Фраза, която мразя

  • 1 218 216
  • 20 286
  •   4
Отговори
# 14 295
  • Мнения: 9 250
Здравейте, безкрайни
Откъде се взе това? За един ден два пъти го срещнах.

# 14 296
  • Мнения: 64 902
И какво ще рече безкрайни?
Не съм се сблъсквала с това. Simple Smile

# 14 297
  • Мнения: 9 250
Не знам и аз Grinning
Първо помислих, че фразата е недовършена от бързане, но явно е нова мода.

# 14 298
  • Мнения: 1 921
Все повече започва да ме дразни наричането на учителите "преподаватели". Учителят е учител. Такава е думата, тя означава точно определено нещо. Преподавателите са в университета, макар че доста от тях се припознават повече като даскали и дори си наричат дейността даскалуване.
А, напротив. Доста преподаватели в университетите се обиждат, ако ги наречеш учители. Което може да има някакво основание, но помня как един доцент се възмути когато нарекох университета училище. Не бил училище, било нещо съвсем друго. Е, аз знам, че има основни, средни и висши училища. Може да се нарекат и учебни заведения, но щом се изброяват основни, средни, висши - значи че и понятието училище е в реда на нещата. Това, че рядко се употребява и всеки набляга на университет за повече тежест е друга работа.

# 14 299
  • Пловдив
  • Мнения: 5 162
При търсене в гугъл "здравейте, безкрайни" е обръщение към клиентите на някакъв бар "Безкрай". Не видях да излиза такова обръщение в някакъв друг контекст.

# 14 300
  • Мнения: 452
Това ми напомня за предаването Фолкмаратон едно време (може и още да го има де) - "Здравейте безкрайни и неуморни Фолкмаратонци..." =😁😁😁

# 14 301
  • София
  • Мнения: 21 087
Виждала съм в сайтове - Здравейте, прекрасни!
ЖДНБ!
Скрит текст:
Аз го знам по-разширено: "Жива да не бях, защо му дадох веднъж за 5 лв., като можеше 5 пъти за 1 лв."
По повод израза "нашият татко" съм чувала иронично подмятане, че звучи като някакъв инцест....

# 14 302
  • Пловдив
  • Мнения: 5 162
Дразни ме "сътворих". Unamused

# 14 303
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 8 323
“Сътворих” и “спретнах” са ми големи фаворити. Tired

# 14 304
  • Мнения: 64 902
И на мен "спретнах".
Откъде се взе това спрятане?

# 14 305
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
Разговорно и жаргон.

# 14 306
  • Мнения: 64 902
Да, ясно, че е разговорно.
Но има ли първоизточник?
Аз го знам отскоро, да кажем 5-7-8 години.

# 14 307
  • Мнения: 1 694
Да, ясно, че е разговорно.
Но има ли първоизточник?
Аз го знам отскоро, да кажем 5-7-8 години.
От 91-ва го зная аз - като студенти - беше много "фешън" да кажеш, че "спряташ купон". Stuck Out Tongue Winking Eye

# 14 308
  • Мнения: 64 902
Явно не съм в час. Simple Smile

# 14 309
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
Спрятам не, но спретвам. Спретвам манджа, да речем.

Общи условия

Активация на акаунт