Раждане в АГ Пълмед - гр, Пловдив

  • 60 855
  • 490
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 47
Здравейте всички бъдещи мами!
Пиша за пръв път в този форум и може би последен,но го правя,защото считам за редно да споделя опит и да дам препоръки за читаво място за раждане в Пловдив.Аз имах нужда от такава насока преди да родя.
Раждането струва 1080 лв.Не съм богата и първоначално ми се стори доста,но така или иначе щях да раждам платено реших да проуча и се оказа,че в "Пълмед" е най-добре като цена и условия.В последствие разбрах,че тези пари не струват нищо,на фона на полученото в отделението.
Раждах на 03.10.19.В цената влизаха 4 прегледа преди раждане при д-р Патишанов,който горещо ми беше препоръчан от много мои познати и приятелки.В цената влизат и всички видове упойки,престой в болницата(в моя случай цяла седмица),храна по избор от меню,всичко за бебето и родилката.След раждането има 2 прегледа при педиатър.Единствените неща ,които трябва да си носиш са четка,паста за зъби,зарядно,чехли и лична карта.На бебетата е осигурено абсолютно всичко и се грижат за тях като за свои деца.
За родилките грижата е 24ч.Дори повече от необходимото.Отделението свети от чистота,стаите са огромни.По време на престоя си бях обучавана за бъдещото майчинство и кърмене.Имат 3-ма педиатри,които са много добри и ежедневно преглеждат децата.
В моя случай имах  усложнения за мен и детето и се наложи спешно секцио.Те нямаха никаква вина за моите проблеми,но екипа излезе блестящо от създалата се ситуация.Задържаха ме една седмица.Толкова съм щастлива,че избрах АГО "Пълмед"!Ако беше другаде можете  нещата да се развият фатално.Сега всичко е наред.Имам едно прекрасно слънчице и белега от секциото почти изчезна.
Когато мина покрай болницата се изпълвам с умиление.Искам да изкрещя на целия свят колко съм доволна!Толкова рядко се случва  в нашата държава всичко да е както трябва.Все едно не бях България.С цялото си сърце благодаря на тези хора и горещо препоръчвам АГО "Пълмед "!
Бъдещи мами ,ако все още не сте взели решение....Това е мястото за вас!!!

# 106
  • Мнения: 872
Аз също родих преди 10  дни в Пълмед. Мнението ми като цяло е положително и не съжалявам че избрах да раждам там. Искам да отбележа че това ми беше второ секцио, като първото ми беше в Селена. Раждах при др Карагеоргиев. Доволна съм от него. Внимание ми обръщаше непрекъснато и бях спокойна покрай него. Условията е отделението са добри. Бях в стая с 3 легла, но бяхме настанени 2 жени.
Ще споделя какво не ми хареса.
В отделението питейна вода няма. Така че запасете се.
Ношница ми дадоха 1 при самото настаняване, с която също и раждах. Когато поисках да ми дадат нова след като не раздвижиха, казаха че нямат. Така че не е лошо и нощници да носите поне 2 - 3, тъй като след самото раждане явно от хормони се потях неистово всяка нощ. Но нощници за смяна няма.
Също така 2 дни санитар ката слагаш тоалетна хартия и на 3тия спря да слага  Когато отидох да поискам, отново ми казаха че нямат, да съм слезнала до магазина да си купя 🤨🤨🤨. Най големия проблем за мен обаче беше че 30 минути след раздвижването ми донесоха бебето и го оставиха. До края на престоя беше при мен. Няма да ви казвам как първите 2 дни спях седнала на леглото до него, защото ми беше трудно да се изправям от легнало положение, при всяко мърдане на бебето. Като цяло всичко вече мина, и знам че тези неща са дребни, но мен лично ме подразниха.

# 107
  • Мнения: 22
Аз също родих преди 10  дни в Пълмед. Мнението ми като цяло е положително и не съжалявам че избрах да раждам там. Искам да отбележа че това ми беше второ секцио, като първото ми беше в Селена. Раждах при др Карагеоргиев. Доволна съм от него. Внимание ми обръщаше непрекъснато и бях спокойна покрай него. Условията е отделението са добри. Бях в стая с 3 легла, но бяхме настанени 2 жени.
Ще споделя какво не ми хареса.
В отделението питейна вода няма. Така че запасете се.
Ношница ми дадоха 1 при самото настаняване, с която също и раждах. Когато поисках да ми дадат нова след като не раздвижиха, казаха че нямат. Така че не е лошо и нощници да носите поне 2 - 3, тъй като след самото раждане явно от хормони се потях неистово всяка нощ. Но нощници за смяна няма.
Също така 2 дни санитар ката слагаш тоалетна хартия и на 3тия спря да слага  Когато отидох да поискам, отново ми казаха че нямат, да съм слезнала до магазина да си купя 🤨🤨🤨. Най големия проблем за мен обаче беше че 30 минути след раздвижването ми донесоха бебето и го оставиха. До края на престоя беше при мен. Няма да ви казвам как първите 2 дни спях седнала на леглото до него, защото ми беше трудно да се изправям от легнало положение, при всяко мърдане на бебето. Като цяло всичко вече мина, и знам че тези неща са дребни, но мен лично ме подразниха.



Подкрехям напълно, с изключение на нощниците. Тоалетна хартия изобщо не са ми слагали в стаята, изрично бях предупредена от други мами да си нося и така и направих. Отностно секциото наистина е кошмарно да те боли и да се движиш едва и да ти оставят бебчо, почти веднага. За мен това е първо раждане и беше малко стресиращо, тъй като аз претърпях и вирус някякъв за 24ч. С повръщане и диария и когато помолих да изолират детето ми казаха че не могат, да слагам маска и да мия ръцете непрекъснато, при което бях включена на системи с деган и добре че моят лекар беше ги строил поне да идват да подменят бебчо и да го хранят с АМ. Като цяло аз също съм доволна, но главно заради лекаря ми, иначе си има минуси, които за мен не са нормални предвид това, че си плащаш...

# 108
  • Мнения: 47
Аз също родих преди 10  дни в Пълмед. Мнението ми като цяло е положително и не съжалявам че избрах да раждам там. Искам да отбележа че това ми беше второ секцио, като първото ми беше в Селена. Раждах при др Карагеоргиев. Доволна съм от него. Внимание ми обръщаше непрекъснато и бях спокойна покрай него. Условията е отделението са добри. Бях в стая с 3 легла, но бяхме настанени 2 жени.
Ще споделя какво не ми хареса.
В отделението питейна вода няма. Така че запасете се.
Ношница ми дадоха 1 при самото настаняване, с която също и раждах. Когато поисках да ми дадат нова след като не раздвижиха, казаха че нямат. Така че не е лошо и нощници да носите поне 2 - 3, тъй като след самото раждане явно от хормони се потях неистово всяка нощ. Но нощници за смяна няма.
Също така 2 дни санитар ката слагаш тоалетна хартия и на 3тия спря да слага  Когато отидох да поискам, отново ми казаха че нямат, да съм слезнала до магазина да си купя 🤨🤨🤨. Най големия проблем за мен обаче беше че 30 минути след раздвижването ми донесоха бебето и го оставиха. До края на престоя беше при мен. Няма да ви казвам как първите 2 дни спях седнала на леглото до него, защото ми беше трудно да се изправям от легнало положение, при всяко мърдане на бебето. Като цяло всичко вече мина, и знам че тези неща са дребни, но мен лично ме подразниха.

Аз не знам дали съм имала късмет,но нощниците ми ги сменяха цяла седмица.Вода за пиене със сигурност не дават.Бебо са го сменяли и повивали многократно в стаята ми.Даже нощно време като реве бебе  повече от няколко минути пристигат да го успокоят или сменят.Леглата имат повдигащи механизми и за височина на леглото и за повдигане на гърба,но докато разбера и аз се измъчих.Много боли след секцио.Цял месец болки и мизерии.

# 109
  • Мнения: 872
Magni, не знам кога си раждала, но гарантирам че сега  никой не идва да успокоява и сменя бебетата. Идват първите 2 дни да носят АМ, след което вече ако ти трябва АМ ходиш да си търсиш. И абсолютно няма значение дали си добре след секциото или не. Просто няма кой да ги гледа.

