Семейни примирения

  • 5 793
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 186
Еее, горджъс, как ще се разбере колко съм силна, самостоятелна, качествена, ...., ако не се присмея на тая, която търпи мъж, свекърви, родители... Изисквам си моето "браво".

# 61
  • Мнения: X
Факт е обаче, че много от тези, които търпят мъж, свекърви и родители искат меда без жилото. Ако може да не им се налага да правят излишни движения и нещата да се наредят с магическа пръчка. И аз искам така, ама няма.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 731
Факт е, че всички мъже имат недостатъци. Но има някои, които тотално не трябва да се търпят. Хубава беше оная тема за червените лампи.

# 63
  • Paris, France
  • Мнения: 14 160
Е, ти пак нахлуваш, само че публично и с директни въпроси, тип казвай като те питам. После се дразниш, че не ти отговаряли отчетно и с благодарности.

Е, как ще нахлувам публично? Публичното пространство не е лично, че да нахлувам. А и нищо кой знае колко лично не питам извън стандартното как си, добре ли си.

Не се дразня, че не ми се отговаря и че не ми изказват благодарности.

Повечето теми вече много бързо се израждат когато авторът спре да пише. Поне да драсне да заключат темата.

А англо форумите също има остри коментари, но няма лични нападки и рядко стават дрязги.

# 64
  • Мнения: X
Смешно е да отглеждате в себе си очаквания да ви се изповядват и да ви държат в течение, само защото са ви задали въпрос... Даже не точно към вас отправен въпрос, а в нищото и... който го прочете, ако има желание, да отговори. Пораснете!


Това и мен ме дразни. Дръж ме в течение, та дръж ме в течения. Сеирджийско е.


Или как темите се извъртат. Авторите са задали конкретни казуси. След страница 5-та вече се вихрят други сценарии и "принципни" положения. Изпълнени с проекции и фантазии, разбира се. След 8-ма темите са лигня и "флиртове" между определени участници, и поне според мен изобщо не е забавно, ми е някакъв пълен спам Simple Smile

# 65
  • Мнения: X
На мен пък са ми интересни половинчато пуснати теми, в които се дава инфо на час по лъжичка и накрая работата се оказва далеч от първоначалното оплакване, авторът излиза леко до тежко отговорен за ситуацията и се покрива.

# 66
  • Мнения: 17 409
Прекален светец и богу не е драг, както се казва. Защо са тез (често)напразни усилия за спасяване на страдалки, вие си знаете. Който е решил да дава съвети на добра воля,  няма защо да се произнася като съдия, и да се чуди защо не му изпълняват решението. Обратната връзка е пожелателна, не задължителна. Имаме си личен живот и близки, за които реално да се притесняваме при нужда Simple Smile
Като човек, носещ дори пряка отговорност за чужди животи, мога да споделя, че и при такова положение хората рядко се усещат длъжни да подадат обратна връзка.
Вие тука за някакви форумни темички се кахърите. Ми нема нужда Simple Smile

# 67
  • Мнения: 3 763
Аз иначе разбрах зададената тема. Като "ако тези девойки не могат да защитят позиция или да оспорят аргумент(или да го приемат)тук, във форума, как, за бога, се справят в реалния живот, с истински ситуации, в които се налага да вземат решения и да ги отстояват.
Пак опираме до Какво е искал да каже автора. Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 35 243
Личното ми мнение е, че средно интелигентен човек ще си реши проблема, няма да пуска теми тук.

Темите в СО ги приемам като мрънкачески, малко са дошли да търсят реална, човешка помощ.

Преди време съм предлагала реална помощ на едно момиче тук - да отида да я изнеса, да я настаня вкъщи и да  я свържа със съответните звена и служби. Отказа.
Вече затъпях и не предлагам.

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 160
Личното ми мнение е, че средно интелигентен човек ще си реши проблема, няма да пуска теми тук.

Темите в СО ги приемам като мрънкачески, малко са дошли да търсят реална, човешка помощ.

Преди време съм предлагала реална помощ на едно момиче тук - да отида да я изнеса, да я настаня вкъщи и да  я свържа със съответните звена и служби. Отказа.
Вече затъпях и не предлагам.

По-скоро сверяване на часовник и нужда от кураж. Понякога поделяне на вина

Повечето питащи вече са решили какво да правят, но понякога близките им не ги подкрепят и търсят чужди хора, които не са емоционално свързани с намесените.

Ако са решили да се разделят и родителите им казват да седят заради децата пишат тук, мислейки, че ще си намерят извинение ако децата наистина луднат след развода.

Желаещите да напуснат насилник са друга бира. Не приемат помощ, вярно е. Те, ако искаха реална помощ, щяха да идат в полицията. Има женски организации, социал. Всички такива си приличат по това, че нещо абстрактно ги спира да напуснат.

# 70
  • Мнения: X
да отида да я изнеса, да я настаня вкъщи и да  я свържа със съответните звена и служби.
Предложих веднъж, никога вече. После се случи да се запозная с мъжа. Беше много поучително за мен да чуя и неговата версия.

# 71
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 310
И на мен ми правят впечатление такива теми,като тази последната на бременната жена,която споделя,че мъжа и я ударил.
На жената и дадоха добри съвети,но тя се фръцна.

Защото такива,като нея пускат теми ,за да се оплачат,да им съчувстват,а не за да получат съвет.
Може би се страхуват от промените и са готови да търпят всичко.

# 72
  • BG
  • Мнения: 2 173
Проблем има не само в този форум. Има такъв във взаимотношенията ни навсякъде. Всички искат да говорят, никой не иска да слуша. Всеки иска да взима, никой да дава. Крива работа.
Направи ми впечатление в една тема тук някъде, май Братан каза нещо за ходене в Лувъра и още някъде и какво стана... 2 страници - аз пък бях там, аз пък бях и там и разбрахме кой къде е успял да иде последната година - голЕмо важно.

# 73
  • Мнения: 17 409
Не си ти, ако не подкрепиш всяка своя дума с пример от личния живот Simple Smile Един от най-важните лозунги на форумното общество.
Позиции, теории, хипотези и все някой от някъде притиска друг да си ги защити. Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 35 243
Най е яко дракането на двама, които са изцяло извън темата, ама си начукват личните канчета публично. Събират се групички, преформатирането им ми е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт