Раждане в АГ Пълмед - гр, Пловдив

  • 61 552
  • 490
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 874
Показват всичко, но трябва да си питаш.

# 121
  • Мнения: 47
Мен лично ме обучаваха ненатрапчиво цяла седмица,но аз много питах.Питах за всичко,което се сетя педиатри,сестри,лекари и всичко ми казваха.

# 122
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Кога става раздвижването след секцио? Докато ви раздвижат някой може ли да дойде да ви види?

Сина си раждах в Селена и там също бебетата са при майките си, след раздвижването. Е, има и някой които ги оставят в детската стая, но моя си беше при мен, както и на момичето от стаята ми. Не е било драма, даже си ми беше приятно да се опознаваме с дечко, но зависи и как се възстановяваш разбира се.

# 123
  • Мнения: 47
Вътре по стаите посетители не се допускат и аз лично одобрявам това,но стига да си в състояние,можеш да излезнеш пред вратата на отделението.Излизала съм,когато и колкото пъти пожелая.
Раздвижването след секцио става часове след операцията и това е важно за нас за възстановяването.Идват и помагат да станеш.Боли ужасно първите дни,но се преживява.

# 124
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Весела Коледа!

Мен ме интересуваше точно часовете преди раздвижването. После разбрах, че явно се излиза ама едва ли още първия ден ще можеш да идеш..знам ли. При мен лично предният път мина много леко и операцията, и раздвижване и съм нямала кой знае какви болки, по скоро придърпвания..но пък знае ли се сега как ще е. С малкия някак не очаквах нищо и не ми се стори голяма работа, ама ся някак повече го мисля и се притеснявам.

Просто исках да знам дали ще мога да видя сина си и мъжа си по-рано, но явно не.

# 125
  • Мнения: 51
А обезболяващи някакви не дават ли?

# 126
  • Мнения: 47
Дават обезболяващи,но операцията си е операция и боли.Не може постоянно да ти дават заради кърмата.

# 127
  • Мнения: 874
Веднага след операцията показват бебето на врата на близките които чакат, когато приключат и с теб, ако още са отвън и чакат ще покажат и теб. И това е. После може да ги видиш чак като се раздвижиж и можеш да излезеш пред отделението. Мен лично ме оперираха на обед и ме раздвижиха на другия ден сутринта.
С първото секцио сама си се раздвижих и станах 5 часа след операцията, но сега не успях,въпреки че преди операцията твърдях пред доктора, че искам да се раздвижа веднага след като ме пусне упойката. Е, не бях в състояние 😁. За обезболяващи слагат едни системи с парацетамол и още нещо, имат и едни инджекжии. Съвет от мен - ако имате нужда от обезболяващи - търсете акушерки те и ги искайте. С въпросите по същия начин. Питайте аквотонвибтрябва. Отговарят и обясняват.

# 128
  • Мнения: 51
Веднага след операцията показват бебето на врата на близките които чакат, когато приключат и с теб, ако още са отвън и чакат ще покажат и теб. И това е. После може да ги видиш чак като се раздвижиж и можеш да излезеш пред отделението. Мен лично ме оперираха на обед и ме раздвижиха на другия ден сутринта.
С първото секцио сама си се раздвижих и станах 5 часа след операцията, но сега не успях,въпреки че преди операцията твърдях пред доктора, че искам да се раздвижа веднага след като ме пусне упойката. Е, не бях в състояние 😁. За обезболяващи слагат едни системи с парацетамол и още нещо, имат и едни инджекжии. Съвет от мен - ако имате нужда от обезболяващи - търсете акушерки те и ги искайте. С въпросите по същия начин. Питайте аквотонвибтрябва. Отговарят и обясняват.
А инжекциите какви са? Бият ли ви ги или в системата направо ги слагат и колко време са тез инжекции?

# 129
  • Мнения: 874
Преди да махнат абоната ги слагат в него, не разбрах обаче какви са точбо

# 130
  • Мнения: 54
Здравейте, първото си дете родих в Селена, секцио. Сега пак ще е секцио, но в Пълмед.
Първият път, не са ми правили клизма и прочие, тук в Пълмед как процедират? Благодаря.

# 131
  • Мнения: 874
Няма клизма. Вечерта преди секциото ти дават една свешичка да си сложиш.

# 132
  • Мнения: 51
Здравейте, първото си дете родих в Селена, секцио. Сега пак ще е секцио, но в Пълмед.
Първият път, не са ми правили клизма и прочие, тук в Пълмед как процедират? Благодаря.
Кога ще ви е секциото?

# 133
  • Мнения: 47
Аз бях спешно секцио и нямах клизма.Свещичка не са ми давали преди операцията.

# 134
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Честита нова година на всички Simple Smile

Искам да попитам тези,които се следите в Пълмед - за издаване на болничен до края на бременността, трябва ли да лежите в отделението, или след като си има комисия не се налага? С първата бременност не съм ползвала болнични, но сега не се чувствам добре на работа и го обмислям, но не съм наясно как се случват нещата.

Също и при секцио -ден по рано ли приемат? Независимо дали си от града или не?

Общи условия

Активация на акаунт