Семейни примирения

  • 5 798
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 186
Една част от коментиращите настояват нещото да се осъзнае сега и веднага, да се предприемат определени действия (бързо) и в някои случаи дори да се докладват резултати. Големи са тези очаквания като че ли.
Не е точно така.
Влиза и казва 'имам проблем'. На третия въпрос, видял се неудобен и вменяващ отговорност, вече е дала заден и започва да се оправдава и обяснява как не било компоти, ами компютри и четящите не били разбрали.
Освен това - какво значи например 'нашият начин' в тема за бой? За мен в случая няма наш и ваш, има правилен и грешен. И щом авторката влиза и казва, че я бият, значи нейният начин е грешен. И тя сама си казва, че е грешен. Но когато започнат въпросите, съветите да се вземе в ръце и най-вече - потвърждението от другите, че нейният начин е грешен, тя започва да го оправдава като епизодичен, форсмажорен и дори правилен.

Не, много са малко тези теми за бой. Много рядко.

А вашият начин е на принципа - няма човек, няма проблем. Да избягаме, да се разведем, да напуснем къщата, все неща, които, ако можеше, щяха да се направят и да се избегнат проблеми. А те искат осъзнаване и промяна на участниците. С прекъсване на отношенията бягаш, а не решаваш проблеми.

# 31
  • Мнения: 15 619
Смешно е да отглеждате в себе си очаквания да ви се изповядват и да ви държат в течение, само защото са ви задали въпрос... Даже не точно към вас отправен въпрос, а в нищото и... който го прочете, ако има желание, да отговори. Пораснете!

# 32
  • Мнения: X
Не, много са малко тези теми за бой. Много рядко.

А вашият начин е на принципа - няма човек, няма проблем. Да избягаме, да се разведем, да напуснем къщата, все неща, които, ако можеше, щяха да се направят и да се избегнат проблеми. А те искат осъзнаване и промяна на участниците. С прекъсване на отношенията бягаш, а не решаваш проблеми.
Едно и също казваме, че проблемът всъщност не е осъзнат.
Само че аз смятам, че малко жени успяват да осъзнаят проблема си.
По сталинския цитат - проблемите не идват от нощните шкафчета, а от човек. Тъй че е нормално съветите да са прекратяване на контактите с този човек. Ако проблемите бяха с нощно шкафче, и съветите щяха да са други.
Темите за боя може да са малко (на фона на 5те вечно актуални теми за сайтове примерно), но ги има. И там съветът също няма как да е компромиси, разбиране и търпение.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 823
Искали осъзнаване и промяна на участниците, голям майтап! Аз искам да ми паднат няколко милиона от небето право в банковата сметка. Ама не става. Колкото едното ще стане, толкова и другото.

# 34
  • Мнения: 17 414
Аз пък се чудя, какъв е тоя зор от страна на трети лица, за непременно решаване на споделените им проблеми.

# 35
  • Мнения: 9 913
Факт, че някои потребители създават план за действие в критичната ситуация, очакват обратна връзка от автора дали го спазва стриктно и понякога демонстративно ''напускат'' темата, когато не се случва така. Дали искат да помогнат... понякога не съм съвсем сигурна.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Факт, че някои потребители създават план за действие в критичната ситуация, очакват обратна връзка от автора дали го спазва стриктно и понякога демонстративно ''напускат'' темата, когато не се случва така. Дали искат да помогнат... понякога не съм съвсем сигурна.

Не само това-тя Невена се опита да ме ухапе, но пак ще го напомня.
Същите тези хора, в други теми, споделят как постъпват при сходна ситуация.
И постъпват точно обратно на плана за действие, който се опитват да наложат на автора.
И не изпитват неудобство, че са като дядо поп, който казва да не го гледат какво прави, а да го слушат какво говори.
Но пък, са възмутени че им се припомнят техните действия.

# 37
  • Мнения: X
Темата не беше ли за хората, които пускат предизвикващи теми и нямат никакво намерение реално да бягат? А не за помагачите с плановете з бягство?

# 38
  • Мнения: 9 913
Идеята на темата (накратко) беше дали младите, които тепърва встъпват в дебрите на семейния живот могат да се справят с проблемите си на живо, ако дори във виртуалния свят се предават бързо.
Разбира се, че за "предаването" може да имат 101 причини.

# 39
  • Мнения: 909
Според мен просто не им стиска.
Идват, разлайват кучетата(мамите), но не чуват това което искат(че мъжът им ще се промени, че не им изневерява, че всички търпим същите неща) и след няколко същестмени и няколко направо обиждащи коментара вече съжаляват, че са попитали нещо.Започват да дават назад, да се оправдават, че всъщност не е толкова зле положението и живота си продължава по старо му.

# 40
  • Мнения: 582
Идеята на темата (накратко) беше дали младите, които тепърва встъпват в дебрите на семейния живот могат да се справят с проблемите си на живо, ако дори във виртуалния свят се предават бързо.
Разбира се, че за "предаването" може да имат 101 причини.

Аз съм във визираната възрастова група и смятам, че повечето ми набори се справят по-добре онлайн. Масово пишат имейл, жалби и запитвания онлайн, а не могат да зададат елементарен въпрос на служител в някоя институция например. В личните отношения тази пропаст е по-голяма. Тези, които се фръцват или предават, обикновено не зная как да постъпват. Не намират смисъл да кажат на партньора си какво не харесват. Мълчат и търпят неща, които не одобряват, докато не им писне и прекратят връзката, без да се обособяват. От там и проблема е винаги с бившия партньор. На въпрос, не смятам, че повечето са готови да се справят. За това и се вдига средната възраст за създаване на семейство.

# 41
  • Мнения: 10 999
Щом сме живи и ходим на работа, значи се справяме. Може и да не е по форумските критерии, но живеем. Както младите, така и по-възрастните.

# 42
  • Paris, France
  • Мнения: 14 372
Скрит текст:
Факт, че някои потребители създават план за действие в критичната ситуация, очакват обратна връзка от автора дали го спазва стриктно и понякога демонстративно ''напускат'' темата, когато не се случва така. Дали искат да помогнат... понякога не съм съвсем сигурна.

Не само това-тя Невена се опита да ме ухапе, но пак ще го напомня.
Същите тези хора, в други теми, споделят как постъпват при сходна ситуация.
И постъпват точно обратно на плана за действие, който се опитват да наложат на автора.
И не изпитват неудобство, че са като дядо поп, който казва да не го гледат какво прави, а да го слушат какво говори.
Но пък, са възмутени че им се припомнят техните действия.

Може ли да посочиш къде съм опитвала да те хапя или поне да обясниш за какво?

Ако някой предлага на автора да постъпи по различен начин от този, по който той самият е постъпил може да е, защото:

1. Смята, че той самият е сгрешил като е постъпил както е постъпил

2. Смята, че той самият е постъпил правилно за себе си, но човекът, който пита какво да прави не разполага с неговите ресурси и с възможностите, които той е имал тогава.

Да ти дам конкретен пример - на 15-16 излизах нощем и съм се прибрала пеша, но не съм доволна, когато дъщеря ми прави същото, защото тогава времената и местата бяха други, с ниска престъпност.

С мъжа ми съветваме сина да иде да следва е чужбина, защото ние така сме направили и смятаме, че е разумно, но той не иска и да чуе за нещо, различно от кварталния университет.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Невена, не ми се занимава с глупости, честно.
Знаеш какво написа и какво имаше предвид-каза го ясно.
Какво да ти обяснявам и да тропаме клавиатурите!?

Едно ще ти кажа-когато даваш съвет, се предполага че е от личен опит. Че си преживял нещо и бидейки на възраст, достатъчно отдалечена от пуберската, си преценила кое е правилно и кое-не.
Тия алабализми с причините да правиш едно, но да съветваш другите да правят обратното, могат да вървят в тийн. форумите.

# 44
  • Paris, France
  • Мнения: 14 372
Скрит текст:
Невена, не ми се занимава с глупости, честно.
Знаеш какво написа и какво имаше предвид-каза го ясно.
Какво да ти обяснявам и да тропаме клавиатурите!?

Едно ще ти кажа-когато даваш съвет, се предполага че е от личен опит. Че си преживял нещо и бидейки на възраст, достатъчно отдалечена от пуберската, си преценила кое е правилно и кое-не.
Тия алабализми с причините да правиш едно, но да съветваш другите да правят обратното, могат да вървят в тийн. форумите.

Като не ти се занимава с глупости защо тропаш клавиатурата?

И защо точно към мене?

Никого никога не съм карала да направи нещо, което самият той не желае, защото аз съм го направила, но съм го желала.

Общи условия

Активация на акаунт