С какво ходите обути вкъщи?

  • 34 188
  • 353
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Тарталета, явно все не попадам на добри джапанки, щото след 2-3 пранета ми се разпадат Wink

Чакай, чакай! Темата неминуемо ще мине през идването и ходенето на гости, необходимостта от събуване и нарушаването на естетиката на ССФ!
И аз се чудя къде ли са онези, особено живеещите в чужбина, които си ходят вкъщи с обувките и още не са дошли да ни кажат какви сме ориенталки, че и гостите си да събуваме.
Вие не знаете ли, че ССФ е секси и по джапанки? Ужас! Да се образовате, веднагически Laughing

А това дали си ходят с обувките вкъщи не зависи от държавата, а от предпочитанията на самите хора Wink

# 61
  • Мнения: 4 310
Вкъщи - бос крак  с джапанки лятото и по-голямата част от зимата. Ако ми е студено боса с чехли. Rolling Eyes
Обикновено са ми много топли краката и така ми е най-удобно.
Когато тръгна да се обувам и завивам, мъжа ми познава, че се разболявам и че нещо не е наред.
 

# 62
  • Мнения: X
Чакай, чакай! Темата неминуемо ще мине през идването и ходенето на гости, необходимостта от събуване и нарушаването на естетиката на ССФ!
И аз се чудя къде ли са онези, особено живеещите в чужбина, които си ходят вкъщи с обувките и още не са дошли да ни кажат какви сме ориенталки, че и гостите си да събуваме.

Скандинавците се събуват както в своя дом, така и на гости
С обувки никой няма да ти влезе тук

# 63
  • София
  • Мнения: 15 505
Лято - джапанки, зима - меки чехли. Не мога да ходя боса. На гости не давам да се събуват.

# 64
  • Мнения: 25 884
Лятото ходя с едни такива само за вкъщи са ми

Зимата имам пантофи, коита са ми лични. Имам и 2-3 чифта чисто нови за гости. Събуват се хората, никой на сила не събувам...пък и с ботуши става топло... Laughing

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 795
С кешли. Така ги нарича детето.
Подозирам, че дамата, живееща над нас носи токчета, понеже точно това се чува - трак-трак-трак. Шум от високи, тънки токчета.  Crazy

# 66
  • Мнения: 1 959
Чакай, чакай! Темата неминуемо ще мине през идването и ходенето на гости, необходимостта от събуване и нарушаването на естетиката на ССФ!
И аз се чудя къде ли са онези, особено живеещите в чужбина, които си ходят вкъщи с обувките и още не са дошли да ни кажат какви сме ориенталки, че и гостите си да събуваме.

Скандинавците се събуват както в своя дом, така и на гости
С обувки никой няма да ти влезе тук

Не мога да твърдя за целокупния английски народ, но моите приятели и познати-англичани, също са така.
Майстори и други служебни лица, които са влизали в къщи на горния ни етаж, където събувам, си носят и специални калцуни, май им се казва.

Ако ще правя сравнения, бих посочила това-никой няма да се обърне и възмути, че са го събули и да каже, че е селяния. Или обратното-че като се ходи с обувките, били мизерници.
Каквото-такова, уважава се и толкова.


А иначе, както разни форумки се възмущават от голите крака на тукашните деца, така пък аз не разбирам омотаването с три ката, космонавта, шала през устата и т.нат  Wink

# 67
  • Мнения: 1 788
Скандинавците се събуват както в своя дом, така и на гости
С обувки никой няма да ти влезе тук
Peace
А иначе, както разни форумки се възмущават от голите крака на тукашните деца, така пък аз не разбирам омотаването с три ката, космонавта, шала през устата и т.нат  Wink
Точно!  Peace
Няма да забравя как гледах, когато от детската градина ги бяха изкарали децата в най-големия дъжд да тичат навън.
Разбира се, облечени с непромокаеми гумени дрехи.
Но бързо се свиква с разликите Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 18 791
Зимата с ботуши за вътре,а лятото с джапанки.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 884
Според настроението и температурата. Имам няколко чифта чехли, терлици и вълнени чорапи. Но лятото обикновено щрапам боса Laughing

За мен джапанките са по-нехигиенични - порестата материя задържа пот, а чехлите все пак се перат. Джапанките най-много да ги разваля ако ги пусна в пералнята 2-3 пъти Confused
Повечето чехли са си смрадливи изкуственяци, сигурно това има предвид потребителката.

А кой нормален човек си купува порести джапанки, не зная.


Боса гледам да не ходя, че мразя блокчета лего да ми се забиват в краката

# 70
  • Мнения: X
С джапанки ходя. Тези си ги купих за плаж, но са ми супер удобни и веднага ги превърнах в домашни.




А кой нормален човек си купува порести джапанки, не зная.

Аз.  Laughing Тези са точно порести - memory foam. Не се вмирисват изобщо.

# 71
  • Мнения: 330
терлъчки

# 72
  • София
  • Мнения: 18 791
А имам и едни чорапи с лепящи се топчета отдолу да не се пързалят.

# 73
  • Мнения: X
Да, майсторите се събуват и са задължени да не си личи, че е имало посещение освен по свършената работа
По това и се оценя фирмата им следващата година, този тип въпроси са не само задължителни, но и важни

Флип-флоп джапанки ми трябват сега насред зима за педикюра, а никъде не продават, старите ги скъсах и сега нямам решение до лятото

# 74
  • Мнения: 1 788
Някой от мацките си ходят и на работа с такива чорапки и си стоят с тях в офиса, когато навън е студ.

Общи условия

Активация на акаунт