Йоркширски териер- тема 8

  • 91 225
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5
Благодаря Татянче
така или иначе вече имам записан час за утре , хем ще видя как точно се оформя ушето ,после ще провам със самобръсначка
той със сигурност ще кротува ако не от друго то от страх милия
сега пък нещо друго ме тревожи и ще споделя с вас
от няколко дни установих че малко в страни на предните лапички има още едно нокътче ,съответно пръстче -значи пето !Вашите имат ли такова ?Спомням си че още преди да го вземем питах жената има ли пето пръстче и тя ми каза че няма и че е 100% йорки ,каквото и да означава това !
И аз сега се уча да гледам животинче и въпреки че много му се радвам се и плаша от всичко ново което откривам в него !
Плаша се много и от факта че детето ми е с алергична астма , на теста от алерголога излезе че точно към куче няма никакъв процент алергия и дори доктора каза че сега е момента да му вземем куче , но като се разкиха синът ми и сърцето ми се свива !Все си мисля че кученцето му вреди .
От вчера пък има нещо като ранички в отвора на ноздрите и пак съм нащрек да не е от алергия към мъничето , макар йоркито да е чистичко и обезпаразитено детето ми докато играе с него си пипа и лицето и нослето , мислите ли че това е проблем ?!

Моята малка принцеса Емма на 18 януари направи 11 месеца, скоро ще и празнуваме годинка. Сега относно петото пръстче, тя има на предните си лапички, това не е страшно. Просто си купувате едни специални ножички за рязане на нокти и внимателно им режете ноктите, но не целите, а само малко върховете. Трябва да се внимава, за да не се отреже и живеца, ще ги боли след това. Хубаво е да си ги чеше някъде, те обичат да го правят.   Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 293
Ами като се режат тя защо не ги е отрязала? Много е лесно да се говори какво трябва, ама не се прави! Това беше малко встрани от поставените въпроси, а сега отговор: петият пръст не означава, че не е истинско йорки, а алергията е сериозна работа и най-добър съвет може да ви даде доктор алерголог.
Тя ни е само фризьорка, кучето ми не е от развъдника й. Предполагам, че на нейните кученца им маха петите пръсти, ако имат такива. Peace
Mish, добре дошли! Hug

Моето куче е от нейния развъдник и има пето пръстче, не са махнати.

# 752
  • Мнения: 422
И ние сме с 5 пръстчета, не са махани и май не смятам да ги махаме.  Момичета във фейса в група Йоркимания БГ има конкурс за снимка на дете с йорки наградата е дрешка за домашния любимиец. Ако иска някой може да участва.
 Ето на този линк мога да покажа нашата малка Кукла Джесика : https://www.facebook.com/501259103282862/photos/a.94548890885987 … ype=3&theater

# 753
  • Варна
  • Мнения: 448
Влючвам се отново да ви кажа че правихме тест при алерголог и той показа че точно към куче синът ми няма алергия !
А в събота водих дребния кучо на фризьор :уши , ноктенца...и там ми казаха че това пето нокътче било съвсем нормално , лошо било когато го има на задните лапички !
Между другото два дни след ,,подстрижката,, ушенцето се изправи  Grinning
Да ви питам друго , така интензивно ли растат вашите бебоци , за месец е наддал 200 грама , а никак не го прехранвам , дори си има режим и дажба бебето !
на 2 месеца и половина , четох някъде че до 3-я месец е най-интензивния им растеж !

# 754
  • Мнения: 7 106
До 5-6-тия месец растат интензивно, моята е качвала и по 450 гр. м/у 3-4 месец. Нека расте, това му е работата сега Simple Smile.
Петият пръст  създава проблеми и е желателно да се маха /ако го има/ на задните крачета, на предните всички имат, по-скоро е изключение да нямат там.

# 755
  • Мнения: 10
Здравейте,темата ви е страхотна.От една седмица съм горд собственик на мъниче.Казва се Шели и е страхотна. Проблема е че много се хапе .Купила съм какви ли не че силки и нищо.Поглежда ги пробва по един път и пак ме напада.Моля за съвет как да го науча да не хапе. Благодаря Ви bouquet

# 756
  • Мнения: 422
Здравейте,темата ви е страхотна.От една седмица съм горд собственик на мъниче.Казва се Шели и е страхотна. Проблема е че много се хапе .Купила съм какви ли не че силки и нищо.Поглежда ги пробва по един път и пак ме напада.Моля за съвет как да го науча да не хапе. Благодаря Ви bouquet

И ние сме със същия проблем. Джеси хапе мен и малката. Мъжът ми я научи да не го хапе него. Може би до някъде и аз съм виновна, че играем с нея и тя така се научи да ме напада.

# 757
  • Мнения: 2
Здравейте,
имаме от няколко дена прекрасно малко момченце на 42 дни.Дъщерята го кръсти Тоби.
Засега се учи на памперс, хубавото е че винаги по голяма нужда се сеща да ходи до памперса.
Хапва нормално. Абе изобщо всичко е чудесно, ако не беше това,че на м.ъжа ми му изби някаква
алергия и му казаха, че е от кученцето.Та сега търсим да го продадем спешно.Ако някой има познати които търсят мъник нека ми пише на лични.Кученцето има първа ваксина и е обезпаразитено вътрешно. Взето е от Netti's dog, но е във Варна.

# 758
  • София
  • Мнения: 1 554
Скрит текст:
 
Здравейте,
имаме от няколко дена прекрасно малко момченце на 42 дни.Дъщерята го кръсти Тоби.
Засега се учи на памперс, хубавото е че винаги по голяма нужда се сеща да ходи до памперса.
Хапва нормално. Абе изобщо всичко е чудесно, ако не беше това,че на м.ъжа ми му изби някаква
алергия и му казаха, че е от кученцето.Та сега търсим да го продадем спешно.Ако някой има познати които търсят мъник нека ми пише на лични.Кученцето има първа ваксина и е обезпаразитено вътрешно. Взето е от Netti's dog, но е във Варна.
 
Точно от тази порода е невъзможно да се получи алергия!

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 14:39 от erna

# 759
  • Мнения: 2
Оказа се,че алергията не е от бебето.Добре, че не го продадохме.
Сега ще има да ходим с парцала след него Grinning

# 760
  • Мнения: 3
 Wink Членувам в една група в фейсбук, която сега направи и сайт, много ми допадна и там може да има много полезни неща и реших да го споделя с Вас. http://mypet-bg.com/

# 761
  • Мнения: 3
Здравейте на всички!Чета Ви от доста време,всъщност откакто взехме нашия Мечо.Продължавам да чета,защото повечето неща са изключително полезни за мен.По-късно ще напиша подробности за нашия сладур,но сега ме интересува следният въпрос,който може и да ви се стори наивен:Възможно ли е кученцето да се рзболее/зарази от болестта на стопанина си?Става въпрос за грип,който карам много тежко в момента и съм притеснена за кученцето.Мечо е на 2 месецаи десет дни и има поставена втора ваксина преди три дни.

# 762
  • Мнения: 7 106
Margolane , няма никаква опасност да прихване от теб, така че се оправяй бързо и не го мисли. Човешките настинки  и грипове не се предават на кучетата, те си боледуват от техни.

# 763
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора!Още не мога да се ориентирам в сайта,как се поства,как се отговаря,как се качват снимки,но с времето ще се науча.

# 764
  • Мнения: 3
Опитвам се да представя моя сладкиш Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт