ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 581
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 4 714
Валина, това минути в Дубай ли са или международни 20?

20 flexible minutes (national or international**) - Включва и България. В линкът, който  е предоставила има условията и страните до които са валидни минутите.

Супер, вижда ми се доста изгодно. Дугия път ( чакам зимното разписание на Уиз) ще купя.
Мъжа ми каза, че за по-малко от 10 дни не иска да ходи, много му хареса. Добре, че до доста места не отидохме, но има и такива, които бих повторила.
Вечер къде избирате да се "шляете"

lyuba84, то има толкова много места в които да се шляеш, че мога новела да изпиша.
Зависи къде сте Ок и какво. Не веднъж съм писала : Дубай си е "строго" туристическа дестинация.
Всичко зависи от това, което ти харесва. Ясно е, че ще "опитате" от плажовете, ама то си зависи и от наклонностите. Аз примерно, не бих се качила в Бурж Кхалифа пак. Не виждам какво толкова ще видя, освен пустиня наоколо. Не бих повторила и круиз с лодка / за който не веднъж се е писало/ по крика. С известни съмнения съм относно сафарито в пустинята., хич не е екстремно и ако веднъж си го пробвал в Дубай, няма смисъл за още веднъж. Това за мен. Също   .... фонтаните пред Бурж Кхалифа са ми доста отегчителни. Хич не ги разбирам хората, дето "умират" за тях. Аз бях декември месец миналата година и всички песни бяха на арабски. Е, не ми е Ок. ППреди 4 г, пак бяхме, ама не бяха само арабски песни....
От друга стана ... Мирикъл гардън  си заслужава, АКО, не си ходила в Майнц. Мнооого бледнее пред него.
За мен в известен смисъл беше интересно Global Village. То е панаир на различните страни. В темата някой беше писал, че е евтино.... е няма такова нещо. Освен ако не "удушиш" продавача. Да не говорим, че изборът съвсем не е Чак толкова голям. И за него писах в някоя предишна тема.
Шляехме се по Марината или в хотела да спим. ooooh! Щото вие искате 10 дни, а ние бяхме 20. И пак не можахме да отидем на нощни заведения "като Хората". Явно сме много мързеливи. Mr. Green
Но, ние почивката не си я представяме като да тичаме от 6 часа сутринта до 01 часа вечерта. Peace
Иначе, аз + бихме потретили Атлантис, цял ден бихме прекарали в Мадинат Джумейра, на плаж, на Марината с всичко. Сигурно нещо изпускам, сори. Hug

# 511
  • София
  • Мнения: 4 714
Кажете за Джумейра какво има да се види, какво има да се прави, плажове това онова. Миналия път доста претупахме и искам този път малко повече да се поразкараме там....През деня какво може да се прави, вечер също....
Имаше един плаж който е близо до бурж ал араб той кой беше защото ние бяхме джумейра пъблик бийч и си спомням че бурж се виждаше в далечината....

Джумейра е регион, квартал, знам ли как да се изразя???
А вие какво искате да правите освен плажове, това-онова??? hahaha
До колкото знам, но НЕ със сигурност джумейра публик бийч е затворен. сега не ми се търси, така че напиши го в гугъл и ще ти излезе. дали или не е затворен.    С 2 ръце препоръчвам  Ал Мамзар. Няма никога неприятни вълни както е до свободния плаж да Бурж Ал Араб /които не стават за деца, че и за големи, не е задължително да плащате по 5 д. на човек, ако не сте на централния плаж на Ал Мамзар. Сега, въпросът ви е да ви е близо, в зависимост от хотела. Peace
Иначе, свободният плаж   до Бурж Ал Араб си е Ок.   

# 512
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Mayyal , и аз не бих посетила Бурж пак, категорично, но фонтаните ме карат да настръхвам и смятам една вечер ще прекарам там.
В Медината не разрешават, дори срещу заплащане да плажуват други хора извън комплекса, питах и на мен много ми харесва там.
Е Глобал вилидж аз взех на децата тениски по 15лв, евтино не е , но стоките са боклуци. Обстановката е с много настроение Simple Smile
Марината една вечер, Атлнтис, не отидохме и Мирикън не ходихме и Ски пистата не ходихме.
И кънки не карах, че бях по потник и реших, че ще умра от студ.
Шарджа и Абу Даби обиколихме, на вечеря по Марината и Крийка не сме били

# 513
  • Мнения: 69
Някой случайно знае ли на колко се равнява 1 дирхам в български лева?

# 514
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Знам, че е много гадно така, но...утре сутрин трябва да потвърдя и...ще питам.

Цена на карта за гр- транспорт - 3-4 дни, или може би таксита? newsm78
Цена - ориентировъчна за апартамент или студио - двама възрастни  - близко до метро - без останали претенции. Може и airbnb и...кой където е бил.
Цена обикновена "манджа" в обикновена кръчма, ако има такива, де. Laughing Сандвич?
Бюджет за двама - 2000 лв, от които 300 за полетите. 4 нощувки.
Отивам да чета, но едва ли ще смогна.

Благодаря предварително.   bouquet

А, за края на май, ако има значение! Не държа на чай в Бурж. Peace
Нито на аквариуми.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 20:29 от Wild_rabbit

# 515
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Рент а кар 30лв на ден 120лв
Хотел 120лв                    480лв
Билети                             300лв
Сандвичи 10лв, картоф печен 7-9
Ще се справите

# 516
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Рент а кар 30лв на ден 120лв
Хотел 120лв                    480лв
Билети                             300лв
Сандвичи 10лв, картоф печен 7-9
Ще се справите


  bouquet  Даде ми надежда, благодаря.
Хотел - не, закуската си е моя. Peace
Рента е евтин, браво! Ще помисля.

# 517
  • Мнения: 6 301
Познато семейство ходи за 4 нощувки /плащаха и хотел/ и казаха, че им е излязло 1700 лв всичко, посетили са доста места.

# 518
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И според мъжа ми ще им остане.
За хотела не разбрах.

# 519
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И според мъжа ми ще им остане.
За хотела не разбрах.

В смисъл, че не спим по хотели - по принцип.
Държа на самостоятелна кухня. Кафе, закуска - важни са ни.
Затова търсим по принцип студия или апартаменти.
Ако не е възможно, естествено ще разгледам хотелите.
Дестинацията ми е пълна мъгла.  Peace
Но...чета, де... Laughing

# 520
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ти в airbn намери ли нещо, което те устройва, дай дати да видим , ако искаш
Аз като гледах хотела беше по-изгоден, но бяхме в двуспален апартамент с кухня.
Храната е като тук и ако се храните в апартамента си струва да дадеш повече за него

# 521
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ти в airbn намери ли нещо, което те устройва, дай дати да видим , ако искаш
Аз като гледах хотела беше по-изгоден, но бяхме в двуспален апартамент с кухня.
Храната е като тук и ако се храните в апартамента си струва да дадеш повече за него

Не, тепърва почвам да търся....тази нощ! Laughing
22.05 -29.05 или...
25.05 - 29.05.
Зависи от това дали ще мога да го мина за "море" - т.е. да се поплацикам по  плажовете. Laughing
Като гледам темп - става. Peace
Важно ми е да е до метро. Кола под наем.... newsm78 Паркинг, документи, връщане....
Мисля го. Нямат ли карти за ГТ? Дневни, три-седмични....

# 522
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние февруари бяхме по плажовете. Май ще е 40 градуса, миналия април беше.
Колата я взимаш и връщаш от летището. Писала съм за книжката 2мин работа. Паркинги много и това съм писала. Виж постовете ми след 12.02.2015
Апартаменти пуснах до 80$ и мяма, та не знам. Виж хотелите в букинг

# 523
  • Мнения: 132
Много хотели си имат кухня.Търси апартамент-хотели.Ако ползваш рент-а-кар или таксита,близостта до метростанция не ти е толкова важна.Може отвреме на време между някои атракции.

# 524
  • София
  • Мнения: 2 044
Ти в airbn намери ли нещо, което те устройва, дай дати да видим , ако искаш
Аз като гледах хотела беше по-изгоден, но бяхме в двуспален апартамент с кухня.
Храната е като тук и ако се храните в апартамента си струва да дадеш повече за него

Не, тепърва почвам да търся....тази нощ! Laughing
22.05 -29.05 или...
25.05 - 29.05.
Зависи от това дали ще мога да го мина за "море" - т.е. да се поплацикам по  плажовете. Laughing
Като гледам темп - става. Peace
Важно ми е да е до метро. Кола под наем.... newsm78 Паркинг, документи, връщане....
Мисля го. Нямат ли карти за ГТ? Дневни, три-седмични....
Върнахме се онзи ден ,става за плаж,водата в началото ти се струва хладна,но после свикваш PeaceНие бяхме в 4 звезди хотел и имаше имаше напълно обурудвана кухня с посуда и пералня-не че съм готвила или прала Mr. GreenБеше точно до спирката на метрото-но не сме го ползвали.Ползвахме само таксита.

Общи условия

Активация на акаунт