БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 854
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 152
Бате, видях уникално изглеждаща шунка в другата тема,

Рецептата не е проблем - проблема е в приготвянето, че става чрез уредче - шунковар. Ако нямаш такова, става по-сложно - трябва да си пригодиш една голяма консервна кутия, на която капака да е изрязан изцяло. Да се сложат продуктите вътре в плик за печене, да се сложи капака и върху него някаква голяма тежест. Кутията в тенджера и да се вари на бавен огън поне два часа. Получава се същия резултат, но играчката е голяма. При по-голям интерес, ще продължа ...

# 16
  • Мнения: 22 867
labrex  Hug много много благодаря   bouquet
Този плодов сладкиш с хрупкава захарна коричка ми се видя най лесен и  мнооого вкусен ... Довечера като се прибера и запрятам ръкави .... Малините мисля да не ги размразявам докрай , че да не се разкашкат .

Benita 2010, когато ползвам замразени плодове, не ги размразявам, направо ги слагам в печивото. Е, ако са на буца лед или самите те са в лед, трябва да се поразмразят. А сладкишът със захарната коричка хич не е лош, пробвай го! От американски форум е, имам още един американски с ябълки, май по-лесни и бързи сладкиши не са ми попадали, минимум усилия и чудесен резултат. А, и един chocolate crazy cake на Янита имаше популярен преди доста време във форума, и той такъв лесен. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 327
Прясна зелка замръзнала от студа става ли за нещо, или да изхвърлям? Оставих я вчера на терасата и тази сутрин беше на кочан, листата едни премръзнали, прозрачни изобщо не прилича на зеле, камо ли за салата с каквато цел е купена.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Скоро изхвърлих една такава  Confused Виж, киселото зеле става и замръзнало.

# 19
  • Мнения: 2 152
Прясна зелка замръзнала от студа става ли за нещо,

За салата няма да стане, но можеш да сготвиш ядене с нея щом е от вчера, но няма да е толкова вкусно ... Преценяй
Пък знаеш ли, може и да не й се е отразило чак толкова?

# 20
  • Мнения: 22 867
Прясна зелка замръзнала от студа става ли за нещо,
За салата няма да стане, но можеш да сготвиш ядене с нея щом е от вчера, но няма да е толкова вкусно ... Преценяй
Пък знаеш ли, може и да не й се е отразило чак толкова?


Малко е относително, помня, че свекърът режеше зеле от градината заснежено. Може пък температурите да не са били чак толкова ниски, това не помня. Ето тук малко инфо, всъщност, krater,  опитай го, виж го, ще разбереш дали става за ядене или не, може би само външните листа да са се повредили. Peace

# 21
  • Мнения: 72
Здравейте Simple Smile Утре предстои да правим на бебка прощъпулник та се разтърсих за рецепта за питки...
Въпросът ми е - как най-хубаво или правилно се пече питка? На загрята/незагрята фурна, градуси и някоя тънкост....?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 693
винаги на загрята,първите 10-15мин.на по-силно,останалите 20-30мин.на по-ниска

в тавичката сложи хартия за печене,за да не залепне,към края проверявай с клечка дали е изпечена...

# 23
  • софия
  • Мнения: 25 997
Здравейте Simple Smile Утре предстои да правим на бебка прощъпулник та се разтърсих за рецепта за питки...
Въпросът ми е - как най-хубаво или правилно се пече питка? На загрята/незагрята фурна, градуси и някоя тънкост....?
Честити ходещи крачета Simple Smile
По принцип се слага в загрята фурна. Съвет от патил - направете питката цяла. Не на парчета. Тази на парчетата не се търкаля. Разпада се  Crazy

# 24
  • Мнения: X
Кратер, точно такова зеле сготвих с месо и малко ориз. По-сладко е на вкус и добавих малко зелев сок от киселото зеле. Получи се вкусно.

# 25
  • Мнения: 72
Благодаря за бързите отговори, момичета... Ще следвам препоръките... newsm51
zvanche..полезен съвет... Мислех да я правя на парчета  Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 26 693
кога ще я правиш,тази вечер ли?

# 27
  • Мнения: 72
кога ще я правиш,тази вечер ли?

Не, утре ще е Simple Smile Да съчетаем именния ден на ММ и прощъпулника Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 327
Мерси Алис , ще опитам зеле с ориз.

# 29
  • Мнения: 103
Може ли идеи как да сгъстя картофено пюре-получи ми се доста течно ?

Общи условия

Активация на акаунт