Семейни примирения

  • 5 792
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 186
Да не сме в ретрограден Меркурий? Плутон?

Някаква мания за даване на (лични) обяснения се наблюдава сред юзърите.

# 46
  • Мнения: 9 749
Да не сме в ретрограден Меркурий? Плутон?

Някаква мания за даване на (лични) обяснения се наблюдава сред юзърите.
Признавам си без бой, че от хороскопи и прочие не разбирам НИ-ЩО. Ако някой може да ни светне по темата - добре е дошъл.

# 47
  • Мнения: 17 407
Да не сме в ретрограден Меркурий? Плутон?

Някаква мания за даване на (лични) обяснения се наблюдава сред юзърите.

Постоянно сме в ретрограден Меркурий, но аз виждам друго. За едни  и същи потребители в почти, да не казвам всяка тема е важно да се изкажат, разбирай конкретен съвет да дадат. Или заключение някакво, експертно.

# 48
  • Мнения: 902
И какво лошо има в това да дават съвети?
Колкото повече мнения, толкова повече се доближаваме до целта на сайта.
По-неприятно е питането да си остане неотразено или някой да ти се сопне да идеш да четеш вече коментирана такава тема от...2006.

# 49
  • Мнения: 17 407
Ми лошото е, че не ги спазват, нали това си говорим 😄

# 50
  • Paris, France
  • Мнения: 14 082
Ми лошото е, че не ги спазват, нали това си говорим 😄

Не е това лошото. Никой не очаква непознат човек, с различни разбирания, да направи това, което го съветваме да направи. Нормално е, обаче, авторът да отговаря на зададените въпроси или поне да пише, че не желае да отговори. Също е нормално да влезе и благодари в някакъв момент за съветите, да напише какво е решил или че още се колебае и евентуално да каже, че е получил достатъчно мнения.

Последният случай, който ме възмути беше жена без родители и близки, в чужбина, бременна от мъж, който не искаше детето. Доста и писахме. Помолих я, предвид ситуацията, да намине да каже как е. Цяла седмица не влизаше и се притеснявах. В събота, о, чудо, видях, че е на линия, но не писа.

Животът си е неин и не ми е длъжна с нищо, но бих се поуспокоила ако беше писала, че е добре, че вече се е свързала с хора, които и звънят всеки ден или нещо подобно.

Не и се сърдя, разбира се.

Ежегодно изчезват хиляди жени и мъже и ако никой не ги потърси своевременно никой никога повече не ги намира.

Аз се ужасявам от огромния брой неидентифицирани трупове, някои от десетилетия, на млади хора с особен белег. И никой не ги търси. Много са идентифицирани след сравнение и попадение в социалните генетични банки.

# 51
  • Мнения: 17 407
Невена, мисля, че влагаш прекалено много ресурс в решаването на казуси с много неизвестни, и то на принципа ние питаме, вие отговаряте. Важното е да скалъпим решение Simple Smile
Ако има да се притесняваш за някого, защо не минеш на лични контакти и там да питаш, съветваш. Ми, никой не е длъжен да ви отговаря на въпросите публично, че да ви се отчита с благодарности.
За мен идеята на подобни теми е предизвикана дискусия, с различни гледни точки. Питащият да се замисли, или да не се замисли и да си действа както иска.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 596
Тук Дренка е права.
Аз въобще не пускам теми с проблеми.
Веднага ни налазва Светата Троица и се започва със съветите колко сме загубени, а те как от всичко разбират. Как те са добре, а ние сме зле. Аз лично, особено се дразня за финансите.

# 53
  • Мнения: X
На това съм му намерила колая - прескачам мненията.

# 54
  • София
  • Мнения: 35 156
От няколко месеца съм в една американска група, майчинска.
Ей така от любопитство влязох и много очарована останах.
Има изключителни различия в начина ни на живот и възприятията, темите са от сладко-лежерни до насилие.
Но споделящите понасят всякакви коментари, дават обратна връзка почти винаги.
Разбира се, коментиращите също са на друго ниво...

Била съм и във френски форум, там пък лични нападки и самоизтъкване за собствените ни качества липсват.

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 082
Невена, мисля, че влагаш прекалено много ресурс в решаването на казуси с много неизвестни, и то на принципа ние питаме, вие отговаряте. Важното е да скалъпим решение Simple Smile
Ако има да се притесняваш за някого, защо не минеш на лични контакти и там да питаш, съветваш. Ми, никой не е длъжен да ви отговаря на въпросите публично, че да ви се отчита с благодарности.
За мен идеята на подобни теми е предизвикана дискусия, с различни гледни точки. Питащият да се замисли, или да не се замисли и да си действа както иска.

Не питах само аз.

Не минавам на лични, защото съм пасивна, защото не искам да нахлувам в нечие лично пространство. Забелязах, че много хора само чакат да минат на лични с някого за да го залеят с подробности, които не пишат публично и да го занимават ежедневно с проблемите си.

Ако авторката ми беше писала на лични щях да отговоря на лични. След като отваря тема е редно да я следи и да пише в темата. Не питам нещо лично. Не е длъжна, но е въпрос на елементарно възпитание да влезе и да благодари за отделеното време.

# 56
  • Мнения: 3 186
Но споделящите понасят всякакви коментари, дават обратна връзка почти винаги.
Разбира се, коментиращите също са на друго ниво...

Била съм и във френски форум, там пък лични нападки и самоизтъкване за собствените ни качества липсват.

В смисъл? Какк ги понасят гадните коментари?

# 57
  • Мнения: 17 407
Е, ти пак нахлуваш, само че публично и с директни въпроси, тип казвай като те питам. После се дразниш, че не ти отговаряли отчетно и с благодарности.

# 58
  • София
  • Мнения: 35 156
Тайничка, гадни коментари липсват. Има по- остри, които си имат обосновка, но не в стил - къде съм аз, къде си ти...

# 59
  • София
  • Мнения: 38 596
Е това е! Самоизтъкването е голяма напаст в тоя форум!
Признавам, че и аз залитам понякога.

Общи условия

Активация на акаунт