Съвети как да убедя съседи да не запушват колата ми на паркинга на блока

  • 15 246
  • 228
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Имах такъв проблем с една фамилия. Налагало се е сутрин рано да звъним по вратата им, защото е трябвало да пътувам за съседен град и съм гонила час за дело, а зад моята кола се изтипосала някоя от техните. Въобще не им пукаше, дори показваха, колко им е досадно.
Веднъж не утраях и се обадих в КАТ. Дойдоха хората за точно 5 минути. От тогава мога да си ползвам автомобила по всяко време. Дори си се поздравяваме и си говорим нормално със съседите. Вдянаха просто. Е, оплакали се бяха на общи познати, че съм била гадна, но аз не съм от хората, които ги боли душата от това.
В нашия блок, слава Богу, няма селяня, които си имат "свои паркоместа" за които не са заплатили съответната такса. Хората спират, където има място. Само през зимата, когато всеки си е разринал някое, си спазваме правото всеки да си ползва разринатото. В големи снегове сме се събирали дружно да чистим паркинга и пътя до него. Пред гаража, където е другата ни кола, никой не е спирал или паркирал, там също не сме имали проблеми.

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 08:19 от Judy

# 46
  • София
  • Мнения: 3 818
Много са неприятни тези междусъседски проблеми. При майка ми е горе - долу подобно положението, само че не съм чувала за инциденти с колите, но въпреки това всеки си е приел мястото за негово си. Когато си взе колата имаше две опции - или да се въоръжи с нерви и да се настрои психически, че може да се наложи да изтърпи всякакви посегателства върху колата си /тук сама си избираш как да противодействаш/, или да паркира на по - отдалечено място, но пък спокойно. Майка ми избра второто и проблеми няма.
На твое място, вероятно щях да помисля и за смяна на жилището. Не бих искала да живея с такива съседи. Натоварват ме, не са ми приятни  и не искам да деля обща площ с такива хора.
Това, че си бременна обаче не е причина те да не паркират там. Признавам, аз не бих се съобразила. Паркирам там, където на мен ми е най - удобно без да преча на останалите.

# 47
  • Мнения: 755
А не може ли да си почистите леда?
Направете си организация, съберете левчета за сол, посипете, разчупете леда и го изринете. Работа за една събота за мъжете ви.

# 48
  • Мнения: 386
А не може ли да си почистите леда?
Направете си организация, съберете левчета за сол, посипете, разчупете леда и го изринете. Работа за една събота за мъжете ви.

Да почистим заедно снега? Нашият вход? Абсурд.
Да, може мъжа ми да почисти, обаче ще има нов скандал с някой от съседите, които стават с гъза нагоре -  да се появи на балкона и да му каже, че замърсява природата или че му разваля обувките.

Честно казано блокът е страхотен (паркингът е за един вход).

Буквално три от 18 апартамента с хора, които ни се водят, ни се карат, но пък го правят един път. Другите си мишкуват.

Години наред съм се съобразявала, омръзна ми. Никога не им стига, все нещо не им е наред. Съседът не смени щрангове, само защото така ще трябва апартамента под него и над него да се съобразят кога на него му е удобно и го каза, не го крие. Добра дума? Сериозно не мисля, че ще проработи.

# 49
  • Мнения: 755
Да, заедно. Това е отговорност и задължение на живущите. Прави се график, ако щете. Има глобени за непочистено пред блока.
Като ви е абсурд-карайте се, надцаквайте се, на финала някой ще мине, ще се пребие и ще осъди общината, тя на свой ред ще глоби вас, че не сте си почистили. Или както беше там реда. Не само бременните се пързалят на леда.

# 50
  • Мнения: 12 692
И в нашия вход не става, затова си плащаме за всичко.  На човек - да почисти снега.

# 51
  • Мнения: 386
Да, заедно. Това е отговорност и задължение на живущите. Прави се график, ако щете.

Да, имаме график. Съседката се пада да чисти винаги края на април по него. Ние - винаги декември.

# 52
  • Мнения: 755
Това е решение. Значи сте се събрали, обсъдили и събирате пари за това. Да го направят и те. Никой като не иска лично да го свърши или по график, ще платят на друг да го свърши. Но задължението по организацията за това нещо е тяхна, на живущите, персонално на всички апартаменти от-до.

ПП. Абе хора, явно не знаете. Но не е оправдание. График се прави отделен за зимния сезон, Какъв април бе. ooooh!

# 53
  • Мнения: 3 329
И в нашия вход не става, затова си плащаме за всичко.  На човек - да почисти снега.
Пак сте добре, при мен не искат да дават и за чистачка на входа. Имаше няколко години, но от 1 година няма, просто не искат една част да плащат за нищо и това е! Нямаше ток на стълбите 1 месец, едвам дадоха по 5лв да се оправи..не са умиращи и клошари, просто манталитета е такъв, защо да дава 5лв, като може да не даде.

# 54
  • Мнения: 755
ами не е така, щом им харесва един месец без ток, за мен са клошари или мизерници. Образно казано.
И за това има ред - съд му се вика. И работи. Има осъдени успешно за незаплатени гласувани на общото събрание суми. Peace Ако и с това не ви се занимава-вече си е наистина ваш проблем.

# 55
  • Мнения: 3 329
8 апартамента са, едния идва 3 дни в годината, не живее в същия град. От другите 7, поне 3ма не искат да дават нищо, но пък сумите са малки и няма кой да тръгне да ги съди и накрая се премахна чистачката за по-лесно. За сметка на това, редовно виждам някой фас или изплюто по стълбата, класика в жанра..

# 56
  • Мнения: 755
Значи пак казвам-проблема си е ваш, след като не желаете да осъдите тези 3 апартамента. Няма такова нещо като малки суми. Това са суми, гласувани на общото събрание. Има протокол от него. И т.н. и т.н. Ако и това не сте си спестили всъщност. Просто не ви се занимава. Ок, тогава ще си настъпвате фасовете и ще мрънкате. Същото е и със снега, и с леда, и с висулките от сградите, и с мазилката на сградите (ако падне висулка и утрепа човек- има наказание за това; ако падне част от мазилка и контузи човек, също-ако реши човека, може да ви съди. И т.н., спасява ви за сега единствено това, че тук още не е "модерно" да се съдят хората, а много и не знаят, че могат да го правят. Ако се стигне до там, няма такова нещо като-ама те тези три апартамента не дават и ние затова.) Също така-нямало кой да тръгне да ги съди-не е вярно. Има кой. Нарича се домоуправител. Ако него го мързи, не му се занимава и т.н., ако не желаете да имате действащ домоуправител-пак си е ваш проблема. Защото и домоуправители има заплатени, ако събирате пари и си плащате за домоуправител, него няма да не му се занимава-отива, подава каквото трябва, осъжда трите апартамента. Всичко си е описано в закона за етажната собственост. Просто масово някой чака друг да му прочете и свърши работата, че е по-лесно.

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 11:50 от haho123456

# 57
  • Мнения: 3 329
Всичко е така, но някак си след всичките проблеми и нерви на улицата и на работата, малко хора искат да продължават с тях и в малкото си свободно време в тях.

# 58
  • Мнения: 755
Оправдания. До тогава-без ток. Защото е по-лесно, краде ни от времето това, да се справим със ситуацията.
Успех ви желая. И по леда и в тъмното без ток.
Поне асансьорите си проверявайте. Peace

# 59
  • Мнения: 520
те започнаха да ми препречват колата да не мога да излизам.
какво мога да направя?


имате ЛС

Общи условия

Активация на акаунт