Тромбофилия Генотип 4g/4g за PAI

  • 37 812
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2
Благодаря ви.При Константин Ташков реших този път при евентуална следваща бременност да се следя и той е категоричен ,че трябва да бъда клексан(фраксипарин) и вливки след +тест интралипид.Лошото е ,че последната бременност съм била на фраксипарин 0,4 и отново е спряла сърдечната дейност.

# 121
  • София
  • Мнения: 7 482
Сърдечната дейност може да спре по много причини. Терапията с Клексан /Фраксипарин може да помогне само ако има проблем с кръвотока.

# 122
  • Мнения: 104

Здравейте това са моите резултати ,след месец ще ходя при ендокриноложката ,която ми назначи още доста изследвания ...
Дали това е причината за двата спонтанни аборта в първите седмици. ?

# 123
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Привет, аз съм със сходни резултати на щитовидната, а от генетичните имам PAI 4G4G (хомозигот) и MTHFR 677CT (хетерозигот). 4G мутацията се води нискорискова, но намалява фибринолизата, което означава повишена склонност към тромбози. При мен абортът беше в 11г.с. с установен тромб в плацентата, така че да - тази мутация е възможно да е причина за абортите. При последваща бременност трябва да ти изпишат кръворазреждащи според индивидуалния ти случай. Освен с ендокринолог се консултирай и с хематолог.

Едитвам се: понеже моите референтни граници на фТ4 са от 12 до 22, сега се загледах че твоят резултат е нисък, дори при нормално ТСХ. Изговори го с ендокринолога, защото хипофункцията е рискова не за аборт, а за нормално развитие на имбриона.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 12:49 от АА

# 124
  • Мнения: 293
Момичета, има ли някоя от вас, която е с 4G/4G и по време на бременност е приемала само аспирин/натаспин и е износила спокойно до край детето си? Имам голямо доверие на генетика си, тя ми каза, че е достатъчно да приемам само Натаспин. Но в друга тема ми препоръчаха все пак да си искам терапия - защото не съм си пускала фактор 13 и АСЕ, и след 2 загуби е хубаво да се подсигуря.

# 125
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Лично мнение, не бих се доверила сляпо на такава терапия. Най-малкото, че не ми се вижда съобразена със спецификата на мутацията - там има намалена фибринолиза на вече слепени тромбоцити (предпоставка за тромб), където идва действието на НМХ инжекциите. А слепването е нормален процес и при здрави хора, просто при 4г хомозиготна мутацията последващото разграждане е намалено. Аспирина и натаспина от своя страна разреждат кръвта, намаляйки възможността на тромбоцитите да слепват, но не на 100% и при едно увеличено слепване на куп тромбоцити нямат ефект върху разграждането им (фибринолизата). Това ми бе обяснил проф. Лисичков като хематолог. В общи линии ако рискувате с натаспина, на ваше място бих пускала изследвания за коагулация всяка седмица, за да огранича риска да допусна тромб.
И допълнително - генетиците не са нито хематолози, нито АГта - както проф. Марков беше казал на една съфорумка “изписват такива терапии щото не са ровичкали в корема на бременна чудейки се как да спрат кръвта”.
И не на последно място, защо не си изследвате другите фактори? Ситуацията може да е по-сложна, а не са хиляди левове.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 12:57 от АА

# 126
  • Мнения: 293
Сега погледнах в Геника, че мога да пусна само тях и ще го сторя тези дни. Там където си пуснах останалите просто казах, че искам да изследвам за тромбофилия, не ми пуснаха тези 2та фактора, не знам защо. Втората загуба беше заради хематом, който не успя да се абсорбира, въпреки, че лежах в болница / още не знаех за ПАИ/...Щеше ми се да избегна инжекциите, имам страх от игли и не знам как ще успявам, но да пускам всяка седмица изследвания за коагулация + постоянни притеснения не звучи по-добре. Благодаря за мнението и съвета Simple Smile

# 127
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Преживяват се инжекциите, с малка игла са  и можете да си ги поставяте сама имайки пълен контрол над ситуацията, което много помага. А винаги може и мъжът ви да ви ги бие Simple Smile

Имам същата мутация и една загуба заради тромб в плацентата, а първата и втората бременност бяха с хематоми. Втората я износих успешно и си бих инжекции 9 месеца (270 инжекции) от 5 седмица до месец след раждането. Важното е желанието да направим най-доброто за бебето да надвишава страха от процедурите Simple Smile

# 128
  • Мнения: 293
Съгласна, щом се налага и това е начина, смело напред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт