"Бързо времето минава, Февруарче на годинка става!" 10-та тема

  • 27 937
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 141






35




 

-> 20 -> 15



17.01.2014g.
бебе Даниела (3800гр./52см.) - на мама ani4ka_hris



24.01.2014.
Бебе ДаLи (2800гр./49см.) – на мама Freyda

 29.01.2014 г.
бебе Диана (2200 гр./45 см.) – на мама Почти безобидн@
бебе Йоана(3100гр./51 см.) - на мама  nelli90

 бебе Десислава (3000гр./46см.) - на мама miloto73

01.02.2014 г.
бебе Ралица ( 2750гр./ 49см.) - на мама Sahasrara


 03.02.2014 г.
бебе Божидар (2630 гр./49 см.) - на мама  ina_princess
бебе Алекс (3750 гр./54 см.) - на мама djoia_80
 бебе Летисия ( 2750гр./47см.) - на мама celica
бебе Дамян (3270гр/49см) – на мама Скритата Лимонка

04.02.2014 г.
бебе Дария ( 2700 гр./49 см.) - на мама magyg
бебе Сиана ( 3200 гр./49 см.) - на мама ksiela

05.02.2014 г.
бебе Маноел (3690 гр,/53 см.) – на мама  мам@къТи
 бебе Николаос (3400 гр./50 см.) - на мама ani243
 бебе NathИ ( 2850 гр.) - на мама kopchelino

 06.02.2014 г.
 бебе Eва ( 3120 гp./49 см.) - на мама FrauSt

07.02.2014 г.
бебе Вилизар (3400гр./51см.) - на мама Flower Fairy

08.02.2014 г.
бебе Камелия (3000гр./48см.) – на мама alegra

10.02.2014 г.
 бебе Ева (3050гр/50см) - на мама Ellenor


11.02.2014 г.
 бебе Дария (2650гр./47см.) – на мама  evenceto_
бебе Гергана (3450гр./51см.) - на мама museto86

 13.02.2014 г.
бебе Ивайло (2700гр./46см.) - на мама MonikaBurmova
 бебе Александър (3200гр./50см.) - на мама princessd
бебе Димитър (3540гр./53см.) - на мама Mama_na_Dimitko

 15.02.2014 г.
бебе Теодора (3000гр./51см.) – на мама telly
 бебe Богомил  (2650гр./48 см.) - на мама ta4i74
бебе Ева (2600гр./47см.) – на мама nelly N

19.02.2014 г.
 бебе Владимир (3820гр./52см.) - на мама guerry


20.02.2014 г.
бебе Валери (4020гр./52см.) - на мама Thea
Бебе Борис (3330гр/52см) – на мама bizi

21.02.2014 г.
бебе Данаил (3900гр./53см.) - на мама Русниня

 24.02.2014 г.
бебе Боряна (3500гр./51см.) – на мама duceto
 бебе Волена (2300гр./45см.) – на мама Стели 81

25.02.2014 г.
 бебе Виктория (2700гр./49см.) – на мама Elefteria
бебе Мартин (3200гр./50см.) - на мама PetiaiCeco Stoqnovi

 








 




Bсичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори
 Месечни помощи за дете
Информация за майчинството през 2рата година







Вашите права през бременността
Програма "Майчино здравеопазване" на НЗОК
Проверка на преведени вече болнични в НОИ
Програма "Майчино здравеопазване" на НЗОК







КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ - СХЕМА
ЗАХРАНВАНЕ
Рецепти за домашни пюрета и каши
СПРАВОЧНИК: ПЮРЕТА
СПРАВОЧНИК: КАШИ
СПРАВОЧНИК: СОКОВЕ
СПРАВОЧНИК: БЕБЕШКИ БИСКВИТИ, БИШКОТИ, СУХАРИ



Таблица за ръст - момчета -->от 0 до 2 години
Таблица за тегло - момчета --> от 0 до 5 години
Таблица за ръст - момичета --> от 0 до 2 години
Таблица за тегло - момичета --> от 0 до 5 години




Магазини за бебето











Тема 1-ва "ФЕВРУАРчета на ръце разнасяме и в "Родени&q … се нанасяме"
Тема 2-ра "Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее!"
Тема 3-та "Лятото дойде, а ФЕВРУАРЧЕТАТА мечтаят за слънце и море."
Тема 4-та - "Слънчеви лъчи озаряват ФЕВРУАРСКИТЕ очи"
Тема 5-та "С песен и игри се захранват ФЕВРУАРЧЕТАТА ни!"
Тема 6-та „Февруарчета лудуват, а мамите будуват“
Тема  7-ма "Студ не плаши нашите колички, Февруарчетат …  и терлички"
Тема 8-ма „Сладко Февруарче вече лази, кой на ред е да го пази?“
Тема 8-ма "Под елхата таз година и за Февруарче подаръци ще има"


За достъп до профилите в snimka.bg и abv.bg се обърнете към Мам@kъТи!



Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 12:47 от m@mmakЪти

# 1
  • Мнения: 2 141
Заповядайте в новата тема, момичета.
Дано ви хареса   bouquet

Понеже много сте изписали се връщам да ви чета, но може би утре ще пиша повече, че съм уморена вече.
Прегръдки за всички мами и бебоци Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 130
привет  Hug
доде се изпиша и заключиха старата тема, добре че успях да се върна и да си копна писанието Simple Smile.

Темата е страхотна, мерси на Къти за това  Hug smile3525

Та включвам се за малко , че дребното беснее пак  ooooh!, но исках да честитя месечинките на Митето и Алекс.

Също така да споделя, че днес като пазарувах в befit и намерих доста хубави бисквитки и различни видове макарони с елда, ориз и царевица и са без глутен.
Скрит текст:
ето бисквитките  http://befit.bg/eshop/HOLLE-БЕБЕШКИ-БИСКВИТИ-ОТ-СПЕЛТА-(ОТ-8-МИ-МЕСЕЦ)-150-ГР.390147

За РД-то и аз се чудя какво да правя. Да е в къщи само с нашите или да е в сладкарницата с повече приятели. Много се чудя , защото хем не ми се канят разни (лицемерни) близки и роднини, хем не ми се иска да ми се сърдят после... Още не мога да реша как и къде да е. Ще го обсъдя тази седмица с нашите и ще реша.

Лека и спокойна нощ. Hug

# 3
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,
Темата е страхотна. Поздравления за мама Къти.

Аз писах писах в старата и накрая ми даде-темата е заключена Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Копирам си писанията:
1.
пожелавам на всички болни да оздравяват многооо бързо.
2.
Чета, че сте метнали темата за торти и се усетих че аз нямам време и трябва да заръчвам вече. Та набързо се мобилизирах, подбрах няколко вида, и накрая след 10 минутно чудене избрах една. Че даже и до сладкарницата отидох и съм готова. Поръчана е. Не съм по плановете и подготовките. Даже напротив-всичко върша в последния момент и никога с предварителен план:-) Simple Smile Simple Smile Simple Smile  Та благодаря че ме подсетихте. Сега като гледам какви хубави неща сте пост-нали се чудя дали и един надпис с малко балони да не сложа - нищо че ще сме си само тримцата. Ей зарибихте ме Simple Smile
Оставям ви и почвам да се ровя и аз за флагчета Simple Smile

лека

# 4
  • Мнения: 591
Оп,първааа! сЛед Къти де  Laughing
Страхотна звездна тема, Кътиии! А колажа ми напълни душата..толкова усмихнати слънчица  Heart Eyes Само за спящи, ядящи, здрави и палави пораснали февруарчета да напълним страниците на новата тема! Честита да ни е  Tada

ааах Гери ме превари  Joy
ееееееееее станах 19та  hahaha

# 5
  • NE
  • Мнения: 10 999
Къти Страхотна тема.  bouquet
Подобренията са супер и изглежда по-подредено. Peace
Фрея Нещо такова и аз имам впредвид. Аз обичам тортите зареди глазурата. Blush
Дуче Ето от къде черпя за идеята. Blush
Мустачките съм измислила от черен картон за визитки. Ще си принтирам шаблони, а знаменцата ще ги направя от дизайнерски картон, който не е дошъл. Тук има порядъчен избор. Peace
Гери Хич не ми е жал за никой. Важно е мама и рожденник да се чувстват най-комфортно и специално. Hug
Аничка Вярно, че сте първи в списъка. Hug

# 6
  • Мнения: 2 141
За Д.К. и домашно приготвената бебешка храна се е говорило много, много в нашата тема. Щом се е повдигнал отново въпроса, пак ще се изкажа Peace
Ми аз си му готвя на моето дете защото имам времето, възможността и желанието да го правя. Да, кеф ми е и съм напълно удовлетворена като го виждам как сладко, сладко си похапва това, което съм му приготвила с толкова желания. Не искам да обиждам никоя мама, която е на Д.К., но аз лично хич не съм ОК с тези детски кухни Peace На мен ми доставя просто удоволствие, а и не готвя всеки ден, а за 2-понякога 3 дена и съхранявам затворено и в хладилник Peace

За тортата за рождения ден и кръщенето ще се спра на 2 торти. Една малка тортичка за 5ти, когато е рождения ден на Мони, понеже искам да сме си само 3мата с мъжа ми, а втората торта ще е за 7ми, когато ще е и празненството за 1вата годинка и Светото Кръщение на Мони. Мислех да поръчвам една много обикновена за снимки във фото студиото, ама май ще се разминем.

Искам да ви се похваля с колко нови неща се сдобихме аз и Мони , е, и за тати имаше...
Скрит текст:
Аз вече си имам рокля за ГС (голямото събитие - така наричаме с мъжа ми предстоящият ни празник Grinning ), а на съпруга ми взехме само ризата с много лека и небрежна вратовръзка. Е, ама да не си помислите, някви супер строго официално Naughty не, по скоро семпло и елегантно Whistling
Мони се сдоби с шал,шапка и ръкавички. Също така и с 3бр много газарски блузки тип поло. Ескимос и чувалче за спане /зимно/ също си имаме вече Flutter
Купихме си и по някой друг боклучАц, ама това са ни най-добрите находки  Laughing

Радвам се, че ви харесва, момичета   bouquet

Ох, още нещо щях да казвам, ама наистина вече отивам да се къпя и да лягам, че.... мога да заспя ей така, седнала, пишеща на лаптопа hahaha
Лека нощ и до утре  bouquet

# 7
  • Мнения: 932
В новата тема да кажа, че водих Ева на ДК - 77 см/9700гр я записаха в тефтерите, но е по-скоро 9500. Мериха я с все багаж и дрехи и нищо не извади от показанието на кантара...
Подпитват ме за подаръци за РД-то и се сърдят, когато кажа какво (не) искам. Чудя се защо ме питат изобщо.Wink

# 8
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!



Къти Шопинг терапия е имало. Супер, че вече сте почти готови за ГС. Голяма емоция ще е на 7-ми и за нас.
Фрауст Бийте ни по мерки. Laughing Ние нещо заковахме 75 см. Thinking
Най-хубавият подарък е нещо в касичката или нещо полезно. Аз едни от най-хубавите подаръци съм получавала от мами с малко по-големи дечица от нас. На дрешки също много се радвам. Една приятелка ми донесе от Англия комплект на GAP и си ударих дупето от кеф в тавана. Blush

Липсват ми много Безобидничка, Елефтерия, Еленор. Thinking Моля се всичко да е наред с тях и малките бамбини и да нямат време да се разписват. Praynig
Ние заспахме в 24 ч. и по традиция се събудихме в 8. Tired През цялата нощ се въртя като шило в нея кошара. Сега се чувствам все едно съм препила (иначе дълбоко забравено в мен усещане). Blush

# 9
  • Мнения: 591
Добро утро!
Къти, добре сте си дошли! Честити покупки за ГС   bouquet
Фрауст, браво за мерките.  Hug
Феичке, и аз съм днес така - все едно съм изкарала една нощна смяна  Tired Бобата  ми се буди 100 пъти до 1 и седя будна до 3... рева през цялото време. Беше толкова преуморена и натоварена емоционално (няма и 1час преди лягане и крещяха срещу нея и викаха- това вид игра, въпреки молбите ми и после прераснали в забележки да не я натоварват така преди сън)... #Cussing out
Скрит текст:
И въпроса на века : А кога може да и се дава бозичка?  ?!?!@!?

Детето изяде почти цял сандвич с жълтък, извара и кашкавал на закуска. А през нощта не е цокала...чак в 6 сутринта /това за сметка на другото де  Laughing /  newsm68

Хубав ден

# 10
  • Мнения: 139
Добро утро Simple Smile Всички болни бързо да оздравяват   bouquet Много хубава темичка   bouquet За рд говорите....ние мислим да е вкъщи,че с тези грипове и вируси не ми се иска да рискувам.Само нашите ще дойдат и толкова.Тортичка ще поръчаме разбира се ама още незнам от къде.Гери вече ходи почти стабилно,носи играчките си и ги крие по шкафовете  hahaha В петък сме на консултация(имаме отложена ваксина заради хрема,ама нещо май не ми се иска в този грип да я слагат) Нещо исках да ви питам  newsm78 избяга ми мисълта.Ами тогава хубав и слънчев ден на всички

# 11
  • Мнения: 1 465
Добро утро на всички звездички и звездни майки!  Crazy Къти-уникална тема с много настроение,БРАВО!  Heart Eyes

Как сте болничките днес-бързо да оздравявате!  Hug На мен се опитва пак да ми потече носа,ама ще я видим тая работа!!!  Crossing Arms
Аз вече избрах къде ще сме за РД -то-само остава да се обадя да запазя дата,но първо трябва да уточня дали всички поканени ще успеят да дойдат...Планирам празника да го направим на 14-ти февруари,защото е събота,пък и имаме тогава годишнина с ММ (на тази дата станахме гаджета след 2 години приятелство хахахаха)!  Heart Eyes А самото събиране мисля да е към 15 ч.-вие как ще процедирате?  newsm78

# 12
  • Мнения: 368
Добро утро,мами
Първо на майстора на темата-едно голямо Благодаря и Браво  bouquet Hug  bouquet
Къти,честити ви придобивки за ГС:)
Като гледам колажа с бебетата хем ме е яд,че не успях да снимам малката "озъбена",хем се радвам,че "познавам"вече всички мъничета-само за първото се чудя newsm78май е на Безобидна/чието отсъствие ,както и на другите редовни, дано са поради заетост или просто мързел,а не нещо лошо/
Оставям ви за сега,бързам за доктора и после пак ще се включа
Цунки Crazy

# 13
  • Мнения: 2 431
Добро утро в новата тема и от мен! Simple Smile
Злати, много красива е станала темичката, благодаря за организацията и усилията!  Hug И колажът, и информацията, и подредбата - всичко е супер - много прегледно и подредено. Simple Smile
Браво и за покупките!
Скрит текст:
Чакайте да ви се похваля аз каква дрешка си взех за нашето ГС - туника от ВУ за колосалната сума от 54 стотинки!  hahaha hahaha hahaha Ми тя една ефирна, ефирна, сигурно пет грама няма. Та така... Съни, компенсирах тортата. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
И аз съм малко с особено мнение за роднините, затова и ще сме 20 човека, от които даже не всички са роднини. Grinning Открай време си знам, че най-близките ти не винаги са сред родата.  Peace
Съни, при нас кръщенето ще си е на деня - 01.02. Пада се прекрасен ден неделя и затова решихме, че няма какво да го мислим. Самият ритуал ще е в 11ч, а към 12.30 планирам да сме в ресторанта. Аз съм много доволна как се получи, тъй като 1. няма да се виси до среднощ с детето и 2. следващият ден си е работен и хората ще могат да си починат след празника.
За прегледите и аз мисля като Феичка - повечето са при нужда, нашата ЛЛ каза, че ще ни казва кога при кого има нужда да се ходи.
Дуче, а ти с твоята боза просто ме разби, страшна си.  Heart Eyes Сериозно казано, никога не съм мислила по този въпрос, та не знам какво да те посъветвам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Гушки от нас и до скоро!  Hug

# 14
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Златеееее  newsm20 Страхотна, страхотна е станала новата тема Simple Smile

Този пост почвам да го пиша трети ден  Whistling Не, че съм затрупана с работа Simple Smile Ежедневието е лежерно, вкарано в ритъм - спане, градина за средната, хранене, спане, кухня, къпане и т.н. на дребната, домакинска работа ... все едно и също без сътресения и слава на Бог всички са здрави Simple Smile Нищо интересно не ни се случва и така ...
За храненето: давам ДК и съм доволна ...
За РД: ще поканя майка ми и баща ми, както и семейството на брат ми ... ще поканя и свекърите ..., но не знам дали ще дойдат ... и така - в тесен семеен кръг Simple Smile
Мечева, Фейчка ...  Hug Hug Hug Чета ви ... всеки пост ..., но ми е едно таквоз мързеливо ...

Мечева - да се оправяш бързо ...
Гери - да ходи Владето все напред и нагоре Simple Smile

Така ... оставям ви ..., но ви следя ... да знаЙте  Wink

Общи условия

Активация на акаунт