Тромбофилия Генотип 4g/4g за PAI

  • 37 919
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте момичета,
Много се радвам, че се появи тази тема, дори наскоро си мислех да пусна такава... Момичета, искам да ви питам, След доста перипетии (медицински) през 2013 забременях спонтанно, но миседа беше в 10 седмица. Последваха всякакви изследвания в клиника по репродуктивна медицина - генетични, имунологични, цв.сн., биопсии - всичко излезе добре или в граници; д-р каза - донорска. В това време забременях втори път спонтанно (2014) - този път загубата беше в 7седмица, реших да си пусна самостоятелно освен Лайдена, протромбина и MTHFR, които са ОК и PAI  от факторите за тромбофилия - и се оказа хомозиготен мутантен алел 4G/4G. Според д-р в клиниката нямам нужда от никаква терапия и този фактор не е от значение.  newsm78 Очаквам и опитът по фонда най-сетне да се случи, надявам се всеки момент  Praynig. От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR. Прочетох за фраксипарина и клексана във форума - по принцип се доверявам на лекарско мнение, а не тръгвам да се самолекувам, но искам да взема мерки при опита този път, заради PAI. Kъм кого да се обърна - реших освен към гинеколог към кардиолог (защото при хормонално лечение получавам тахикардия и вдигам кръвно). Момичета,посъветвайте ме, моля.  bouquet (живея в Сф). Отдавна чакаме бебе, на 36 години съм и за мен всяка бременност е  благословия  Praynig.

Към изследвания за тромбофилия ме насочи доц. Катя Тодорова, ендокринолог, след мисед. Тя преглежда веднъж месечно в София, но за февруари вече няма часове.

# 31
  • Мнения: 108
Здравейте момичета,
Много се радвам, че се появи тази тема, дори наскоро си мислех да пусна такава... Момичета, искам да ви питам, След доста перипетии (медицински) през 2013 забременях спонтанно, но миседа беше в 10 седмица. Последваха всякакви изследвания в клиника по репродуктивна медицина - генетични, имунологични, цв.сн., биопсии - всичко излезе добре или в граници; д-р каза - донорска. В това време забременях втори път спонтанно (2014) - този път загубата беше в 7седмица, реших да си пусна самостоятелно освен Лайдена, протромбина и MTHFR, които са ОК и PAI  от факторите за тромбофилия - и се оказа хомозиготен мутантен алел 4G/4G. Според д-р в клиниката нямам нужда от никаква терапия и този фактор не е от значение.  newsm78 Очаквам и опитът по фонда най-сетне да се случи, надявам се всеки момент  Praynig. От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR. Прочетох за фраксипарина и клексана във форума - по принцип се доверявам на лекарско мнение, а не тръгвам да се самолекувам, но искам да взема мерки при опита този път, заради PAI. Kъм кого да се обърна - реших освен към гинеколог към кардиолог (защото при хормонално лечение получавам тахикардия и вдигам кръвно). Момичета,посъветвайте ме, моля.  bouquet (живея в Сф). Отдавна чакаме бебе, на 36 години съм и за мен всяка бременност е  благословия  Praynig.
  И аз съм хомозиготен носител на мутантен алел 4G/4G. и това е и моята причина за двете ми неуспешни бременности(нищо,че съм на 25 години и аз минах през това) потвърдиха ми го докторите,имах умерено завишени НК клетки правих вливане ,но те не са причина! Как така нямате терапия????? Вие нямате проблем със забременяването а с износването,именно тази терапия фраксипарин и аспирин помагат за успешното износване на плода! Потърсете и друго мнение.

# 32
  • Мнения: 252
+1
В добавка, навремето тръгнах (след третия аборт) от проф.Кременски, който ми назначи изследвания за генетична и за придобита тромбофилия и за хромозоми на мен и на ММ, после на своя глава си направих пълни хормонални изследвания и накрая Катя Тодорова допълни с изследвания на НК клетки и насищане с глюкоза за диабет.
Самата терапия с фракси ми бе назначена от дотогавашния гинеколог, но тъй като последните 2 аборта ми бяха при него и вече не му се доверявах, при 4тата го смених с Илиев от Токуда. По негова препоръка и настояване дозировката после ми се нагласяваше от проф. Паскалева (от изброените имена само от нея не съм доволна).
Проф.Кременски е напълно достъпен, невероятно мил и внимателен човек, професионалист до мозъка на костите си. Според мен тръгни от Кременски, но си намери и специализиран в такива проблеми гинеколог. Катя Тодорова също ми помогна, преди приемаше всеки четвъртък, и вместваше спешни случаи. Но тя все пак е ендокринолог и не следи бременности. Един добър гинеколог можеше да свърши нейната роля, но още не бях открила Илиев.
Само за протокола, след установяване на тромбофилията и назначаване на хепарин, успешно износих, 2 пъти при това.

# 33
  • Мнения: 918
Само за протокола, след установяване на тромбофилията и назначаване на хепарин, успешно износих, 2 пъти при това.
newsm10

# 34
  • Мнения: 306
От една приятелка, което също е с PAI разбрах, че са и изписали всеки ден аспирин протект превантивно заради PAI - тя е и с MTHFR.
Аз съм само с PAI 4G/4G (Фактор 5, Протромбин и МТХФР - нормални) - доц. Русев каза да взимам всеки ден аспирин протект, независимо дали искам или не искам да забременея. Той не е генетик, имунолог е.

Тромбофилията никога не е сама. По ред причини. Информация има доста по въпроса.
Би ли пояснила, какво точно имаш предвид? Доста четох за тази генетична мутация и не пише, че върви с нещо друго.

Най-добре е да се консултирате с АГ или хематолог. Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.

Често започва терапия само на ЩЗ преди бременност, или други, но първопричина е тромбофилията.

# 35
  • Мнения: 306
Всички генни мутации, се повлияват от терапия, но и обратното. Дори и без генна мутация, се получават нейните ефекти, поради системното лошо клетъчно кръвоснабдяване. Например не доброто усвояване на фолиева киселина е възможно и без генни мутации, поради нарушена функция на кръвоносната система.

# 36
  • Мнения: 252
Най-добре е да се консултирате с АГ или хематолог. Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.

Често започва терапия само на ЩЗ преди бременност, или други, но първопричина е тромбофилията.
Така обяснено вече е друго. Съгласна. Но другите усложнения може изобщо да не са се проявили, както беше при мен. Така или иначе като се лекува първопричината, вероятността от успешно износване се увеличава драстично.

# 37
  • Мнения: 631
Благодаря ви много на всички  Hug
--
Наистина имам завишени антитела МАТ на щитовидната жлеза и вдигам доста кръвно от противозачатъчни напоследък. Кардиолозите ме предупредиха и за прееклампсията. НК клетките ми са малко под долната граница; останалите имунологични са на горните си граници, но все пак в норма.
Ходя в най-голямата клиника по асистирана репродукция, но просто там, както вече казах отчитат останалите 3 най-разпространени тромбофилични фактора, а за PAI просто смятат, "че не е важен".
Намерих форума с проф. Кременски и тъй като не е активен се ориентирах да му пиша по мейл засега, но ще разгледам и другите имена, за които споделихте.
Още веднъж голямо   bouquetБлагодарско  bouquet и усмихнат ден на всички.

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 11:17 от lady_Joy

# 38
  • Мнения: 724
Освен с PAI 4G/4G се оказах и с хетерозиготен ACE, което му повишава ефекта. Явно ще ползвам много Фраксипарин...
Нямам, обаче, нищо на щитовидната жлеза или проблеми с вътрешните органи. Но пък планирам да заведа и родителите ми, за да се изследват и те.

# 39
  • Мнения: 361
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

# 40
  • Мнения: 724
И аз съм с 4G/4G. Правих кръвен тест за бременност и е положителен, но от клиниката след трансфера ми изписаха само аспирин протект. И сега се притеснявам, че като ми извикат след 10 дни на преглед може да е станало късно. Вече имам един мисед в 8-ма седмица.

Сега си прегледах бележките от консултациите - препоръчали са ми аспирин протект до положителен тест и фракси след него. Звънни в клиниката и им кажи за генетичната мутация, попитай дали трябва да слагаш фраксипарин, както и припомни, че си имала мисед. Стискам палци да си родиш живо и здраво детенцето!

# 41
  • Мнения: 918
Цитат
Върви тази мутация със всичко останало, защото засяга основна система - кръвоносната. Първото, което прави е да наруши функцията на ЩЗ, поради лошо кръвоснабдяване, от там - проблеми колкото се сетите. Задържане на течности, изливи, прееклампсии, затрудняване работата на бъбреците, черния дроб - страшно много са усложненията. Тромбофилията предполага всичките.
Да чукна на дърво, не страдам от никакви подобни болести, а вече съм над 40 години. Съответно не страдах и на 25, когато забременях за първи път.
При мен тромбофилията се "активизира", така да се каже, по време на бременност.
Не че отричам казаното, не съм информирана и ще гледам да прочета, ако има информация по въпроса.
Четох, че фактор 5 засилва риска от инфаркт при пушачи, но не и при непушачи. Баща ми пушеше и получи инфаркт още преди 40 г. възраст. Не се е изследвал за този фактор, защото така и така взима медикаменти, които разреждат кръвта. Допускам обаче, че щом аз съм хетерозиготен носител, трябва да е наследен от него.

# 42
  • Мнения: 39 466
Не съм пушач, не съм с висок холестерол, но тоя Лайден пети запуши целия ми ляв крак. Кръвта се съсирва основно от наличието на естрогени в организма, а при бременост той хвърчи до небесата. Отделно има стимулация с конски дози хормони, после се подържаме с естрофем.

# 43
  • Мнения: 918
Чудя се с какъв специалист трябва да се посъветваме небременните с цел профилактика  newsm78
Ако не бяха спонтанните аборти, и до днес нямаше да знам, че имам въпросните мутации. Да не говорим, че някои износват въпреки тях.

# 44
  • Мнения: 39 466
Ако няма стимулация или бременост, риска от тромбоза е минимален. Аз съм с букет от мутации, а чак при бременост се прояви.

Общи условия

Активация на акаунт