Хитринки за всякакъв случай-тема 11

  • 86 828
  • 804
  •   1
Отговори
# 780
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
Здравейте, незнам дали в темата се обсъждат подобни неща, извинявам се ако не е подходящо.
Исках да ви попитам дали сте обсъждали някъкав домашен начин за премахване на нежеланото окосмяване. Знам, че имаше някакви рецепти с кислородна вода и разни други. Ще се радвам ако ми помогнете Simple Smile
С кислородна вода се третират само космите над повърхността на кожата, изсветляват, някои стават чупливи, зависи от косъма по принцип, космите са различни у различните хора. Но всъщност с кислородна вода космите не се премахват, само стават по-малко видими, ако кожата е светла. Ако не е - точно обратен е ефектът.

Моята идея е да се получи нещо като при косата на главата, колкото и да се отрича химиите вредят на косъма и тя оредява. Това искам да постигна само че по краката, затова попитах за нещо ефективно

# 781
  • Мнения: 19 081

Моята идея е да се получи нещо като при косата на главата, колкото и да се отрича химиите вредят на косъма и тя оредява. Това искам да постигна само че по краката, затова попитах за нещо ефективно

Тук има даден някакъв метод с пемза и кислородна вода, не съм го пробвала:
http://www.evropea.com/premahvane_kosmi_kraka.html

# 782
  • Мнения: 1 120
Да благодаря за съвета за махане на котлен камък от електрическа кана с лимонтозу.  Hug
Вече втори път я чистя по този начин - слагам малко вода да заври (на минималното възможно ниво) + малко лимонтозу. Като почне да ври вдигам капака, за да не изключи каната и добавям още лимонтозу. Така ври 10 минути. Супер е  Peace

# 783
  • Мнения: 9 991


Абсурд, гори и попива през кожата, подобни глупости могат да и костват скъпо, ако не дерматит, то дори живота ooooh!.

Padme, Никакви косми с изрусяване не можеш да махнеш. Ако искаш ги намажи със супра и да окапят няма да е трайно.

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 10:20 от adelinda

# 784
  • Мнения: 505

Абсурд, гори и попива през кожата, подобни глупости могат да и костват скъпо, ако не дерматит, то дори живота ooooh!.

Padme, Никакви косми с изрусяване не можеш да махнеш. Ако искаш ги намажи със супра и да окапят няма да е трайно.
[/quote]

Съжалявам, казвали са ми го, не съм искала да давам подвеждащи и кофти съвети. Неука съм в това отношение, не искам да съм опасна със съвета си, така че ще го редактирам. Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 19:39 от TeditoTodorova

# 785
  • Мнения: 9 991


Съжалявам, казвали са ми го, не съм искала да давам подвеждащи и кофти съвети. Неука съм в това отношение, не искам да съм опасна със съвета си, така че ще го редактирам. Simple Smile

Който ти го е казвал няма акъл за 2 стотинки, и няма 16 години, гаранция давам. Ще си коригирам и аз поста, не мога да изтрия цитираното от теб.  Peace

# 786
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
Въпреки, че знам, че едва ли някакви подобни неща ще ми свършат желаната работа, но просто много ми се иска да открия нещо, с което да постигна желания ефект и повече да не се занимавам с косми Simple Smile. Предполагам не само аз имам такова желание Simple Smile

# 787
  • Мнения: 778
Има такова нещо, но и то иска поддръжка - казва се фотоепилация.

# 788
  • Мнения: 13 555
Има такова нещо, но и то иска поддръжка - казва се фотоепилация.
Допълвам и лазерна епилация.

# 789
  • Мнения: 221
Допълвам и лазерната, и фотоепилацията струват доста пари на квадратен сантиметър. Освен това трябва да се прави от добър професионалист ако не искаш да си ходиш с белези. Фотоепилацията се прави предимно зимата, защото тогава космите естествено изсветляват като не се печеш на слънце. Фотолазерът "хваща" тъмните косми. Поне преди време беше така.

Въобще защо искаш да си ги махаш?! Зимата те топлят, задържат феромоните под мишниците и на ...и с възрастта намаляват (70-80г)?!   Joy

# 790
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
И аз не съм чувала добри отзиви за фото и лазерната епилация, че не вършат никаква работа и може да си увредиш доста повече кожата, отколкото с белина.
Незнами аз защо да ги махам като лятото пазят и от слънцето  Joy

# 791
  • Мнения: 9 991
Ами аз се епилирам и не ги мисля много моите косми. Не си правя шега, от белината може много да пострадаш, освен че не вярвам файда да има. Фотоепилацията, лошо не знам, но хваща наистина само тъмни косми. Рекламират и кремове, но няма хиртинка, ако това търсиш в темата.

# 792
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Въпреки, че знам, че едва ли някакви подобни неща ще ми свършат желаната работа, но просто много ми се иска да открия нещо, с което да постигна желания ефект и повече да не се занимавам с косми Simple Smile. Предполагам не само аз имам такова желание Simple Smile
Не, не си само ти. Затова, ако някой открие такава хитринка, която да е различна от фотоепилация и лазерна такава, ще спечели Нобелова награда. Кислородни води, пемзи и т.н. домашни средства увреждат косъма, който вече е израснал над кожата (и много често - и кожата заедно с него), но луковицата на косъма си остава вътре в кожата и той си расте пак несмущаван - затова такива средства не са постоянни. Да, лазерната и фотоепилацията си имат своите рискове, но пък друго засега няма открито, за съжаление.

# 793
  • Мнения: 807
като гледам май само Тарзан от филмите е намерил ключа. Дълга гъста коса и нито косъмче по цялото тяло Simple Smile

# 794
  • Мнения: 221
Padme, страшно си права!!! Космите лятно време са вместо крем против слънце 50 ти фактор. Особено тези при мъжете. Виждала съм преди и след като се махнат космите и това не е майтап!

ANONIMEN_3 е права също! Само Тарзан, Маугли и индианците начело с Винету нямат косми другаде освен по главата!!!  Joy

Сега като се замислям Джеймс Бонд дали си има храстче освен на главата и някъде другаде и пречат ли му те на подвизите?! newsm78  Joy

Общи условия

Активация на акаунт