Тромбофилия Генотип 4g/4g за PAI

  • 37 829
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Изключително много са момичетата като мен , на които след редица спонтанни аборти им откриват именно тази генна модификация  - Тромбофилия в Генотип 4g/4g за PAI . Тъй като мненията на лекарите все още продължават да бъдат уклончиви и неточни , по отношение на това може ли със сигурност да се заяви , че тромбофилията е причина за абортите , реших да направя тази анкета , в която искрено се надявам да се включат повече момичета и да споделят опита си . Колко са успелите , които след адекватно лечение са гушнали бебчетата си и има ли такива , които въпреки лечението не са успели?

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:15 от jojoko

# 1
# 2
  • Мнения: 918
Този генотип често е отричан като фактор за спонтанните аборти. Не знам какво да отговоря, защото освен него имам и допълнителен фактор 5 на Лайден. Аз лично не знам жена с тромбофилия да е останала без деца в 21 век. 
Въпросът не е коректен, защото тромбофилията не е пречка за забременяване, а за успешно износване.

# 3
  • Мнения: 139
Да - успешно износили , приемам забележката ти и ще коригирам въпроса на анкетата.

# 4
  • Мнения: 108
След няколко месеца живот и здраве ще мога да отговоря на анкетата  Wink

# 5
  • Мнения: 139
sisipisi13 стискам палци всичко да е наред .Ти само с тромбофилия ли си ?

# 6
  • Мнения: 306
Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.

# 7
  • Мнения: 108
sisipisi13 стискам палци всичко да е наред .Ти само с тромбофилия ли си ?
   Имах и друг вроден проблем,който оправихме,но причината за неуспех при мен е само тромбофилията!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз в момента съм бременна, на терапия, така че след няколко месеца ще мога да дам окончателен отговор.

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 243
Да успях, но след един спонтанен в 15 г.с. Като вероятна причина се сочи именно Генотип 4g/4g за PAI.

# 10
  • Мнения: 93
Здравейте мили момичета Simple Smile ето това са моите резултати от изследването,като след 1 седмица живот и здраве ще започвам стимулация за инвитро.
Инхибитор на Плазминогенния активатор-     Резултат   
RAI 4G/5G                                                            Хомозиготен  4G/4G
Коментари:
Хомозиготното носителство на 4G/4G алел в PAI се среща с висока честота (32%) при патциентки с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуални аборти.
Препорачва се обсъждане на медикаментозна профилактика поради повишения риск от тромбофилия.
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз - след аборта. Лекарят ми ме насочи към генетични изследвания, защото аз исках да знам каква е причината и той ми отговори, че евентуално генетиците биха могли да ми обяснят повече. Обикновено препоръчват изследвания след 2 - 3 аборта, но аз не допусках, че може да чакам или да мина отново през това без яснота.

# 12
  • Мнения: 918
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?
И двете.  Peace

# 13
  • Мнения: 139
Исках да попитам тези момичета тук,които са с този проблем след спонтанните аборти ли разбрахте за проблема или при положение,че се лекувахте пак имахте аботр?
И двете.  Peace

След лечение пак си имала спонтанен аборт ли ?

# 14
  • Мнения: 918
Да. За съжаление лечението не гарантира успех на 100%, както знаем. Важното е, че в крайна сметка се сдобих с две прекрасни дечица.

# 15
  • Мнения: 219
И аз отговорих "да", защото с терапия родих дъщеря си. Сега съм бременна пак и след няколко месеца се надявам да имам още едно живо и здраво дете.
 jojoko винаги може да има аборт, но предполагам, че при момичета с терапия, в такива случаи има друга причина или усложнения

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 243
Аз - след аборта. Лекарят ми ме насочи към генетични изследвания, защото аз исках да знам каква е причината и той ми отговори, че евентуално генетиците биха могли да ми обяснят повече. Обикновено препоръчват изследвания след 2 - 3 аборта, но аз не допусках, че може да чакам или да мина отново през това без яснота.
И при мен така.

# 17
  • Мнения: 191
Здравейте момичета  Hug
И аз съм с такава тромбофилия. На терапия с фраксипарин съм и засега успешно износвам бебчетата си. Въпреки това ще се включа в анкетата след около три месеца, когато се родят.
Искам да попитам момичетата, които са износили успешно и родили бебчетата си продължихте ли с фраксипарина след раждането и ако да - за колко време?
Проф. Паскалева ми каза, че няма нужда след раждането да го слагам, но изчетох най-различни мнения и съм малко разколебана.  Трябва да раждам секцио, което все пак си е операция и след всяка такава съществуват рискове от образуване на тромби.

# 18
  • Мнения: 918
Да, слага се и след раждане известно време, не помня за колко време ми беше рецептата. Лекарите подчертаха, че е много важно.

# 19
  • Мнения: 219
Около 5-7 дни се слага, независимо дали си секцио или нормално.

# 20
  • Мнения: 191
Благодаря момичета  Hug

# 21
  • Мнения: 631
Здравейте момичета,
Много се радвам, че се появи тази тема, дори наскоро си мислех да пусна такава... Момичета, искам да ви питам, След доста перипетии (медицински) през 2013 забременях спонтанно, но миседа беше в 10 седмица. Последваха всякакви изследвания в клиника по репродуктивна медицина - генетични, имунологични, цв.сн., биопсии - всичко излезе добре или в граници; д-р каза - донорска. В това време забременях втори път спонтанно (2014) - този път загубата беше в 7седмица, реших да си пусна самостоятелно освен Лайдена, протромбина и MTHFR, които са ОК и PAI  от факторите за тромбофилия - и се оказа хомозиготен мутантен алел 4G/4G. Според д-р в клиниката нямам нужда от никаква терапия и този фактор не е от значение.  newsm78 Очаквам и опитът по фонда най-сетне да се случи, надявам се всеки момент  Praynig. От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR. Прочетох за фраксипарина и клексана във форума - по принцип се доверявам на лекарско мнение, а не тръгвам да се самолекувам, но искам да взема мерки при опита този път, заради PAI. Kъм кого да се обърна - реших освен към гинеколог към кардиолог (защото при хормонално лечение получавам тахикардия и вдигам кръвно). Момичета,посъветвайте ме, моля.  bouquet (живея в Сф). Отдавна чакаме бебе, на 36 години съм и за мен всяка бременност е  благословия  Praynig.

# 22
  • Мнения: 54
Консултирaй се с проф. Кременски от Нaционaлнaтa генетичнa лaборaтория. Той дaвa консултaции и онлaйн включително. Успех!

# 23
  • Мнения: 631
Благодаря ти PINGUIIINA   bouquet

# 24
  • Мнения: 252
Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.
Хм, такова твърдение за първи път виждам. При мен е сама, демек не е никога. Направих си пълни изследвания след 3тия аборт и тогава излезе само тромбофилията. Чак дразнещо ми беше, че ходих месец с разбити като на наркоманка вени и всички резултати до един бяха в нормите... С изключение на тромбофилията, разбира се.
Ти каква информация имаш предвид?

# 25
  • Мнения: 918
Да, и при мен не се откри друго. И да има, медицината не го е открила още  Laughing

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И при мен няма други проблеми. Съвсем леко завишени НК клетки, но толкова малко, че не се наложи да взимаме никакви допълнителни мерки.

# 27
  • Мнения: 724
От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR.
Аз съм само с PAI 4G/4G (Фактор 5, Протромбин и МТХФР - нормални) - доц. Русев каза да взимам всеки ден аспирин протект, независимо дали искам или не искам да забременея. Той не е генетик, имунолог е.

Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.
Би ли пояснила, какво точно имаш предвид? Доста четох за тази генетична мутация и не пише, че върви с нещо друго.

# 28
  • Мнения: 139
При мен също не е сама , имам НК клетки 18,54 , като странно клетъчната ми активност е в норма , а бях чела , че тя е по-важно , но доц.Русев не ми каза нищо за нея и хетерозигот МТHFR , и Базедова болест . Общо взето всякакви екстри.

# 29
  • Мнения: 918
При мен също не е сама , имам НК клетки 18,54 , като странно клетъчната ми активност е в норма , а бях чела , че тя е по-важно , но доц.Русев не ми каза нищо за нея и хетерозигот МТHFR , и Базедова болест . Общо взето всякакви екстри.
НК клетките не са причина, а следствие от други проблеми. Стойността им се променя. В една книга четох, че след износване и раждане на бебе НК клетките и изобщо имунната система се успокояват и се отваря един прозорец от около 18 месеца, който е много подходящ за зачеване на второ дете.

# 30
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте момичета,
Много се радвам, че се появи тази тема, дори наскоро си мислех да пусна такава... Момичета, искам да ви питам, След доста перипетии (медицински) през 2013 забременях спонтанно, но миседа беше в 10 седмица. Последваха всякакви изследвания в клиника по репродуктивна медицина - генетични, имунологични, цв.сн., биопсии - всичко излезе добре или в граници; д-р каза - донорска. В това време забременях втори път спонтанно (2014) - този път загубата беше в 7седмица, реших да си пусна самостоятелно освен Лайдена, протромбина и MTHFR, които са ОК и PAI  от факторите за тромбофилия - и се оказа хомозиготен мутантен алел 4G/4G. Според д-р в клиниката нямам нужда от никаква терапия и този фактор не е от значение.  newsm78 Очаквам и опитът по фонда най-сетне да се случи, надявам се всеки момент  Praynig. От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR. Прочетох за фраксипарина и клексана във форума - по принцип се доверявам на лекарско мнение, а не тръгвам да се самолекувам, но искам да взема мерки при опита този път, заради PAI. Kъм кого да се обърна - реших освен към гинеколог към кардиолог (защото при хормонално лечение получавам тахикардия и вдигам кръвно). Момичета,посъветвайте ме, моля.  bouquet (живея в Сф). Отдавна чакаме бебе, на 36 години съм и за мен всяка бременност е  благословия  Praynig.

Към изследвания за тромбофилия ме насочи доц. Катя Тодорова, ендокринолог, след мисед. Тя преглежда веднъж месечно в София, но за февруари вече няма часове.

# 31
  • Мнения: 108
Здравейте момичета,
Много се радвам, че се появи тази тема, дори наскоро си мислех да пусна такава... Момичета, искам да ви питам, След доста перипетии (медицински) през 2013 забременях спонтанно, но миседа беше в 10 седмица. Последваха всякакви изследвания в клиника по репродуктивна медицина - генетични, имунологични, цв.сн., биопсии - всичко излезе добре или в граници; д-р каза - донорска. В това време забременях втори път спонтанно (2014) - този път загубата беше в 7седмица, реших да си пусна самостоятелно освен Лайдена, протромбина и MTHFR, които са ОК и PAI  от факторите за тромбофилия - и се оказа хомозиготен мутантен алел 4G/4G. Според д-р в клиниката нямам нужда от никаква терапия и този фактор не е от значение.  newsm78 Очаквам и опитът по фонда най-сетне да се случи, надявам се всеки момент  Praynig. От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR. Прочетох за фраксипарина и клексана във форума - по принцип се доверявам на лекарско мнение, а не тръгвам да се самолекувам, но искам да взема мерки при опита този път, заради PAI. Kъм кого да се обърна - реших освен към гинеколог към кардиолог (защото при хормонално лечение получавам тахикардия и вдигам кръвно). Момичета,посъветвайте ме, моля.  bouquet (живея в Сф). Отдавна чакаме бебе, на 36 години съм и за мен всяка бременност е  благословия  Praynig.
  И аз съм хомозиготен носител на мутантен алел 4G/4G. и това е и моята причина за двете ми неуспешни бременности(нищо,че съм на 25 години и аз минах през това) потвърдиха ми го докторите,имах умерено завишени НК клетки правих вливане ,но те не са причина! Как така нямате терапия????? Вие нямате проблем със забременяването а с износването,именно тази терапия фраксипарин и аспирин помагат за успешното износване на плода! Потърсете и друго мнение.

# 32
  • Мнения: 252
+1
В добавка, навремето тръгнах (след третия аборт) от проф.Кременски, който ми назначи изследвания за генетична и за придобита тромбофилия и за хромозоми на мен и на ММ, после на своя глава си направих пълни хормонални изследвания и накрая Катя Тодорова допълни с изследвания на НК клетки и насищане с глюкоза за диабет.
Самата терапия с фракси ми бе назначена от дотогавашния гинеколог, но тъй като последните 2 аборта ми бяха при него и вече не му се доверявах, при 4тата го смених с Илиев от Токуда. По негова препоръка и настояване дозировката после ми се нагласяваше от проф. Паскалева (от изброените имена само от нея не съм доволна).
Проф.Кременски е напълно достъпен, невероятно мил и внимателен човек, професионалист до мозъка на костите си. Според мен тръгни от Кременски, но си намери и специализиран в такива проблеми гинеколог. Катя Тодорова също ми помогна, преди приемаше всеки четвъртък, и вместваше спешни случаи. Но тя все пак е ендокринолог и не следи бременности. Един добър гинеколог можеше да свърши нейната роля, но още не бях открила Илиев.
Само за протокола, след установяване на тромбофилията и назначаване на хепарин, успешно износих, 2 пъти при това.

# 33
  • Мнения: 918
Само за протокола, след установяване на тромбофилията и назначаване на хепарин, успешно износих, 2 пъти при това.
newsm10

# 34
  • Мнения: 306
От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR.
Аз съм само с PAI 4G/4G (Фактор 5, Протромбин и МТХФР - нормални) - доц. Русев каза да взимам всеки ден аспирин протект, независимо дали искам или не искам да забременея. Той не е генетик, имунолог е.

Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.
Би ли пояснила, какво точно имаш предвид? Доста четох за тази генетична мутация и не пише, че върви с нещо друго.

Най-добре е да се консултирате с АГ или хематолог. Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.

Често започва терапия само на ЩЗ преди бременност, или други, но първопричина е тромбофилията.

# 35
  • Мнения: 306
Всички генни мутации, се повлияват от терапия, но и обратното. Дори и без генна мутация, се получават нейните ефекти, поради системното лошо клетъчно кръвоснабдяване. Например не доброто усвояване на фолиева киселина е възможно и без генни мутации, поради нарушена функция на кръвоносната система.

# 36
  • Мнения: 252
Най-добре е да се консултирате с АГ или хематолог. Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.

Често започва терапия само на ЩЗ преди бременност, или други, но първопричина е тромбофилията.
Така обяснено вече е друго. Съгласна. Но другите усложнения може изобщо да не са се проявили, както беше при мен. Така или иначе като се лекува първопричината, вероятността от успешно износване се увеличава драстично.

# 37
  • Мнения: 631
Благодаря ви много на всички  Hug
--
Наистина имам завишени антитела МАТ на щитовидната жлеза и вдигам доста кръвно от противозачатъчни напоследък. Кардиолозите ме предупредиха и за прееклампсията. НК клетките ми са малко под долната граница; останалите имунологични са на горните си граници, но все пак в норма.
Ходя в най-голямата клиника по асистирана репродукция, но просто там, както вече казах отчитат останалите 3 най-разпространени тромбофилични фактора, а за PAI просто смятат, "че не е важен".
Намерих форума с проф. Кременски и тъй като не е активен се ориентирах да му пиша по мейл засега, но ще разгледам и другите имена, за които споделихте.
Още веднъж голямо   bouquetБлагодарско  bouquet и усмихнат ден на всички.

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 11:17 от lady_Joy

# 38
  • Мнения: 724
Освен с PAI 4G/4G се оказах и с хетерозиготен ACE, което му повишава ефекта. Явно ще ползвам много Фраксипарин...
Нямам, обаче, нищо на щитовидната жлеза или проблеми с вътрешните органи. Но пък планирам да заведа и родителите ми, за да се изследват и те.

# 39
  • Мнения: 361
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

# 40
  • Мнения: 724
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

Сега си прегледах бележките от консултациите - препоръчали са ми аспирин протект до положителен тест и фракси след него. Звънни в клиниката и им кажи за генетичната мутация, попитай дали трябва да слагаш фраксипарин, както и припомни, че си имала мисед. Стискам палци да си родиш живо и здраво детенцето!

# 41
  • Мнения: 918
Цитат
Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.
Да чукна на дърво, не страдам от никакви подобни болести, а вече съм над 40 години. Съответно не страдах и на 25, когато забременях за първи път.
При мен тромбофилията се "активизира", така да се каже, по време на бременност.
Не че отричам казаното, не съм информирана и ще гледам да прочета, ако има информация по въпроса.
Четох, че фактор 5 засилва риска от инфаркт при пушачи, но не и при непушачи. Баща ми пушеше и получи инфаркт още преди 40 г. възраст. Не се е изследвал за този фактор, защото така и така взима медикаменти, които разреждат кръвта. Допускам обаче, че щом аз съм хетерозиготен носител, трябва да е наследен от него.

# 42
  • Мнения: 39 318
Не съм пушач, не съм с висок холестерол, но тоя Лайден пети запуши целия ми ляв крак. Кръвта се съсирва основно от наличието на естрогени в организма, а при бременост той хвърчи до небесата. Отделно има стимулация с конски дози хормони, после се подържаме с естрофем.

# 43
  • Мнения: 918
Чудя се с какъв специалист трябва да се посъветваме небременните с цел профилактика  newsm78
Ако не бяха спонтанните аборти, и до днес нямаше да знам, че имам въпросните мутации. Да не говорим, че някои износват въпреки тях.

# 44
  • Мнения: 39 318
Ако няма стимулация или бременост, риска от тромбоза е минимален. Аз съм с букет от мутации, а чак при бременост се прояви.

# 45
  • Мнения: 918
А, значи се е случило по време на бременност при теб? А на каква възраст беше?
Съжалявам за отклонението, но мисля, че тези въпроси засягат всички.

# 46
  • Мнения: 39 318
Имам и един тромб в дясна подбедрица на 27 години, получено при прием на ОК. На втората седмица от приема се запуших. Сега бремеността ми беше на 35 годишна възраст. Вече втора година съм на терапия със синтром и се очертава да съм доживот така.

# 47
  • Мнения: 361
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

Сега си прегледах бележките от консултациите - препоръчали са ми аспирин протект до положителен тест и фракси след него. Звънни в клиниката и им кажи за генетичната мутация, попитай дали трябва да слагаш фраксипарин, както и припомни, че си имала мисед. Стискам палци да си родиш живо и здраво детенцето!

Много ти благодаря   bouquet
Ще взънна на спешния и ще попитам.

# 48
  • Мнения: 13 934
Мисля си, че това PAI 4G/4G е проблем по-скоро за износването, а не за забременяването  newsm78

Между другото и на мен лекарката ми каза, че не било важно, но може да не и е харесало че съм го пуснала в друга лаборатория  Laughing

# 49
  • Мнения: 361
Мисля си, че това PAI 4G/4G е проблем по-скоро за износването, а не за забременяването  newsm78

Между другото и на мен лекарката ми каза, че не било важно, но може да не и е харесало че съм го пуснала в друга лаборатория  Laughing
И аз имам подобни подозрения или по-скоро, че съм си го самоназначила.

# 50
  • Мнения: 631
Авонита, и на мен лекарката ми каза буквално същото: PAI  не е важно - може би сме при една и съща лекарка  newsm78. От всичко, което изчетох из нета особено хомозиготното е доста значителен фактор, така че разчти назад из темата какво ме посъветваха момичетата и провеждай терапия, ако трябва паралелно с генетик или имунолог. Стискам палци Hug

# 51
  • Мнения: 631
Мисля си, че това PAI 4G/4G е проблем по-скоро за износването, а не за забременяването  newsm78

Между другото и на мен лекарката ми каза, че не било важно, но може да не и е харесало че съм го пуснала в друга лаборатория  Laughing

Амини, така е - имам два спонтанни при две спонтанни бременности -  дори и 10% да намали риска е важно.

# 52
  • Мнения: 22
След сва спонтанни аборта единия без установяване на сърдечна дейност,другият с прекъснала с.дейност и на мен ми откриха тази мутация.Аз съм  и хомозигот  АСЕ и F13,и не усвояване на фолиева киселина.В момента ми изписаха аспиринн протект,утрогестан,метафолиева,естрофем и oxibio.Всичко това ще пия три месеца по схема и тогава започваме с опити.При бременност ми обясниха за аспирин,фраксипарин и вливания.Някой с подобна терапия да има?Аз смятам да изпълнявам,макар да ми звучи доста стресиращо.

# 53
  • Враца
  • Мнения: 315
Аз имам един по - късен аборт и същите две мутации. В момента съм само на аспирин, метафолиева и омега 3. След положителен тест аспирин, фраксипарин и вливания, но нямам предварителна терапия, тя е в зависимост от продължителността на опитите. Къде си прави изследванията и кой лекар ти назначи терапията? Simple Smile

# 54
  • Мнения: 22
Генетичните съм правила в Геника.Имунологични също правих-антифосфолипидни антитела(3 вида),щитовидна и цитомегаловирус и токсоплазмоза.Освен генетичните всичко е в норма.Ходя в Стара Загора при доктор Стефанов(от клиниката в Плевен).Той ми предписа изброените.Едните са за удебеляване на лигавицата на матката.

# 55
  • Мнения: 154
Момичета, може ли помощ при разчитането. Има ли нещо притеснително:

КРЪВОСЪСИРВАНЕ - СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
Пакетна услуга - Генетични маркери за тромбофилии


Фактор V Leiden PCR    Хомозигот по нормален алел             
Мутация MTHFR C677T    А1298С-Хетерозигот, С677Т- Хомозигот по нормален алел             
Протромбин мутация G20210A    Хомозигот по нормален алел             
Мутация PAI-1 4G/5G    Хетерозиготен носител на мутацията.(4G/5G )

Коментар на резултатите
Хетерозиготното носителство на мутацията PAI-1 (4G/5G ) няма клинично значение

# 56
  • Мнения: 178
Момичета, може ли помощ при разчитането. Има ли нещо притеснително:

КРЪВОСЪСИРВАНЕ - СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
Пакетна услуга - Генетични маркери за тромбофилии


Фактор V Leiden PCR    Хомозигот по нормален алел             
Мутация MTHFR C677T    А1298С-Хетерозигот, С677Т- Хомозигот по нормален алел             
Протромбин мутация G20210A    Хомозигот по нормален алел             
Мутация PAI-1 4G/5G    Хетерозиготен носител на мутацията.(4G/5G )

Коментар на резултатите
Хетерозиготното носителство на мутацията PAI-1 (4G/5G ) няма клинично значение
Ако си имала спонтанни аборти се обърни към Сигридов в Света Петка, Сф. Кажи, че си имала спонтанни аборти или че си бременна. Иначе няма да се сдобиеш с час. Той е гинеколог и генетик.

# 57
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Момичета след установена тромбофилия мислите ли,че трябва да ес направи консултация и с друг специалист относно терапията при инвитро.Когато правих изследването в Надежда ,при разговор с Хаджидекова тя ми каза да не се притеснявам,че това било просто находка и АГ-то ще ми назначи терапия.Тя съответно сега при стартиране на ЗЕТ-а  ми е назначен фраксипарин 0.4  сутрин и аспирин протект вечер.Моля някой който е по-запознат да сподели своя опит. baby_neutral baby_neutral

# 58
  • Italia
  • Мнения: 705
Аз не съм ходила при друг специалист, гинеколога ми ме следеше през деветте месеца. Нямаше проблеми,сега след като родих, изследвам от време на време фибриногена и протромбиновото време,за мое успокоение. В норма са.

# 59
  • Мнения: 1 557
Момичета, как ще коментирате това ?
http://prikachi.com/images.php?images/836/8701836P.jpg

# 60
  • Мнения: 13 934
Тези изследвания са за кариотип, не за тромбофилия.

# 61
  • Мнения: 1 557
Благодаря ! Но все пак ако може малко по-подробно да ми се обясни. Не съм много наясно с тези неща  Blush
Извинявайте, ако въпроса ми не е за тази тема!  bouquet

# 62
  • Мнения: 13 934
Сякаш всичко е наред и не е имало синдром на Даун и т.н. Друга е причината.

# 63
  • Мнения: 178
Всичко му е било нормално на ембриона и е бил момченце. Въпреки всичко причината за аборта може и да е хромозомен дефект, несъвместим с жизнен ембрион, защото не са изследвани и другите хромозомни двойки. Общо те са 23. Но може и да има причини за аборта в твоя организъм. Понякога има повече от 1 причина, т.е. може и тромбофилията ти да не е единственият проблем. Лекарите могат да предположат и други причини за аборта. Не преставай да се надяваш. Успех.  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 557
Благодаря Ви момичета за отговорите ! Hug bouquet

# 65
  • Мнения: 49
Момичета здравейте, имам едно притеснение нокител съм на 4g/4g и в България ми казаха генетик-имуналог , че живот и здране като забременея трябва през цялата бременност да си слагам фраксипарин, в момента съм в процедура в Мемориал , Истанбул,тук казват, че това само по себе си нищо не означавало да не се притеснявам

# 66
  • Мнения: 631
Анабел, и на мен така ми казаха в Мемориал.
Ако отново имам повод ще настоявам за фраксипарин.

# 67
  • Мнения: 2 050
Аз съм хомозиготен 4G/4G носител и като обсъждахме резултата с генетичката в Надежда, тя каза, че лечението с хепарин е наложено вече и ще отнеме време, докато лекарите спрат да го назначават. Може и да съм се заблудила, но останах с впечатление, че и според нея не е във всички случаи задължителна тази терапия.

Обаче все пак имунологът, при който проведох терапия за завишени NK клетки, ми изписа Фраксипарин през ден (редуване с Аспирин протект в началото) и някак ме достраша да не си го бия. Доста прочетох по темата, но все пак предпочетох да се доверя на лекуващия лекар и така. Другия път ако кажат без, няма да се боцкам Simple Smile

Успех пожелавам на всички!

# 68
  • Мнения: 49
Анабел, и на мен така ми казаха в Мемориал.
Ако отново имам повод ще настоявам за фраксипарин.
страх ме е, наближава трансфера и се паникьосвам, какво ще стане

# 69
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм с тази мутация.Имам 2 спонтанни аборта преди д разбера за проблема, след това имам живо и здраво дете, като от трансфера до раждането бях на фраксипарин 0.3. Сега пак съм след трансфер и този път даже започнахме слгането на инжекциите 2 дни преди трансфера.

# 70
  • Мнения: 361
Само да добавя, че много жени с тромбофилия ходят при доц. Паскалева от Трета градска болница.  Правят се изследвания и се определя дали има необходимост от фраксипарин и аспирин протект и по колко. Аз така и не отидох.

# 71
  • Мнения: 49
Благодаря ви момичета,  живот и здраве в деня на трансфера ще питам за фраксипапин, въпреки, че докторите тук в Мемориал, казват че това не е проблем и да не се притеснявам,но аз като чета какво пишете доста се притеснявам.

# 72
  • Мнения: 49
Момичета, голям проблем с фраксипарина  0.4!

# 73
  • Мнения: 15
Аз съм с 5 лайден, двя неуспеха, но проблема е ранна токсикоза която правя, та се чудя тромбофилия ли е причината, при никой не съм чула да протича так! Моля за ккоментари ако някой е запознат

# 74
  • Мнения: 16

Здравейте,тава са мойти изследвания. В момента съм на Натаспин,неофолик мета и Утрогестан 2×1 за пиене. Вече съм в 9гс:въпроса ми е нужно ли е да се притеснявам,че всичко ще приключи и няма да ми е успешна и тази бременносн?

# 75
  • Мнения: 2 050
Честита бременност! Риск винаги има, аз си се притеснявах през цялото време (което не е много здравословно, но съм си такава). Имам абсолютно същите мутации, при мен терапията беше с Клексан (в началото и аспирин протект), имам две нормално родени дечица. Лошото е, че 5 лекаря - 5 терапии и като не сме все пак ние учили медицина, е трудно да се прецени. Затова аз си избирах един лекар да се доверя и толкова. Успех!

# 76
  • Мнения: 16
Благодаря

# 77
  • София
  • Мнения: 4 884
С абсолютно същите две мутации имам 2 спонтанни аборта, в 7ма и 12гс. След това с терапия - две успешни бременности, като при втората прогресивно нуждите ми от НМХ растяща стремглаво и бях на много висока доза накрая. За мен да знаеш, че ги имаш и да не провеждаш терапия, като под терапия визирам нискомолекулярен хепарин, е игра на руска ролетка.

# 78
  • Мнения: 16
Незнам какво имате на впредвид на терапия. Но докторът ми е категоричен,че това което пия е напълно достатъчно. Иска ме на преглед в 12гс. Имам едно кухо яйце,след което усрешна бременност без никакви медикаменти. После удва неусрешна като в 9гс тоновете спряха. И сега пак,но след направените изследвания,това ми назначиха

# 79
  • София
  • Мнения: 4 884
Написала съм какво имам предвид - ежедневни инжекции с Фраксипарин/Клексан. Вие имате два аборта и пак няма да правите терапия? Въпросът е риторичен.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 491
Да, и аз съм с хомозигот по PAI и аборт в 12гс. Следваща бременност без ежедневна терапия с НМХ няма да рискувам.

