Фраза, която мразя

  • 1 070 570
  • 19 309
  •   3
Отговори
# 10 590
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой не е длъжен да се жени по принцип, но зад този израз не е толкова обидно, колкото характеристика на определени навици и мислене. Старите ергени често не са широкоскроени гуляйджии (за тя има друго определение), а доста егоистични, намусени,  не са имали връзки или не са способни да изградят дълготрайни връзки, не създават семейство и деца, пазят си спокойствието.

# 10 591
  • Мнения: 5 508
Дежавю ли получавам, или тези моми ги обсъждахме преди 2 страници?
Андариел, питаш какво означава имидж на български? Най-общо - репутация. Аз го срещам в изречение като - нямаме имидж какво има след края на вселената. Тази му употреба ме дразни.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 07:22 от Spiritlight

# 10 592
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече и аз не знам какво може да означава, защото тази дума който не я е научил, само той не я е раздърпал.

# 10 593
  • Мнения: 19 061
"Репутация" също е чуждица, за мен "реноме" е по-точно. Като се замисля, най нямаме чисто българска дума за целта, което ме навежда на мисълта, че имиджът не е нещо традиционно важно, от първостепенно значение за българите

# 10 594
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Сега докато съм бременна най-много ме дразни въпросът "Какво ще правите с котката?"

# 10 595
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
"Репутация" също е чуждица, за мен "реноме" е по-точно. Като се замисля, най нямаме чисто българска дума за целта, което ме навежда на мисълта, че имиджът не е нещо традиционно важно, от първостепенно значение за българите

имаме си изразите "да имаш "лице"/"име" пред хората."
в по-особени случаи - "сурат" Simple Smile

# 10 596
  • Мнения: 427
Сега докато съм бременна най-много ме дразни въпросът "Какво ще правите с котката?"

Разбирам те напълно, после ще го заменят с " бебе и животно???" придружено с шокирано-укорителен поглед Rolling Eyes

# 10 597
  • SF
  • Мнения: 21 243
Много ме дразни, когато чета за мъжо и синковеца, за всичкото мъж, за чаветата и други селски и цигански изрази, на които иначе много се възмущаваме. Защо се оприличаваме нарочно на най-най-неграмотните хора?

# 10 598
  • Мнения: 54 478
Тия чавета от тук ги научих, с цигани нямам вземане-даване.

# 10 599
  • София
  • Мнения: 18 710
А шарото знаете ли?

# 10 600
  • Мнения: 54 478
Превод?

# 10 601
  • София
  • Мнения: 18 710
Глава.

# 10 602
# 10 603
  • София
  • Мнения: 62 595
Една от най-омразните ми фрази е "аз само за една справка" или "само за бележка за ..." или "отнема му пет минути, какво толкова се мотае". Е, да, ама тази "само една бележка" изисква технологично време и човекът, който трябва да я напише има и сто текущи неща да върши и още сто неща "само за пет минути". Затова по големите администрации хората не само плащат за бележката, а и чакат поне един ден, за да си я получат.

# 10 604
  • Мнения: 5 347
Според мен,  най-адекватен български аналог на имидж  е авторитет.

Общи условия

Активация на акаунт