Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 2

  • 137 414
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 306
Благодаря ти  Hug
От 3-4 месеца приемам Неоксид и Инофолик (по препоръка на д-р Персенска) , които мисля да продължа. Според теб има и нужда да добавя още нещо? Не съм съгласувала Коензима с нея, но реших, че няма да навреди  Blush

Знам, че образуването на яйцеклетки и сперматозоиди отнема около 3м, но мислиш ли, че дори едномесечен прием би повлиял благоприятно при евентуална стимулация?

Със сперматозоида е по-сложно. Той се създава тепърва. С яйцеклетката не са така нещата, тя си е при нас от началото на живота ни. Дори и 1 месец добавки, дава положително отражение на качеството. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 327
Здравей Денис, бих искала да те питам дали мога да вземам вечерна иглика при наличието на кисти и фиброаденоми в гърдите. Срещала съм в темите момичета със същите проблеми да я пият, но все пак да попитам. Заканила съм се да ходя на профилактични, но не знам кога ще успея. Не знам дали гинеколога ще е наясно с тези неща та може и него да питам.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 917
Здравей Денис, бих искала да те питам дали мога да вземам вечерна иглика при наличието на кисти и фиброаденоми в гърдите. Срещала съм в темите момичета със същите проблеми да я пият, но все пак да попитам. Заканила съм се да ходя на профилактични, но не знам кога ще успея. Не знам дали гинеколога ще е наясно с тези неща та може и него да питам.
Според мен няма проблем да я приемаш, но е редно да се консултираш с лекаря си  Peace
Попитай го за Герикапс и Омега 3

# 48
  • Мнения: 618
Здравейте, момичета. Включвам се и аз в тази тема.
От два - три месеца пия неофолик и омега 3. Според вас това достатъчно ли е и мога ли да включа още нещо?
Амини, би ли споделила ти какво приемаш. Постигнала си много добри резултати!

# 49
  • Мнения: 13 929
Кафенце, не знам къде видя хубавите ми резултати Simple Smile Смъкването на ФСХ не е кой знае какво постижение. А иначе пия освен тези неща по препоръка на Денис NAC, L-Arginin, коензим Q10, вит.С, вит.D, вит.Е (от О до М, пила съм го и през целия цикъл, но сега реших да разредя), масло от вечерна иглика (от М до О). Доктор Персенска ми изписа Инофолик. Приемам още по мое усмотрение клеева тинктура и пчелно млечице, хрупам и бразилски орех.
Направо не ми е нужна храна като гледам  Joy

# 50
  • Мнения: 618
Много ти благодаря, Амини, за изчерпателния отговор. Ще включа още добавки от тези, които ми изброи. А за FSH - все пак си е успех. Нали казват, че този хормон най-трудно се регулира.
Желая ти много успех Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 436
Здравейте момичета.
Забелязвам, че последните месец ЛФ се е скъсил - м.12- 13дни, м.01 - 12 дни, м.02 - 10 дни.
В момента приемам спирулина, прегнакеър зачеване, омега 3 на Фортекс - 1000мг по 1 на ден , геритамин по 1 на ден , витамин Ц - 1000мг. Мисля да включа Б-комплекс и вечерна иглика.
Има ли нужда да взема и Q10?
Някакви препоръки за дозите? Вечерна иглика мисля да взема от 600мг и да пия по 2. А за Б-комплекса някакъв съвет?

# 52
  • София
  • Мнения: 35 917
Здравейте момичета.
Забелязвам, че последните месец ЛФ се е скъсил - м.12- 13дни, м.01 - 12 дни, м.02 - 10 дни.
В момента приемам спирулина, прегнакеър зачеване, омега 3 на Фортекс - 1000мг по 1 на ден , геритамин по 1 на ден , витамин Ц - 1000мг. Мисля да включа Б-комплекс и вечерна иглика.
Има ли нужда да взема и Q10?
Някакви препоръки за дозите? Вечерна иглика мисля да взема от 600мг и да пия по 2. А за Б-комплекса някакъв съвет?
ЛФ под 12 дни говори за проблем с ЖТ. Засечи О. поне 2-3 поредни МЦ  и изследвай Прогестерон на 7 ден след предполагаема О.
Геритамин се приема по схема: от 2-4 ден на МЦ, 2х1 за 10 дни, като 1 МЦ се пие, а 1-2-3МЦ се почива
Когато се приема за първи път - почивката е по-малка.
СоQ10 е само от полза - от 50 до 100мг /зависи от формата/ - на един прием с Омега 3
Масло от вечерна иглика 2500-2600мг/дн. на 2-3 приема
За Б-комплекс - ако е Б50 по 1 през ден, ако дозите са по-ниски по 1 на ден

# 53
  • Мнения: 436
Много благодаря за изчерпателния отговор. За всеки случай да си питам за вечерната иглика само до О. да пия, нали така?

# 54
  • София
  • Мнения: 35 917
Много благодаря за изчерпателния отговор. За всеки случай да си питам за вечерната иглика само до О. да пия, нали така?
Не, пий я от М до М - тя подпомага функцията на ЖТ и синтеза на Прогестерон - а това е след О.

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 625
Денис, пристигна ми ето това http://www.iherb.com/Natural-Factors-BetaCareAll-25-000-IU-90-Softgels/2526, което искам да приемам поради проблеми с очите. Въпросът ми е дали трябва да го съобразя с МЦ? Бета каротинът трябва ли да се приема като витамин А само до О или няма проблем да се приема 1-2 месеца без почивка от М до М. От лятото не съм пила витамин А.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 917
Денис, пристигна ми ето това http://www.iherb.com/Natural-Factors-BetaCareAll-25-000-IU-90-Softgels/2526, което искам да приемам поради проблеми с очите. Въпросът ми е дали трябва да го съобразя с МЦ? Бета каротинът трябва ли да се приема като витамин А само до О или няма проблем да се приема 1-2 месеца без почивка от М до М. От лятото не съм пила витамин А.
Може да го пиеш, няма проблем, но след тази опаковка направи почивка / от вит.А, за всеки случай/ поне 1 месец
Бета-Каротинът не се натрупва, респ. не може да бъде токсичен. Той се преобразува в ретинол и така тялото го използва или тялото ще преобразува толкова, колкото му е нужно, другото се изхвърля.

# 58
  • София
  • Мнения: 625
Денис   bouquet

много благодаря!

# 59
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз да попитам - Денис, кое според теб е най-доброто за понижаване на ФСХ, или поне за задържането му , т.е. да не нараства повече?
И също ми е интересно с какво Витамин Ц когато се цели забременяване? Някак пиенето на прекалено много добавки (повече от 4-5) ми струва, че може да дойде в повече, едното примерно да пречи на усвояването на другото?....

Общи условия

Активация на акаунт