Частни училища - информативна тема 5

  • 89 734
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X

................ така и за нашенчета  - племенниче на Плевенлиев, внуче на Рашидов и .... още има.

Мога да продължа редичката. Със съжаление установих, че визитките са много оценяван документ в сферата на частните училища.  Mr. Green И след опита ми от тази година никой и нищо не може да ме убеди в твърдението, че има частно училище в което не може да се влезе с протекции. Няма такова. И точно за тези за които най-много се твърди това всъщност са първенци.  
Но пък това беше ценен опит и определено гледам с други очи на някои неща. И не съжалявам, че не си извадихме нашите визитки където най-много искахме да влезе детето (всъщност никъде не го направихме).  Grinning На принципа съм, че всяко зло е за добро.

# 691
  • Мнения: 1 970

................ така и за нашенчета  - племенниче на Плевенлиев, внуче на Рашидов и .... още има.

Мога да продължа редичката. Със съжаление установих, че визитките са много оценяван документ в сферата на частните училища.  Mr. Green И след опита ми от тази година никой и нищо не може да ме убеди в твърдението, че има частно училище в което не може да се влезе с протекции. Няма такова. И точно за тези за които най-много се твърди това всъщност са първенци.  
Но пък това беше ценен опит и определено гледам с други очи на някои неща. И не съжалявам, че не си извадихме нашите визитки където най-много искахме да влезе детето (всъщност никъде не го направихме).  Grinning На принципа съм, че всяко зло е за добро.

AK според мен, макар там да не е такъв проблем влизането, а завършването. Нито дъщерята  на Жени Живкова, нито сина на Искров, нито някои други престрашили се да си го причинят са били толерирани, затова и малко от тях завършиха... Тръгнаха си.

# 692
  • Мнения: X

................ така и за нашенчета  - племенниче на Плевенлиев, внуче на Рашидов и .... още има.

Мога да продължа редичката. Със съжаление установих, че визитките са много оценяван документ в сферата на частните училища.  Mr. Green И след опита ми от тази година никой и нищо не може да ме убеди в твърдението, че има частно училище в което не може да се влезе с протекции. Няма такова. И точно за тези за които най-много се твърди това всъщност са първенци.  
Но пък това беше ценен опит и определено гледам с други очи на някои неща. И не съжалявам, че не си извадихме нашите визитки където най-много искахме да влезе детето (всъщност никъде не го направихме).  Grinning На принципа съм, че всяко зло е за добро.

AK според мен, макар там да не е такъв проблем влизането, а завършването. Нито дъщерята  на Жени Живкова, нито сина на Искров, нито някои други престрашили се да си го причинят са били толерирани, затова и малко от тях завършиха... Тръгнаха си.

Да, може би си прав. За мен лично АК е малко по специално ЧУ. И всъщност говорех по скоро за началния етап защото с него сега се сблъсквам. И всъщност в гимназиален етап ЧУ не са чак толкова много.

# 693
  • София
  • Мнения: 9 563
Bliss, благодаря, че сподели.

Моето дете, не спомена нищо за разговора с психолога на Св. София, което на мен ми се стори странно, но доста подробно разказа за госпожата, както и за задачите, които са и давали.

Това, което споделяш за ПБ е наистина чудесно и според мен правилния начин, по койно трябва да се подхожда с кандидатите, одобрени или не. Всяко частно училище е в правото си да не приеме  определено дете, което според тях по една или друга причина не отговаря на критериите им и трябва да може да защити решението си.
Наистина не мога да си обясня, защо се оказва такъв проблем, а в някои училища направо се отказва обратна връзка, за това как се е представило детето.

# 694
  • Мнения: X


Това, което споделяш за ПБ е наистина чудесно и според мен правилния начин, по койно трябва да се подхожда с кандидатите, одобрени или не. Всяко частно училище е в правото си да не приеме  определено дете, което според тях по една или друга причина не отговаря на критериите им и трябва да може да защити решението си.
Наистина не мога да си обясня, защо се оказва такъв проблем, а в някои училища направо се отказва обратна връзка, за това как се е представило детето.

Именно. Аз нямам никакви претенции да приемат детето. Просто искам подробна обратна връзка. За да си направя изводите за самото училище, подхода им и дали все още искам детето ми да учи там. И въз основа на тази информация да взема решение дали искам тя отново да кандидатства за 1-ви клас в СС.

За това училище се говорят само суперлативи или само негативи(от хора, които никога не са се сблъсквали със СС) последните две години. Ровейки в доста по-стари мнения във форума видях много от това с което се сблъскахме ние на практика и съжалих, че не съм ги прочела предварително.

И съм на мнение, че именно заради нарастващата популярност на това училище някои проблеми(от гледна точка на заинтересован родител) вместо да се решават сериозно се задълбочават.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 572
По стечение на обстоятелствата познавам много добре някои от цитираните от Д_Ива деца. Това, че имат близки роднински връзки с политици по никакъв начин не попречи на системата на подбор в Дойче Шуле. Нека не обезценяваме автоматично личните качества на децата на политици.  Peace

В СС визитките на родителите винаги са имали значение. Предполагам и в другите начални ЧУ е така.

# 696
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Кое е ПБ?

# 697
  • Мнения: 6 323
Това, че имат близки роднински връзки с политици по никакъв начин не попречи на системата на подбор в Дойче Шуле.

Това съм чувал и аз. И това исках да кажа де.


Частно училище "Петър Берон". Единият от бусовете им домува до паркчето, което е до нашия блок, а също съвсем наблизо пък паркират и един бус на "Веда" /има надписи на училищата по бусовете/. Е разликата е огромна в полза на ПБ - буса на Веда е много стар, очукан и ужасен и мизерен отвътре, направо не бих си дал детето да се вози в такова нещо. Бусът на Петър Берон е значително по-нов, с луксозни седалки отвъртре и чист, чист. Поддържан, изглежда в пъти по-добре, макар и очевидно да не е чисто нов.

# 698
  • Мнения: X


В СС визитките на родителите винаги са имали значение. Предполагам и в другите начални ЧУ е така.


Тук многократно се е твърдяло друго. Не че ми се е вярвало много на тези твърдения (по природа съм си мнителна), но все пак допусках или по скоро ми се искаше да е истина.  Grinning

За съжаление Петя някои от децата на посочените имена наредени до други обикновени не показват блестящи (или поне като на обикновените деца) постижения и у доста хора възниква въпросът какво правят в точно това училище с претенции(че няма протекции и връзкарство), ако действително са минали през изпит.  

  bouquet

А иначе си имам колега, син на известен наш политик, завършил НУК в годините когато това училище имаше име. Чудим се как изобщо е завършил средно образование, че и университет в чужбина след това.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 14:43 от Анонимен

# 699
  • Мнения: 6 323

Тук многократно се е твърдяло друго. Не че ми се е вярвало много на тези твърдения (по природа съм си мнителна), но все пак допусках или по скоро ми се искаше да е истина.  Grinning


И аз така, макар че аз дори в голяма степен вярвах, че щом са частни, особено пък най-добрите такива - не правят такива работи в свой собствен си интерес, защото пазарно всъщност нямат изгода от това, да приемат деца с протекции, които не отговарят на профила и изискванията на училището. Нали такива деца твърде вероятно ще снижат общият успех и така прословутото представяне на НВО например, което въпреки всички много родители гледат /и аз също/.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 262
Няма училище, в което да не може да се влезе по втория начин  Wink

# 701
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз май тук четох някакви ужасни неща за Петър Берон от неизвестен потребител и не се поинтересувах. Но ще взема да проуча дали имат прием за 1 клас директно и там.

# 702
  • Мнения: X

Тук многократно се е твърдяло друго. Не че ми се е вярвало много на тези твърдения (по природа съм си мнителна), но все пак допусках или по скоро ми се искаше да е истина.  Grinning


И аз така, макар че аз дори в голяма степен вярвах, че щом са частни, особено пък най-добрите такива - не правят такива работи в свой собствен си интерес, защото пазарно всъщност нямат изгода от това, да приемат деца с протекции, които не отговарят на профила и изискванията на училището. Нали такива деца твърде вероятно ще снижат общият успех и така прословутото представяне на НВО например, което въпреки всички много родители гледат /и аз също/.

Забравяш обаче ползите... а и какво са 3-4 деца на випуск. Те са онези 6-10% в таблицата на последните два реда.  Grinning

'Кафе с мед' съвета ми е да поставяш под съмнение всяко прочетено нещо, независимо за кое училище става въпрос. Да отчиташ личните пристрастия на изказващия се и винаги да вярваш на личните си впечатления. На мен прочетеното ми беше всъщност от полза, но само като обобщение и обща визия.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 12:04 от Анонимен

# 703
  • Мнения: 6 323
Аз май тук четох някакви ужасни неща за Петър Берон от неизвестен потребител и не се поинтересувах. Но ще взема да проуча дали имат прием за 1 клас директно и там.
Че къде са тези ужасни неща, напротив, една майка, мисля че aniram, дано не бъркам, му направи страхотна реклама на ПБ миналата година, като го сравняваше със СС и написа най-подробно колко много неща в ПБ са й харесали повече. Говори се - макар че е невероятно да е така - че точно след нейните постове интересът към училището силно нараснал и кандидатите се увеличили в пъти:) Аз поне наистина точно от нея разбрах изобщо за училището и след това колкото информация събрах, все положителна беше. Единствено някой беше пуснал някакви линкове, че собственикът бил съдружник с трактора, пък после се съдили и карали и някакви такива работи, които всъщност нямат нищо общо с нивото на училището и на преподаването там.

# 704
  • В офиса
  • Мнения: 4 033


В СС визитките на родителите винаги са имали значение. Предполагам и в другите начални ЧУ е така.


Тук многократно се е твърдяло друго...

Включително и аз съм го твърдяла и го твърдя. За разлика от държавното училище тук никой и никога не ме е питал по този въпрос. Отношението към децата ми е било само на базата на техните качества. И слава Богу, защото на способностите на децата ми е отдадено заслуженото, макар че не можем да размахаме визитки Simple Smile Аз деца, влезли по втория начин не познавам, но и не се движа в кръгове на знаменитости  Laughing В класовете на двете ми деца не разпознавам такива.

Общи условия

Активация на акаунт