В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАЙ ще донесе! - Тема 10

  • 28 620
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
Отново разкошна нова тема си имаме! Поздравления, Ники!
Честит Рожден Ден Сабрина! Желая ти много здраве, лека бременност и раждане и най-хубавото и здраво бебе на финала!
Добре дошли на новите мами!  Hug  Надявам се да се чувствате добре при нас и в сладки приказки всички успешно да стигнем до май месец.
За килограмите аз съм +7 в 22 г.с.. Нещо се поотпуснах по празниците и резултата не закъсня  Whistling Сега гледам да не си позволявам сладки изкушения.
И на мен ми се стяга корема от време на време. Но съм доста разсеяна и забравям да следя колко често се случва. На ФМ лекарката каза, че 2-3 пъти на ден за по 10-тина секунди не е притеснително (не болезнени контракции).

# 31
  • София
  • Мнения: 131
Никки, страхотна тема както винаги!  newsm51 smile3501
Да се отчетеш какво е станало на прегледа!

Sabrina Честит Рожден Ден! Да си ни жива и здрава! newsm59 newsm38  ura Gift smile3510

Успешен ден на всички!

# 32
  • Мнения: 336
Благодаря ви, момичета!  Hug Тези прекрасни пожелания правят деня ми слънчев още от сутринта! Бъдете здрави, това е най- важното!  Heart Eyes
Като заговорихте за контракции, напоследък имам доста смущаващи усещания. Убедена съм, че болката идва от червата ( този антибиотик им разказа играта) и няма връзка с  бебето, макар, че чувството си е като контракциите, точно преди самото раждане... Добре че минава бързо! Иначе, свиване усещам винаги щом пийна бира или вино, сякаш на бебето не му харесва Simple Smile

# 33
  • Мнения: 69
Добре дошли на новите момичета  preggo
Никки, забелязах че ми го няма синьото щъркелче на първа страница, ако може би ли ми го добавила  Embarassed Успех с прегледа, сигурна съм че всичко е наред  Peace

# 34
  • Мнения: 219
Добър Ден! Hug Прекрасна тема....и с този нежен цвят,благодаря Никки!  bouquet
Sabrina_ newsm59   bouquet  Hug
bojepap ,Добре дошла в нашата уютна темичка!  Hug
Никки,лошите мисли са тотално забранени!  Naughty Успех на прегледа ще чакаме новини!  Hug
vaninani ,така както са ти казали април,така може на следващият преглед да ти кажат май. yes
 

# 35
  • Мнения: 50
Ники темата е страхотна  Hug
Sabrina Честит рожден ден и от мен   bouquet
За киограмите съм +10 в 23г. с., малко се стресирах като видях, но... мен ме наболява от време на време ниско долу, но мисля, че е от разтежа на матката.
Малко е рано, но да попитам от кога се записваш при педиатър?

# 36
  • Мнения: X
Сабринка честит рожден ден. Бъди много щастлива, здрава и прекрасно раждане като му дойде времето   bouquet


vaninani термина не се измества, още повече в тоя срок на бременността. Няма какво да те ошашква. Просто му е измерил по голяма главичката и бедрената кост и по размерите има програма на ултразвука която изчислява автоматично термина. Има и по големи и по малки бебенца, така че това не е критерии. Всеки път като ходя и го мери бебето излиза от +2 до +5 дена, даже май и повече е имало разминаване.


bojepap  още едни близнаци в темата  Hug Добре дошли  Wink


Цвете, Ники никакви контракции не искам да чувам, че имате   Hug Чак през май разрешавам  Whistling


За килограмите съм +3, но ги чувствам като +30кг, защото изходните ми кг са повечко. Чувствам се като слон  #Crazy

# 37
  • Мнения: 673
Никки спокойно, всичко ще е наред. Стискам палци. Да пишеш после.
Vaninani термина се мести постоянно понякога. Не се стряскай. И други мами се предполага, че ще сме края на април, но това няма значение. Важното е бебчовците да са добре.
За кг-те и аз качих покрай празниците +7 съм. Прекалих и със сладкото и сега съм само на мед. Вчера злоупотребих с парченце шоколад и изпитах после такъв глад за още...
Аз пия магнезии от 5 дни сутрин и вечер и то доки каза само когато не пия витамините. Т.е. две седмици в месеца. Но имам чувството, че сега корема ми се стяга повече.

# 38
  • Мнения: 18

Ники темата е страхотна  Hug   bouquet
Sabrina Честит рожден ден! newsm59  party023  bouquetПожелавам ти много здраве за теб и всички любими хора около теб!Весел празник!

# 39
  • Мнения: 121
Здравейте,мили майски мами!  bouquet
Казвам се Мария,на 26г. от Бургас. Бременна съм в 21г.с. и това ми е първа бременност.
Все още бебо се крие и не знаем дали е госпожица или господин,но миналия месец на консултацията доки каза,че освен пъпна връв между краката друго не вижда,което ме навява, че ще имаме госпожица Simple Smile Утре съм на ЖК,а другата седмица на втората ФМ и се надявам всичко да е наред  Praynig

# 40
  • Мнения: 219
.m.g Добре дошла! Hug

# 41
  • Мнения: 41
Здравейте майчета  Hug

Темата е много хубава, благодаря и аз!

ЧРД на Сабрина, много здраве и късмет и най-сладкото бебче през май ти пожелавам!

Аз малко се загубих, нещо не ми стига времето напоследък. Вчера бях на ФМ, док каза че всичко е наред, бебето е около 500 г в 22 г.с. Май ще е големичка  Simple Smile

Аз също пия магерот, но не съм много редовна,трябва да пия 3х1, аз май в най-добрия случай пия 2 на ден  Embarassed

Имам много задачки, но за бебето още нищо не съм купила, все си казвам че има време. Трябва да купя или да поръчам легло на каката, някой може ли да ми препоръча от варненските мами къде има хубави детски легла?
Много ще съм благодарна   bouquet

# 42
  • Варна
  • Мнения: 117
Никки, много нежна тема   bouquet  Стискам палци днес на прегледа всичко да е наред, понякога сами от страха си предизвикваме какви ли не усещания../..

Sabrina_, Честит Рожден Ден! Много здраве и сладко бебенце на финала Simple Smile

Относно киселините - на мен ми помага студено прясно мляко. Дъвча и стопацид, ама не знам дали има много ефект. Абе все ще питам - на мен ми е доста раздразнен стомаха тази бременност, до скоро повръщах и много смуча ментови бонбонки - поне за малко ми оправят кашата в корема. Дали е вредно, знам, че ментата предизвиква контракции и всеки път по терлички ги смуча. Ама иначе все в тоалетната да стоя пак не става....

Бебка от вчера е много мобилна  Crazy  Снощи сестра ми си сложи ръката на корема и тя такива салта прави - като един свредел е.... Даже смятам да я снимам и да я пратя на ММ, той нали горкия не е в БГ, пропуска първите движения...

За кг аз не мога сега да проверя, че сме на отглеждане при майка ми и тя няма кантар Wink Ама утре съм на ЖК и тогава всичко ще лъсне ... очаквам да ми се кара АГ, ама кво да правя..

# 43
  • Мнения: 61
благодаря момичета за това ,че ме успокоихте.Аз нали съм болничен и параноята ме клати,дори ревах,боже хормони.Даже питах бебо ,дали нещо съм го притиснила и му четах приказка,а мъника ми заби шут и то какъв.много сте мили мами   bouquet страхотни сте , сложете ми едно синичко щъркелче за моето момче,.
300глупости мислих от това,че съм на възраст до това,че мие първо раждане.но пък всички изследвания са прекрасни и всичко направихме и се презастраховахме,направо съм като шашната.
 newsm78 и се чудя ,но сега като писахте и си казах ами ние сме готови ,но трябва да дойде младежа голям и здравичък другото е без значение,на това се моля

# 44
  • Мнения: 219
Shanny,има много противоречия по въпроса за ментата. Моя доктор ми забрани чай от мента  (да вметна,че ми го каза без да питам),но за ментовите бонбони ми каза,че нямало проблеми.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт