ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 566
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18
а имате ли информация какви рецепти се пишат при необходимост (специално за успокойтелни като диазепам, ксанакс, лексотан, ривотрил..), всички са включени в списъка...
Не съм носила лекарства от списъка, но ще потърся информация и ще отговоря по-късно, сега имам работа.

# 106
  • Мнения: 4 734
Стига сте се шашкали, никой никъде не проверява с кой си и къде отиваш.... На летището след кацане в Дубай се минава през паспортна проверка (както навсякъде по света), която е точно 1 мин и ви гледат само паспорта и снимката и ви слагат печат. Никой не пита с кой си и къде отиваш, даже може да се случи да минете с приятеля си на различни гишета, ако там е свободно... Минава се по един и никой не го интересува това...
Моля да се добави това пояснение на първа страница и да не се пита повече в темата едно и също....

Същото е и за лекарствата, освен ако не внасяте килограми лекарства.... Peace Никой не проверява лекарствата, а само течностите в ръчния багаж... Мерките не са така засилени както е на летището в Лондон например, където правят даже проби на пастата за зъби или крема за лице... Така че СПОКО!!!

А дали с агенция или самостоятелно - всеки си решава сам... Личен избор и въпрос на финанси... Проверявате и двата варианта като цени как излизат и избирате... С агенция е по-лесно, но и по-скъпо, но това е логично - те правят организацията вместо вас... Ако можете да си организирате самолети, хотел и билети за атракциите сами - още по-добре, спестявате някой лев... Това е...

# 107
  • Мнения: 65
Много благодаря за всички отговори. След екскурзията до Швейцария се заемам с тази до Дубай.

# 108
  • Мнения: 1 038
Лунна пътека,  не подвеждай хората излишно !!!
На летището след като се мине проверката на паспорт има  проверка на багажа преди да ви пуснат да излезете! Минава целия багаж на скенер и ако нещо ги усъмни ви спират, отварят багажа и започва разпитването кое от къде,защо и как ! Дори и нищо притеснително да не видят в багажа пак може да дръпнат за проверка такава им е схемата.
Ако се носи голямо количество лекарства добре е да имате рецепта или копие на оригинална такава.
Иначе лекарства за гърлобол, капки за нос, главоболие може свободно да се купят от всяка аптека - цените са малко над тези в БГ.

# 109
  • София
  • Мнения: 4 714
Лунна пътека,  не подвеждай хората излишно !!!
На летището след като се мине проверката на паспорт има  проверка на багажа преди да ви пуснат да излезете! Минава целия багаж на скенер и ако нещо ги усъмни ви спират, отварят багажа и започва разпитването кое от къде,защо и как ! Дори и нищо притеснително да не видят в багажа пак може да дръпнат за проверка такава им е схемата.
Ако се носи голямо количество лекарства добре е да имате рецепта или копие на оригинална такава.
Иначе лекарства за гърлобол, капки за нос, главоболие може свободно да се купят от всяка аптека - цените са малко над тези в БГ.


Zаставам плътно зад казаното от lunna pateka.
Както и на съмненията на  evil queen

Хайде стига с това търсене на теле под вола. Stop
Няма страна в света, където да няма митнически власти. Ако по някаква причина им хрумне, може да те "разкостят", без никаква причина, видима за самия човек. На мен ми се е случвало да ни преровят и долните гащи, не само колата в Словакия(страна член на ЕС). Shocked
Диазепам носих в ръчната си чанта. 1 блистер. После се оказа, че нося още 1 в чекирания багаж. Никой не ми е ровил и двата багажа. В Дубай.

# 110
  • Мнения: 4 734
Ragga, не подвеждам никой, а давам актуална информация от 20.12.2014... Много от нещата, които чета тук са пълни глупости и нямат нищо общо с действителността... Някои хора коментират неща, които никога не са видели или даже не са били в Дубай (или ако са били са били преди 10 години например)... Така, че нека да пишем само проверени и актуални неща.... Peace
Иначе лъжем хората.. За какво става въпрос... Много хора споделиха, че са нямали проблеми при влизане в Дубай на сама жена, жена с дете или жена и мъж, които нямат брак. Другото е за облеклото - специално облекло има само за джамиите и някои луксозни хотели като Бурж ал Араб. Досега никой не е писал за проблем в хотел на двама, които не са женени. Никой не е споделил за проблем  с лекарства или други подобни в ръчния багаж. Аз в дамската си чанта  също  носих лекарства. С мъжа ми нямаме брак, но не ни върнаха на летището или в хотела... Това е...

# 111
  • София
  • Мнения: 4 714
Ragga, ти не беше ли този потребител, който разказа вица: как на златния сук са разпознали българския език и търговците са побягали с писъци от вас, поради говоренето на български. newsm78
 Joy Joy Joy
Ако си същият потребител, ясно колко е вярно и останалото инфо, дето даваш. #2gunfire 

# 112
  • София
  • Мнения: 4 714
И друго. Давала съм дубайската агенция с която организирах някои развлечения на лични. Сега да я напиша и в темата. Не давам 100% гаранция, но към нас бяха коректни.
Arabian Oryx, e-mail : groupsmgr@aoryx.ae  website: www.aoryx.ae
 Peace

# 113
  • Мнения: 69
Здравейте, искам да попитам няколко въпроса Simple Smile
1.Откъде се купуват адапторите за зареждането в хотелите? В България или в Дубай?
2.Ние ще сме в хотел Grand Midwest Reve Tecom, знаете ли кой е най близкия плаж до този хотел и общо кои плажове са безплатни?

# 114
  • Мнения: 18
Първо да уточня - аз съмнения нямам, защото поствам проверена информация от официални източници.

Ето информацията за контролираните лекарства, която намерих. Процедурата е по електронен път, попълва се формуляр на МЗ на ОАЕ, изпраща се сертифициран медицински репорт (епикриза или друг документ, доказващ заболяването) и рецептата с лекарствата. Тези документи се разглеждат и се получава разрешението: ЛИНК
Ако желаете повече информация, можете да им пишете: info@moh.gov.ae

Ако все пак решите да рискувате, вземете си всички рецепти, документи, епикризи; писмо от личен лекар, съдържащо информация за заболяването, дозировката и количеството на пренасяните лекарства, удостоверяващо, че са за лично ползване. От това, което намерих и прочетох, не бих тръгнала без официалното писмо на министерството, но всеки си преценява какъв риск може да поеме.  
Трябва да сме информирани, защото е твърде възможно да направим грешка с много тежки последици.

Проверката на летището след паспортната е описана много точно от Ragga - всичкият багаж минава на скенер. Могат и вас да проверят, могат и да не ви проверят. Но всеки решава за себе си.

Опаковките с течности нямат нищо общо с вноса на контролирани лекарства. Говорим за различни неща, които са извън темата.
И нещо последно, но не на последно място. В тази тема всеки пише доброволно. Според мен хората, които отговарят на въпроси го правят бързо и с удоволствие. Всеки, който търси информация за Дубай не е длъжен (и не е необходимо) да прочете осем теми, по същата логика който може и иска - отговаря, който се дразни и не иска - не отговаря.

Нека хората се чувстват свободни да питат, каквото желаят.

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 22:13 от evil queen

# 115
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте, искам да попитам няколко въпроса Simple Smile
1.Откъде се купуват адапторите за зареждането в хотелите? В България или в Дубай?
2.Ние ще сме в хотел Grand Midwest Reve Tecom, знаете ли кой е най близкия плаж до този хотел и общо кои плажове са безплатни?

1. От железариите. Казват им тройка. Като английския стандарт са. По принцип в Дубай ги дават и на рецепциите, но може да са свършили.
2. Питай самия х-л до кой плаж има безплатен шатъл. Или виж в сайта им. Безплатни са "отворения" плаж до Бурж Ал Араб, на Марината, Ал Мамзар и още 1. Ама ми зачезна в момента. 

# 116
  • София
  • Мнения: 4 714
Първо да уточня - аз съмнения нямам, защото поствам проверена информация от официални източници.

Скрит текст:
Ето информацията, която намерих. Процедурата е по електронен път, попълва се формуляр на МЗ на ОАЕ, изпраща се сертифициран медицински репорт (епикриза или друг документ, доказващ заболяването) и рецептата с лекарствата. Тези документи се разглеждат и се получава разрешението: ЛИНК
Ако желаете повече информация, можете да им пишете: info@moh.gov.ae

Ако все пак решите да рискувате, вземете си всички рецепти, документи, епикризи; писмо от личен лекар, съдържащо информация за заболяването, дозировката и количеството на пренасяните лекарства, удостоверяващо, че са за лично ползване. От това, което намерих и прочетох, не бих тръгнала без официалното писмо на министерството, но всеки си преценява какъв риск може да поеме. 
Трябва да сме информирани, защото е твърде възможно да направим грешка с много тежки последици.

Проверката на летището след паспортната е описана много точно от Ragga - всичкият багаж минава на скенер. Могат и вас да проверят, могат и да не ви проверят. Но всеки решава за себе си.

Скрит текст:
Опаковките с течности нямат нищо общо с вноса на лекарства. Говорим за различни неща, които са извън темата.
И нещо последно, но не на последно място. В тази тема всеки пише доброволно. Според мен хората, които отговарят на въпроси го правят бързо и с удоволствие. Всеки, който търси информация за Дубай не е длъжен (и не е необходимо) да прочете осем теми, по същата логика който може и иска - отговаря, който се дразни и не иска - не отговаря.

Нека хората се чувстват свободни да питат, каквото желаят.


И на кое летище багажа не минава през скенер? Shocked
Колкото до Ragga, едва ли е стъпвала в Дубай.
Не съм чела кое лекарство можеш да носиш и кое не, ама ако човек е тооолкова болен, та да има нужда да носи епикризи и т.н. , едва ли ще тръгне на екскурзия където и да е.
А дори и да тръгне, не съм чувала някъде да се искат епикризи, рецепти и прочие. А няма континент на който да не съм била. Mr. Green
От къде го вадите това инфо, та да шашкате хората, ей това не мога да го разбера. И с каква цел???
Хайде, тогава пишете си приказки на ужасите и ...със здраве! 

# 117
  • Мнения: 18
Не си разбрала правилно - багажът минава на скенер след паспортна проверка когато вече си влязла в Дубай, т. е. минала си границата им.
И да, ако взимаш такива (наричат се психотропни) лекарства, имаш нужда от епикриза. И от специална рецепта. Но можеш да пътуваш. И хората го правят.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 714
Не си разбрала правилно - багажът минава на скенер след паспортна проверка когато вече си влязла в Дубай, т. е. минала си границата им.
И да, ако взимаш такива (наричат се психотропни) лекарства, имаш нужда от епикриза. И от специална рецепта. Но можеш да пътуваш. И хората го правят.


Багажът на всички от самолета с който пристигнахме НЕ мина  на скенер след пас контрола.

И на терминал 1 и 2 като се връщаш от някъде след паспортна проверка има скенер на митниците.
На теб, лично колко пъти ти се е случвало багажа да ти "мине" оттам?

От психотропни до психотропни в-ва, разликата е огромна.

Да не говорим, че алкохола също се води пеихотропно вещество, както и цигарите!

Едно е да си на морфин или дериватите му, друго е да вземеш блистер диазепам, който само преди няколко години НЕ се изписваше на зелена рецепта, а се продаваше без рецепта. Както и ред други психотропни вещеста. Не е тук мястото да ги обсъждаме.
Да не говорим, че точно в Дубай се предлагат ред психотропни в-ва, които са забранени в ЕС и други страни. Така, че пак казвам: ако иска някой да се плаши за лека нощ-негова работа. Но малко разумност, мисля че няма да навреди.
Другото, което ми прави впечатление е, че почти няма пост било тук, било в темата за Уиз, в който да не се пита точно за лекарства. Какви и как се носят. И непрекъснато се отговаря. Е, няма ли някой, който малко да почете. newsm78 Хайде, тук инфото е противоречиво, ама в другата тема хич не е. newsm78

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 23:00 от MayyaI

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 19
Всеки, който търси информация за Дубай не е длъжен (и не е необходимо) да прочете осем теми, по същата логика който може и иска - отговаря, който се дразни и не иска - не отговаря.
Нека хората се чувстват свободни да питат, каквото желаят.

Не съм съгласна с теб evil queen. И ще ти кажа защо.
Много е удобно да дойдеш и да си нахвърляш въпросите във форума, които са задавани вече 20 пъти в предишните теми (а в някои случаи дори отгорова е няколко поста по-нагоре) и да си заминеш. Съответно потребителят очаква информацията да му бъде "сдъвката и изплюта" бързо и колкото се може по-достоверно. Не е ли малко дразнещо подобно отношение? Въпросният потребител не си мърда пръста сам да намери необходимата за него информация, а напротив, цял отбор от експерти трябва да се впрегнат и да намерят решение за неговия казус. И темата нямаше да е 8 раздела , ако хората първо четяха отначало , а след това да си задават въпросите, защото много от нещата се повтарят.

Информацията , която си намерила за лекарствата е изключително полезна и се радвам, че това , с което аз се налага да пътувам не е сред изброените. Но за всеки случай ще нося в себе си рецептата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт