snimka na trabite

  • 13 568
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
О, разбирам, в такъв слуЧай най-вероятно е било във връзка със снимката. Благодаря за отговора ти! И да те питам още нещо, след като имаш толкова опит със снимките: предписвали ли са ти някакви лекарства преди или след снимката заради самата снимка (антибиотици, обезболяващи и т.н.)?

Чудя се няма ли такъв терапевтиЧен ефект и при хидротубацията. Нали и там се вкарват разтвор в тръбите. Чувал ли е някой нещо за подобен ефект след хидротубация?

# 16
  • Мнения: 2 489
Хидротубацията няма терапевтичен ефект.
А за лекарствата - преди снимката можеш да вземеш но-шпа, а след това предписват антибииотици. Но следва лекарят ти да каже.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
А преди снимка искат изследвания нали?
Това, което мен ме притеснява е облъчването на яйниците, предполагам вредата е по-малка от ползата, но не знам защото ми звучи като цяло ужасно тази снимка Rolling Eyes  Confused:  Confused:

# 18
  • Мнения: 2 489
Цветната снимка се прави задължително до 14 ден, даже повечето лекари я правят до десетия след менструацията.
Яйчникът като цяло не се облъчва вредно, но се облъчва яйцеклетката и евентуално съществуващия ембрион.
 Лекарите  препоръчват да се пропусне месеца, в който се прави снимката и да се подновят опитите от следващия.
При мен е станало забременяването седмица след снимките, но явно не е засегната яйцеклетката.
Лекарят ми обясни, че  щом бременността ми се е задържала, значи не е имало никакъв проблем, иначе съм щяла да изхвърля ембриона.
Аз също задавах въпроси за облъчването и той ми обясни, че по- новите апарати нямат това вредно облъчване като старите.

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Благодаря ти за изчерпателния отговор, имаш ли нещо против да го копирам за темата полезно?

# 20
  • Мнения: 2 489
Не трябва да има кървене от матката, за да се прави цветна снимка - ако менструацията продължава повече време може да има зацапващо течение и тогава се изчаква.
За бяло течение също се проверява. Първият път ми направиха тест за алергичност към контрастното вещество, после следващите пъти не.

# 21
  • Мнения: 2 489
Цитат на: wa_wa
Благодаря ти за изчерпателния отговор, имаш ли нещо против да го копирам за темата полезно?


Разбира се, че не!

# 22
  • Мнения: 285
A vie na kolko godini ste i kak stignahte 4ak do snimka?
Az sym na 33, otkriha mi minalata godina miomen vyzel 2x2,kazaha mi 4e ne bilo stra6no na tozi etap i ne pre4i na zabremeniavane i da deistvam smelo. Az taka i pravia oba4e nikakyv uspeh.
Ako otida na lekar 6te mi kaje 4e e rano da se pritesniavam! Kakvo da napravia?

# 23
  • Мнения: 285
Какво означавагледам каквоям и слабеяи имам редовна овулация? Имат ли тези неща нещо общо?

# 24
  • Мнения: 7 716
Габи, отколко време правите опити? Общо взето след шест месеца на твоята възраст, ако нямаш други деца трябва да се обърнеш към лекар.

# 25
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Габи, Лали наистина е права, ако иамте 6 месеца опити е добре да се обърнеш към лекар, който да реши какво има и какво няма след изследвания разбира се.
Колкото до въпрос 2 - да , за съжаление теглото- наднормено или поднормено оказва доста голямо значение. За мен например то се оказа голяма пречкс, която сега опитвам да преодолея и има някакъв резултат, който лично мен ме радва

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Момичета, аз се занимавам със такива снимки и трябва да ви кажа че наистина боли, от вкарването на контраста в тръбите. Но както вече казаха ефекта е много по-голям от диагностичния, става така да се каже "продухване" на тръбите от контраста и вероятността от забременяване се увеличава. И аз така съм се "получила" след 5-годишно чакане ... Успех.

# 27
  • Мнения: 4 399
Цитат на: eli_c
Момичета, аз се занимавам със такива снимки и трябва да ви кажа че наистина боли, от вкарването на контраста в тръбите.


Tьй като се занимаваш с това, бих искала да те попитам, какво ще кажеш за облъЧването при такива снимки. Доколко е вредно и доколко трябва да се пазиме в месеца на снимката? Лекарите ми казват Че не се налагало да се пазим, но ако искаме да се пазиме... А аз си мисля Че или трябва или не трябва, за това колко искаме, е ясно Confused И също до каква степен е възможно процедурата по снимката да доведе до инфекция и запушване на тръбите. Аз Четох някъде Че рискът е около 1%, но лекарят ми досега все ме е спирал с аргумента 'да не извадим оЧи вместо да изпишем вежди'. В смисъл Че самата снимка криела опасност от инфекции.

# 28
  • Мнения: 920
Моето мнение за болките при цветната снимка са че е търпимо. Ако по принцип сте от тези с много болезнения М - дето не можеш да мръднеш първия ден, тогава болката при цветната снимка няма да ви изненада. Знам че много смело звучи след като са ти я направили да даваш акъл, а и всеки има различен предел на търпимост на болката - въпреки това мисля че се издържа...(а пак не трае дълго).

# 29
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
За вредата от самата снимка виж мнението ми тук :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8328

колкото за опасността от инфекция, аз само правя снимката, не проследявам жените по-нанатък, но като при всяка интервенция риск винаги има, от охлузвания, от вкарване на микроб. Контраста е йоден разтвор, приготвя си при стерилни условия - ампулата се отваря с ръкавици, вкарва се с апарат под леко налягане, оттова идва леката болка или неприятно усещане. Ако хигиената в отделението е добра, не би трябвало да има голям риск.
Sunny_zt, промених мнението, моя е грешката, говорим единствено и само за това изследване за да не объркваме хората.
Сори  Embarassed  !

Общи условия

Активация на акаунт