Тромбофилия Генотип 4g/4g за PAI

  • 37 629
  • 128
  •   1
Отговори

Анкета

Успяхте ли след правилно лечение на Тромбофилия в Генотип 4g/4g за PAI да износите и родите ?

Опции:

  • Мнения: 139
Изключително много са момичетата като мен , на които след редица спонтанни аборти им откриват именно тази генна модификация  - Тромбофилия в Генотип 4g/4g за PAI . Тъй като мненията на лекарите все още продължават да бъдат уклончиви и неточни , по отношение на това може ли със сигурност да се заяви , че тромбофилията е причина за абортите , реших да направя тази анкета , в която искрено се надявам да се включат повече момичета и да споделят опита си . Колко са успелите , които след адекватно лечение са гушнали бебчетата си и има ли такива , които въпреки лечението не са успели?

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:15 от jojoko

# 1
# 2
  • Мнения: 918
Този генотип често е отричан като фактор за спонтанните аборти. Не знам какво да отговоря, защото освен него имам и допълнителен фактор 5 на Лайден. Аз лично не знам жена с тромбофилия да е останала без деца в 21 век. 
Въпросът не е коректен, защото тромбофилията не е пречка за забременяване, а за успешно износване.

# 3
  • Мнения: 139
Да - успешно износили , приемам забележката ти и ще коригирам въпроса на анкетата.

# 4
  • Мнения: 108
След няколко месеца живот и здраве ще мога да отговоря на анкетата  Wink

# 5
  • Мнения: 139
sisipisi13 стискам палци всичко да е наред .Ти само с тромбофилия ли си ?

# 6
  • Мнения: 306
Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.

# 7
  • Мнения: 108
sisipisi13 стискам палци всичко да е наред .Ти само с тромбофилия ли си ?
   Имах и друг вроден проблем,който оправихме,но причината за неуспех при мен е само тромбофилията!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 883
Аз в момента съм бременна, на терапия, така че след няколко месеца ще мога да дам окончателен отговор.

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 243
Да успях, но след един спонтанен в 15 г.с. Като вероятна причина се сочи именно Генотип 4g/4g за PAI.

# 10
  • Мнения: 93
Здравейте мили момичета Simple Smile ето това са моите резултати от изследването,като след 1 седмица живот и здраве ще започвам стимулация за инвитро.
Инхибитор на Плазминогенния активатор-     Резултат   
RAI 4G/5G                                                            Хомозиготен  4G/4G
Коментари:
Хомозиготното носителство на 4G/4G алел в PAI се среща с висока честота (32%) при патциентки с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуални аборти.
Препорачва се обсъждане на медикаментозна профилактика поради повишения риск от тромбофилия.
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 883
Аз - след аборта. Лекарят ми ме насочи към генетични изследвания, защото аз исках да знам каква е причината и той ми отговори, че евентуално генетиците биха могли да ми обяснят повече. Обикновено препоръчват изследвания след 2 - 3 аборта, но аз не допусках, че може да чакам или да мина отново през това без яснота.

# 12
  • Мнения: 918
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?
И двете.  Peace

# 13
  • Мнения: 139
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?
И двете.  Peace

След лечение пак си имала спонтанен аборт ли ?

# 14
  • Мнения: 918
Да. За съжаление лечението не гарантира успех на 100%, както знаем. Важното е, че в крайна сметка се сдобих с две прекрасни дечица.

Общи условия

Активация на акаунт