Съвети как да убедя съседи да не запушват колата ми на паркинга на блока

  • 15 255
  • 228
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Няма значение дали е бременна или не,щом тя е паркирала първа защо да я затварят.
До нас има 3 къщи за гости и непрекъснато си оставяха колите пред гаража, откакто ги събудих 2-3 пъти в 5,30  сутринта всички за да търся собственика на колата, вече никой не паркира пред гаража.Даже и през деня  Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 00:21 от tan4eto_71

# 16
  • Мнения: 1 972
Ако не са си платили за въпросните паркоместа и всеки друг може да паркира на тях, ако са свободни си паркирам без да "трепна". Още преди да изляза от вкъщи, ако са ме "запушили", звъня в полицията Peace

Дежурният в районното днес ми каза, че нищо не може да направи, евентуално жалба да пусна. Градска мобилност не и идвали в междублокови пространства и ако не е гараж.

Изненадана съм Rolling Eyes При мен винаги идваха бързо Wink Пълнят си бюджета дет се вика Wink Зарежи ги тия с помолванията! Ако си с право да паркираш на въпросното място действай!

Малеееее, днес такава глоба лепнаха на мъжа ми..... Пред болница. Имахме 5 мин до часа за преглед на детето и паркира той ама няма машинки за плащане...Пробва на една близка ама била за специални карти и отказа се да не закъснеем. Хехе познайте какво намерихме под чистачката на колата Wink Около 130 БГ лв глоба Simple Smile Ми такова е .... Той даже сякаш не се ядоса. Криво му беше ама мина замина Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 22:43 от Lisbeth Salander

# 17
  • Мнения: 46 660
В такъв случай действай с жалби или на събрание на входа пред всички съседи постави въпроса, че това са общински места и всеки от блока има право да спира.

А дали не можеше преди това да им обясниш, да ги помолиш. Някои жени смятат, че щом са бременни , светът се върти около тях.  

Ако е частно място, да, но за общ паркинг? Може би трябва да звъни на господина, спиращ на 5 места, за да го пита днес кое точно ще му е кеф да заеме  Laughing или всички да ги изчакат да се приберат, и чак тогава да паркират и те, щот са голямата работа.

# 18
  • Мнения: 12 697
Както искате, водете си между съседски войни. Блага дума...

# 19
  • Мнения: 1 972
Както искате, водете си между съседски войни. Блага дума...

Благите думи си ги ползвай ти! И ние знаем благи думи ама и знаем кога да ги използваме! "Молитви" за глупости не правя.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 884
С такива идиоти не действа блага дума, само гьостерица. Изпробвано. Tired

# 21
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Трещерица,мислиш ли че Чичко - Паричко и мацката с Джипа знаят какво е блага дума......

# 22
  • Мнения: 12 697
Трещерица,мислиш ли че Чичко - Паричко и мацката с Джипа знаят какво е блага дума......


Да, мисля. Ако го беше направила преди да паркира на "техните" места.

# 23
  • Мнения: 386
Трещерица,мислиш ли че Чичко - Паричко и мацката с Джипа знаят какво е блага дума......


Да, мисля. Ако го беше направила преди да паркира на "техните" места.

Да приемем, че съм сгрешила (с което не съм съгласна). Какво да направя сега?

# 24
  • Мнения: 12 697
Не си сгрешила, отрязала си си пътя.  Сега ти остава варианта - полиция.

# 25
  • Мнения: 1 972
Не си сгрешила, отрязала си си пътя.  Сега ти остава варианта - полиция.

Мммм да, най-цивилизованият вариант! Според мен де Wink

# 26
  • Мнения: 190
Ами когато на това място паркира съсед 1, тогава какви са реакциите на съсед 2 и обратното. Как се разбират между тях си? Или местата са две.

# 27
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Прати мъж ти, но не да се разправя - от това особена полза рядко има, а да ти разчисти една пътечка в леда.

# 28
  • Мнения: 1 972
Прати мъж ти, но не да се разправя - от това особена полза рядко има, а да ти разчисти една пътечка в леда.

Куркума, харесвам те адски много, ама лоши съвети даваш!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 821

Обясни ми, не схващам. Как ги запушвам?
Това ми хрумна и на мен.
Паркираш другаде.Прибираш се по пътечката,която мъжът ти е пробил в леда, по предложение на Куркума  Peace Изчакваш 1 или 2 да си паркират на "старото място" и отиваш и го запушваш с твоята кола. Каквото повикало, такова се обадило  Crossing Arms
Не е миролюбив и примиренчески метод, ама мноУ тарикати всички,ей  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт