ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 521
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 4 714

Добър плаж остава  Al Mamzar park beach , стигнахме със зелената линия до спирка Stadium и после такси под  20 беше в посока, но са добавили още един ден само за жени вече са понеделник и сряда, защото Jumerah park beach е затворен(и не само, затворени и са други части от този плаж).
На нас много ни хареса и  free плажа на Пътувах самостоятелно с две деца и нямаше никави проблеми.
Мога да ви препоръчам да си взимате хотели със закуска, поне в нашия беше много добра.
Скрит текст:
Носих голямо количество живото-спасяващи лекарсива, които са само с протокол и никой не ме е спрял или попитал какво е това.
Скрит текст:
Адаптери има във всяко магазинче, включелно в малките, но има и в самите хотели, трудно ще намерите хотел,  в който да няма или да не ви дадат.
Това което ми направи впечатление, че минималната цена е 15 дрихами, Simple Smile топка сладолет 15~18, сок 18~25 и така.
Лодките в Дубай мол са не повече от 5~6 и ако искате да се возите на абра по добре го направете в арабската венеция, а не там и разбира се задължително на Greek канала.


Ако имате въпроси и мога да помогна съм насреща.
Последна забележка, разстоянита са наистина огроми просто да го отбележа и аз, не го вярвах докато не го видях.

Благодаря, че сподели!  bouquet
Не знаех, че Ал Мамзар имат определени дни за жени и за мъже.
Но, хората, които искат да го посетят може да ходят НЕ в мейн плажа??? newsm78
"Носих голямо количество живото-спасяващи лекарсива, които са само с протокол и никой не ме е спрял или попитал какво е това."

За второто. Колко пъти да повтарям едно и също и да изписвам виртуално пространство спорейки със схолстици? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 10:41 от MayyaI

# 196
  • София
  • Мнения: 4 714
MayyaI, ние бяхме с един тинейджър току що взел сетификат, много надъхан и се налагаше да им превеждаме.
Всички говорят английски, да не е добър , но е разбираем и се опитват да те разберет и помогнат.

Още нещо, като се връщахме с автобуса от Абу Даби имаше голяма опашка, първо жените се качват без да чакат , а ако случайно сте семейство с дете/деца се качвате и преди тях, цялото семейство.


Благодаря ти.  bouquet Преди 5 г, метрото от скоро беше пуснато. Точно кога-не знам. Каква беше моят изненада, когато всички ставаха при свободни седалки, когато се качеше бял човек. Rolling Eyes
Да не говорим за жени. Вече в Дубай не е така. В метрото. Wink

Не казвам, че в Дубай не се говори добре английски. Просто казвах на  lyuba84 да не се впечатлява. То и тук не всички говорим разбираемо български. Wink Peace

# 197
  • Мнения: 132
За такситата-от летището има първоначална такса 25дирхама-може би затова не излиза сметката на savinaci.По-добре такси,отколкото шатъл от хотела-излиза долу-горе същото,даже с тези 25д,дори може и по-евтино.И няма да се озъртате и търсите къде точно е посрещача,и т.н-таксита има много,няма страшно.Хубаво е обаче да си приготвите тел.номер и адреса на хотела,защото често не го знаят,или пък има няколко от една верига.Шофьора се обажда на рецепцията и те му обясняват.После винаги си носете визитката на хотела,за да я показвате.По отношение дали излиза скъпо или евтино-много зависи колко души сте.Ако сте 2-ма-разбира се,метрото е по-изгодно.3-ма-метрото е маалко по-евтино,но разликата е пренебрижимо малка,имайки в предвид,че едно кафе е 10-12д...От 4-ма нагоре-категорично с такси.Официалните таксита наистина са за предпочитане,но не е фатално,ако се качите на друго-разликите не са чак огромни.Не като при нас копърките-вместо 5 да искат 15.Примерно вместо 20-25.С такситата се спестява най-ценното за Дубай-време.Толкова неща има за разглеждане,а в стремежа да спестиш,може да загубиш време в обикаляне.С две думи според мен-ако сте съвсем близо до метростанция-качвайте се.Но ако трябва да вървите в жегата на такива разстояния-мятайте се на такси.В петък и събота има твърде много хора в метрото в силвър вагона,а в голд вагона няма да е по-евтино от такси.Ако сте малка група-метро,голяма-такси.Ползвайте и двете в зависимост от обстоятелствата.

# 198
  • Мнения: 132
Всички,които имат досег с туристи,говорят английски.Друг е въпроса,че е неразбираем първите 1-2 дни докато му свикнеш.Колкото по-елементарни изречения-по-добре.По телефона е още по-трудно да се сетиш какво ли точно казват.Упорстваш,докато не схванеш.На корабчето трябваше да ми повтори човека 6 пъти ,,бюфет,,докато разбера, въпреки,че на английски,френски,че и български е едно и също.Но и това е част от забавлението.Може да се оправи всеки,не е нужно особено високо ниво на владеене на езика.Всъщност-отнася се за всичко-не се притеснявайте,ще се справите за каквото и да е,нещата са много улеснени.Само гледайте програмата да е по-стегната,за да видите повече неща.

