БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 851
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 786
Като изстине обикновено стяга малко....ако ли не, свари още 1-2 картофа. За това се сещам.

Аз с въпрос.....рецепта за сладникаво пиле?

# 31
  • Мнения: 11 668
Нещо като "пиле с ананас" ли  newsm78

# 32
  • Мнения: X
Може ли идеи как да сгъстя картофено пюре-получи ми се доста течно ?

Сигурно вече сте го изяли, ама да си кажа. Както са те посъветвали вече, още някой и друг сварен картоф ще свърши работа или може да се запече, с цел да се поизпари водата. Има едни сухи картофени пюрета, с които най-бързо ще се сгъсти. Не съм привърженик на разни сушени неща, но картофените пюрета са добри на вкус. Също така се сещам, че може с добавка на кайма плюс варени яйца, моркови, кисели краставички да се запече. Изобщо ...  "да пришиеш балтон към копче" Simple Smile. Цар съм на подобни неща.  Joy

 

# 33
  • Мнения: 904
Правих тиквеник и ми остана доста рендосана тиква. Как бих могла да я оползотворя?

# 34
  • Мнения: 2 553
Правих тиквеник и ми остана доста рендосана тиква. Как бих могла да я оползотворя?

Направи тиквената торта! Страхотна е Peace

http://www.vkusnoteka.bg/2014/10/blog-post_27.html

# 35
  • Мнения: 2 152
Готово, демек сухо или от картфи?

# 36
  • Мнения: X
Готово, демек сухо или от картфи?

Мен питаш, предполагам? Писах за суха смес от изсушени картофи, на принципа на сухото мляко.

# 37
  • Мнения: 471
labrex  страхотен стана хрупкавия сладкиш  Hug омете се за норматив .... До днес следобед се чудих дали да не метна замразените малини в кофата, след тая рецепта утре отивам да купя  други замразени плодове  Laughing определено ще се прави често ... много лесен , бърз и мнооого вкусен  Hug наистина благодаря   bouquet
А дали няма да е нахално да те помоля за рецептата за другия който спомена с ябълки ...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 254
Здравейте,
дали мога да заменя соевия сос в марината за печено месо с вино?

# 39
  • Мнения: 7 779
и с бира може  Laughing
китайчетата си  тачат соевия сос и за това го използват навсякъде.
ние пък си тачим винце,биричка и твърд алкохол.  и идеално пасват на нашите вкусове.  hahaha

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 254
Да си жив, Бонго, за тебе си мислех като писах! Благодаря!

# 41
  • Мнения: 7 779
ако постоянно си мислиш за мен  мръвката винаги ще ти е вкусна  Joy

# 42
  • Мнения: 22 867
labrex  страхотен стана хрупкавия сладкиш  Hug омете се за норматив .... До днес следобед се чудих дали да не метна замразените малини в кофата, след тая рецепта утре отивам да купя  други замразени плодове  Laughing определено ще се прави често ... много лесен , бърз и мнооого вкусен  Hug наистина благодаря   bouquet
А дали няма да е нахално да те помоля за рецептата за другия който спомена с ябълки ...

Benita 2010, радвам се, че е одобрено сладкшчето!  Hug  А замразените плодове не ги мятай, винаги може да се спретнат на нещо! Simple Smile Ето го АМЕРИКАНСКИ-я СЛАДКИШ, пробвай с половин доза, доста е голям, пък, ако ви хареса, лесна работа. Погледни и бележките ми, не спазвам на 100% рецептата, но сладкишът си се получава чудесно.

Още два слагам с ябълки: ДОМАШЕН СЛАДКИШ С ОРЕХИ И ЯБЪЛКИ по рецепта на майка, може би затова си го обичам, и разкошния ЯБЪЛКОВ СЛАДКИШ по рецепта на Шула Модан - много нежен и сочен, много е вкусен. Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 61
здравейте момичета,не съм писала досега в темите ви  но провалите ми през последните 10 дни започнаха много да ме вбесяват. Не че досега съм правила някакви шедьоври,но поне ставаха за ядене а напоследък само хабя продукти и хвърлям. започнах да правя торта,най обикновена торта с пандишпанови блатове и маслен крем.Е,не е като да я правя за първи път,сигурно 100 пъти съм правила такава досега и не съм имала провал-да,ама не.... забърках първия блат,пеках суха клечка- вадя и познайте какво- едно тестяво нищо. Добре,викам може да съм объркала нещо Изкарах дебелата тетрадка,не бе-всичко същото. Забърках,пеках,и пак суха клечка и пак същия буламач. Е,ама и аз нали съм упорита......четвъртия блат вече беше успешен.Забележете.....четвъртия.Както и да е,прежалих картон и половина яйца за една торта.
скоро правих питка,също не за първи път  само че вместо да я изпека в една голяма тава я разделих в две по малки. Изпеках,изглеждаше страхотно,намазах обилно с краве масло и покрих. Е,не беше много сурова но и не беше съвсем изпечена. Следващото ми творение беше,един кекс пак със пандишпаново тесто само че реших да объркам и малко стафиди вътре.......Сурово. Черешката на тортата обаче беше днес когато реших да направя....кекс със портокали,рецептата намерих някъде из нета. Изглеждаше много добре,и даже беше се изпекал добре но и той отиде на боклука защото от горчивина просто не се ядеше. Е,не знам с какво може да ми помогнете но поне се оплаках,не знам какво ми става напоследък но нищо не става като хората #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 44
  • Мнения: 2 553
Всички тези неща с едно и също брашно ли ги прави?

Общи условия

Активация на акаунт