ПЕТокласници - 3

  • 44 271
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И Моника не е кърмена нито ден, даже и капка не е опитала ( нали е седмаче и я държаха 14 дена в болницата, не че аз имах много кърма, но казаха от стрес сигурно няма да тръгне).

Днес седна за половин час да почете по География, уж ги знае природните зони, но ще видим какво ще направи на теста.

# 706
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Плаша и аз - с работниците при баща му, с клошарите по контейнерите. Засяга се и казва, че го обиждам, като му говоря така. Имаме си и жив пример - братовчед му. Яко го мързи да учи, а е в добра паралелка компютърно програмиране. В осми клас остана, заради 2-ка по АЕ, родителите му разбраха чак през септември, че не си е взел поправителните изпити.  smile3505 Лятото навърши 18 г. и се хвана да работи 2 месеца в сервиз за автоклиматици на бащата на негов приятел. Зълва ми и мъжа и много доволни и заявяват, че като не му се учело са съгласни да напусне училище и да започне работа ooooh! Казах на Момчил, че като не учи, ей така като батко си ще ходи лятото в пека по нивите да ремонтира климатиците на комбайните. На Момчил му е много смешно. ooooh!

Днес учи по История и БЕ и реши цели 5 задачи по Математика, презори се Crazy

# 707
  • София
  • Мнения: 13 206
Не зная какви са тези униформи, Ваче, сигурно са онези, които дълго време мислех, че са затворнически, понеже са с номера. Смятах, че са затворници, които полагат общественополезен труд Mr. Green
Е, как може такава работа.... порицана си  Twisted Evil
Скрит текст:
Ето униформите, гледай каква красота само  Mr. Green

Ето камиончетата

Но, изглежда, че са били оранДЖеви преди време

Ирка, я кажи моля те каква е политиката с ваксините при вас? Какво е задължително и какво не е.

Веси, абе каква е таз лекарка  ooooh! Честно да ви кажа изумявам от подобни твърдения. Дори да допуснем, че има някаква възможност, дори тя да е 80%, как реши, че ларингита е от ваксината  ooooh! Сори, че така реагирам, обаче ми прилича все едно в хвърлила боб и е казала  Wink Хич не обичам такъв тип подвеждане, защото си е чисто подвеждане ако няма някакви доказателства за това. Аз също правя ларингити, но съм без сливици и нямам алергии, просто там ме удрят инфекциите, в ларингса.
Веси  Heart Eyes, да не ми се разсърдиш, реакцията ми е изцяло към изказването на докторката!  Hug
Ралито (на 3 г.) също ми направи пристъп. И като цяло се оказа, че е обичайно за децата до към 5 г. Клонка пък ме подхлъзна с хомеопатията. Какво да кажа... доволна съм!  Mr. Green Ще вземе да ме подхлъзне и с коластрата.

Веси е абсолютно правя за кърменето и здравето  Wink
Саша не е кърмена и 20 дни, а Рали е кърмена 2,5 г. Саше няма никакви алергии, а Рали не бих казала, че е алергична чак, но задната й хрема изглежда е на някаква такава основа...

# 708
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Vache ама те много хубави тея униформи, че и топлички изглеждат  Joy

Малката и тя е често със задна хрема и прави ларингити и алергични кашлици, пием тея скапани противоалергични сиропи  #2gunfire дето хич не ми се дават (добре, че не е често) и й минава, досега АБ да чукна на дърво не е пила (на 5г стана миналия месец).

Сега като се замисля, започнах да пиша в тази тема малката още не беше родена, значи повече от 5г са минали, съжалявам, че толкова време не бях влизала и много се радвам, че вие сте запазили темичката и си пишете редовно  Heart Eyes Но последните 2-3г много неща се случиха около нас и хубави и лоши някакси не, че нямах време да влизам в бг мама, но нз защо така се получи. Радвам се и ви благодаря, че отново ме приехте   bouquet

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Ваче, вие с униформите сте едни гърди напред, поне работа ще има детето  Laughing. Аз направо при клошарите го пратих, защото при неговия мързел и на работа в чистотата няма да го държат.
 За сега удържаме фронта с ученето, ама със зор и "ръчкане" по телефона Crazy.
 Това със слушането в час и взимането на участие е много полезно, и се опитвам да промия мозъка на моя набор. По ЧП и география резултати се виждан, но часовете по история са направо...  Sick
 И синковеца обича да ходи по-рано в училище да играят особено, когато времето е хубаво. Не го спирам, стига да си е свършил задълженията.

# 710
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Клонче, защо си давала АБ за бронхиални спазми? То си е за Урбазон, бронхоразширяващи, отхрачващи и всякакви такива но АБ   Shocked Малкото прави всяка година но даже вече и Урбазон не слагаме. Хванах му цаката вече.
Уф, тия доктори съвсем ще ни затрият  ooooh!

АникHug. И аз съвсем скоро се завърнах в старите редици с млади потребителки  Mr. Green

# 711
  • София
  • Мнения: 7 673
АникHug. И аз съвсем скоро се завърнах в старите редици с млади потребителки  Mr. Green
Вие поне си имате титли.  Crossing Arms Аз срещу моя ник не виждам нищо.  Naughty

# 712
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
АникHug. И аз съвсем скоро се завърнах в старите редици с млади потребителки  Mr. Green
Вие поне си имате титли.  Crossing Arms Аз срещу моя ник не виждам нищо.  Naughty
Да, наистина, че нищо не пише срещу твоя ник  newsm78

На малката последно за ларингит изписаха Медрол ( това май е нещо като урбазона, но на хапчета) и лятото беше направила една зверска уртикария, изкара ни акъла пак Медрол.

# 713
  • София
  • Мнения: 7 673
АникHug. И аз съвсем скоро се завърнах в старите редици с млади потребителки  Mr. Green
Вие поне си имате титли.  Crossing Arms Аз срещу моя ник не виждам нищо.  Naughty
Да, наистина, че нищо не пише срещу твоя ник  newsm78
За 5400 + мнения - толкова. Нямам право на титли.  Laughing
Ама то и срещу твоя не пише.  Joy

# 714
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Хахаа до вчера бях Новак, сега няма нищо.....

# 715
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636


Ирка, я кажи моля те каква е политиката с ваксините при вас? Какво е задължително и какво не е.


Ваче аз не съм най-надеждната информация относно ваксините. Ваксинирам си децата както си му е ред по календар. А и моите са раждани в Бг и имат всички ваксини, които децата в Бг имат до 4 годишна възраст. Те после са само реимунизации. Общо взето препоръчително- задължителните ваксини са същите както в Бг. Нямат БЦЖ /но моите имат, нали са раждани в Бг/, имат варицела. Всичко останало е същото - ДТК, Полио, Морбили само времето по което се бият е различно.  Много родители не си ваксинират децата и нямат проблем с това. Носят бележки в училището/детската градина и не им създават проблеми. Ваксината за момичетата не е задължителна. По желание е, ето нея няма да я сложа - лично мнение. 

Педиатърката на децата е такава, че не обича много, много ваксините. Слага им само най-належащите и то винаги малко по-късно. Много съм доволна.

Не знам дали ти бях от полза, като ги заведа на лекар другият път ще разпитам по-подробно.  На Деница преди 2 месеца й биха ДТК, знам че следващата ваксина ще е като навърши 14г.

# 716
  • София
  • Мнения: 15 219
Веси, благодаря!
Ние със сестра ми си правим някакви сметки за летни езикови лагери.... ама дотук в нашето семейство гласовете са 1 "за" и 2 "против".  Laughing
Ще видим.... има време. Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 2 840
Ели, не беше само спазъм, някакъв вид бронхит беше, забравих му името, плюс "находка" Crazy
Не можеше да мине без АБ. Аз го държах месец, мислейки, че е алергична кашлица и една нощ го чух как "свири", от коридора се чуваше. Не му направихме снимка, но лекарката каза, че в гърдите му кво ли не се чува, добра е, доверявам й се. Пи. Но цяло лято, въпреки антибиотика, продължи да покашля. Това се случи през юни. В края на септември историята се повтори. И в края на октомври започна отново, същите симптоми, но трети антибиотик в рамките на 8 месеца нямаше как да допусна и се хвърлих сама в битката, защото такава една кашлица, ако продължи толкова дълго или направи трети спазъм, прераства в астма.  И почнах - промивки на носа с физиологичен разтвор, капане на антибиотични капки в носа, коластра Mr. Green и някъде към 3-4 препарата хомеопатични, които сама му "предписах", след като изчетох всичко, което можах да намеря, в детайли, според неговата симптоматика, Включително установих, че първите приеми е добре да ги правя през час, дори и на 15мин, ако е супер зле положението, защото ако давам само веднъж дневно се влошава, вероятно т.н. лечебна криза. Но, слава богу, оттогава не е имал проблеми, говря за 2013-та. Година и половина вече!!! Praynig

Ваче, коластрата е супер за такива случаи - алергични, хреми и подобни. И маслото от черен кимион! Пусках и линк. Маслото за бронхити, астми, ларингити е супер, освен това е хубаво за кожата, косата и прочее, ако не го пожелае девойката. Може да се слага в салати Laughing А коластрата я има и на прах, може да я бухаш в какаото. Крис няма никакви проблеми с гълтането на хапчета.

А униформите са същите, с номерата отзад, за мен - затворнически Joy Имат и един зеленикав вариант, той е по-летен май или е от старата колекция Laughing

# 718
  • Мнения: 14 133
   За мерки и теглилки: Бая трътка е направил.  Joy 148/38,5 Ама за последните няколко месеца само на кг. качва-поне 3-4 е бухнал. Той винаги е ял като бездънен, но сега започна и да му личи. Обикновено дръпва рязко на ръст, но знае ли се. Дано!  Laughing
Crazy Shocked
Ако с тези мерки е "трътка", моят направо е за клиника по затлъстяване...
hahaha И моят е за там. Миналото лято беше 151 см/55 кг.  Joy
По кофите и на най-мизерната работа и аз често "пращам" нашият мързел.  Mr. Green Да не мислите, че се впечатлява.  ooooh!
Честит ни национален празник.  bg

# 719
  • Мнения: 1 194
Вече изобщо не се притеснявам - ще бъде чисто във всички градове. Волен и той има обещано място около контейнерите  Mr. Green Лично ще ходатайствам да го вземат на работа.

Ако знаете как ми става едно спокойно като ви чета. Мързел, домашни без прочетен урок, учене по разказвателен и много стоене в тоалетната /почти се притесних, че има стомашно- чревни проблеми, но само закономерността ме спря от по-сериозни притеснения/.
В момента учи по ЧП - търкаля се по леглото и мрънка, че иска да чете книга  Shocked Ако има свободно време почти никога не го уплътнява с четене  Mr. Green

Толкова е приятно да си сред себеподобни  Mr. Green

Честит празник и от мен, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт