ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 270
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Много неприятно това с изтеклия срок на храна  Sad
В нашето училище има автомат за топли напитки на първия етаж. Калоян си взема мляко, какао и чай от него, въпреки че съм му обяснявала хиляди пъти, че това е чиста химия, да не говорим, че често машинката пуска само топла вода, ама прибира стотинките  Confused

# 706
  • Мнения: 3 011
Много неприятно е да пробутват храни с изтекъл срок на годност на децата. Моята нали си е притеснителна и не ходи да се бута с големите, та засега не е изразявала желание да си купи нещо от лавката, но пък чинно яде каквато закуска им раздадат - за съжаление само два пъти е плод / основно ябълка/, рядко - морков, а повечето пъти - банички, кексчета, меденка или нещо подобно, а дали е в срок на годност не знам, тя не носи опаковката после вкъщи, хвърля я там в кошчето.
Лулумба, вашият клас наистина се е разрастнал. А колко деца са сега общо? При нас, слава богу, няма новоприети, но и са над нормата - 26 броя, повечето от половината момчета и е голяма дандания според щерката.
Днес да похваля госпожата, че им е обяснила много подробно за деня на В. Левски, имали са лист с препис на текст и задачи именно за Апостола и им е пуснала филм за него. След училище беше толкова ентусиазира, че се дори прерисува един негов портрет - картина.
Браво на децата за участието и представянето в последните математически състезания. В нашето училище никаква информация за такива прояви за първи клас няма, не че се натискам, ще има време да ходи. Сисето, Фийл дъ Ръш, до вас стигало ли е инфо за състезанията на СНБУ или друго? Като гледах един списък с резултати от сайт, май нямаше нито едно дете от нашето училище, което е странно при толкова ученици и амбицирани родителите да прекосяват София заради него.

# 707
  • София
  • Мнения: 17 596
Врячо току-що ми обясни, че целия клас са "колкото е азбуката, толкова. Целият клас сме 30 деца, но много рядко сме всички". Не са имало нови деца.

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Steltion, приятно ми е, че си се възползвала от препоръката и си доволна.  Hug

Положението (безаконието) с закуските в у-ще е повсеместно в много сфери в държавата...
Не се сещам за нещо, което с прави с идеята за благото на хората/народа... Всичко е печалбарство на гърба ни.
   Аз не съм сигурна, че бих се занимавала на мястото на fiction, защото не очаквам ефект и съдействие от някъде.
Добре че за сега не ме касае лично (нали си носи храна Гушкан) и надявам се като поратства, да се разминем масимално с проблема.

Задава се някаква екскурзия при нас, но от писанието на щерката не става ясно. Само знам, че ще е през март и до Карлово.

Нашите са 24 деца.

# 709
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Срам, не срам, ще си призная, че им изгубих точната бройка в класа.  Embarassed Те и в началото на учебната година имаха едно новодошло момченце, което пък напусна прехваленото 119-о и го преместиха при нас. Страхотно дете между другото - пише по-красиво и от момичетата. В началото на втория срок дойдоха две деца, но пък имат едно момиченце, което напусна, тъй като се преместиха да живеят в друг град. Това го замисляха отдавна, че сестричката й е в класа на каката. Аз дори очаквах още през лятото да се преместят. Та в момента не знам колко точно станаха. Някъде към 24 деца са май... newsm78 И при нас момчетата са повече от момичетата. Имам усещането, че техният набор като цяло е преобладаващо мъжки. И в училищата на приятели, които имат първокласници пак са повече момчетата. Thinking

# 710
  • София
  • Мнения: 17 596



...От всички живородени деца през 2007 г. 38 822 са момчета, а момичетата са с 2295 по-малко, сочи годишният доклад за младежта.
...
Регистрираният брой живородени деца през 2008 г. е най-голям за последните 14 години, а коефициентът на раждаемост достига нивото на този от 1992 година....Броят на живородените момчета (39 986) е с 2 260 по-голям от този на живородените момичета (37 726), или на 1 000 момчета се падат 943 момичета.


...


През 2009 г. са регистрирани 81 572 родени деца в България. 80 956 (99,2%) са живородените,...
Броят на момчета (41 312) е с 1 668 по-голям от този на момичета (39 644). На 1 000 момчета се падат 960 момичета.

...

През миналата година са регистрирани 76 105 родени деца, като от тях 75 513 (99.2%) са живородени.
Броят на живородените момчета през миналата година е 38 836 и е с 2159 по-голям от този на живородените момичета (36 677). Така на 1000 момчета се падат 944 момичета.

...
През 2006 г. в България са родени 74 495 деца, от които 73 978 или 99.3% - живородени.

От всички живородени през 2006 г. 38 108 са момчета, а 35 870 - момичета, или на 1 000 момчета се падат 941 момичета.



# 711
  • Мнения: 2 096
И раждаемостта показва, че в България ситуацуята е като след война - раждат се основно момчета.
Проблем на милата ни родина е не липсата на закони, а липсата на контрол за изпълнението им. Това по повод храната в училище.

# 712
  • Мнения: 19 366
Много интересно това за момчетата. Какво ли е обяснението за България?
Накрая момичетата ще могат да влизат по-лесно, където местата са 50:50  Grinning

В Индия има голям проблем със съотношението между половете. Там обаче се абортират женските зародиши, защото да отглеждаш момче има много по-големи предимства.

# 713
  • Мнения: 2 818
В класа на дребна момичетата са точно 1/3 от бройката - 8 дами на 16 кавалери. Тъй като това беше третото училище, на което се спряхме, предходното, в което подадох заявление, бяха 4 момичета на 12 момчета към момента на кандидатстването, после не знам как са надделели силите.
Но определено е силно изразен мъжки набор.
Засега госпожите им успяват да озаптяват момчетата, не е като да няма щурчовци, но пък и с по-малка момчешка бройка няма гаранция,че в класа ще е тишина и мир.

# 714
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
Странно, при нас момченцата са 8, момичетата бяха 12, сега са 13  Thinking
 Wink Може да е от радиацията Wink

Според мен истински педагог може да се оправи с класа, независимо дали са момчета или момичета. А другия вид... Е, на кривата ракета ... пола и пречи  Confused

# 715
  • Мнения: X
И нашият клас е момчешки - 8 момичета и 11 момчета. И наистина са повече момчетата, спомням си когато синът ми беше бебе и се събирахме майките с количките в парка - на 3-4 момчета се падаше 1 девойка.
Иначе за кандидатстването - на момчетата винаги им е било по-тежко там, където математиката има превес в крайния бал - просто момчетата много повече се занимават с математика и ходят по състезания, отколкото момичетата. Гледам по каката, в класиранията на математическите турнири първите 20-30 места винаги са заети от момчета, тук-таме се промъква по 1 девойка за цвят.

# 716
  • София
  • Мнения: 2 811
И нашият клас е "момчешки", така беше и в детската градина.

Мира, нямаме инфо за състезанията, но така е и в доста други училища. А и в първи клас не мисля да го пращам моя, има време за състезания, изпити и т.н.

# 717
  • Мнения: X
Сега погледнах в сайта на НСИ, ето какво пише за набора на нашите първокласници:

"От всички живородени през 2007 г. 38 822 са момчета, а 36 527 - момичета, или на 1 000 момчета се падат 941 момичета."

Освен това е и доста голям набор:

"Докато през 2002 г. средният брой живородени от една жена е бил 1.21 деца, то през 2006 г. той достига 1.38, а през 2007 г. е 1.42 деца. Това е най-високата стойност на плодовитостта след 1993 г., когато коефициентът на плодовитост е бил 1.45 деца."
Раждаемост на 1000 души през 2001 г. - 8.6
Раждаемост на 1000 души през 2007 г. - 9.8

На каката наборът е по-малък, по-лесно им е с кандидатстването. И с детските градини беше по-лесно.

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 08:23 от Анонимен

# 718
  • София
  • Мнения: 1 396
Нашият клас са по равно - 8 момичета и 8 момчета. Така, че поне  при нас баланса в на лице.

# 719
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
...
"Докато през 2002 г. средният брой живородени от една жена е бил 1.21 деца, то през 2006 г. той достига 1.38, а през 2007 г. е 1.42 деца. Това е най-високата стойност на плодовитостта след 1993 г., когато коефициентът на плодовитост е бил 1.45 деца."
...

ин витро Simple Smile казва си думата  Hug

иначе катяАБВ го е написала - по години и по бройки, 2008 ще е най-големия набор. и ако сега има затруднения с първите класове, да видим какво ще е догодина  Confused

загледах се и в друго

Цитат
През 2009 г. са регистрирани 81 572 родени деца в България. 80 956 (99,2%) са живородените,...
През миналата година са регистрирани 76 105 родени деца, като от тях 75 513 (99.2%) са живородени...
През 2006 г. в България са родени 74 495 деца, от които 73 978 или 99.3% - живородени.


2009 - около 620 деца са родени мъртви
"миналата година", приемам за 2014 - около 600
2006 - около 500...  Confused

това са около 30 празни класа на година  Confused

Общи условия

Активация на акаунт