БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 847
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 060
само ще е месен или ще е и печен в машината ?
защото много практикуват месенето в нея , а печенето във фурна  Laughing


Вече втасва  Peace

Само месен в пекарната, после оформяне и във фурната.

# 721
  • Мнения: 6 996
Рая-Никол, сподели моля те, по коя рецепта го правиш. Благодаря!  Hug

# 722
  • Мнения: 279
Колко време мога да съхранявам пандишпанови блатове за торта ? Искам да ги направя днес, ще я сглобя във Четвъртък, а ще я подарявам във Събота ?

# 723
  • Мнения: 3 289
Колко време мога да съхранявам пандишпанови блатове за торта ? Искам да ги направя днес, ще я сглобя във Четвъртък, а ще я подарявам във Събота ?
Мисля че няма да имаш проблем ако ги сложиш в хладилника.Ако се притесняваш слагай във фризера.После размразяваш на стайна температура

# 724
  • Мнения: 1 210
Колко време мога да съхранявам пандишпанови блатове за торта ? Искам да ги направя днес, ще я сглобя във Четвъртък, а ще я подарявам във Събота ?
Мисля че няма да имаш проблем ако ги сложиш в хладилника.Ако се притесняваш слагай във фризера.После размразяваш на стайна температура
Увий ги добре във фолио, няма да има проблем да ги съхраняваш в хладилника 2=3 дни, а за по-дълъг период слагай във фризера, както е казала мими0585  Peace

# 725
  • Мнения: 279
Ок,

Благодаря!

# 726
  • Мнения: 18 060
Рая-Никол, сподели моля те, по коя рецепта го правиш. Благодаря!  Hug

1 кг брашно, 6 яйца, 300 гр. захар, 250 гр мазнина /масло + олио/, 2 пак суха мая, 250 гр. топло прясно мляко, ванилия, лимонова кора.

Маята се прави на кашичка  с малко мляко, брашно и щипка сол.
Яйцата се разбиват с миксер със захарта.
Пуска се машината на тесто,  след 20-25 мин. месене се пуска отначало, тогава лъжичка по лъжичка мазнината, още веднъж включване от начало.
Третото пускане вече е  целия цикъл.

Аз направих половин доза, идеално идва като количество, цялото май няма да се събере.
От половината излязоха 2 продълговати формички, т.е. 2 нормални рула  Peace

# 727
  • Мнения: 11 607
НОВА ТЕМА


Здрава и спорна седмица, приятели!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт