ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 559
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18
 Нищо общо с темата, но ще отговоря. Ако питаш за България - нито веднъж, в Европа - също, но в Азия, Австралия и особено Южна Америка - почти винаги.

Независимо какви забранени вещества предлагат в Дубай, дали се плашим от законите им или не, те са факт. Не трябва да поощряваме хората да ги нарушават. Точно в това се състои разумността.

# 121
  • Мнения: 50
благодаря за отговорите, дискусиите също са полезни Simple Smile
всеки може да сподели опита си, аз попитах за лекарствата (въпреки, че прочетох всички теми досега), защото не сме пътували в арабските страни и може би има особености.



# 122
  • Sofia
  • Мнения: 19
Момичета, разхладете страстите   Peace

Имам следният въпрос към тези , които са били там и могат да кажат от личен опит. Как стоят нещата с бакшишите?
- Не е прието да се дават;
- Стандартно - Дава се еди колко си процента за определени услуги;
-  Давате по своя преценка?
 
Миналата година посетих Сингапур и останах изумена , че там освен , че не е прието да се дава бакшиш , ами даже го приемали като обида  Shocked  Да им завиди човек на икономиката  Laughing

# 123
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, разхладете страстите   Peace

Имам следният въпрос към тези , които са били там и могат да кажат от личен опит. Как стоят нещата с бакшишите?
- Не е прието да се дават;
- Стандартно - Дава се еди колко си процента за определени услуги;
-  Давате по своя преценка?
 
Миналата година посетих Сингапур и останах изумена , че там освен , че не е прието да се дава бакшиш , ами даже го приемали като обида  Shocked  Да им завиди човек на икономиката  Laughing

Е, зависи на кого в С. Wink На бакшишите си спомням, че нямаха нищо против.
Иначе е абсолютно така!
В Дубай има 10% сервиз.
Ние винаги сме оставяли "нещичко" за тип. Не са ни се сърдили. Това в кафета, ресторанти. В магазини-не. Там ще те догонят, та да ти върнат рестото, защото мислят, че си го забравил. Ама то навсякъде е така.
За конкретен отговор-давали сме по наша преценка. Примерно, защото водача на колата в пустинята ни е снимал много хубавао.
Мисля, че не съм писала: не се отказвайте от снимки на шофьорите в пустинята. Правят уникални. Както те самите казват; "по цял ден правим това". За двама човека, независимо от броя на снимките, може да му дадете 10-20 д, или освен или + това аз много обичам да нося нашите шишенца от Българска роза, хем не са скъпи, хем мога пиянски или диазепамски Wink да се разпространя къде е Б-я, с какво сме известни и колко сме известни. Simple Smile

едит: правят снимки как си скочил върху пустинята, над нея, естесвено как си хванал някой връх в пустинята/ доколкото можем да говорим за върхове/, абе супер яко е.  bouquet

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 01:15 от MayyaI

# 124
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте, искам да попитам няколко въпроса Simple Smile
1.Откъде се купуват адапторите за зареждането в хотелите? В България или в Дубай?
2.Ние ще сме в хотел Grand Midwest Reve Tecom, знаете ли кой е най близкия плаж до този хотел и общо кои плажове са безплатни?

preslity, само на мен ли ми се струва този хотел е малко далеч от спирка на метро?
Че, ние с нашите закачки, не обърнахме внимание... newsm78
http://www.booking.com/hotel/ae/midwest-apartments.bg.html#map_o … ened-show_id67271
http://dubaimetro.eu/dubai-metro-map
Сори, грешката е моя:
http://dubaimetro.eu/dubai-metro-map

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 01:43 от MayyaI

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 19
1.Откъде се купуват адапторите за зареждането в хотелите? В България или в Дубай?

Бих ти препоръчала да си купиш универсален адаптер на фирма Skross. Миналата година си взех такъв от Технополис. Някъде към 50 лв , ако не ме лъже паметта. Има и по-евтини варианти, но с по-малко екстри. Продава се и приставка за USB към някои модели. На практика може да се ползва в почти всички точки на света. Качеството отговаря на цената. Доста сполучлива инвестиция.
Ето така изглежда самият адаптер:





# 126
  • София
  • Мнения: 2 044
Нужен ми е адаптер,така ли?Аз разбрах че контактите са като при нас Rolling EyesАз не държа да има екстри адаптера,ще зареждам само таблетите ,телефоните и пресата ми за коса.Къде да търся по -евтин вариант?

# 127
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, решихме да вземем рент а кар. Бихте ли ми казали как и от къде се вади книжка ?
Благодаря
Аз съм в процес на правене на програма и заимствам от вашите.
Оказа се, че в моя период ще има някакво изложение и всичко е фул  Mr. Green

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Вижте каква оферта има на Флай Дубай :
"Сега можете да резервирате двупосочен полет в икономическа класа от София до Дубай само за 198 евро! Резервирайте преди полунощ в петък, 23 януари 2015, за да летите между 23 февруари и 23 април 2015 г."

# 129
  • Мнения: 306
Нужен ми е адаптер,така ли?Аз разбрах че контактите са като при нас Rolling EyesАз не държа да има екстри адаптера,ще зареждам само таблетите ,телефоните и пресата ми за коса.Къде да търся по -евтин вариант?



В нашият хотел специално бяха пригодени по европейски стандарт. Може да пишеш на хотела и да питаш,ако толкова те вълнува. Иначе най-обикновен преобразовател струва 2-3лв.

# 130
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Момичета, решихме да вземем рент а кар. Бихте ли ми казали как и от къде се вади книжка ?
Благодаря
Аз съм в процес на правене на програма и заимствам от вашите.
Оказа се, че в моя период ще има някакво изложение и всичко е фул  Mr. Green
Цитирам съфорумец: За наем трябва и задължително международна шофьорска книжка. За издаване на такава търсите център на СБА.За София цената е 18 лв.(забравих на коя улица е офисът).Във Варна ми взеха 22лв.-намира се на ул.София 28.Става за около пет минути.Освен пари ти трябва и снимка паспортен формат.

А офертата на ФлайДубай е наистина много апетитна!

# 131
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!
Предстои ми почивка в Дубай на 19.03. Ще отседнем в хотел Ramee Rose 4* в бизнес квартала Tecom. Хотелът се намира близо до Mall of Emirates i Jumeira Beach. Някой може ли да ме информира кой други плажове си струва да се посетят и какъв е превоза до тях? Simple Smile)

# 132
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!
Предстои ми почивка в Дубай на 19.03. Ще отседнем в хотел Ramee Rose 4* в бизнес квартала Tecom. Хотелът се намира близо до Mall of Emirates i Jumeira Beach. Някой може ли да ме информира кой други плажове си струва да се посетят и какъв е превоза до тях? Simple Smile)
Здравейте, и аз с моята дъщеря на 19.03. летим за Дубай и то в същия хотел ще отседнем. Може би сме при един и същи тур оператор. Аз също се интересувам за доста неща свързани с екскурзията.

# 133
  • София
  • Мнения: 2 044
Нужен ми е адаптер,така ли?Аз разбрах че контактите са като при нас Rolling EyesАз не държа да има екстри адаптера,ще зареждам само таблетите ,телефоните и пресата ми за коса.Къде да търся по -евтин вариант?



В нашият хотел специално бяха пригодени по европейски стандарт. Може да пишеш на хотела и да питаш,ако толкова те вълнува. Иначе най-обикновен преобразовател струва 2-3лв.
Това ли е  преобразувател
?Имам такъв от един айфон,дали ще ми върши работа? Hug

# 134
  • Мнения: 4 734
Да прекратим споровете, но нека който задава някакъв въпрос първо да прегледа последните няколко страници от последната тема и ако не намери отговор, тогава да пита... Досадно е... Или на първа страница да стоят повтарящите се въпроси и отговори като:
- долари ли да нося или дирхами
- може ли сама жена да пътува или несемейни двойки
- има ли проблем за неженени в хотелите
- как стои въпроса с лекарствата
- коя тур.агенция да ползваме
- какви са контактите в Дубай и да нося ли европейски стандарт
- кой е номера на автобуса до летище Ал Мактум на Wizz air
- коя местна агенция ползвахте за сафари в пустинята

И много, много други подобни въпроси, които интересуват за първи път отиващите...
Хайде да допълним списъка и после да се копира на първа страница на всяка нова тема... Peace
Така няма да има повторение на вече баналните въпроси...

Общи условия

Активация на акаунт