# 199
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз в Бразилия се оправих с тези неграмотници, рисувахме числа по пясъка, пък в Дубай ли няма Simple Smile

# 200
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Аз в Бразилия се оправих с тези неграмотници, рисувахме числа по пясъка, пък в Дубай ли няма Simple Smile
lyuba84, положението с английския език в Дубай е наистина много по-добро от това в Бразилия(там на улицата почти никой не говори английски, да не говорим, че и в повечето хотели)  Simple Smile

# 201
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз в Бразилия се оправих с тези неграмотници, рисувахме числа по пясъка, пък в Дубай ли няма Simple Smile
lyuba84, положението с английския език в Дубай е наистина много по-добро от това в Бразилия(там на улицата почти никой не говори английски, да не говорим, че и в повечето хотели)  Simple Smile
Направо ме зарадва, аз там португалски се принудих да им говоря( от испански каквото можаха да ме разберат и от един речник в тел), големи гадове са.

# 202
  • Мнения: 100
Някой има ли впечатления относно пътуването през март? Нещо по различно от декември например?
Повече или по-малко туристи да очаквам по това време? Simple Smile
Температурата става ли за плаж (видях таблицата в първа страница, но ще се радвам ако някой сподели личен опит).
Какви са цените по моловете по това време (пада се точно след шопингфеста и се чудя дали след това зареждат нови колекции на редовни цени или продължава някаква разпродажба).

# 203
  • София
  • Мнения: 2 044
Някой има ли впечатления относно пътуването през март? Нещо по различно от декември например?
Повече или по-малко туристи да очаквам по това време? Simple Smile
Температурата става ли за плаж (видях таблицата в първа страница, но ще се радвам ако някой сподели личен опит).
Какви са цените по моловете по това време (пада се точно след шопингфеста и се чудя дали след това зареждат нови колекции на редовни цени или продължава някаква разпродажба).
Шопинг фестивала не е ли януари месец?Че ще пътуваме на 25 февруари и хич не искам някакви тълпи Mr. Green
И мен много ме интересува водата  дали ще става за къпане

# 204
  • Мнения: 95
Фестивала е януари месец,тогава са и най-големите намаления по магазините/ това са ми казвали, не съм била до сега в Дубай/.
Кой друг ще пътува на 25 февруари? Да се преброим Grinning

# 205
  • Мнения: 822
Това с намаленията е и така и не точно, и там вадят складовете и намаляват ДО 70%:), но към 25.01. вече бяха започнали да зареждат и нови колекции, на този етап без намаление.

Водата към края на януари си беше хладка, около 22~23 градуса на брега, но за плаж определено ставаше:)

# 206
  • Мнения: 95
Здравейте отново,моля за малко помощ за моята програма.Пътуването наближава и не съм сигурна дали съм организирала добре програмата.Като целта ми е да не е напрегната и претоварена.
Та ето я и нея:
1 ден - пристигане късно към 22 часа
2 ден -  ~13 часа обзорна екскурзия на Дубай/от агенцията е/, Мадинат Джумейра, Мола на Емирствата.
3 ден - Абу Даби до към 18 часа
4 ден - 11 до 13 часа разходка с яхта , Златния пазар, Мол Дубай,фонтаните
5 ден - Миракъл гардън , в 15,30 сафари
6 ден - обяд в Бурж Ал Араб / подземния ресторант/ , 19 часа корабче по крийката
7 ден - все още нищо конкретно не съм планирала
8 ден - сутринта заминаване

Моля Ви за мнение, допълнения, размествания в програмата  newsm17. В потъмнения шрифт всичко вече е резервирано.

Предварително благодаря  Simple Smile

# 207
  • Мнения: 306
Здравейте отново,моля за малко помощ за моята програма.Пътуването наближава и не съм сигурна дали съм организирала добре програмата.Като целта ми е да не е напрегната и претоварена.
Та ето я и нея:
1 ден - пристигане късно към 22 часа
2 ден -  ~13 часа обзорна екскурзия на Дубай/от агенцията е/, Мадинат Джумейра, Мола на Емирствата.
3 ден - Абу Даби до към 18 часа
4 ден - 11 до 13 часа разходка с яхта , Златния пазар, Мол Дубай,фонтаните
5 ден - Миракъл гардън , в 15,30 сафари
6 ден - обяд в Бурж Ал Араб / подземния ресторант/ , 19 часа корабче по крийката
7 ден - все още нищо конкретно не съм планирала
8 ден - сутринта заминаване

Моля Ви за мнение, допълнения, размествания в програмата  newsm17. В потъмнения шрифт всичко вече е резервирано.

Предварително благодаря  Simple Smile

Може да посетите и Бурж Калифа .Виждам че не си го отбелязала в програмата

# 208
  • Мнения: 95
Решихме да не се качваме на Бурж Халифа,за това не съм го отбелязала Simple Smile

# 209
  • Мнения: 822
Здравей,
като ходите до златния пазар можете да се возите и на абра, на нас ни беше интересно
Не видях в програмата Палмата и  Марината, те са в един район. Аз лично бях там няколко пъти, Марината много ми хареса.
Мадинат Джумейр ти е до Бурж Ал Араб, можеш да ги съвместиш.

А плаж, отказваш ли?Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт