МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 874
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 658
Предполагах, но наистина съм си прецакала казанчето, след като веднъж не знам защо го пуснах в съдомиялната ooooh! .
 Решила съм да пробвам шоколадовия кекс в хлебопекарна.
За козунак съм пробвала рецептата на Кулионарен елексир, този с кисело мляко. Много месене има и все спирам и пускам машината, няма да се тормозя аз я! После извъртява един циъл пълен на програмата за тесто, сплитане, втасване, печене. Половин ден отива, но после конци и вкус невероятни. Освен ако на финала не ги поизгорим  Mr. Green  .
Има ли такава рецепта, която всичко да се случва в хлебопекарната, ама сполучлива. newsm78

# 661
  • Мнения: 885
Desivalko_, и аз направих същия хляб  на същата програма,но на мен не ми се препече толкова добре отгоре и го пуснах още малко.
Уж спазих точно пропорциите,но хляба опря в стъклото и след малко спадна леко.Дали това е повлияло на изпичането отгоре?
Но пък аз го отворих 2-3 пъти докато се печеше и може това да е повлияло на топлината.
Засега съм супер доволна.Засърбяха ме ръчичките и за козуначе. Laughing

# 662
  • София
  • Мнения: 44 284
BacuTy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.255 може да видиш тези три рецепти.

# 663
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 580
BacuTy,

Ето още една рецепта за козунак в хлебопекарната, при това много сполучлива  Peace

# 664
  • София
  • Мнения: 2 926
ВасиТу, машината не се е научила да плете козунаци. Ако не те притеснява, че козунакът ще изглежда като по-голям сладък хляб, пускай смело  Peace!

# 665
  • Мнения: 851
Привет Simple Smile
Запалих се от миналогодишната тема за козунаци, но тогава ми се видя пълен абсурд цялата работа...Знам си аз една рецепта за кекс и всеки път го произвеждам различен на вкус и мирис, добавям му разни неща.
Гледала съм как се меси тесто за хляб и ми изглеждаше много мърлява работа, а накрая- стават за чупене на орехи. Ми, оказа се, че не съм гледала от когото трябва. От време на време ви чета темите и съм запомнила някои дребни съвети, които се оказаха наистина ключови. Омесих първия си хляб на ръка, в купа. Много добре се получи, а преди това дори не знаех как се активира мая. После си омесих тесто за  тутманик- пак стана. И набрах смелост за козунак- това ми предстои. Но искам да кажа, че много ми помогна опитът на всички тук. Благодаря ви.  Grinning
С произволна рецепта от интернет, щеше да е пълна катастрофа. Изхвърлила съм единствено първия си кекс изобщо и не беше приятно. Затова чета, спазвам съвети, опитвам...И всеки път се дивя на резултата.
За Великден ще получа машина за хляб. Както вече сте разбрали- обичам да се подготвям добре за всякакви изненади.  Wink Затова съм в темата, в момента се запознавам предварително с уреда. Ето го и първият ми хляб.
Скрит текст:

# 666
  • гр.София
  • Мнения: 2 762
Desivalko_, и аз направих същия хляб  на същата програма,но на мен не ми се препече толкова добре отгоре и го пуснах още малко.
Уж спазих точно пропорциите,но хляба опря в стъклото и след малко спадна леко.Дали това е повлияло на изпичането отгоре?
Но пък аз го отворих 2-3 пъти докато се печеше и може това да е повлияло на топлината.
Засега съм супер доволна.Засърбяха ме ръчичките и за козуначе. Laughing
ами възможно е да не се опекъл хубаво заради отварянето, аз не съм я отваряла по-простата причина, че си легнах, иначе като се знам, гаранция и аз щях да я отворя няколко пъти  Mr. Green

# 667
  • Мнения: 1 239
Как да разбера кога да извадя бъркалките от машинката от Лидл? Изобщо не си представям как ще стане с приспособлението  newsm78 Дали ще са много топли за да ги извадя с ръце?

# 668
  • София
  • Мнения: 44 284
Не, нали ще го правиш преди печенето.
Вадиш тестото, махаш бъркалката, слагаш тестото.
Аз това изобщо не го практикувам.

# 669
  • Мнения: 885
Преди последното втасване (мисля) има звуков сигнал.Тогава натискаш бутона за старт и то спира програмата за 10 мин.
Изваждаш кошничката с тестото.В книжката пише да се извади цялото тесто,но аз само го надигнах ,така че да извадя бъркалките.Поставяш кошничката обратно в машината и натискаш бутона за старт и програмата си продължава.
А ако е изпечен нямам представа,тук да допълнят останалите с такава хлебопекарна.Тъкмо и аз ще науча тънкостите.  Hug

# 670
  • Мнения: 280
Как да разбера кога да извадя бъркалките от машинката от Лидл? Изобщо не си представям как ще стане с приспособлението  newsm78 Дали ще са много топли за да ги извадя с ръце?
И аз със същото питане. От вчера съм притежателка на този уред и сега трябва да се уча. И още нещо да попитам. Моята хлебопекарна издава някакъв цъкащ звук, като на таймер/часовник, но виждам няма зависимост с отброяването на дисплея. Вчера я пуснах празна за 5 мин. ,както пише в упътването. След това пуснах бързата програма за хляб и пак се чува това цъкане. Това нормално ли е?

# 671
  • Мнения: 1 483
Как да разбера кога да извадя бъркалките от машинката от Лидл? Изобщо не си представям как ще стане с приспособлението  newsm78 Дали ще са много топли за да ги извадя с ръце?
Бъркалите може да ги извадиш след последното месене/в книгата са посочени с минути етапите, по тях ще се ориентираш кога е последното месене/, но не виждам смисъл да дебнеш и да се напрагяш. Печеш си хляба, изтръскваш го от кошничката и с едно желязо което прилича на кука вадиш бъркалките, ако не са останали на кошницата.

# 672
  • Мнения: 5 651
И аз вадя бъркалките с куката, когато не съм ги махнала предварително - но обикновено ги вадим от естетическа гледна точка - така остават само две дупчици, а не резки, както ако е с бъркалките. Отделно с куката има минимален, но все пак риск да се надраскат отвътре бъркалките.
Козунака го правя на програма за тесто (програмата за макарони също става междудругото) но рестартирам програмата няколко пъти, за да меси по-дълго, защото оттук разбрах, че една от тайните на козунака е дългото месене. Втасвам и пека във фурната. За конци /пак оттук научено/ пробвах трика да се прибавя мазнината постепенно - като почне да меси със супена лъжица слагам разтопеното масло, меси малко и пак лъжица масло и така докато не сложа дозата. Играчка си е, но станаха страхотни конци.

# 673
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Аз вадя бъркалките от изпечения вече хляб с куката. Но рядко се налага - в повечето случаи те остават в контейнера.
По рецептата на баба ми за козунак мазнината се добавя на части. Някой питаше за лимоновата кора - пак според бабината рецепта, тя се слага в началото  Peace

# 674
  • София
  • Мнения: 4 294
първия ми опит на хляб в лидълската хлебопекарна  Simple Smile



от бяло брашно и лимец, на първа програма

Общи условия

Активация на акаунт