ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 395
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 856
Много благодаря за отговора!
А можете ли да ми кажете приблизителна цена на такситата - примерно този пробег 15 минути колко горе-долу би ми струвал, за да преценя дали да разучавам градския транспорт или си струва да се движим с такси???


около 30 дирхама

# 76
  • Мнения: 68
Здравейте Simple Smile Решили сме да ходим до Дубай, но засега само към Marbrotours сме се насочили, тъй като знаем, че е надеждна. Ако някой може да ни препоръча някоя друга агенция ще съм благодарна Simple Smile

# 77
  • Мнения: 732
Здравейте Simple Smile Решили сме да ходим до Дубай, но засега само към Marbrotours сме се насочили, тъй като знаем, че е надеждна. Ако някой може да ни препоръча някоя друга агенция ще съм благодарна Simple Smile
Ние сме пътували на много места вкл. и Дубай с Астрал Холидейз. Много сме доволни. Добра организация и хувави хотели. Местната екскурзоводка в Дубай беше супер.

# 78
  • Мнения: 732
А някой дали е наемал апартамент от агенция?
Оказва се, че още едно семейство ще дойде с нас и се чудя дали да не търся 2 спален апартамент
Сега попаднах на този Hotel Apartment. Пише че е нов, а и има опция за двуспален апартамент, което май вас ще ви устрои. Ревюто му е доста добро и най-важното - близо до метрото е
http://www.booking.com/hotel/ae/home-to-home-apartment.en-gb.htm … eckout=2015-02-12

# 79
  • Мнения: 68
Здравейте Simple Smile Решили сме да ходим до Дубай, но засега само към Marbrotours сме се насочили, тъй като знаем, че е надеждна. Ако някой може да ни препоръча някоя друга агенция ще съм благодарна Simple Smile
Ние сме пътували на много места вкл. и Дубай с Астрал Холидейз. Много сме доволни. Добра организация и хувави хотели. Местната екскурзоводка в Дубай беше супер.

Благодаря за отговора. В кой хотел сте били, защото ние сме се насочили към 4* Grand Midwest Reve Tecom.

# 80
  • Мнения: 732
Здравейте Simple Smile Решили сме да ходим до Дубай, но засега само към Marbrotours сме се насочили, тъй като знаем, че е надеждна. Ако някой може да ни препоръча някоя друга агенция ще съм благодарна Simple Smile
Ние сме пътували на много места вкл. и Дубай с Астрал Холидейз. Много сме доволни. Добра организация и хувави хотели. Местната екскурзоводка в Дубай беше супер.

Благодаря за отговора. В кой хотел сте били, защото ние сме се насочили към 4* Grand Midwest Reve Tecom.
ние бяхме в този
http://www.booking.com/hotel/ae/auris-metro-central-apartments.e … ght_room=37969303
Този, който вие сте си харесали е в същото каре. Нашият беше на входа на метрото. До Вашия ще е може би 10-15 мин пеша, но като тип (апартаменти са, с кухня) и най- вече като район силно препоръчвам tecom.

# 81
  • Мнения: 68
Здравейте! Резервирахме за 28 март екскурзия, но има някои неща, които не са ми много ясни и бих ви била благодарна ако ми ги разясните Simple Smile
1. Как стои въпроса с интернета т.е там хваща ли се свободно или трябва нещо специално да си купиш? Т Телефоните по същия начин, роуминг предполагам трябва, за може да комуникараш или  нещо по специално се взима?
2. Втория ми въпрос е оттук ли се сменят направо дирхами или първо оттук се сменят долари и оттам дирхами? Знам, че може и по двата начина, но не знам кой да избера. Бихте ли ме посъветвали.
Благодаря предварително Simple Smile

# 82
  • Мнения: 306
Здравейте! Резервирахме за 28 март екскурзия, но има някои неща, които не са ми много ясни и бих ви била благодарна ако ми ги разясните Simple Smile
1. Как стои въпроса с интернета т.е там хваща ли се свободно или трябва нещо специално да си купиш? Т Телефоните по същия начин, роуминг предполагам трябва, за може да комуникараш или  нещо по специално се взима?
2. Втория ми въпрос е оттук ли се сменят направо дирхами или първо оттук се сменят долари и оттам дирхами? Знам, че може и по двата начина, но не знам кой да избера. Бихте ли ме посъветвали.
Благодаря предварително Simple Smile

1. Интернет в хотелите си има безплатно,както и в някои молове,а роуминга е много скъп,тъй-като Дубай е извън ЕС.
2. Повечето сменят тук долари и после там дирхами.Аз лично разполагах с евро и направо от там си смених евро за дирхами.

# 83
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Здравейте,
Както споделих в предишната тема предстои ми работно пътуване - съвсем съвсем скоро. Благодаря на всички за съветите, които получих, а сега след като разгледах темите ми изникнаха още въпроси.  Ще имаме малко свободно време на първия ден след пристигането, когато имаме организирана програма чак вечерта. Въпросът ми е как да го направим най-пълноценно? 
1. Хотелът е Риц в района на Марината (този район ще го разглеждаме по време на останалите дни). Единия вариант за нещо различно в рамките на няколко часа (от сутринта до към 4-5) е да отидем до  района на Бурж Халифа и Дубай мол. Няма да се качваме на Бурж Халифа. Има ли обаче какво да се прави в този район? Ще видим най-високата сграда отдолу и евентуално фонтаните от 13 часа (в сайта пише, че ги пускат тогава).  В Дубай мол - при все че едва ли ще пазарувам особено, какво да разгледаме и изобщо заслужава ли си района около Дубай мол? Какво си купувате оттам? И ако може съвет колко е пътят до там (като време - май е доста далече) и като сума за такси, ако някой има представа?
2. Друг вариант е да отидем до Мадинат Джумейра (доколкото разбрах това е доста красиво място) - нещо като комплекс. Колко е голямо, за колко време може да се обиколи, какво да се прави там и вижда ли се Бурж Ал Араб - тоест трябва ли да вървиш донякъде, за да го видиш (поне за снимка Simple Smile)? И отново време на придвижване от хотела на Марината и цена на таксито ще са ми наистина много полезни.
3. И трети вариант - много ли е амбициозно да съчетаем и двете - и района на Мол Дубай и Мадината и как да го организираме? Притесняваме транспорта. Може би първо Мадината, че в Мола може да се загубим и да закъснеем при все че трябва да се върнем до към 4 и нещо?

Притеснява ме по-скоро това, че разстоянията явно са големи, не знам удачен ли е вариантът да ползваме градски транспорт или с таксита да е всичко?

Благодаря предварително. Извинявам се за многото въпроси.

# 84
  • Мнения: 28
Относно хотелите близо до метро - на 1ва страница има линк към Citymax Al Barsha, а в момента на сайта им http://www.citymaxhotels.com/en/offers/all има оферти от -15 до -25% на нощувка, с включени всички допълнителни такси. Като се въведе съответния код, излизат намалените цени http://www.citymaxhotels.com/booking-calendar

# 85
  • Мнения: 306
Здравейте,
Както споделих в предишната тема предстои ми работно пътуване - съвсем съвсем скоро. Благодаря на всички за съветите, които получих, а сега след като разгледах темите ми изникнаха още въпроси.  Ще имаме малко свободно време на първия ден след пристигането, когато имаме организирана програма чак вечерта. Въпросът ми е как да го направим най-пълноценно? 
1. Хотелът е Риц в района на Марината (този район ще го разглеждаме по време на останалите дни). Единия вариант за нещо различно в рамките на няколко часа (от сутринта до към 4-5) е да отидем до  района на Бурж Халифа и Дубай мол. Няма да се качваме на Бурж Халифа. Има ли обаче какво да се прави в този район? Ще видим най-високата сграда отдолу и евентуално фонтаните от 13 часа (в сайта пише, че ги пускат тогава).  В Дубай мол - при все че едва ли ще пазарувам особено, какво да разгледаме и изобщо заслужава ли си района около Дубай мол? Какво си купувате оттам? И ако може съвет колко е пътят до там (като време - май е доста далече) и като сума за такси, ако някой има представа?
2. Друг вариант е да отидем до Мадинат Джумейра (доколкото разбрах това е доста красиво място) - нещо като комплекс. Колко е голямо, за колко време може да се обиколи, какво да се прави там и вижда ли се Бурж Ал Араб - тоест трябва ли да вървиш донякъде, за да го видиш (поне за снимка Simple Smile)? И отново време на придвижване от хотела на Марината и цена на таксито ще са ми наистина много полезни.
3. И трети вариант - много ли е амбициозно да съчетаем и двете - и района на Мол Дубай и Мадината и как да го организираме? Притесняваме транспорта. Може би първо Мадината, че в Мола може да се загубим и да закъснеем при все че трябва да се върнем до към 4 и нещо?
 
Притеснява ме по-скоро това, че разстоянията явно са големи, не знам удачен ли е вариантът да ползваме градски транспорт или с таксита да е всичко?

Благодаря предварително. Извинявам се за многото въпроси.


