Да забравя и продължа, или да направя нещо, но какво?

  • 5 522
  • 22
  •   1
Отговори
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Вече няколко пъти започвам тази тема, но накрая все я трия.
Историята се отнася за скапрването на едни ценни и важни, поне за мен, взаимоотношения.
В същите по отношение на развитието, аз не заемам страна, но като цяло съм засегната и търпя негативи във всяка отношение.
Мъжът ми работеше в бизнеса на нашите кръстници. Работи в продължение на няколко години. Времето си минаваше всичко беше наред, радвахме се, че имаме и личните си отношения, защото винаги сме изпитвали единствено и само добри, и топли чувства към тях. Логично щом и ги поканихме за кръстници. Това е и била единствената причина за тази покана - нашето отношение към тях и нищо, което да стои зад това.
И двамата сме такъв тип, че от никой, нищо не искаме и не търсим - никакви молби, за каквото и да е било, към никой. Затова пък сме такива, че винаги се отзоваваме за хората, които обичаме и според възможностите.
Убедена съм, че всичко, което е било възможно и сме могли, сме направили за тях. Точно бяхме щастливи, че отношенията ни са именно такива и извън работата на мъжът ми, можем да бъдем близки.
По отношение на работата мъжът ми е доказал качествата си и резултатите са категорични, що за професионалист е той и не вярвам да се намери човек, който да е работил с него и да го отрече.
Дойде момент в работата му, в който на него започна да му липсва удовлетворение. Още преди 2 години, той заяви открито, че ще търси развитие. Беше наясно, а и не е изисквал от други условия извън това, което те смятат за възможни. Започна да учи и да си търси работа. Не напусна веднага, тъй като кумата ни( тя му е и кръстница на него )е с малко дете и не искаше да я оставя, преди да се организират в тяхното семейство. Но категоричните му планове бяха открито заявени, освен, че развитието по същите също не е стояло скрито.
Миналата година той получи повече дори от очакваното, предложение за работа. Повече се оказа и след като започна.
Искаше да напусне веднага, но аз се намесих (страхотна грешка разбира се ) и това повлия на решението му конкретно за този сезон. Става въпрос и при двете места за сезон.
Беше изключително щастлив от новата работа и общо взето плановете му вървяха според това, което той искаше.
Случи се така, че за мен изминалата година се оказа кошмарна с куп проблеми. Стигна се до крайности в нашето семейство, аз не бях добре меко казано, а и все още се справям с това.
Исках да се разведа, за да може той да продължи живота си нормално. Не съм искала да напуска, напротив. Моето състояние бе истински ужасяващо и се отразяваше на всички нива, за него бе ужасно, а и той караше трети сезон без почивка, а в сезон не се работи като в обикновен режим на постоянна работа.
Той беше разкъсан между ужаса вкъщи и работата. Аз бях сама почти постоянно и на ръба... въпреки това той работеше и не се отказваше - не искаше да я остави в средата на сезона. Категорично отказа и да се развежда и вкъщи беше на 120%.
Беше решил да напусне след пика и по договор, което е месец преди съществения край на сезона и край на работния му ангажимент. Опита се да я уведоми, но се оказа, че е твърде заета, за да разговарят... Множество пъти. В крайна сметка той заяви, че напуска както си му е реда. Съответно настана драма, но сега той повече не желаеше да разговаря. Случиха се някои неща и тя предприе някои действия, които мъжът ми регистрира като крайна обида и опит от нейна страна да използва максимално в нейна полза, случващото се в нашето семейство. Той напусна коректно по установения ред, но обиден. Да успееш да обидиш мъжът ми трябва наистина да се постараеш.
Той отказваше да говори за това в продължение на 3 месеца. Единствено каза, че той продава единствено трудът си и, ако някой е мислел, че отношението му и всичко отстрани са влизали във фиша, то този някой няма място в нашия живот, ако за тези години не е успял да ни опознае.
Резултата е ясен - нищо. Аз отстрани,  болно ми е. Винаги съм искала с хората, които ще ни бъдат кръстници да сме близки и да имаме нашите отношения. Имам отвратителното чувство, че съм излъгана.
Есента имахме няколко лични празници, включително и годишнина от сватбата, но никой не се обади. Съответно и аз не се обадих за коледните, тъй като се ядосах. Навързвайки отминали случки и събития, в които не съм се вглеждала особено, от днешна гледна точка съм склонна да приема мнението на съпругът ми, че всъщност зад всичко целта е била в полза на работата. Но той е бил отдаден в работата си и преди личните отношения...
Та така, сега аз го мисля и както винаги се питам къде точно сбърках, или мъжът ми сбърка избирайки семейството си? Не са ли те тези, които да ни вдъхнат малко кураж и подкрепа? Защо трябваше да се случи така? Търся гледни точки...
За мен наистина тези отношения са ценни и важни, и подобно развитие е последното нещо, което съм очаквала. А след това, възможно ли е да останат истински? Били ли са изобщо такива преди това?
Всеки ден ми е в главата и ме тормози. Мъчно ми е, ядосвам се, мисля, прехвърлям случки, думи и пр...
Съжалявам за чаршафа, но така и не успях да го събера в по-кратък вариант.

# 1
  • Мнения: 471
От това което прочетох останах с впечатлението ,че каквото е трябвало сте направили... даже и повече.Били сте честни и откровенни с хората отсреща. Това ,че те не го оценяват и разбират си е техен проблем. Разбира се ,че човек се съобразява първо със семейството си и не виждам нищо лошо в това, че мъжът ти е напуснал при положение ,че е бил коректен до последно ...
Свят широк, хора разни ... има и такива като тях ...Боли знам като се разделяш с хора които си имал за близки и си бил добронамерен , а отсреща виждаш бездушие ... гадно е , нооо .... живота е такъв , не винаги справедлив.  Не се коси излишно за хора които не заслужават.

# 2
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Определено аз терзания по въпроса за отношението от наша страна нямам. Знам, какво са били те за нас, какво сме правили и как сме се отнасяли.
Драмата ми е в това, че изглежда ми е невъзможно да приема подобно развитие.
Защо край на професионалните отношения, да означава край на личните.
Винаги съм била проницателна по отношение на хората и съм била уверена в преценката си, а това ми дойде изневиделица.
Последно споделих на съпруга ми, че след случилото се, откровено ме е страх от хората. Защото ако трябва да приема крайния извод, то за мен същия е твърде отвратителен и вече не зная какво да си мисля.

# 3
  • Мнения: X
Да си гледат работата, не се коси и притеснявай.

Иначе съм на мнението, че не е хубаво да се смесват лични и професионални взаимоотношения, т.е бизнес с роднини/приятели - или бизнеса не върви или приятелството се скапва, в повечето случаи.

# 4
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Веднъж вече тази каша сме я духали, но изглежда не сме си научили урока, както трябва.
Ние не се познавахме преди той да започне работа. Кандидатства по обява, яви се на интервю и получи работата.
Не сме и имали намерения за лични отношения, просто веднъж ни поканиха на вечеря и с времето нещата се развиха. А и от първа среща още, аз лично много ги харесах. При мен първото впечатление е решаващо, а изглежда след това ставам невнимателна за разни сигнали, за които при свършени обстоятелства си давам сметка.
Просто за мен бяха част от семейството и ми се искаше да погледна нещата през чуждия поглед, тъй като ми е изключително трудно да взема решение за себе си, но изглежда темата не е особено щекотлива, да предизвика повече интерес.
Благодаря за включването. Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Хората се променят и дори такива, които са роднини или част от семейството могат да ти обърнат гръб.
Гледайте си вас си и хората, които наистина държат на вас, пък другите.. хайде да не казвам къде да ги пратите.  Wink
Болно е, но такъв в живота.

# 6
  • Мнения: 11 427
Проблем няма! Били сте близки - сега не сте!  Crossing Arms Какво толкова? Хора се срещат и се разделят.
За пари брат и сестра не се поглеждат, камо ли хора с такива отношения - кръсници.

В живота има етапи /приеми ги като стълби/. Този с вашите кръсници е отминал. Дали сте - взели сте, не мери дали е по равно. Подкрепи мъжа си, че е бил на 100% прав и и след като сте добър екип заедно продължете напред. Времето ще заличи обидата и ще остави само поуката.

Прекалено си задълбала в този проблем и ми се струва, че нервите са ти опънати и прекалено много си си у дома. Аз като съм в такова състояние или на прага на депресия ме хващат грозни мисли за действия на родата по мъжова линия и ставам и лягам с тези мисли. Сама си се измъчвам. Пиеш ли нещичко за нервите?  Hug

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Наистина не намирам връзка, а пари изобщо не съм споменала.
За мен отношението е на първо място и на първо място изисквам от себе си, а мерене - няма какво. Когато искаме нещо търсим своите начини, но чрез нас, не чрез други хора. В случая мъжът ми искаше повече от работата си и го намери. Бил е коректен и открит. Скандали и простотии не е имало.
Нерви, пари, мерене...  Stop
Не ми е лесно, защото са ми били скъпи и не разбирам. Не съм перде и ми е трудно да махна с ръка ей така. Това е.

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 01:48 от Vermilion`

# 8
  • Мнения: 80
Случвало ми се е в живота си да губя много скъпи за мен хора. Научих някак през годините, че всеки има някаква функция в живота ни - независимо с радостта или болката, която ни причинява. Свършва си работата и си отива. Или с две думи, както писа някой по-назад- живота е срещи и раздели. Да, някои са по-болезнени от другите, но от тях учим най-много.
Казваш, че вече те е страх от хората и аз те питам- Ако веднъж си си купила обувки, които не са ти били удобни и са ти направили пришки, значи ли, че вече няма да си купуваш обувки?
Разбирам, искаш да можеш да продължиш със семейството си напред без да си разваляте отношенията, и без да изпитваш чувство за вина..., но хората са различни и приемат и преживяват нещата по различен начин. Вероятно и тази жена се е почувствала изоставена, обидена, използвана... (фантазирам) , и е реагирала по единствения начин, по който може. Дай й време и на нея, дай и на себе си. Ако държиш на отношенията ви все пак, би могла да я потърсиш, за да си поговорите, да се изясните, без нападки и обвиненя, а разговор на ниво емоция: "Аз се почувствах така... и затова постъпих еди как си...", а не "Ти ме накара да се почувствам така и така", защото няма да се получи.
Ако е интелигентен и емоционално зрял човек, ще се разберете. Ако ли не, то може би вече няма място в живота ти, независимо дали ти е кръстница, шурулинка или учинайка.
  bouquet

# 9
  • Мнения: 11 427
Това, че ти не споменаваш пари не означава, че те не виждат материални загуби. Това, че ти смяташ, че сте били напълно коректни не означава, че те така смятат.

Ето един пример - близка закъса в бизнеса и и дадохме заем 1000 лв. Мъжа ми и изнесе ремонта на заведението. Тя все пак не успа да си стъпи на краката и фалира. Закри си заведението и за компенсация ни даде един стар хладилник, който на времето е струвал малко под 1000 лв. Тя смята, че всичко е ок и сме начисто. Обаче това "навремето" е било преди 20 години и ние не можехме да направим нищо с ъс стария хладилник освен да го подарим на други познати. Ето така си отиде едно наше приятелство - тя не разбира защо вече не искаме да и даваме заеми и смята, че всеки ремонт в тях трябва да направи моя мъж, докато нейния пие бира и му дава акъл. Разбираш ли - и двете страни сме се приемали за близки, тя смята че е компенсирала всичко което е получила от нас, ние пък не смятаме така. И с времето се дистанцирахме. Не пиша случката с цел да я коментираме - няма нужда. Само  ти казвам как всеки смята, че е постъпил правилно, а в крайна сметка и двете страни недоволни.

Та истината ма поне една страна. В случая това е твоята гледна точка. Виждаш и оценяваш само вашите жестове и действия. За да се дистанцирате с кръстниците то явно те не смятат, че сте били толкова бели и добри.

И пак ти казвам - в тоя живот има етапи. Остави този да отмине, явно се е изчерпал.  Peace

# 10
  • Мнения: 18 605
Скоро се шегувах с ММ, че човек трябва да има възможност официално да се откаже от кумовете си. Нашият кум е един от най-добрите му приятели (всъщност беше), а кума - моя много добра приятелка, не бяха двойка. Почти седем години по-късно ММ съжалява горчиво, че го е избрал за кум, но това е положението. Хората се променят. В нашия случай въпросният човек започна да търси изгодата от всички приятелски отношения. Резултатът е, че всички го отсвириха, освен хората, с които имат взаимна изгода.

Vermilion', тези хора не само, че не са ви влезли в положение, когато сте имали най-голяма нужда, но са ви направили и мръсно. Няма смисъл да страдаш и да анализираш защо и как се е стигнало до ситуацията.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Нали ти и съпруга ти сте заедно.Продължавайте напред.

# 12
  • Мнения: 4 418
Съжалявам за чаршафа, но така и не успях да го събера в по-кратък вариант.

И аз съжалявам, исках да отговоря, но толкова много не ми се чете.

Мнението ти има нужда от tl;dr.

# 13
  • при късмета
  • Мнения: 24 090
Ние сме в същата ситуация.
С тази разлика, че още преди да ни станат кумове, аз виждах що за хора са, но мъжа ми не. Те си го използваха и преди това, работеха заедно 3 години преди да ни кумуват, а с кума се познаваме от ученическите ни години.
Сега и мъжа ми го знае, не работи с тях от 2 години. Изнемогват откак него го няма да влачи всичко сам. Други приятели за малко се подведоха и работиха с тях само по няколко месеца.
Вече нямат връзка с никого от приятелския и колегиалния си кръг от преди 3 години. Те да си правят изводите, всички други са ги отсвирили.

Не се тормози, за хора които не заслужават. Рано или късно те са тези които се оказват без подкрепа, независимо дали лична или професионална. Важното е, че с мъжа ти сте преодоляли кризата, заедно сте и той има възможност за развитието което иска.

С две думи, забрави и продължи

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Казваш, че вече те е страх от хората и аз те питам- Ако веднъж си си купила обувки, които не са ти били удобни и са ти направили пришки, значи ли, че вече няма да си купуваш обувки?
Разбирам, искаш да можеш да продължиш със семейството си напред без да си разваляте отношенията, и без да изпитваш чувство за вина..., но хората са различни и приемат и преживяват нещата по различен начин. Вероятно и тази жена се е почувствала изоставена, обидена, използвана... (фантазирам)
Благодаря за това мнение.  bouquet
Абсолютно мисля, че са обидени, поради тази причина и търся грешките в нашата градина и чувствам неудобство от цялата ситуация. Аз и по принцип съм склонна да си вменявам вини и става една голяма каша в главата ми, която не ми дава мира.
С това, че изпитвам страх от хората исках да подчертая най-вече това, че трябва ли постоянно да съм мнителна и да търся, какво стои или е възможно да стои зад едни нормални отношения като приятелството. Това изцяло по отношение на крайната позиция на съпругът ми.

the Дорис, аз бял и добър не изкарвам никой. Напротив и мисля ясно съм го изразила.
Между нас, по-точно единствените пари, които са стояли между тях и мъжът ми са тези, срещу които се е трудил.
Аз нямам там никакво отношение.
Между нас не стоят пари на заем, ние нямаме и кредити дори, и не дължим нито ни дължат - никой нищо. Не стоят и услуги. Вече написах, че ние двамата си се оправяме сами и никой не молим за нищо, а ако е във възможностите ни ще се отзовем.
Ако са ощетени финансово, то единствено се отнася до това, че мъжът ми повече не работи за тях. В крайна сметка обаче, бизнесът не е негов, а той не е крепостен и има право да избере за кой да работи или да не работи.
Не са и длъжни да ни влизат в положение, заради това, че имаме проблем в семейството. Никой не го е искал от тях, той просто реши проблема кардинално за да има възможност да е отдаден напълно вкъщи и моята вина е, че аз бях катализаторът, но и не ги остави в най-натоварения период от работата, така, че да претърпят провал на сезона.


Като цяло аз не мисля, че са ни направили мръсно, просто те за се борили за тяхното, както ние за нашето.
Не искам да бъда крайна в случая, защото мъжът ми е точно такъв и той назад няма да се обърне. Той си е такъв - успееш ли да го обидиш си до там.
Аз също, но не и към хората, които обичам. Много съм емоционална и на това ниво поддавам.
Той има брутално търпение, но е краен и жесток, ако сбъркаш в отношението си, особено ако е вложил всичките си усилия, отношение, труд, възможности и пр.
Истината е, че въпреки усилията те не успяха да се разберат, аз загубих това приятелство. В крайна сметка отношенията с мен са били единствено лични, а те се разминаха професионално.

Благодаря за изразените позиции, чета внимателно и са ми полезни.

Общи условия

Активация на акаунт