Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 2

  • 137 513
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 678
Някой запознат ли е с хапчетата ДЕТРАЛЕКС за вените и дали вредят преди инвитро. Трябва да ги вземам 6 месеца за профилактика, но ако пречат на забременяването мога да ги спра. Просто са ми изписани от лекар, но няма как да питам гинеколога, защото съм на преглед на 2 ден от МЦ.

# 736
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Имам приятелка, която пи Детралекс през цялата си бременност и роди живо и здраво момченце, НО в листовката пише, че не се препоръчва по време на бременност.
Тя е с много тежки хемороидни кризи, лекарят, който и разреши да продължи приема на Детралекс и е роднина и заедно с д-р Чорбова от Вита я следяха много из късо.
Та по-скоро е изключение.

# 737
  • Мнения: 678
Благодаря пънче Hug Аз ги пия профилактично за леки проблеми с вените по краката. Ще ги спра преди процедурата.

# 738
  • Мнения: 17
Здравейте дами, аз съм нова във форума но ветеран в инвитрото. Имам 5 неуспешни опита и макар че официалната диагноза е необяснена неплодовитост предполагаемата причина е лошо качество на яйцеклетките (вероятно следствие на ендометриоза и възраст 40г). Пия всякакви добавки за който съм чула че подпомагат качеството на яйцеклетката вече година и водя здравословен начин на живот но не съм видяла подобрение в резултата...
Лекарят ми спомена за хормон на растежа, който както той каза не е доказано че помага но каза че мога да опитам. Някоя от вас ползвала ли го е и при какви дози и време? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо за подобряване на яйцеклетки. Благодарна ще съм за всякаква информация.

 newsm78

# 739
  • София
  • Мнения: 691
denis., моля за твоето мнение. Има ли проблем да се приемат витекс и див ям едновременно? Пия витекс от М до М, а див ям след овлуация. Много ти благодаря.

# 740
  • София
  • Мнения: 35 972
denis., моля за твоето мнение. Има ли проблем да се приемат витекс и див ям едновременно? Пия витекс от М до М, а див ям след овлуация. Много ти благодаря.
Не, няма проблем и точно това е една правилна схема  Peace
Дивият ямс се приема от О. до М.

# 741
  • Мнения: 1 849
Здравей, Денис, имам нужда от помощта ти.
Взех цинк на мм (на Солгар, 50 мг) от бг сайт. На етикетът от бг сайта пише, че трябва да се приема по 1/3 табл на ден, на оригиналния етикет от производителя пише по 1. Цинкът е под формата на цинк глюконат, четох статии, че глюконатът съдържа около 14 мг от елемента цинк (в 100 мг). Препоръчителната дневна доза също варира при различните източници на информация и тотално се обърках. Също не съм наясно колко време може да се пие без прекъсване?
Давам му цинк, защото четох, че подобрява сперматогенезата и в комбинация с витамин д повлиява на антиспермалните антитела, каквито мм има.

# 742
  • София
  • Мнения: 35 972
Здравей, Денис, имам нужда от помощта ти.
Взех цинк на мм (на Солгар, 50 мг) от бг сайт. На етикетът от бг сайта пише, че трябва да се приема по 1/3 табл на ден, на оригиналния етикет от производителя пише по 1. Цинкът е под формата на цинк глюконат, четох статии, че глюконатът съдържа около 14 мг от елемента цинк (в 100 мг). Препоръчителната дневна доза също варира при различните източници на информация и тотално се обърках. Също не съм наясно колко време може да се пие без прекъсване?
Давам му цинк, защото четох, че подобрява сперматогенезата и в комбинация с витамин д повлиява на антиспермалните антитела, каквито мм има.
Препоръчителната доза цинк, за подпомагане на СГенезата е 50мг/дн.
Ако не е посочен колко е елементарния цинк, трябва да си изчислиш кол-вото  Peace
Дай да видя продукта
ПП
Ако е означено по този начин: Zinc (as zinc glycinate amino acid chelate†)   22 mg - това означава, че 22мг е елементарния цинк

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 19:28 от denis.

# 743
  • Мнения: 1 849
Ето този е http://www.silabg.com/bg/9371-SOLGAR-Zinc-50-mg--100-Tabs-.html
Пише цинк- 50 мг (като цинк глюконат)- 500% от препор.дневна доза.
Отдолу пише, че продължителен прием от тази доза може да причини анемия.

# 744
  • София
  • Мнения: 35 972
Ето този е http://www.silabg.com/bg/9371-SOLGAR-Zinc-50-mg--100-Tabs-.html
Пише цинк- 50 мг (като цинк глюконат)- 500% от препор.дневна доза.
Отдолу пише, че продължителен прием от тази доза може да причини анемия.
Според мен е дозата на елементарния Цинк
Ето мейл на производителя, попитай ги:
productinformation@solgar.com

# 745
  • Мнения: 1 849
Благодаря ти, Денис  Hug

# 746
  • София
  • Мнения: 35 972
Благодаря ти, Денис  Hug
Писах им / защото ми беше интересно и на мен Simple Smile / - отговорят ли ми, ще пиша тук  Peace

# 747
  • София
  • Мнения: 691
denis., моля за твоето мнение. Има ли проблем да се приемат витекс и див ям едновременно? Пия витекс от М до М, а див ям след овлуация. Много ти благодаря.
Не, няма проблем и точно това е една правилна схема  Peace
Дивият ямс се приема от О. до М.
Много ти благодаря за пореден път  bouquet

# 748
  • Мнения: 17
Здравей Денис, знаеш ли нещо за инжектиране с хормон на растежа за подобряване качеството на яцеклетките? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо не пише за подобряване на яйцеклетки. Чудя се в каква доза да го взимам

# 749
  • София
  • Мнения: 35 972
Здравей Денис, знаеш ли нещо за инжектиране с хормон на растежа за подобряване качеството на яцеклетките? Откривам информация само във фитнес страници за Pfizer Genotropin но нищо не пише за подобряване на яйцеклетки. Чудя се в каква доза да го взимам
Не ми е известно да се прилага за това, макар че има логика.
Моят съвет е обаче да се консултираш с поне 2-ма лекари специалисти - репродуктивна медицина, защото това, което аз зная за хормона на растежа е - че е много скъп, само инжекционна форма е / другото е ала-бала/, съхранява се в хладилник и трябва да се прилага правилно и по схеми
Използва се за трупане на мускулна маса и изчистване на мазнини.
И другото, което зная  Simple Smile  е, че тези, които са го ползвали, след време / години/ започват много да се омазняват в областта на талията и ханша

Общи условия

Активация на акаунт