# 110
  • Мнения: 47
Magni, не знам кога си раждала, но гарантирам че сега  никой не идва да успокоява и сменя бебетата. Идват първите 2 дни да носят АМ, след което вече ако ти трябва АМ ходиш да си търсиш. И абсолютно няма значение дали си добре след секциото или не. Просто няма кой да ги гледа.
На 03.10.19 родих и аз докато бях там всичко беше чудесно.Възможно е да съм имала и късмет:)

# 111
  • Мнения: 22
Magni, не знам кога си раждала, но гарантирам че сега  никой не идва да успокоява и сменя бебетата. Идват първите 2 дни да носят АМ, след което вече ако ти трябва АМ ходиш да си търсиш. И абсолютно няма значение дали си добре след секциото или не. Просто няма кой да ги гледа.
На 03.10.19 родих и аз докато бях там всичко беше чудесно.Възможно е да съм имала и късмет:)
Аз раждах  на 18.10.2019г , според мен липсва персонал, с очите си видях как се разкъсват на хиляди посоки, всеки звъни на звънците за нещо, не могат да смогнат, а имаше много кадърни и мили момичета, които макар и натоварени ти обръщаха внимание. Явно нещата се изменят със всеки изминал ден и всеки споделя своя престой - някой доволни, други не толкова, до човек си е и да късмет до някъде.

# 112
  • Мнения: 51
Здравейте!На мен ми предстои раждане там януари.Доколкото разбрах за бебето осигуряват всичко.Значи като ти го донесат,носят ли памперси,мокри кърпички,дрехи за смяна и мляко?Трябва сигурно да си искаш или как?

# 113
  • Мнения: 872
Да, за бебето дават всичко. Всяка сутрин към 8.30-9.00 го вземат за да ги къпят и преобличат. През останалото време бебето е при теб. Първите 1 - 2 дни носят мляко направо готово, колкото му трябва на бебето, но ти казват преди да го дадеш първо да сложиш бебето на гърда за да свиква да суче. На мен лично на 4ти ден педиатъра ми каза да спра да дохранвам за да Видин колко ще качи бебето ако е само на кърма. Е, за 24 часа качи 60 грама Simple Smile,което е супер. Повече акушерки помагат за кърменето.

# 114
  • Мнения: 22
Здравейте!На мен ми предстои раждане там януари.Доколкото разбрах за бебето осигуряват всичко.Значи като ти го донесат,носят ли памперси,мокри кърпички,дрехи за смяна и мляко?Трябва сигурно да си искаш или как?



Здравей! Когато ти донесат бебето, ти го носят като в количка-легълце и там имаш в нея 2 шишета, едно с вода + 1 за А.М., ти си ги миеш, те ги стелизират веднъж на 24ч. Те ти правят А.М. и ти го дават, имаш 1 пакет мокри кърпи Бочко, ако ти свърши пакета ти дяват нов и имаш памперси, когато и те ти свършат зареждат с още. Те го обличат с каквото имат, ако се намокри изцапа и т.н искаш си други дрешки и те дават. Ако има други въпроси, зяповядай!

# 115
  • Мнения: 51
Благодаря момичета! Ами след секцио веднага ли те слагат в стаята?Няма ли реанимация?

# 116
  • Мнения: 22
Благодаря момичета! Ами след секцио веднага ли те слагат в стаята?Няма ли реанимация?


Веднага

# 117
  • Мнения: 51
Благодаря момичета! Ами след секцио веднага ли те слагат в стаята?Няма ли реанимация?


Веднага
хм това малко ме притеснява.

# 118
  • Мнения: 47
Аз раждах секцио,момичето в стаята при мен също.Като приключи раждането те слагат в стаята,при нас не е имало нужда  от реанимация.Не се плаши толкова!Самото секцио не е страшно,но след това се почват едни болки от операцията и след всеки ден си все по-добре.Ако можеш роди си нормално!Ако пък се налага аз ти препоръчвам д-р Патишанов.Той неслучайно е завеждащ отделението.

# 119
  • Мнения: 68
В случаи, когато ти е за първи път и се притесняваш как да го преоблечеш; смениш памперс или каквото и да било - помагат ли? Да покажат веднъж и после сама.

Общи условия

Активация на акаунт