БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 855
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 61
да,с едно и също брашно ги правих

# 46
  • Мнения: 2 553
Според мен вариантите са два - или брашното е скапано или ти е изгорял някой реотан на фурната.  Thinking

# 47
  • Мнения: 7 779
Е,не знам с какво може да ми помогнете но поне се оплаках,не знам какво ми става напоследък но нищо не става като хората #Cussing out #Cussing out #Cussing out
1. тоя у лево не е момиче  hahaha
2. вместо постоянно да променяш вземи та напарви едно и също нещо няколко пъти. но да се получи сполучливо. след това направи друго - и то няколко сполучливи опита. след това започвай полека да променяш тези 2 неща - веднъж брашно , веднъж захар , веднъж  набухвател/мая .
след като външно е изпечено , а вътрешно сурово  пробвай да намалиш температурата на печене и да се увеличи времето. така няма да изгаря отвън и ще има време да се изпече отвътре.
и ако пак имаш сполучливи опити ....  #2gunfire

# 48
  • Мнения: X
Щом един блат се е получил, значи брашното е ок. Нещо греши в печенето или не са били разбити хубаво яйцата със захарта (това за блатовете и кекса), брашното прибавям на малки порции и бъркам съвсем леко с дървена лъжица (с миксер излиза въздухът и после става като палачинка). Пека на 180 градуса без вентилатор. Питката с мая ли беше?

# 49
  • Мнения: 61
да,питката беше с мая. пека всичко с вентилатор защото само там имам горен и долен реотан едновременно. без вентилатор имам само горен

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 22:35 от лудо влюбена

# 50
  • Мнения: 7 779
щом печеш с вентилатор трябва да се намали температурата на печене.

# 51
  • Мнения: X
лудо влюбена, печи на температура 160 градуса с вентилатор. Всъщност ти на колко градуса пече?
За питката - трябва хубаво да е втасала и тогава да се пече. Има и други начини, но щом печката ти не е с много опции за печене, изчаквай да втаса добре, преди да печеш. Имала съм случаи да бързам и си викам, ми тя ще си втаса, докато се пече, ама нъц. Остава после една такава никаква, недопечена. Ако печката пече равномерно, можеш спокойно да оставиш на една температура по време на печенето.

# 52
  • Мнения: 9 161
Като изстине обикновено стяга малко....ако ли не, свари още 1-2 картофа. За това се сещам.

Аз с въпрос.....рецепта за сладникаво пиле?

също съм за пиле с ананас и пиле с мед; пиле с портокали  Peace

# 53
  • Мнения: 904
Правих тиквеник и ми остана доста рендосана тиква. Как бих могла да я оползотворя?

Направи тиквената торта! Страхотна е Peace

http://www.vkusnoteka.bg/2014/10/blog-post_27.html

Благодаря много за предложението. Ще го изпробвам непременно ,но нямам в момента всички продукти. Направих кекс с останалата тиква  Grinning

# 54
  • Мнения: 110
Момичета и момчета,
Имам въпрос: като говорите за сач, особено в градски условия, какво точно имате предвид? Сач до колкото знам се използва в огнище с жар върху капака. Заинтересуваха ме едни пърленки ли бяха по назад в темите и се замислих как точно използвате сач в градски условия. Аз имам чугунен грил за газови котлони (cast iron griddle /grill) дали би станал?
подобен: http://www.target.com/p/lodge-reversible-grid-iron-griddle/-/A-1 … vvPH9UaArh98P8HAQ
 
много благодаря и  честити празници!

# 55
  • Кюстендил
  • Мнения: 83


Рецептата не е проблем - проблема е в приготвянето, че става чрез уредче - шунковар. Ако нямаш такова, става по-сложно - трябва да си пригодиш една голяма консервна кутия, на която капака да е изрязан изцяло. Да се сложат продуктите вътре в плик за печене, да се сложи капака и върху него някаква голяма тежест. Кутията в тенджера и да се вари на бавен огън поне два часа. Получава се същия резултат, но играчката е голяма. При по-голям интерес, ще продължа ...

[/quote]

Eх, много сложно стана! Благодаря, че ми отговори!
Нямам шунковар! Но ще проуча въпроса за този уред, ако се сдобия с него, ще те попитам за подробностите!  Hug

# 56
  • Мнения: 2 786
...... пиле с портокали  Peace

Не намерих подобно при теб  Thinking, може би  не съм се оправила с търсачката  newsm78.
Може ли линк или насоки   bouquet

Преди  седмица правих пилето по гръцки с портокали, поради липса на лимони у дома, добре се получи, мъжлето се влюби - сега тормоз - всичко иска с портокали ...та давайте рецепти, явно ще се прави до откат  Laughing, поне на мен да не ми втръсва.
Вчера омесих мед, лимон, портокал, пресен джинджифил, бяло вино, уорчестър сос, горчица, 2-3 скил чесън....Много вкусно, но искам нещо уау  Blush, на мен все ми липсва нещо  Laughing

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Може и да е непрактично това, което пиша относно шунката.
Понеже Батето спомена за шунковар, а и той го писа и е ясно, че в повечето домакинства няма такъв уред. Моята идея (взаимствана от промишлеността - вждала съм как го прави французин технолог) е подготвеното месо по рецепта (Батето ще я каже  Peace)  да се вакуумира (някой домакинства имат уреди за вакумиране) в термоустойчив плик (колкото по-добръ е вакуума толкова по-добре) и така вакуумирано се вари. Целта на притискането с тежест (шунковар) или вакуумирането е да се премахне въздуха и същевременно марината да проникне най-пълно между мускулните влакна, освен това шунката не бива да бъде размивана от течността или парата, в която се вари.

# 58
  • Мнения: 61
лудо влюбена, печи на температура 160 градуса с вентилатор. Всъщност ти на колко градуса пече?
За питката - трябва хубаво да е втасала и тогава да се пече. Има и други начини, но щом печката ти не е с много опции за печене, изчаквай да втаса добре, преди да печеш. Имала съм случаи да бързам и си викам, ми тя ще си втаса, докато се пече, ама нъц. Остава после една такава никаква, недопечена. Ако печката пече равномерно, можеш спокойно да оставиш на една температура по време на печенето.

Обикновенно пека на 180 градуса
Благодаря много за отговорите,ще се възползвам от съветите и ще ви следя и за напред  Hug

# 59
  • Мнения: 2 152
Може и да е непрактично това, което пиша относно шунката......

Точно така е .... Ако месото се пусне във водата направо, става просто варено месо. Затворено
(дали в шунковара или плик), варено на ниска температура, запазва собствените си сокове и вкус, а тежестта е да придаде плътност ...



Обикновенно пека на 180 градуса


мночко са 180 С, по-добре пробвай на 160 С за тестените.
Виж за мръФки може и на повечко

Общи условия

Активация на акаунт