До колкото си спомням първото представление на фонтаните е в 18.00ч.  Поне така беше 2014г.
Може сега да има някаква промяна ако е много силен сезон,не знам.
Определено не изпускайте възможността ,щом няма да се качвате поне да видите Бурж Кхалифа и фонтаните. (те са до Дубай мол,иначе в самия мол дрехите са много скъпи)
С метрото е удобно и бързо,стига да има близо спирка до вашият хотел

# 86
  • Мнения: 134
Здравейте,
Както споделих в предишната тема предстои ми работно пътуване - съвсем съвсем скоро. Благодаря на всички за съветите, които получих, а сега след като разгледах темите ми изникнаха още въпроси.  Ще имаме малко свободно време на първия ден след пристигането, когато имаме организирана програма чак вечерта. Въпросът ми е как да го направим най-пълноценно? 
1. Хотелът е Риц в района на Марината (този район ще го разглеждаме по време на останалите дни). Единия вариант за нещо различно в рамките на няколко часа (от сутринта до към 4-5) е да отидем до  района на Бурж Халифа и Дубай мол. Няма да се качваме на Бурж Халифа. Има ли обаче какво да се прави в този район? Ще видим най-високата сграда отдолу и евентуално фонтаните от 13 часа (в сайта пише, че ги пускат тогава).  В Дубай мол - при все че едва ли ще пазарувам особено, какво да разгледаме и изобщо заслужава ли си района около Дубай мол? Какво си купувате оттам? И ако може съвет колко е пътят до там (като време - май е доста далече) и като сума за такси, ако някой има представа?
2. Друг вариант е да отидем до Мадинат Джумейра (доколкото разбрах това е доста красиво място) - нещо като комплекс. Колко е голямо, за колко време може да се обиколи, какво да се прави там и вижда ли се Бурж Ал Араб - тоест трябва ли да вървиш донякъде, за да го видиш (поне за снимка Simple Smile)? И отново време на придвижване от хотела на Марината и цена на таксито ще са ми наистина много полезни.
3. И трети вариант - много ли е амбициозно да съчетаем и двете - и района на Мол Дубай и Мадината и как да го организираме? Притесняваме транспорта. Може би първо Мадината, че в Мола може да се загубим и да закъснеем при все че трябва да се върнем до към 4 и нещо?

Притеснява ме по-скоро това, че разстоянията явно са големи, не знам удачен ли е вариантът да ползваме градски транспорт или с таксита да е всичко?

Благодаря предварително. Извинявам се за многото въпроси.


Според мен могат да се съчетаят и двете. Първо с автобус №8 или такси /около 30 дирхама/ до Мадинат Джумейра. Много е красиво, но 2 часа са достатъчни, според мен. От там има много места от където се вижда Бурж ал Араб, съвсем близо е, но предполагам знаете, че до него не пускат без резервация. След това с такси до Дубай Мол /не знам колко ще излезе/ или автобус и метро. При положение, че няма да се качвате на кулата и пазаруването не е приоритет, ще имате достатъчно време да разгледате района, да хапнете, да пиете кафе. За мен такситата бяха най-добрия вариант, но бяхме октомври, все още беше доста топло, а и бяхме 3-ма възрастни. За нас беше много изгодно и предпочетохме този начин на придвижване.
Успех   bouquet

# 87
  • София
  • Мнения: 2 044
Запис  и от мен ,връщам се да ви чета Heart Eyes
Имам само едно спешно питане ако е удобно да ми отговорите-ще пътувам само с детето ми,а нямаме брак с баща му,нещо освен преведен акт за раждане и пълномощно от баща му ,трябва ли ми?

# 88
  • Мнения: 18
И отново време на придвижване от хотела на Марината и цена на таксито ще са ми наистина много полезни.
3. И трети вариант - много ли е амбициозно да съчетаем и двете - и района на Мол Дубай и Мадината и как да го организираме? Притесняваме транспорта. Може би първо Мадината, че в Мола може да се загубим и да закъснеем при все че трябва да се върнем до към 4 и нещо?

Притеснява ме по-скоро това, че разстоянията явно са големи, не знам удачен ли е вариантът да ползваме градски транспорт или с таксита да е всичко?
Нашият хотел беше малко по-южно от вашия. В Дубай Марина не е много удобно ползването на метро. Ние   пътувахме само с такси, заради ограниченото време, жегата и не само. Такситата са чисти, бързи, евтини (особено ако сте повече от двама) и навсякъде.

Мадинат Джумейра е много близо, 15 мин., около 30 АЕД,  Дубай мол е на около 20-25 мин., около 70 АЕД по спомен. Ще имате време и за двете места в един ден. Да, разстоянията са големи, но и транспортът им е много добър.



# 89
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Много благодаря на всички за отговорите   bouquet много са ми полезни.
А на каква цена са сувенирите - магнитчета, чашки, лъжички... че вече имам куп поръчки Simple Smile
Какво друго се купува от Дубай - за малък сувенирен подарък?

Общи условия

Активация на акаунт