещен дим и мазила от лист и корен, и от плод. Когато бях по-млада и хубава, заминах с един керван до Асшаи при Сянката, да се уча от техните магове. Кораби от много земи идват в Асшаи, така че се задържах дълго да изуча различните начини на лечение в далечните народи. Една лунопевка от народа на Джогос Нхаи ме дари с песните си за раждане, жена от вашия конен народ ме научи на чаровете от трева, зърно и конско, майстер от Земите на залеза отвори заради мен труп и ми показа всички тайни, които се крият под кожата.

Сир Джора Мормон заговори:

— Майстер ли?

— Марвин, така се назова — отвърна жената на Общата реч. — От морето. Отвъд морето. Седемте земи, каза. Седемте земи. Където мъжете са желязо и където властват дракони. Той ме научи на тази реч.

— Майстер в Асшаи — отрони замислен сир Джора. — Я ми кажи, божия жено, какво носеше на шията си този Марвин?

— Верига, толкова стегната, че можеше да го удуши, Железни господарю, с брънки от много метали.

Рицарят погледна Дани.

— Само човек, обучен в Цитаделата на Древния град, носи такава верига — поясни той, — а такива мъже знаят много за лечителството.


Много ми е интересно, дали и Марвин ще донесе толкова смърт, като знахарката? Вие как мислите?


# 724
  • Мнения: 276
За смърт не знам, но около Марвин със сигурност е интересно и ще бъде интересно каква роля ще изиграе във Ветровете  Peace

# 725
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Скрит текст:
Дани не обърна внимание на избухването на кръвния ездач. Тази стара добродушна дебела жена ни най-малко не й приличаше на майги.

— Къде си се учила на знахарството, Мирри Маз Дуур?

— Майка ми беше божия жена преди мен и ме научи на всички песни и заклинания, които най-радват Великия пастир, и как да правя свещен дим и мазила от лист и корен, и от плод. Когато бях по-млада и хубава, заминах с един керван до Асшаи при Сянката, да се уча от техните магове. Кораби от много земи идват в Асшаи, така че се задържах дълго да изуча различните начини на лечение в далечните народи. Една лунопевка от народа на Джогос Нхаи ме дари с песните си за раждане, жена от вашия конен народ ме научи на чаровете от трева, зърно и конско, майстер от Земите на залеза отвори заради мен труп и ми показа всички тайни, които се крият под кожата.

Сир Джора Мормон заговори:

— Майстер ли?

— Марвин, така се назова — отвърна жената на Общата реч. — От морето. Отвъд морето. Седемте земи, каза. Седемте земи. Където мъжете са желязо и където властват дракони. Той ме научи на тази реч.

— Майстер в Асшаи — отрони замислен сир Джора. — Я ми кажи, божия жено, какво носеше на шията си този Марвин?

— Верига, толкова стегната, че можеше да го удуши, Железни господарю, с брънки от много метали.

Рицарят погледна Дани.

— Само човек, обучен в Цитаделата на Древния град, носи такава верига — поясни той, — а такива мъже знаят много за лечителството.


Много ми е интересно, дали и Марвин ще донесе толкова смърт, като знахарката? Вие как мислите?




Mирри не донесе много смърт, само бебето на Дани евентуално виси на сметката й.
Относно Марвин по-скоро настръхвам от мисълта какво би могъл да направи с вече мъртвите

# 726
  • Мнения: 9 685
Не знам за вас, но аз останах с впечатление, че само Мирри е виждала бебето.

# 727
  • Мнения: 146
И това доста подробно описание на язовото дърво, на Острова на гарваните където живее Марвин.
Скрит текст:
Зад стените на замъка беше студено и сумрачно. Древно язово дърво изпълваше двора. Изваяното на ствола му лице беше обрасло със същия тъмночервен мъх, който висеше натежал от белите му клонаци. Половината клони като че ли бяха голи, но тук-там още шумяха червени листа и там гарваните най-обичаха да кацат. Дървото беше пълно с тях, имаше и още в сводестите прозорци горе, около целия двор. Земята беше изпъстрена от курешките им. Докато пресичаха двора, един плесна с криле над главите им и всички се разгракаха.

КГ получава всяка информация.

# 728
  • Мнения: 276
И за бебето на Дани не е сигурно. Все пак колко случаи за мъртвородени, починали малко след раждането деца от жени Тарг има в историята  Thinking Според мен там случаят е такъв и не мисля, че Денерис няма да е способна да роди дете отново.

# 729
  • Мнения: 9 685
Ахам, магги-то (в българския превод) обясняваше, че няма да роди от Дрого. Затова и ми е чудно, че си мисли, че няма да зачене.

# 730
  • Мнения: 9 144
Марвин е интересен образ, но засега съм по-склонна да го приема че е от нелошите  Mr. Green
Отношението му към студентите?!, конкретно към Алерас и Лео Тирел, това че даде нелоши съвети на Сам и т.н.

Само ще отбележа, че той има доста сходно виждане за Майстерите и целите им с лейди Барбри (новата ми любимка  Flutter ) от различни ъгли без нищо общо между тях двамата.
ЗА разлика от Марвин все по-малко харесвам майстер Лувин, бях пропуснала, че той дрогира Бран за да изчезне контактът му с триоката врана.


пп Нищо чудно да има контакт с КГ, изрично е споменато, че той е пратил Алерас да доведе Сам.

# 731
  • Мнения: 146
Ще роди, няма как да не роди! (Предполагам от Джон Сняг, когато седнат двамата на ЖТ, след като всичко магическо е изчезнало в една голяма последна битка, и започне Векът на хората).

Бумър, забелязъл съм че Мартин описва извратените, убийците и по - скоро отрицателните герои, като доста грозни на външен вид хора. Марвин не е изключение и не съм сигурен, че ще го видим в положителна светлина.

# 732
  • Мнения: 9 144
НЕ мога да се съглася с теб, едно име Тирион  Wink
да, формално е убиец, но не мисля, че някой тук ще го обвини.

Други две имена - Серсей и Джофрьо  Rolling Eyes

# 733
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Ще роди, няма как да не роди! (Предполагам от Джон Сняг, когато седнат двамата на ЖТ, след като всичко магическо е изчезнало в една голяма последна битка, и започне Векът на хората).

Бумър, забелязъл съм че Мартин описва извратените, убийците и по - скоро отрицателните герои, като доста грозни на външен вид хора. Марвин не е изключение и не съм сигурен, че ще го видим в положителна светлина.

Е стига де, Джон може да й е племенник. И аз искам да са двойка,  но шансът е малък. Дани ще роди от Даарио/Юрон  Crazy

# 734
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Не знам за вас, но аз останах с впечатление, че само Мирри е виждала бебето.

Джора не го ли беше видял също? Thinking

Ще роди, няма как да не роди! (Предполагам от Джон Сняг, когато седнат двамата на ЖТ, след като всичко магическо е изчезнало в една голяма последна битка, и започне Векът на хората).

Бумър, забелязъл съм че Мартин описва извратените, убийците и по - скоро отрицателните герои, като доста грозни на външен вид хора. Марвин не е изключение и не съм сигурен, че ще го видим в положителна светлина.
Хич не виждам заедно Джон и Дани. Ако Мартин ги събере виждам един супер нещастен брак/връзка, като имам предвид типа мъже които Дани харесва и колко свързан със Севера се чувства Джон.

Според пророчеството, когато Дани роди живо дете (+ още условия) тогава Дрого ще се върне при нея.

Относно грозен=лош, красив=добър, смятам, че няма такава зависимост. Нито обратната. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт