В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАЙ ще донесе! - Тема 10

  • 28 621
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 121
Наскоро четох една статия за билките по време на бременност и останах учудена от написаното в нея. Та в тази статия пишеше за ментата(направо пускам цитат от статията):

"Регулиращи цикъла – тези билки се използват при оскъдна или липсваща менструация и предизвикват кръвотечение. Затова трябва да ги избягвате през бременността, особено в първия триместър. Такива са седефчето и котенцето (обикновена съсънка). Към тази група спадат също лайката и ментата. Последните могат да се използват в по-късна бременност, но в умерени дози."

Също пишеше ,че без никакви ограничения може да се пие само чая от шипка и джинджифил (помага при гадене и повръщане) и липа. Като за липата трябва да се има предвид , че тя е като пречиствателна станция за въздуха и може да съдържа опасни количества олово. Затова трябва да купуваме само липа,която е набрана от екологично чист район.Което малко ми се вижда не възможно.

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 14:31 от .m.g.

# 46
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ама това вече много пъти сме го коментирали в темата. Единствените желателни чайове са шипка, липа /ако се знае от къде е брана, защото натрупва олово/ и джинджифил  Peace

# 47
  • Монтана
  • Мнения: 134
Здравейте, майски мами! Ето,че най накрая се престраших и аз да се включа вече отдавна Ви чета и следя всеки ден как сте.Казвам се Сабина ,на 23г. от Монтана Бременна съм в 23г.с. и това ми е първа бременност,вече пола го знаем ще си имаме 100% малък младеж,разбрахме пола в 4 месец отначало беше срамежлив,и тъкмо реши доки да се откаже и се обърна младежа показа се и пак се разсърди,хихи.Забравих да кажа че термина ми е на 16 май.
Честит Рожден Ден на Sabrina Да си жива и здрава,само хубави моменти от тук нататък,много усмивки и едно здраво и пухкаво бебче на финал  Hug
 

# 48
  • Мнения: 385
Sabrina    чрд

# 49
  • Мнения: 27
Добре дошли на всички нови мами!   bouquet Страхотно е, че бургаската групичка ставаме все повече, а още по-прекрасно би било ако си организираме бременна среща и се запознаем.Специално искам да приветствам bojepap -идея нямаш как се зарадвах че има още една мама на близнаци, която на всичкото отгоре е и от моя град и също като мен чака момченце и момиченце  Hug
Благодаря на Ники за старанието,положено за новата тема и дано я напълним само с добри новини и положителни мисли!

# 50
  • Мнения: 143
Sabrina, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ МНОГО ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА, УСМИХНАТА, ОБИЧАНА И ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И ПУХКАВО БЕБЕ НА ФИНАЛА  Hug

Ние с Vitaminka днес бяхме на лекция в Сити Център София. Само да споделя, че имаше една жена, представител на A&D Pharma, които са вносител на някакво уж вълшебно масло за стрии и всякакви кожни белези и петна! 40мин го промотира, имаше и хора в залата, които го ползват и са много доволни. Заличавало стрии за 2-3 месеца, не оставяло мазни петна и т.н. Ако искате, вижте го: http://apteka.framar.bg/30046479/%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D0%BE%D0%B9 … -60-%D0%BC%D0%BB-

# 51
  • Мнения: 77
Tribeca, Благодаря ти! Благодаря на всички за топлия прием!  Hug Аз също се радвам,че има с кой да споделям радости и тревоги около бременеенето! А някоя от бургаските мами ще ходи ли на лекцията в Мол Плаза в събота?

# 52
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Щом заличава стари стрии, дали ще заличи моите от преди 20 години  newsm78

# 53
  • Мнения: 3 546
Добре дошли на новите мами  Hug

Сабрина Честит Рожден Ден и от мен  newsm59

# 54
  • София
  • Мнения: 313
Никки, много красива тема! Дано на прегледа всичко е наред!

Sabrina, честит рожден ден! Да си жива и здрава, леко бременеене и едно здраво бебче през май   bouquet

На новите мами - добре дошли  Hug

# 55
  • Монтана
  • Мнения: 134
Здравейте мами гледам че коментирате за стрии,аз рядко се мажа когато се сетя,не че нямам свободно време но съм си такава на мен ми казаха за свинска маз малко е гадна на мирис,но казват че уж помагало.Мисля вече по-сериозно да почвам да се мажа да не почнат вече да се показват стрии,че после незнам ужас ще бъде  Joy  и едно голямо благодаря за топлия прием  Hug Hug

# 56
  • Мнения: 143
sabityy, в свинската маз има доста токсини, бъди внимателна или поне я взимай от много проверено място  Hug

 perunika, по време на лекцията, лекторката обясни, че заличавало и много стари белези и стрии, показа статистика от провеждани клинични проучвания, а и се включиха нацепени майки от залата, които ползват продукта и казаха, че наистина давал ефект! Имаше една жена в залата, която каза, че си го внасяла от Англия, тъй като до скоро го е нямало в БГ и беше много щастлива, че вече го имало и тук! Аз естествено съм силно скептична, бих пробвала, но трябвало постоянство и редовност ( 3 пъти на ден ) в мазането, поне 2 месеца, пък аз хич не съм редовна! Споделих го с вас, просто за информация Simple Smile Като се сетя какви ми бяха червено-лилаво-синкави стриите на корема след като родих предния път, направо ми се повдига, ама сега са си съвсем бледи, но пък ако ги позаличи още повече ще е добре дошло Simple Smile

# 57
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
аа, 3 пъти на ден, абсурд. Аз най-много 1-2 пъти седмично да се намажа.
Когато бях на 18, много напълнях. Сега съм на тези килограми от бременността. Та тогава нямах стрии. Но като реших да слабея и изведнъж се появиха. Моите са отсрани, на паласките и в горната част на бедрата. Сега се чакат новите - на корема  Mr. Green
Аз след последните години опити за бебе обаче изгубих вкус към живота - преди държах на външността и прочие. Сега вече нищо не ме вълнува. Ама знам ли, като родя, пък може да ми се върне радостта и мерака да се поддържам, та да го пробвам този продукт.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Здравейте! Имам въпрос.
На този етап от бременността, когато движенията на плода вече са повече от ясно отчетливи, кога е нужно да се посети лекар в случай на притеснение? Тоест, в случай, че движенията липсват, кога е време за притеснение и проверка какво се случва? Ден, два, три? newsm78

Няма нищо конкретно, което да ме тревожи, това е въпрос ей така по принцип, да си знам.

# 59
  • Мнения: 39
Здравейте Мами! Новата темичка е страхотна  Simple Smile Отдавна не съм писала,но редовно ви следя. Днес бях на консултация и останах потресена след като се качих на кантара.Плюс 12 килограма. Как съм се подредила така и аз не зная. Няма да е все пак с дишане на въздух.Явно съм се отпуснала доста по празниците.Ще се опитам да я карам малко по-кротко,че както е тръгнало до края ще се търкалям  Embarassed А килограмите не ми тежат,чувствам се добре и бебо е добре. Това е най-важно,а другото после ще го мисля. Завиждам все пак на мамите,които са качили по 2-3 килограма.
Дано всичко с Никки е наред.Чакам с нетърпение да пише как е минал прегледа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт