Семейни примирения

  • 5 790
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 701
В последните ... седмици се нароиха теми, в които млади девойки/жени търсят съвет или мнение, но! Не могат с елементарни примери да обосноват действията или бездействието си, не приемат съвети, макар да са го потърсили, не успяват да водят нормален диалог дори и в “анонимност” зад монитора. Нямат ментална сила да защитят или оправдаят решенията си.
Това някакъв синдром на сегашните 20+  годишни ли е? За протокола на 45 съм. Как ще се справят с живота и проблемите си, ако дори и във форум, а не на живо не могат да се “борят” и се предават след страница-две, искайки заключване?!?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Надявам се да не е синдром на всички 20+ годишни. Искрено се надявам това да са единици спрямо общия брой девойки на тези години, които единици за мен лично са с някакви семейни липси и ниско образование. Няма как една уверена, образована млада жена сама зорлем да се натика в подобно положение.

И да, сърдитото фръцване, когато отговорите не им харесат, е съвсем предвидимо. Защото мозъчетата им не работят на нужното ниво за да могат да мислят рационално и да изложат доводи защо, аджеба, седят с подобни примати, че и деца им раждат.

# 2
  • Мнения: 2 560
Има много хора, които си мрънкат само за спорта. Обичат да се оплакват, търсят уж съвет, но ако получат критика, реагират зле, фръцват се и се цупят. Въпрос на характер е, не на възраст. Аз и на 20 си бях темерут в това отношение, и на 30 + пак съм си така. Не мрънкам, не се оплаквам. Мълча и събирам впечатления. После предприемам действия без да се обяснявам много. Понякога е като гръм от ясно небе за околните, ама характер, сакто казах.

# 3
  • Мнения: 9 701
E, да де! Ама форумът не е фейсбук или инстаграм да броиш лайкове и да триеш негативни коментари. Няма как всички да те подкрепят, не е група за споделяне и  взаимопомощ.

# 4
  • Мнения: 2 560
Така е, ама това го разбираш ти, разбирам го и аз, ама не можеш да гарантираш за всички потребители.

# 5
  • Мнения: 15 619
Не, не е синдром на двайсетгодишните от днешно време, просто си забравила какво е да си млад, непознаващ себе си, а да се фръцкат на обиди и просташко отношение, това го правят и доста по-възрастните в тоя форум.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Какви 20+... Това си е до човек и може да са си все такива и до 100+.

# 7
  • Мнения: 9 701
Възможно е! Но не мисля, че самото фръцкане им е най-големият проблем.

# 8
  • Мнения: 10 993
преди няколко години и аз пуснах тема в бг мама, в която буквално ме сринаха със земята. От тогава минаха 3-4 години, към днешна дата ни един коментар не може да ме разстрои. Всичко се надживява. Оставите 20-сет годишните да си изживеят драмите. Ще оцелеят със и без вашата помощ/злоба.

# 9
  • Мнения: 15 619
Възможно е! Но не мисля, че самото фръцкане им е най-големият проблем.
На младостта й е присъща по-марсова експанзивност и обидчивост, рядко вслушване в другата страна в разговора, да не уточнявам, че и по-възрастните, също не са особено мъдри, когато решат да се възкачват върху някого, размахвайки пръсти или тренирайки остър език... Нормално. Хубовото е това, че който каквито качества има заложени, такива все пак развива и показа.... Остави младите, по-интересни са ми възрастните, дето още не са надживели младежката глупотевина и наивност, но са доразвили злоба и завист...

# 10
  • Мнения: 9 701
Злобата и завистта си вървят ръка за ръка, в комбинация с не особено висока интелигентност става взивоопасно.

# 11
  • Мнения: 298
Това , че някой е пуснал тема да се оплаче, не го прави автоматично прав , още повече когато има въпрос ,, Какво да правя дайте ми съвет ?, Какво мислите вие?,,
Това значи, че всеки може да каже, какво мисли / все пак сме различни/ а иначе си има теми за оплакване, да ти олекне и готово
Не е синдром само на младите , друго си мисля , може би нещо общо с ,, ти ли ще ми кажеш ,аз пък искам така ,,!

# 12
  • Мнения: 15 619
Злобата и завистта си вървят ръка за ръка, в комбинация с не особено висока интелигентност става взивоопасно.
Е, забелязваш ли ги в глупостта на младостта? Аз доста рядко, но с повишаване възрастта на отговарящите процентът на проявлението им скача с много. Та е съвсем нормално младият да се почувства огорчен, обиден и да поиска ключ... На никого не му е приятно да го навалват с купища кал или отровни приказки. Това имах предвид с лиричното си отклонение от въпроса на темата.

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
преди няколко години и аз пуснах тема в бг мама, в която буквално ме сринаха със земята. От тогава минаха 3-4 години, към днешна дата ни един коментар не може да ме разстрои. Всичко се надживява. Оставите 20-сет годишните да си изживеят драмите. Ще оцелеят със и без вашата помощ/злоба.

Можеш ли да си спомниш кое точно те срина със земята? Пуснала си тема и си поискала мнения. Всеки ти е писал какво мисли по въпроса. Нито едно мнение ли не ти помогна?

Злобата и завистта си вървят ръка за ръка, в комбинация с не особено висока интелигентност става взивоопасно.

Честно да ти кажа, злоба и завист тук не виждам. Има няколко потребители, които обичат да мятат лична информация, която друг е споделил и която няма нищо общо с темата, но това е рядкост.

Всеки от нас има различна визия за даден проблем, а и тук имаме версията на едната страна. Когато пиша съвет го пиша с добри чувства към питащия, но не мога да гарантирам, че съветът ще му хареса.

Да, много хора си врътват д-то и не пишат повече. Не им е приятно, не са намерили полезен съвет. Тяхна си работа.

# 14
  • Мнения: 9 701
Невена, не говоря за потребителките в СО, а по принцип, че злобата и завистта са си другарки.
Писах  и по-горе. Не става въпрос за самото фръцване, а за липсата на желание да мотивираш оплакването или мнението си, да дадеш релевантен пример,  да обориш събеседника си и прочие.
Естествено всеки може да каже "Абе к'во мЪ занимават тия глигани с анцузи, я си ..."

Общи условия

Активация на акаунт