ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 536
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 822
За цигарите на летището, може да са с  малко по ниска цена, но не ми се стори да са по 3 лв,
Еva и Ротманс по 120 нямаше, ..... и аз щях да взема на каквато и да са цена (летището на Wiz).
Виж водата им беше по 50ст, а не като тук по 2 лв.....

За стандарта, била съм и в Европа, за мен определено се опитват да го надминат.
Дори намалената техника из моловете беше с по висока цена от тук, това не е USA, явно. Разбира се имаше неща които тук ги няма.
Имаше някой попадения в намаленията, но за мен това  не е дестинация за пазар, Може да е била, когато пясъка е бил повече, сега вече не е..Доброто им е обаче,  че нямаше марка,  която да открия че липсва:))).

# 241
  • Мнения: 1
Здравейте,

в края на февруари заминаваме за Дубай, изготвила съм програма, но имам няколко въпроса, относно транспорта.
Ще бъдем в Citymax Hotel Al Barsha, та въпросите ми са:
1.   С какъв транспорт можем да стигнем до MIRACLE GARDEN и билети за вход на място ли се купуват?
2.   Също и с какъв транспорт да стигнем до Дейра, къде се слиза за златния сук и какво още интересно може да се разгледа в Дейра, освен пазара на подправките?
3.   Как да стигнем до Al Mamzar beach park и Umm Suqeim плаж?
4.   Заслужава ли си да се ходи до Дубай Outlet мол и Ибн Батута Мол,има ли по-евтини дрехи и спортни стоки там?

Ето и програмата, моля за вашето мнение и съвети:
Няма да ходим до Абу Даби, Бурж Халифа, сафари, круиз и Бурж Ал Араб са букнати вече.

1ви ден
Пристигане в Дубай, настаняване
Mall of Emirates

2ри ден
Аквапарк Атлантис
Нощен круиз Марина

3-ти ден
Дубай Марина МОЛ
Marina Jumeira
Madinat Jumeira
Souk Madinat
JBR- Джумайра Бийч Резидентс

плаж

следобяд – сафари от 15:30 ч.

4-ти ден

Бурж Халифа 11 ч.
Дубай Мол, фонтаните

5-ти ден


Дейра сукове
Дубай Outlet
Ибн Батута Мол

Al Mamzar beach park

Бурж Ал Араб -19 ч.

6-ти ден( заминаване)

MIRACLE GARDEN
плаж Umm Suqeim

Предварително благодаря  Wink

# 242
  • Мнения: 4 734
didi_4i,хотела предлага безплатен микробус до един от плажовете всеки ден, но местата са ограничени и трябва да се запишеш или от сега като им пишеш или веднага като пристигнете... Мисля плажа е Umm Suqeim, за нас като отидохме нямаше места и ние взехме такси... До плажовете и до MIRACLE GARDEN е най-удобно от хотела с такси, за Дейра понеже е доста далеч и таксито ще излезе по-скъпо, може да ползвате метро. Вземате метрото от станцията в самия МОЛ, не е далеч от хотела... Но в Дейра освен пазарите, друго няма какво да гледате там...
Ибн Баттута Мол го разгледахме преди да тръгнем към летището, от там се взема автобус номер 55. Ако сте с такси до летището обаче може да го пропуснете... Мола е хубав, по-различен от другите, за цени незнам как са ако ще пазарувате, но не мисля, че е по-евтин от другите молове...

# 243
  • Lovech
  • Мнения: 29
Здравейте, искам да попитам някой наскоро завърнал се, дали случайно не си е закупил книгата с ваучерите? Миналата година се възползвахме от няколко /пак тук от форума Simple Smile/, сега ни предстои нова почивка и пак бих се снабдила с няколко   bouquet

P.S. Ние също ходихме в началото на март - и на плаж - изгоряхме си порядъчно  Laughing За потници и рокли, няма проблем  Peace

Здравейте, тук във форума срещах тази книга, но май в първата тема, и понеже наблегнах на 7-ма и8-ма, май много много не се споменява. Въпреки, че съм ибей маниячка не се бях сетила да я потърся в ибей. Днес случайно гугъл ме прехвърли: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601. … iner&_sacat=0

Заминавам след два дена и е късно вече. Но Вие имате време, може да я намерите изгодно, има доста оферти...

Като се върна ще разказвам....и отговарям естествено.......

П.С. много ми се иска да си наемем някоя лимузина да се по........, но времето ни е ограничено и никъде не мога да я вмъкна....

# 244
  • Lovech
  • Мнения: 29
Един последен въпрос. В кой мол има Виктория сикрет....
Най-вероятно ще посетим Емирейтс, Мол Дубай и някой мол в Дейра, защото там ни е хотела и имало 2 мола на 5мин, но не знам кои са.... newsm78

# 245
  • Мнения: 95
Един последен въпрос. В кой мол има Виктория сикрет....
Най-вероятно ще посетим Емирейтс, Мол Дубай и някой мол в Дейра, защото там ни е хотела и имало 2 мола на 5мин, но не знам кои са.... newsm78
И аз се интересувам от Victoria Secret и намерих това в нета:
1.Mirdif City Center, Mirdif, Shk Mohammed bin Zayed Rd, Dubai   04 3153620   
2.The Dubai Mall, Dubai   04 3253809   
3.Mall of Emirates, Al Barsha, Sheikh Zayed Rd, Dubai

# 246
  • Мнения: 822
Victoria Secre имаше и в Deira City Centre , там има и Карфур

До MIRACLE GARDEN таксито от мола на Емиратите беше малко под 30
До Ам Мамзар, метро зелено до Stadium метро ,после с такси за 20. (този плаж си е далече).

# 247
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте,

Скрит текст:
в края на февруари заминаваме за Дубай, изготвила съм програма, но имам няколко въпроса, относно транспорта.
Ще бъдем в Citymax Hotel Al Barsha, та въпросите ми са:
1.   С какъв транспорт можем да стигнем до MIRACLE GARDEN и билети за вход на място ли се купуват?
2.   Също и с какъв транспорт да стигнем до Дейра, къде се слиза за златния сук и какво още интересно може да се разгледа в Дейра, освен пазара на подправките?
3.   Как да стигнем до Al Mamzar beach park и Umm Suqeim плаж?
Скрит текст:
4.   Заслужава ли си да се ходи до Дубай Outlet мол и Ибн Батута Мол,има ли по-евтини дрехи и спортни стоки там?

Ето и програмата, моля за вашето мнение и съвети:
Няма да ходим до Абу Даби, Бурж Халифа, сафари, круиз и Бурж Ал Араб са букнати вече.

1ви ден
Пристигане в Дубай, настаняване
Mall of Emirates

2ри ден
Аквапарк Атлантис
Нощен круиз Марина

3-ти ден
Дубай Марина МОЛ
Marina Jumeira
Madinat Jumeira
Souk Madinat
JBR- Джумайра Бийч Резидентс

плаж

следобяд – сафари от 15:30 ч.

4-ти ден

Бурж Халифа 11 ч.
Дубай Мол, фонтаните

5-ти ден


Дейра сукове
Дубай Outlet
Ибн Батута Мол

Al Mamzar beach park

Бурж Ал Араб -19 ч.

6-ти ден( заминаване)

MIRACLE GARDEN
плаж Umm Suqeim

Предварително благодаря  Wink


Tъй като са ти отговорили на другите въпроси ти пиша как да стигнеш от Ситимакс до Ал Мамзар. Взимаш метрото (червеното) посока Rashidiya. Слизаш на Burjuman. Oт там със зелено метро до Al Ras и там правиш връзка с рейс С 28. Той минава по плажната ивица на Ал Мамзар, като последната спирка е Ал Мамзар бийч парк. Вход на човек 5 дирхама. Има и друг вариант, ама в момента не се сещам станцията на метрото, която беше. Mисля, че прави и връзка от станция Al Rigga, червена линия, но нека се върне мъжът ми, че аз почнах да забравям вече... Mr. Green Пращам ти линк, къде минава С 28:
http://2gis.ae/dubai/route/13933616937566250/callout/55.309124%2 … 25.293983/zoom/13

При нас часовете на шатълите за плаж, който е Отворения плаж до Бурж Ал Араб бяха:
Тръгване        Връщане
09.30               14.00
10.00               14.45
10.30               15.30
13.45               17.00

Това от Ситимакс Ал Барша. Трябва да резервираш 24 часа по-рано. Имай предвид, че ако смениш часовете за връщане, може да направят проблем. В х-ла ти казват, тръгваш в еди колко си часа, връщаш се в кореспондиращия час от таблицата горе.

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 16:05 от MayyaI

# 248
  • Мнения: 132
didi-4i,   1-До Миракъл Гардън-с такси,билети на място.  2-В Дейра наистина няма нищо впечатляващо,особено на фона на луксозната част на Дубай.   За програмата- 3-тия ден не е възможен или поне пълноценен.Всички неща няма как до към 2часа,даже и без плаж.За да се приберете откъдето и да е до хотела за да ви вземат за сафарито,трябва да тръгнете тогава,поне 30мин има придвижване,докато се изкъпете и преоблечете и ще ви чакат.Преди сафарито според мен -или градините, или Мамзар бийч.Ние бяхме само на Мамзар и то без да сме стояли чак толкова време.При това бяхме по-близо от вас.Като влезете в Мол-ще отидат 1,30мин минимум,още толкова разглеждане на Марината,придвижване до Мадинат Дж.,още 2 часа там,още към час да видите JBR...     4-ден-всичко е на едно място,но като слезете от кулата към 12,30,ще има почти 6 часа до първото представление на фонтаните.Ако не смятате да купувате доста скъпи неща от Дубай Мол,много ще ви е.Още повече,че след фонтаните можете да се мотаете там до 12часа.Спокойно може да направите плаж.  5-ден-много разбъркан-Дейра е от единият,Ибн Б.-на другият край.Моето предложение-    1 и 2-ден-ОК. 3-С метро до Дейра,пазари и арбра.После до Мамзар с такси-оттам разстоянието не е чак толкова много.  Сафари.    4-ден-Бурж Халифа. Плаж Umm S.  Фонтани,Дубай Мол.   5-ден-2 варианта.  1-ви-Марина Мол,Марината,Мадинат Дж.,JBR,вечеря в Бурж Ал Араб.  2-ри-ако не сте успяли да отидете до Дейра.Метро до там.След арбрата се качвате на Ферито в 11 часа.1 и 30мин.пътувате до Марината и продължавате по програмата.Маршрутът е много хубав,ще видите всички неща от морето.Аз бих избрала този,тъкмо ще имате повече време за Мамзар на 3-тия ден.       6-ден.Градините и Ибн Батута са в една посока и не много далеч от вашия хотел.Първо Градините,на връщане спирате на Мола и в хотела.    Дано да не звучи объркано,но ако гледаш картата,докато четеш,бързо ще се ориентираш.

# 249
  • Мнения: 132
Влизахме във Victoria Secret в Дубай Мол и на Емиратите.За моя изненада като че ли в Дубай Мол беше по евтино.Не знам дали е тенденция,стоките са безброй,но нещата,които бяхме купили предния ден,в мола на Емиратите бяха по-скъпи.Но тогава бяха намаленията,беше страхотна разхвърлация,може да са сбъркали като слагат етикетите в галимацията.Може да не е принцип,само го споменавам. 

# 250
  • Мнения: 95
Влизахме във Victoria Secret в Дубай Мол и на Емиратите.За моя изненада като че ли в Дубай Мол беше по евтино.Не знам дали е тенденция,стоките са безброй,но нещата,които бяхме купили предния ден,в мола на Емиратите бяха по-скъпи.Но тогава бяха намаленията,беше страхотна разхвърлация,може да са сбъркали като слагат етикетите в галимацията.Може да не е принцип,само го споменавам. 
Много благодаря brazilia. А цените на VS как са,като в сайта или по-скъпи Simple Smile

# 251
  • Мнения: 50
Здравейте пак от мен. Сега си получих електронния билет.Ще пътувам с Fly Dubai, но билетът ми е закупен  от друг. Сега видях на билетът че пише че ако е закупен от друг трябва да нося копие на паспорта му и на картата отпред, правили проверка. На някой случвало ли му се е ? Искам да знам защото човекът не живее в БГ и до 11 трябва да съм го решила и този проблем.   А и изискват ли на летището резервация за хотел?
Мерси предварително.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 714
ivanna_pet, на летището не изискват резервация за хотел.
За билета, не знам.

# 253
  • Мнения: 65
Ivanina_pet

мен са ме питали за адрес на хотел и макар че откакто няма визи може би е по лесно, моя съвет е винаги да носиш колкото може повече информация с теб, особено в Арабските страни   bouquet

# 254
  • Lovech
  • Мнения: 29
Спешен въпрос...
договрих и резервирах Абу Даби, круиз по Марината и Сафарито през онлайн чата на райна...и чакат плащането....но ми казаха за сафарио че е на sharing basis....
това е нормално нали, смисъл да не би заради намалението, което ми дадоха и по ниската цена да е нещо друго....
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт