Акт за раждане без баща.

  • 11 626
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 931
Да кажем: "Каквото сам си напарвиш, друг не може да ти го направи." Сама съм си виновна, защото аз настоявах за този брак. Понякога човек е твърде наивен и вярва, че има положителни промени на място, където промяна просто е невъзможна. Ще си сърбам последствията от грешните решения.
Има само един начин бивш съпруг да не бъде вписан като баща на детето, ако раждането се случи до 300 дни след развода. Ако майката след развода и преди раждането на бебето сключи нов брак, като баща ще бъде вписан вторият съпруг.

# 16
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Нямам брак, нито развод. Планувана бременност, раздяла. Въпросния баща 2 месеца не ме е потърсил, за да се поинтересува как минава дори бременността, дали всичко е наред с бебето и т.н. Не съм в България, а той да, и за да не претендира за детето след това искам да знам какво мога да направя по въпроса с бащинство, права и т.н.
Акт за раждане се издава в българското посолство и детето е български гражданин поне една година. Или изобщо. На мястото на баща има само чертички, нито име нито неизвестен. Детето може да приеме твоето име или името на дядото ако е съгласен. Нищо друго не става. Ако беше в България щеше да имаш всички права както ако си семейна. Положителната страна на тази ситуация е, че си спестяваш главоболия ако детето ти иска да пътува тъй като само твоето съгласие е достатъчно. Казвам го от личен опит.

# 17
  • Мнения: 22
Здравейте,
извинявам се ако въпроса ми не е за темата, но е свързан с имената на детето.
Моето беше записано с моите имена още при раждането. Бащата не пожела да го припознае тогава. Сега преди няколко месеца имахе дело за домашно насилие и по някакви вратички човека подал в общината, че вече е негово. Сина ми е на 14 години свикнал е с имената си до момента и всички документи са издадени с тях. Моля ви има ли начин да е вписан баща му като толкова иска понеже не може да го махна от акта, но детето да си върне имената, с които е свикнало. Не знае как се казва вече достатъчно е объркано и иска да си остане както преди. Него никой не го пита какво иска много ми е кофти така.
С бащата нямам брак и той е женен.


Благодаря ви много за съветите и пак се извинявам ако въпроса не е за тук.

# 18
  • Мнения: 9
Здравей! Много се надявам да намериш отговора на въпроса си! Но моя съвет е да напишеш направо нова тема Simple Smile ще ти е много по-лесно! Успех! (Аман от бащи!) #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 931
Здравейте,
извинявам се ако въпроса ми не е за темата, но е свързан с имената на детето.
Моето беше записано с моите имена още при раждането. Бащата не пожела да го припознае тогава. Сега преди няколко месеца имахе дело за домашно насилие и по някакви вратички човека подал в общината, че вече е негово. Сина ми е на 14 години свикнал е с имената си до момента и всички документи са издадени с тях. Моля ви има ли начин да е вписан баща му като толкова иска понеже не може да го махна от акта, но детето да си върне имената, с които е свикнало. Не знае как се казва вече достатъчно е объркано и иска да си остане както преди. Него никой не го пита какво иска много ми е кофти така.
С бащата нямам брак и той е женен.
Не можеш да върнеш имената на детето, ако  мъжът вече е вписан като баща в акта за раждане. Бащата не е ползвал никакви "вратички", съвсем законно е припознал своето дете. Би следвало от общината да са ти изпратили за становище декларацията за припознаване. Имала си тримесечен срок да възразиш. Ако си го пропуснала, късно е. Разбира се, не пречи да се пробваш с дело за промяна в имената, но шансовете за успех клонят към нула.

Общи условия

Активация на акаунт