Темата за тромбофилия е тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1138424

# 81
  • Мнения: 13 934
И аз с тази мутация бях на ежедневни инжекции с Клексан.

# 82
  • Мнения: 16
Все пак това което ми е изписал и приемам не е ли вид терапия

# 83
  • Мнения: 371
Също така, тромбофилията е фактор за по- трудна имплантация.
Абортите в ранни седмици са от хромозомни изменения, абортите в късни седмици от тромбофилията.



Този генотип често е отричан като фактор за спонтанните аборти. Не знам какво да отговоря, защото освен него имам и допълнителен фактор 5 на Лайден. Аз лично не знам жена с тромбофилия да е останала без деца в 21 век. 
Въпросът не е коректен, защото тромбофилията не е пречка за забременяване, а за успешно износване.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз имах напълно отлепена плацента в 12гс, без изоставане и без спиране на развитието, именно заради проблем в кръвотока - хематом, който се появи в 7гс, който вместо да се абсорбира, се разшири. Освен хомозигот 4G-4G по PAI, друг проблем не открихме.

Именно поради тази причина при тромбофилия трябва да имаш терапия от самото начало (+тест или трансфер) и да се следи кръвотока стриктно с доплер още от 8-9гс.

# 85
  • Мнения: 13 934
Все пак това което ми е изписал и приемам не е ли вид терапия
Трета градска, д-р Паскалева, потърси за второ мнение. Назначава се изследване, спрямо което се определя терапията.

# 86
# 87
  • Мнения: 287
А преди да ви назначат терапия, свързана с тази мутация? Изследваха ли ви кръвта?

# 88
  • Мнения: 13 934
За какво да изследват кръвта? Това е генетично.
При доктор Паскалева правих изследване за някакви неща, с цел да се оптимизира дозата на хепарина.

# 89
  • Мнения: 94
Момичета какво ще кажете за тези резултати? Утре ще ги коментирам с докторката ми, но пустото ми сърце не ще да изтрае. Предстои ни ИКСИ през февруари и се чудя колко зле е положението ...

# 90
  • София
  • Мнения: 7 491
Положението е като за антикоагулантна терапия по време на бременност.
Също така е добре да провериш нивата на Б6, Б9 и Б12, защото две от мутациите - тази в MTHFR и тази в MTRR (която услужливо са оставили в лявата колона) са свързани с намалено усвояване на витамини от група Б, които са жизнено важни за нормалното развитие на бебето. При ниски нива се постарай да ги повишиш още преди забременяване. При тези мутации се приемат само бионалични/метилирани форми на Б9 и Б12, защото синтетичните не се усвояват. Подходящи форми са фолат/метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Ще ти е полезна темата за тромбофилия:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1161218

# 91
  • Мнения: 13 934
Поне си се разминала с най-тежките фактори.

# 92
  • Мнения: 94
Поне си се разминала с най-тежките фактори.

Аз ли? На мен цялото нещо ми звучи зле ... и понеже изобщо не разбирам - съвсем съм се филмирала какъв ще е изхода от ИКСИ-то ...

# 93
  • Мнения: 13 934
Споко, ще ти назначат терапия. Нищо фатално няма.

# 94
  • Мнения: 11
Здрвейте,
Интересувам се кога започнахте своята терапия и каква беше тя?
Аз съм с 4g4g и една неуспешна бременност която приключи в 14г.с.
Сега чакам да видя пак двете чертички

# 95
  • Мнения: 13 934
Започнах в деня на трансфера, със същата тромбофилия съм.

# 96
  • Мнения: 287
В 8ма седмица някъде почнах фраксипарин. Може и малко по-късно да е било. Но натаспина го почнах от положителния тест. По това време имах доста движение. Смятам, че също е допринесло, да няма проблеми.
Същата мутация + mthfr

# 97
  • София
  • Мнения: 7 491
Фраксипарин 0.4 всеки ден от деня на трансфера. АП също, но го спрях в 5-6гс.
Без терапия имам загуба в 12+4 заради пълно отлепване на плацентата.
Хомозигот по PAI и хетерозигот по MTHFR.

# 98
  • Мнения: 2 050
Аспирин протект след инсе, Фракси след + тест (след това минах на Клексан). Аспирина до към 12гс, хепарин до края.

# 99
  • Мнения: 135
Здравейте,
аз също съм с 4g/4g за PAI. Но при мен бременност е нямало, правим опити от 1г и 4м. (на 29г съм) преди седмица направихме 2-ра инсеминация и от днес по предписание си слагам Клексан 0,4.
Бих искала да ви питам има ли девойка при която това да е било пречка да се осъществи бременност?Четох, че има връзка с имплантацията на оплодения ембрион.

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 16:00 от KateWhite

# 100
  • София
  • Мнения: 7 491
При тромбофилия проблемът обикновено се случва след имплантацията.

# 101
  • Мнения: 135
Благодаря за отговора. Наясно съм, но въпроса ми е конкретен и обвързан с приложената публикация


При тромбофилия проблемът обикновено се случва след имплантацията.

# 102
  • София
  • Мнения: 7 491
Именно, изхранването на ембриона се случва СЛЕД имплантацията.
Ако няма имплантация, няма + тест.

Можеш да прочетеш първа страница на темата за тромбофилия, със сигурност ще ти е от полза:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1210195

# 103
  • Мнения: 33
Здравейте, порових в интернет да видя кои храни и напитки и тн. съдържат разреждащи кръвта вещества, тъй като аз вече имам разширени вени и по-добре няма да ставам, но поне ако мога да си помогна. Споделям с вас списъка, като не претендирам за изчерпателност, но това успях да намера и дано съм полезна.
Разделих ги на няколко групи за по-лесно.

Плодове:
малини - плод и листа, портокали, лимони, грейпфрут, киви, череши, вишни, кайсии, пъпеш, грозде, сини сливи, ягоди, мандарини, смокини, къпини, червена и черна боровинка, нар, авокадо, ананас, ябълки,всички цитруси с пулпата да се консумират.

Зеленчуци:
чесън, домати, червено зеле, тиквички, краставици, червен пипер, червено цвекло, целина, лук, броколи, аспержи, патладжан.

Млечни, месни:
кисело мляко, скумрия, пъстърва, риба тон, херинга.

Подправки и билки:
джинджифил, канела, куркума, лютив пипер, маточина, жълта комунига, мента, мащерка, жълт кантарион, зелен чай, дафинов лист.

Други:
вода, мед, ленено масло, гъби, орехи, бадеми, натурален шоколад, какао, слънчогледови семки, кафе, киноа,пълнозърнести храни, масло от гроздово семе, булгур, червено вино, боб, кафяв ориз, леща, грах, овесени ядки, зехтин.

Сгъстяващи кръвта са: всичко, което съдържа витамин К:
мазно, картофи, мас, маслини, пълномаслени млечни продукти, банани, шипки, спанак, зеле.

# 104
  • Мнения: 184
Здравей те може ли коментар за моите изследвания и според вас възможно ли е от тях да съм направила спонтанен аборт в 5 г.с

# 105
  • София
  • Мнения: 4 884
Въпреки, че обикновено тромбофилиите водят до аборти на малко по-късен етап, да, напълно е възможно това да е причината за аборта ти. Провери също имунологията, тъй като който има отклонения в генетиката, почти задължително има и там.

П. С. Аз съм със същите генетични аномалии и с 2 спонтанни аборта. Имам две деца вече, но бях на терапия с НМХ и то на високи дози.

# 106
  • Мнения: 184
Благодаря за отговора. За имонологични какво имате предвид. Нк клетки ли. А другите две тромбофили хубаво ли е и тях да изследват. Весело посрещане на новата година.

# 107
  • София
  • Мнения: 7 491
Хомо 4G-4G по PAI е достатъчно основание за назначаване на антикоагулантна терапия. И да изследваш още мутации, терапията ще е същата.

# 108
  • Мнения: 1
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

Сега си прегледах бележките от консултациите - препоръчали са ми аспирин протект до положителен тест и фракси след него. Звънни в клиниката и им кажи за генетичната мутация, попитай дали трябва да слагаш фраксипарин, както и припомни, че си имала мисед. Стискам палци да си родиш живо и здраво детенцето!

Много ти благодаря   bouquet
Ще взънна на спешния и ще попитам.
zdraveite iskam da popitam koi lekar vi ispisa tazi terapiq shtoto i az pravih test i imam trombofiliq a veche imam 2 spontanni aborta

# 109
  • Мнения: 254
Здравейте, мами,

Има ли от вас, които са използвали само Аспирин/Акард за против тази мутация? Дали според вас е достатъчно, за да се разрежда кръвта?

Откриха ми я преди дни, но лекарката ми е в отпуск и нямам контакт с нея в момента. Бременна съм в 18 г.с и съм притеснена, за момента пия Акард 150 мг и ми е интересно, дали има и други дами на сходна терапия.

Благодаря ви! Имам нужда от съветите ви, надявам се всичко да мине наред!

# 110
  • Мнения: 13 934
Аз лично бях на Клексан 0.4 или 0.3. Може да се направи изследване при д-р Паскалева в 3 градска (кардиологията мисля).

# 111
  • Мнения: 254
Благодаря, amini, но проф. Паскалева и доц. Русев имат часове чак през май... За сега мисля да отида за разчитане на изследванията в НГЛ, където ми излезнаха резултатите, за да видя дали той ще ми каже нещо различно


# 112
  • Мнения: 872
Благодаря, amini, но проф. Паскалева и доц. Русев имат часове чак през май... За сега мисля да отида за разчитане на изследванията в НГЛ, където ми излезнаха резултатите, за да видя дали той ще ми каже нещо различно




И аз трябваше чак април да отида за първи път при нея, че нямаше часове. Но по телефона обясних, че съм бременна, с тромбофилия и трябва спешно да се консултирам с нея за дозата. Вместиха ме извънредно в графика. Не отказва на бременни. Така, че ако искаш пробвай. Късмет!

# 113
  • Мнения: 13 934
И аз ходих бременна и без час, не ме е върнала. В НГЛ са доста любезни, бяхме в неработен ден с мъжа ми за резултатите и човека всичко ни обясни.

# 114
  • Мнения: 109
Здравейте, някой имал ли е назначена терапия само заради тази мутация, която при мен хетерозиготен 5g/4g?

# 115
  • Мнения: 2
Здравейте ,момичета за първи път пиша ,объркана съм много.Със 3 миседа съм и 1 кухо яйце,след втория аборт ми назначиха генетични изследвания.С pai 4G4G ,MTHF,Tafi и фактор13 съм отделно завишени нк клетки.Бях преди дни при проф.Паскалева ,категорично отрича да имам тромбофилия със тези мутации и това да е причина за моите аборти.Русев казва обрарното.Моля за съвет.

# 116
  • Мнения: 872
Здравейте ,момичета за първи път пиша ,объркана съм много.Със 3 миседа съм и 1 кухо яйце,след втория аборт ми назначиха генетични изследвания.С pai 4G4G ,MTHF,Tafi и фактор13 съм отделно завишени нк клетки.Бях преди дни при проф.Паскалева ,категорично отрича да имам тромбофилия със тези мутации и това да е причина за моите аборти.Русев казва обрарното.Моля за съвет.

Лошо, е че си противоречат, но те са специалистите, не ние.
Чувала съм някои жени се изследват в Плевен при Д-р Конова. Защо не отидете при нея за мнение. Тя е генетик, ако не греша.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте ,момичета за първи път пиша ,объркана съм много.Със 3 миседа съм и 1 кухо яйце,след втория аборт ми назначиха генетични изследвания.С pai 4G4G ,MTHF,Tafi и фактор13 съм отделно завишени нк клетки.Бях преди дни при проф.Паскалева ,категорично отрича да имам тромбофилия със тези мутации и това да е причина за моите аборти.Русев казва обрарното.Моля за съвет.

Имаш категорично тромбофилия , тая Паскалева е плиснала легена. Категорично, 1000 % си за нмх инжекции и аспирин, ако ме питаш мен. С 2 спонтанни аборта от същите мутации. Също, задължително пий метилирана фолиева киселина и си изюсеьвай нивата на Б12, ако е нисък, си купи метилирана Б12 също да пиеш. Провери си и хомоцистеина.

# 118
  • Мнения: 449
Абсолютно същите мутации имам и аз,сямо че загубихме бебето в късна седмица,Русев назначи терапия ,отидох при Паскалева в 9г.с. каза че нямам тромбофилия и не ми трябва терапия ,аз обаче бях почнала фраксипарин 0.3 и сато пусна изследвания се оказа дори че ми е ниска дозата

# 119
  • София
  • Мнения: 7 491
PAI 4G-4G означава, че и двете половини на гена са мутантни и не работят добре, създават проблем в процеса на фибринолиза.

С тази мутация без терапия имам мисед с пълно отлепване на плацентата без изоставане на развитието на бебето. С терапия с НМХ износих близнаци с перфектен кръвоток без проблеми.

Аз също отидох при Паскалева при вече започната терапия, искаше да ми увеличи дозата. Ако бях отишла без да съм бременна, нямаше да ми назначи терапия.

Потърси темата за тромбофилия и прочети първата й страница.

# 120
  • Мнения: 2
Благодаря ви.При Константин Ташков реших този път при евентуална следваща бременност да се следя и той е категоричен ,че трябва да бъда клексан(фраксипарин) и вливки след +тест интралипид.Лошото е ,че последната бременност съм била на фраксипарин 0,4 и отново е спряла сърдечната дейност.

# 121
  • София
  • Мнения: 7 491
Сърдечната дейност може да спре по много причини. Терапията с Клексан /Фраксипарин може да помогне само ако има проблем с кръвотока.

# 122
  • Мнения: 104

Здравейте това са моите резултати ,след месец ще ходя при ендокриноложката ,която ми назначи още доста изследвания ...
Дали това е причината за двата спонтанни аборта в първите седмици. ?

# 123
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 370
Привет, аз съм със сходни резултати на щитовидната, а от генетичните имам PAI 4G4G (хомозигот) и MTHFR 677CT (хетерозигот). 4G мутацията се води нискорискова, но намалява фибринолизата, което означава повишена склонност към тромбози. При мен абортът беше в 11г.с. с установен тромб в плацентата, така че да - тази мутация е възможно да е причина за абортите. При последваща бременност трябва да ти изпишат кръворазреждащи според индивидуалния ти случай. Освен с ендокринолог се консултирай и с хематолог.

Едитвам се: понеже моите референтни граници на фТ4 са от 12 до 22, сега се загледах че твоят резултат е нисък, дори при нормално ТСХ. Изговори го с ендокринолога, защото хипофункцията е рискова не за аборт, а за нормално развитие на имбриона.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 12:49 от АА

# 124
  • Мнения: 293
Момичета, има ли някоя от вас, която е с 4G/4G и по време на бременност е приемала само аспирин/натаспин и е износила спокойно до край детето си? Имам голямо доверие на генетика си, тя ми каза, че е достатъчно да приемам само Натаспин. Но в друга тема ми препоръчаха все пак да си искам терапия - защото не съм си пускала фактор 13 и АСЕ, и след 2 загуби е хубаво да се подсигуря.

# 125
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 370
Лично мнение, не бих се доверила сляпо на такава терапия. Най-малкото, че не ми се вижда съобразена със спецификата на мутацията - там има намалена фибринолиза на вече слепени тромбоцити (предпоставка за тромб), където идва действието на НМХ инжекциите. А слепването е нормален процес и при здрави хора, просто при 4г хомозиготна мутацията последващото разграждане е намалено. Аспирина и натаспина от своя страна разреждат кръвта, намаляйки възможността на тромбоцитите да слепват, но не на 100% и при едно увеличено слепване на куп тромбоцити нямат ефект върху разграждането им (фибринолизата). Това ми бе обяснил проф. Лисичков като хематолог. В общи линии ако рискувате с натаспина, на ваше място бих пускала изследвания за коагулация всяка седмица, за да огранича риска да допусна тромб.
И допълнително - генетиците не са нито хематолози, нито АГта - както проф. Марков беше казал на една съфорумка “изписват такива терапии щото не са ровичкали в корема на бременна чудейки се как да спрат кръвта”.
И не на последно място, защо не си изследвате другите фактори? Ситуацията може да е по-сложна, а не са хиляди левове.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 12:57 от АА

# 126
  • Мнения: 293
Сега погледнах в Геника, че мога да пусна само тях и ще го сторя тези дни. Там където си пуснах останалите просто казах, че искам да изследвам за тромбофилия, не ми пуснаха тези 2та фактора, не знам защо. Втората загуба беше заради хематом, който не успя да се абсорбира, въпреки, че лежах в болница / още не знаех за ПАИ/...Щеше ми се да избегна инжекциите, имам страх от игли и не знам как ще успявам, но да пускам всяка седмица изследвания за коагулация + постоянни притеснения не звучи по-добре. Благодаря за мнението и съвета Simple Smile

# 127
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 370
Преживяват се инжекциите, с малка игла са  и можете да си ги поставяте сама имайки пълен контрол над ситуацията, което много помага. А винаги може и мъжът ви да ви ги бие Simple Smile

Имам същата мутация и една загуба заради тромб в плацентата, а първата и втората бременност бяха с хематоми. Втората я износих успешно и си бих инжекции 9 месеца (270 инжекции) от 5 седмица до месец след раждането. Важното е желанието да направим най-доброто за бебето да надвишава страха от процедурите Simple Smile

# 128
  • Мнения: 293
Съгласна, щом се налага и това е начина, смело напред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт