Съвети как да убедя съседи да не запушват колата ми на паркинга на блока

  • 15 253
  • 228
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Благодаря за харесването, Лизбет.

Мисля, че савам разумен съвет, ниско рисков. Типажите, които авторката описва не са от онези, които биха се вслушали в думи и аргументи. Тогава остава аргументът сила, който е двуостър. Малко ли народ се изпозастреля, преби и прочие при разправии за паркоместа, за дребни катастрофи и "засичания" в движение?

Ценно е умението  да се разрешават конфликти, още по-ценно - да се избягват.

# 31
  • Мнения: X
Боже, прочетох "Как да убия съседите, че ми запушват колата? "  ooooh!  Признавам си, че бях леееко учудена...

# 32
  • Мнения: 386
местата са три, две се получават, защото не им се маневрира.
не искам да запушвам, не искам с лошо, не е в наш стил.
мъжът ми също говори с тях - резултат няма.

# 33
  • Мнения: 1 972

Обясни ми, не схващам. Как ги запушвам?
Това ми хрумна и на мен.
Паркираш другаде.Прибираш се по пътечката,която мъжът ти е пробил в леда, по предложение на Куркума  Peace Изчакваш 1 или 2 да си паркират на "старото място" и отиваш и го запушваш с твоята кола. Каквото повикало, такова се обадило  Crossing Arms
Не е миролюбив и примиренчески метод, ама мноУ тарикати всички,ей  Naughty

Таман същото си помислих Peace

# 34
  • Мнения: 13 579
Това е разправия без край, докато някой не се откаже, обикновено по нахалния побеждава

# 35
  • Мнения: 386
намирала съм си колата със спукани гуми - не бих го направила, грозно и комплексарско е.
не искам да правя това, което не искам да ми се прави на мен

# 36
  • Мнения: 46 659
Прати мъж ти, но не да се разправя - от това особена полза рядко има, а да ти разчисти една пътечка в леда.

Пътечка до? Как може да пророкува кое точно място ще е свободно като се прибере? И ако е свободно такова близо до входа, защо умишлено да иде далеч?
Мъжът й предполагам работи, едва ли може да седи и да чака на паркинга след всеки леден дъжд или разтопяване/замръзване...
Нещата са прости. Има свободно място - спираш. Докато на такива им пазите местата, щото са голямата работа, ще имат и подобни претенции.
Което съвсем не значи да стане със скандал.

# 37
  • Мнения: 22
Във всяка общност има неписани правила, които не са по закон, но като член на тази общност ги спазваш. Или най-малкото си избираш както битките, така и средствата. Съгласна съм с Трещерица. С мила дума в началото най-малкото Чичко-паричко щеше да прояви разбиране, така както го описваш. Сега не знам какви възможности имаш. За мен развалени междусъседски отношения са доволно скъпа цена за удобството да паркирам точно пред входа и това не би била битката ми. А това да се свири по 10 минути с клаксон, особено посреднощ, е такава селяния, че нямам думи. Ако някой паркира на подстъпа към моя гараж, обикновено слизам да го търся и да говоря с него, а не свиря, да събуждам квартала.

# 38
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Bitter,едва ли посред нощ ще намериш този който е паркирал пред гаража ти, освен ако не знаеш чия е колата.Аз не съм свирила с клаксона,отидох натиснах звънеца на първата къща собствениците излязоха, но не знаеха дали колата е на техни гости и се наложи да събудят някои от тях.Оказа се,че не са при тях, така и във втората къща и накрая се оказа че са в третата. Това се повтори няколко пъти.Извинявай ама не съм длъжна да стоя пред гаража.

# 39
  • Мнения: 46 659
...Ако някой паркира на подстъпа към моя гараж, обикновено слизам да го търся и да говоря с него, а не свиря, да събуждам квартала.

Ако паркингът се намира м/у 3 блока, всеки с по 5 входа и 8 етажа, как точно ще познаеш къде е?

# 40
  • Мнения: 1 700
режеш им гумите на колите  (майтапя се де).аз това не мога да разбера на хората ти им обясняваш нормално и не те разбират.а като се държиш с тях зле що пък се държиш така  doh явно съседите не разбират от мили думи,ами действай нахално.аз по принцип казвам така :"ако не става с добро,ще стане стане с лошо колкото и да не искаш" запушваш им пътя сутринта да не могат да излезат и се правиш че ти е било зле и  си бременна си паркирала там,понеже няма къде по наблизо .измисли си репертуар с които да се оправдаш всеки път.нито полиция ще ти свърши работата ,нито пък общината.

# 41
  • Мнения: 13 579
Това с културното търсене става, ако познаваш колата и е съсед, но с другите, тая попара толкова съм я сърбала и накрая проблема се реши, съседа като взе да ги лекува заливайки стъклата на колите с блажна боя.
Аз не бих го направила, но пък реши проблема.
Колко пъти съм тръгвала за работа и не мога да си изкарам колата , беше ежедневие.
Аз не бих го направила, ама сега с радост се ползвам от резултати от тези негови действия.

# 42
  • Мнения: 1 700
Това с културното търсене става, ако познаваш колата и е съсед, но с другите, тая попара толкова съм я сърбала и накрая проблема се реши, съседа като взе да ги лекува заливайки стъклата на колите с блажна боя.
Аз не бих го направила, но пък реши проблема.
Колко пъти съм тръгвала за работа и не мога да си изкарам колата , беше ежедневие.
Аз не бих го направила, ама сега с радост се ползвам от резултати от тези негови действия.
евала на съседа ти  smile3501 ако един ден ми се наложи и това бих направила.всяко зло за добро  Peace

# 43
  • Мнения: 3 181
Писнало ми е от хора, които паркират неправилно.
Понякога правя чудеса  от храброст, за да изляза от гаража.
В случая не бих се молила, ако ме запушат, запушвам и аз. Мрънкат ли, им казвам в прав текст, че тези места не са лично техни, ще има скандал с две думи. Опитвам с добро, не стане ли, минавам на скандал, обикновено съм доста убедителна, когато съм ядосана.

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Теб те знаем, че обичаш да запушваш. Има ли смисъл да се хвалиш във всяка тема. Тук въпросът е как да се справят с такива като теб.
И не, не си убедителна, смешна си.

Общи условия

Активация на акаунт