ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 581
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 734
Veselo izkarvane!!! Blagorodno zavijdam.. Iskam pak da otida, makar da biah tam predi niama i mesec... Peace

# 151
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте ,

Заминавам другата Събота ( 31.01) за Дубай и исках да благодаря на всички , писали по темата  Hug
Благодарение на споделеното от Вас имам усещането, че вече съм била там и ми е по-спокойно някак Simple Smile

Много приятни емоции ти пожелавам. Heart Eyes
Искам да допълня от предни подсказки: В Дейра се намира Гифт Вилидж. Слиза се на Юнион стейшън с метрото. Тръгва се по посока на Епъл кафе, от към гърба му. Върви се само по главния булевард, търсиш табела Насър  скуайер или Баня скуайер от лявата страна. Стига се до Мак'Доналдс и на няколко метра е Гивт Вилидж. Не съм ходила там. Следващият път. Wink Твърди се, че там има ориенталски парфюми(ойл парфюм), както и други неща на значително по-ниски цени. Peace
Ниски цени за мен не значи нищо в арабския свят. Трябва да знаеш цените по моловете и тогава да правиш разликата.
Ако мога с нещо да помогна-питай.  bouquet

И друго: както не веднъж писах във всеки мол има Карфур. Купи си камилско мляко, по 500мл е 7+ дирхама. На щанда за мляко. Бяла бутилка, пластмасова с малко светло синьо. Пише "Camelait" , но го познават и като Камълмилк. И сподели после отзиви. Hug  

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 06:11 от MayyaI

# 152
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Това камилско мляко може ли да се пренесе в багажа?
И още нещо - полетът на  Wizz е обявен, че пристига в 20.30. В началото на темата пише 19.30 - 19.50 Кое е вярното?
Четох, че температурите там се "усещат" различно -в смисъл по- топло. Та по този повод 22-23 градуса за къс ръкав стават ли?

# 153
  • Русе
  • Мнения: 856
При зимното разписание пристига в 20.30, а при лятното в 19.

# 154
  • Мнения: 50
и аз исках да питам какво може да се пренася в чекирания багаж - на отиване и по специално на връщане? какви ограничения важат - тези на дубайското летище ли? говоря за ядене, пиене, спрейове, козметика - в чекирания багаж дали правят проблем или това трябва да се пита в авиокомпанията?
какви са цените в free shops на летището? по-добре ли е от там да се купува?
тези който пътуват самостоятелно - какви застраховки си правите?

# 155
  • Русе
  • Мнения: 856
maverick_, за ядене, пиене, козметика и спрейове в чекирания багаж няма да имаш проблем.
Цени на free shops ето тук. Направих си застраховка пътуване в чужбина с покритие до  10000 евро около 6-7лв на човек за 7 дена.

# 156
  • Мнения: 2 231
Я кажете при сегашния курс на долара от къде е по-добре да се купи валута и каква. Т.е. от тук долари, дирхами или да се носи примерно евро и там да се купят дирхами.
Кое е по-изгодно  newsm78
И какъв е максимума на валутата която може да се пренася в кеш  newsm78

# 157
  • Мнения: 50
много благодаря за отговора!
а някой посещавал ли е бурж халифа преди 13 часа, заслужава ли си задължително да се види отгоре при залез? а какво ще кажете за лодките на фонтаните - заслужава ли си да се резервира? според вас, разбира се! в чуденка сме какво можем да пропуснем и кое наистина си заслужава. някои неща ще ги решим на място, но за други се изисква предварителна резервация.
докато заминем сигурно ще имам още въпроси:)

# 158
  • Мнения: 4 734
 maverick, Аз бях по залез, но нищо по особено не видях - само тълпата се струпа на тези прозорци където залезе слънцето...Иначе когато светна града по тъмно се виждат много по-красиви неща. И фонтаните също да ги гледаш отгоре осветени... Peace
Лодките около фонтаните са 1-2 само (поне толкова видях аз), движат се много бавно и според мен едва ли има кой знае какво да се види.. Езерото е малко и всичко се вижда и ако се обиколи пеш...
В чекирания багаж може всичко, ръчния се проверява... За free shops на летището в Дубай има неща, но не бяха по-евтини от пазатите в града. За сувенири и фурми говоря... В Кауфланд има много работи, цените са ОК, но не са по-евтини от БГ... Peace

ronisum, Най-добре си носете долари кеш и си ги обменете там - има за обмяна по моловете навсякъде... Не разчитайте на теглене от дебитни карти, а само от кредитни.. Ние имахме проблем с дебитни карти там...

# 159
  • Мнения: 2 231
lunna pateka благодаря за отговора за валутата, но долара последните дни скача като полудял. днес е 1,75 и ми се струва скъпо да си купуваме толкова долари.
Мъжът ми отива да работи там и ще вземе пари в кеш, което е наложително до взимане на заплата  Mr. Green и затова разликата в курсовете ми е съществена. Говоря за 6-7 хил.долара.

Та да си ги купим доларите от тук или дирхами от тук или да обмени евро там  newsm78
И въпроса за ограничението за кеш пари колко е  newsm78

Последно да се опитам да си направя сметката сама. Там в дубай какъв е курса ако си обменяш долари за дирхами и какъв е курса на обмяна на евро в дирхами, ако някой знае разбира се  Hug newsm78

# 160
  • Мнения: 737
www.xe.com
Използвайте този сайт за превалутиране. Международен е и по тези курсове ще ви обменят в Дубай.
http://www.tavex.bg/index.php?main=5
а от тук можете да видите колко AED ще получите, ако обмените в БГ - 0.50 лв за 1 дирхам е ДОСТА скъпо, но всеки сам може да си пресметне.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 044
www.xe.com
Използвайте този сайт за превалутиране. Международен е и по тези курсове ще ви обменят в Дубай.
http://www.tavex.bg/index.php?main=5
а от тук можете да видите колко AED ще получите, ако обмените в БГ - 0.50 лв за 1 дирхам е ДОСТА скъпо, но всеки сам може да си пресметне.
Аз вчера щях да ходя да сменя 1500 евро в тавекс за дирхами и днес като гледам как се вдига  ooooh!Имам  за съжаление само евро и  левове,а знам че еврото там също го  таксуват неизгодно ,затова исках да си обърна от тук дирхами,ама с това скачане на долара и дирхама не знам какво да правя TiredС дебитни карти на коя банка имахте проблем?Имам дебитна виза електрон на Прокредитбанк и дебитна маестро на ПИБ,дали ще има проблем за плащане при търговците там?

# 162
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Въпреки, че ще пътуваме след 14 дни обърнахме 10000 лв в долари ( видях , че се вдига) преди седмица, днес курса е с 6ст по-висок. Смятам на място да обменям

# 163
  • Русе
  • Мнения: 856
Ето една сметка за 1000лв.

1000лв - купувам от Тавекс Евро - 510.98 - купувам от Дубай Дирхам - 2115.457

1000лв - купувам от Тавекс Долар - 569.8 - купувам от Дубай Дирхам - 2085.468

1000лв - купувам от Тавекс Дирхам - 2000

# 164
  • София
  • Мнения: 2 044
Ето една сметка за 1000лв.

1000лв - купувам от Тавекс Евро - 510.98 - купувам от Дубай Дирхам - 2115.457

1000лв - купувам от Тавекс Долар - 569.8 - купувам от Дубай Дирхам - 2085.468

1000лв - купувам от Тавекс Дирхам - 2000
Значи в момента е най- изгодно еврото да се сменя направо в Дубай ако си имаме евро,така ли ?

Общи условия

Активация на акаунт