Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 237
  • 200
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 192
Направих рецептата с половин кило ягоди.На вкус е страхотно,много сладко.Обаче като го затворих захарта не беше напълно се разтопила.Та въпросът ми е дали това ще е проблем? newsm78

# 121
  • Мнения: 262
 Докато търсех рецепта за сироп от вишнап, попаднах на рецептата на Лео и днес го направих. Стана пре-въз-хо-ден! Измих вишните,изчистих от костилките, пасирах, изцедих през тензух и се получи един доста гъст сок. Сложих захарта и все още бъркам да се разтопи съвсем. И на цвят и на вкус е супер. Лео, благодарности  Hug И аз мисля да съхранявам в бурканчета от пюрета.

# 122
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
МАМ4Е, и при моето ягодово изкушение не се разтопи хубаво захарта, а го пасирахх няколко пъти, 2 дни...хм.  newsm78

# 123
  • Мнения: 952
Хайде и аз в групата.
Още преди две години като излезе темата възнамерявах да пробвам, но все не сколасвах. Днес успях най-после да купя ягоди, че от 4 дни всеки ден ходя на пазара и няма.
Направих половин доза с 500грама. Още не съм го разсипала в бурканчета, въпреки че се пасира добре, но изчаквам малко да се стопи повече захарта.

# 124
  • Мнения: 229
Аз пък го направих с 2 кг. ягоди и познайте дали ще остане до зимата от десетина бурканчета останаха 3-4,децата слагат на сладоледа,аз го слагам в "Мюсли" тортата ,а мъжо се подслажда ей така натюр
Лео благодаря за рецептата

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Рецептата на първа страница  Simple Smile, правих преди две години и аз боровинки и малини. Тази години само боровинки засега и 100гр малини, но ги изпихме същата вечер.
И аз благодаря за рецептата.

# 126
  • Мнения: 952
Тази година пробвах, направих с ягоди. Много ми харесва и на сок и за плодово кисело мляко, а и като топинг на сладоледа. Все пак го кътам за зимата  Laughing
Добре, че ме подсетихте да направя и с малини тези дни.

# 127
  • Мнения: 3 830
Аз пък много обичам шейк от горски плодове и често забърквам.

Рецептата:

3 суп. лъжици горски ягоди
4 суп. лъжици боровинки
5 суп. лъжици малини
1 суп. лъжица лимонов сок
200мл. прясно мляко
1-2 топки сметанов/ванилов сладолед

Плодовете, лимоновият сок и млякото се разбиват хубаво в блендер, а може и с пасатор. Изсипва се сместа в подходящи чаши и се гарнира отгоре със сладоледа. Може и с няколко капки сироп/сладко да се полее.

# 128
  • Мнения: 79
Искам да запитам, тези които са го правили с вишни.
Като се махнат костилките става по-малко от 1 кг. плод. Това вземате ли го под внимание или не е чак толкова важно, за да се получи рецептата. Жалко, че изпуснах другите плодове.

# 129
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
 Така и не успях да го пробвам. МУХЛЯСА!  Tired Някаква идея защо стана така?

# 130
  • София
  • Мнения: 1 208
Aз го направих с ягоди което много се хареса на всички. Правих го и с вишни но него още не съм го пробвала. Но предполагам, че и то ще се изяде.
Догодина ще направя голямо колкичество и от ягоди и малини.

# 131
  • Мнения: 7 474
Така и не успях да го пробвам. МУХЛЯСА!  Tired Някаква идея защо стана така?

Да не са били мокри плодовете? Thinking

# 132
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Така и не успях да го пробвам. МУХЛЯСА!  Tired Някаква идея защо стана така?

Да не са били мокри плодовете? Thinking
   
    Не! Бях ги подсушила. Не знам точно кога е мухлясало, около 2 месеца след като го бях направила реших да го пробвам  и видях мухъла. Във всички бурканчета.  Grinning
   Не си спомянм дали като разсипах тази вкусотия по бурканите, се беше разтопила напълно захарта.  newsm78

# 133
  • Мнения: 1 674
Аз приспособих рецептата по мой вкус.

Замръзявам плодовете във фризера - цели, измити и подсушени, в разфасовки по 1 кг. Така отпада притеснението, че сиропът ще вкисне или мухляса.

Когато през зимата ни се допие сироп - размръзявам, пасирам хубаво, прибавям захар и готово. Аз слагам по-малко количество захар. На 2 кг плод около килограм, килограм и нещо захар. Рецептата я ползвам от миналата зима с ягоди, малини и боровинки.

А в момента си купих от пазара пресни боровинки и малини и децата пият сироп с голям кеф.
Надявам се цената да падне, че в момента е 8лв/кг. Миналата година си сложих във фризера и беше около 4лв.

# 134
  • Мнения: 79
Здравейте,дами!
Мисля да пробвам и аз да направя къпини по вашата рецепта.Някой пробвал ли е с къпини , че не срещнах да е написано?Само не съм сигурна до каква степен ще успея да ги подсуша след като ги измия  newsm78 Идеално сухи ли трябва да са плодовете?

Общи условия

Активация на акаунт