Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 2

  • 137 418
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте момичета! Свърши ми NAC и искам да го взема от тук, за да не чакам доставка, защото не искам да го прекъсвам. Да знаете откъде мога да го намеря във Варна? Питах в няколко аптеки, от там категорично го нямат, дори не знаеха какво е, предположиха, че не е разрешен за Бг  Shocked

И въпрос към Денис: каква е разликата между Н-ацетил Л-цистеин и само Л-цистеин, дали мога да го заместя?

# 751
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравейте момичета! Свърши ми NAC и искам да го взема от тук, за да не чакам доставка, защото не искам да го прекъсвам. Да знаете откъде мога да го намеря във Варна? Питах в няколко аптеки, от там категорично го нямат, дори не знаеха какво е, предположиха, че не е разрешен за Бг  Shocked

И въпрос към Денис: каква е разликата между Н-ацетил Л-цистеин и само Л-цистеин, дали мога да го заместя?
Н-ацетил Л-цистеин е метаболит на Цистеина, не може да го замениш.
Провери в магазина на Белчо Христов / че за друг не се сещам Simple Smile/

http://www.belchohristov.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0% … 0%B2%D1%8A%D0%B2/
ето и още:
http://apteka.framar.bg/30033371/%D0%BD-%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%82 … D0%B3%D0%B0%D1%80

http://biomall.bg/nac-now-foods-cena-kapsuli-nacetil-cistein

http://www.yeee.bg/product.php?id=1056

# 752
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Polly, в aптекa не знaм дaли ще го нaмериш, провери в мaгaзините зa спортни добaвки, кaто нaпример мaгaзинa нa Силa нaд ВИНС-a, мaлко по-нaгоре до плевенските зaкуски е мaгaзин nitrotiger, a под зaвод Дружбa имa още един...но му зaбрaвих името.

# 753
  • Мнения: X
Какви са рисковете от предозиране на Витамин Д? Или ако се пие без почивка?

# 754
  • Варна
  • Мнения: 669
Благодаря Денис, Mikkey  Hug
Намерих го в СилаБГ, някаква непозната за мен марка: HAYA LABS. Чета хубави неща, надявам се да е добра, въпреки по-ниските цени  Praynig

# 755
  • София
  • Мнения: 35 919
Какви са рисковете от предозиране на Витамин Д? Или ако се пие без почивка?
Изследвай серумните нива на 25ОН вит. Д
Дози над 80 ng/ml  в кръвта са токсични
Дози до 2000МЕ  приемани през студените месеци е малко вероятно да причинят хипервитаминоза Д

# 756
  • Мнения: X
Мерси. Какви са последиците от хипервитаминоза?

# 757
  • София
  • Мнения: 35 919
Мерси. Какви са последиците от хипервитаминоза?

Хипервитаминоза D e болестно състояние,
Скрит текст:
при което организмът се интоксицира от свръхвисока доза на витамин Д или в резултат на едновременно приложено лечение с витамин Д и ултравиолетова терапия.
Интоксикацията с витамин D бива остра и хронична.
Клинично при хипервитаминоза D, оснобено при острата интоксикация се наблюдават специфични симптоми.
Острата интоксикация настъпва внезапно, при което децата се чувстват отпаднали, вяли, сънливи, отслабват драсично, повръщат, гадене.
Острата интоксикация от витамина D също протича и със следните симптоми като мускулни крампи, главоболие, гърчове, болки в костите и ставите, често уриниране, дехидратация, запек, хипертония, висока температура и в някои случаи потъмняване на роговицата.
Лабораторни показатели също са специфични. Налице са ниски нива на фосфор и високи на калций. В урината са завишени фосфора и калция. Калций се отлага в различни тъкани като бъбреци, кръвоносни съдове, сърце и бели дробове, при което се развиват различни болестни състояния като например формиране на бъбречни камъни в пикочопроводните пътища, атеросклероза и др.
Хроничната интоксикация се появява по-късно - най-често след 8 месеца. Характерното за този тип интоксикация е завишено ниво на калций, понижен апетит, повръшанe. При хроничното интоксикиране децата бавно наддават на тегло.
За диагнозата хипервитаминоза D основно значение имат високи серумни нива на бета - каротин, нормално или леко увеличено ниво на витамин А, нормални чернодробни тестове.
Диференциална диагноза се прави със всички заболявания, които имат подобна клинична симптоматика.
Състоянието на хипервитаминоза D се лекува чрез:
Диета съдържаща храни бедни на калций.
Спира се консумацията на мляко и млечни продукти в периода на лечение.
Повече пиене на течности - рехидратация.
Глюкокортикостероиди - при тежки форми на хипервитаминоза D.
Прилагане на витамин А.
Прилагането на високи дози на витамин Д по време на бременност може да доведе до сериозни промени в нормалното развитие на плода. Могат да се зъбни аномалии, изоставане в психическото развитие, клапни пороци.

 
и още:
Скрит текст:
Интоксикация с витамин D настъпва при прием от порядъка на 40 000 IU дневно при деца в рамките на няколко месеца. 2-3000IU провокират такава в рамките на няколко години. При възрастни хронична хипервитаминоза се оформя при дози 100 000IU дневно.
 
Клинично интоксикацията с витамин D протича с картината на хиперкалциемия – гадене, повръщане, запек, полиурия, полидписия, бъбречна недостатъчност, обща слабост, сърбеж по кожата, оформят се калцификати в меките тъкани. Приемът на високи дози витамин D са основен диференциално диагностичен фактор при хиперкалциемията.
 
Спирането на медикамента, мощна рехидратация, кортикостероиди и бифосфонати са основните мерки в терапевтичен аспект.

# 758
  • Мнения: 17
Здравей Денис, знаеш ли нещо за инжектиране с хормон на растежа за подобряване качеството на яцеклетките? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо не пише за подобряване на яйцеклетки. Чудя се в каква доза да го взимам
Не ми е известно да се прилага за това, макар че има логика.
Моят съвет е обаче да се консултираш с поне 2-ма лекари специалисти - репродуктивна медицина, защото това, което аз зная за хормона на растежа е - че е много скъп, само инжекционна форма е / другото е ала-бала/, съхранява се в хладилник и трябва да се прилага правилно и по схеми
Използва се за трупане на мускулна маса и изчистване на мазнини.
И другото, което зная  Simple Smile  е, че тези, които са го ползвали, след време / години/ започват много да се омазняват в областта на талията и ханша

Благодаря Денис, а би ли препоръчала лекар който да е запознат с хранителни добавки или хормони и би могъл да даде съвет и доза?

# 759
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравей Денис, знаеш ли нещо за инжектиране с хормон на растежа за подобряване качеството на яцеклетките? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо не пише за подобряване на яйцеклетки. Чудя се в каква доза да го взимам
Не ми е известно да се прилага за това, макар че има логика.
Моят съвет е обаче да се консултираш с поне 2-ма лекари специалисти - репродуктивна медицина, защото това, което аз зная за хормона на растежа е - че е много скъп, само инжекционна форма е / другото е ала-бала/, съхранява се в хладилник и трябва да се прилага правилно и по схеми
Използва се за трупане на мускулна маса и изчистване на мазнини.
И другото, което зная  Simple Smile  е, че тези, които са го ползвали, след време / години/ започват много да се омазняват в областта на талията и ханша
Благодаря Денис, а би ли препоръчала лекар който да е запознат с хранителни добавки или хормони и би могъл да даде съвет и доза?
Посети клиника по репродуктивна  медицина - медикаментозна терапия се назначава според състоянието  Peace
Напр. Д-р Стаменов, д-р Владимиров
Клиники по стерилитет в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … cy&Itemid=115

# 760
  • Мнения: 17
Скрит текст:
Здравей Денис, знаеш ли нещо за инжектиране с хормон на растежа за подобряване качеството на яцеклетките? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо не пише за подобряване на яйцеклетки. Чудя се в каква доза да го взимам
Не ми е известно да се прилага за това, макар че има логика.
Моят съвет е обаче да се консултираш с поне 2-ма лекари специалисти - репродуктивна медицина, защото това, което аз зная за хормона на растежа е - че е много скъп, само инжекционна форма е / другото е ала-бала/, съхранява се в хладилник и трябва да се прилага правилно и по схеми
Използва се за трупане на мускулна маса и изчистване на мазнини.
И другото, което зная  Simple Smile  е, че тези, които са го ползвали, след време / години/ започват много да се омазняват в областта на талията и ханша
Благодаря Денис, а би ли препоръчала лекар който да е запознат с хранителни добавки или хормони и би могъл да даде съвет и доза?
Посети клиника по репродуктивна  медицина - медикаментозна терапия се назначава според състоянието  Peace
Напр. Д-р Стаменов, д-р Владимиров
Клиники по стерилитет в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … cy&Itemid=115


Благодаря Денис, аз ходя при Стаменов и ще го питам.

# 761
  • Мнения: 20
Здравейте ,
Искам да се включа и аз с няколко питанки относно добавките. Накратко имах тежка ендометриоза, в резултат на която ми премахнаха единия яйчник,а на другия бе оставена съвсем малко яйчникова тъкан и за моя щастие той се регенерира или както там се казва и в момента работи и произвежада фоликули. За съжаление не са качествени Я и сега си търся начини за подобряване на качеството им. Избягваме с док стимулация заради ендометриозната . Пия фолиева киселина и се опитвам Омега 3 на Фортекс,но от  тях много често хода до тоалетна... Embarassed Според вас какво мога да приемам още.

# 762
  • Мнения: 730
Здравейте ,
Искам да се включа и аз с няколко питанки относно добавките. Накратко имах тежка ендометриоза, в резултат на която ми премахнаха единия яйчник,а на другия бе оставена съвсем малко яйчникова тъкан и за моя щастие той се регенерира или както там се казва и в момента работи и произвежада фоликули. За съжаление не са качествени Я и сега си търся начини за подобряване на качеството им. Избягваме с док стимулация заради ендометриозната . Пия фолиева киселина и се опитвам Омега 3 на Фортекс,но от  тях много често хода до тоалетна... Embarassed Според вас какво мога да приемам още.
Мисля, че можеш да комбинираш Омега 3 с Масло от вечерна иглика.От това, което прочетох точно нея си я пият за качествени Я и О.Хубаво е да взимаш и някакви добавки, много от момичетата тук пият Прегнакеър.Аз пия от съвсем скоро, така че почакай съвет от по опитните и компетентни на тази тема.Мисля, че отговора на Денис ще ти е най от полза Simple Smile
Денис, ти си страхотен човек bouquet Ако можеше поне половината лекари да са като теб...

# 763
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Заповядайте в новата тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=888864.new#new

# 764
  • Мнения: 17
Споделям препоръките на Даржа Вагнер от нейната книга как да подобрим качеството на яйцеклетката. На мен лично книгата ми беше много образователна и на лесно разбираемо обяснено.  Отдолу съм написала за нейния блог където можете да намерите и книгата но е на английски. Има я и в Амазон

LAST TRAIN RECIPE
Here is a summary of foods, supplements and activities which will help you maximize your egg quality and improve your chances to get pregnant.
Beware of side effects – your health and mood might improve, too!
DAY STARTS WITH MAGIC
~ Prenatal vitamins (any well-known brand with at least 400-800μg folic acid will do)
~ 2000IU of vitamin D
~ 500mg CoQ10
~ 300mg of omega-3 fatty acids (DHA and EPA combined)
~ Women over 35: 50mg of DHEA (consult your health-care advisor if supplementing over a long time)
Start 3-6 months before trying to get pregnant!
BREAKFAST, LUNCH AND DINNER (a few ideas to start with)
Limit: refined sugars and grains, soft drinks, margarine, sweets, and processed food in general.
Organic-raised plants and animals whenever possible!
Animal products: eggs, seafood (fatty fish), meat, wild game, dairy (milk, yogurt, cheese).
Vegetables: spinach, broccoli, tomatoes, peppers, potatoes, carrots, cucumber, celery, lentils, beans, artichokes, eggplant, onion, peas, lettuce, green salad, mushrooms.
Fruits: apples, berries, grapefruit, cherries, dates, peaches, lemon, avocado, coconut.
Snacks: nuts – walnuts, almonds, cashews, pistachio. Natural dried fruits. Cooking fats: olive oil, butter, coconut oil.
Drinks: water, tea and coffee (not more then 1-2 cups). Red wine in moderate amounts.
Important extras (encouraged every day):
Laughs, good company, physical activities
Spending time in the sunshine, working on projects which make you fulfilled Relaxation, plenty of sleep

Darja Wagner, Ph.D. is a scientist specialized in vitamins and hormones. She is the author of the blog http://www.paleo-mama.com, where she addresses fertility and getting pregnant for women of advanced reproductive age. She lives in Berlin with her husband and two sons, both of whom were born after the age of 35.

Общи условия

Активация на акаунт