Имам стоматологичен проблем

  • 150 821
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 260
В съвременната медицина все още ли се намират стоматолози които прилагат арсен?  Thinking

# 286
  • Варна
  • Мнения: 7 254
В съвременната медицина все още ли се намират стоматолози които прилагат арсен?  Thinking
Доста са. Във всякакви теми(не само в подфорума), чета за същото.
Защо!?
Пациентите, които тепърва се сбъскват с този проблем, откъде да знаят?
Старите пушки знаем и като прочета, ми се свива сърцето.

# 287
  • Мнения: X
Вадене на нерв с упойка изобщо ли не се усеща ? Аз едва ли бих забравила какво е да ти вадят нерви, умъртвени с арсен... поне на 6 зъба нямам нерви. Кошмар.

# 288
  • Мнения: 5 087
Вадене на нерв с упойка изобщо ли не се усеща ? Аз едва ли бих забравила какво е да ти вадят нерви, умъртвени с арсен... поне на 6 зъба нямам нерви. Кошмар.
Аз също имам лоши спомени от вадене на нерви "умъртвени" с арсен...ад... Sad

# 289
  • Мнения: X
И моят зъб е умъртвен точно с арсен, направо ме е страх какво ме чака в понеделник  Whistling
Вавиха ми зъб преди има няма 2 месеца, след като ме пусна упойката беше ужас, но не ме е боляло и при ваденето , имаше дискомфорт от дърпането но болка не.

# 290
  • Мнения: 260
Все още има стоматолози които работят по старите принципи и по старите начини. Той трябва да каже какви са опциите, а вече дали ще може да ги приложи си зависи от него.
Докато има хора които си слагат амалгамени пломби  - ще има и умъртвяване на зъби с арсен..

# 291
  • Мнения: 5 087
Точно там е проблема,че много стоматолози работят по старите методи от едно време,докато вече има толкова съвременни...😒 Ти го питаш каква пломба да си сложиш,а той ти предлага амалгаменна,че била по-здрава...

# 292
  • Мнения: X
Добре с какво е най подходящо да се умъртви зъб Иван Терзиев ДМ newsm78

# 293
  • Мнения: 260
Съвременните упойки -  вършат фантастична работа и всичко става бързо и лесно Grinning

# 294
  • Мнения: 5 087
Съвременните упойки -  вършат фантастична работа и всичко става бързо и лесно Grinning
Ама така си е.Старата ми зъболекарка веднъж ми вади нерви без упойка при положение,че аз исках да ми сложи,но тя отказа,защото не можела да разбере до къде достига това с което ги вади или нещо подобно.От тогава повече при нея не стъпнах...

# 295
  • Варна
  • Мнения: 7 254
Вадене на нерв с упойка изобщо ли не се усеща ? Аз едва ли бих забравила какво е да ти вадят нерви, умъртвени с арсен... поне на 6 зъба нямам нерви. Кошмар.
Най-малко 9 пъти са ми вадили нерви на зъби. Всичките в детско-юношеска възраст, т. е. преди 25-30 години. На всичките първо са слагали арсен за умъртвяване на нервите.  Sick
Да де, ама последният, на който ми вадиха нерви засега, беше в студенската ми възраст. Първи горен. Без арсен. Отивам с толкова силна болка, че дори и да го пипнат, трябва упойка. Така и така трябва упойка-зъболекарят направо извади и нервите. (Вече се ползваха упойки за такива процедури). Чиста работа.
Съвсем скоро си избелих този зъб, че беше потъмнял. Та след този, последния казус, поумнях.  Mr. Green

Като се сложи упойка, ваденето на нерви не боли.
Ако нервите са умъртвени с арсен, като се отиде за ваденето, пак трябва упойка.

Абе въобще то само да видиш онези ми ти остри и дълги игли, и човек има нужда от упойка, за да не му заемат половината лице очите от ужас.  Simple Smile

# 296
  • Мнения: 1 284
Мен пък въобще не ме болеше като ми вадиха нервите след поставен арсен.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 7 254
Мен пък въобще не ме болеше като ми вадиха нервите след поставен арсен.
Моят мъж твърди същото-има извадени нерви на един зъб. Определя усещането от този момент като гъделичкане.  Confused

Според мен не е до "праг на болка".  Crazy Или?
Чувала съм, че няма как еди си кога да ме боли, а мен ме е боляло.

# 298
  • Мнения: X
Иван Терзиев може ли повече информация точно за съвременните упойки при умъртвяване на зъб.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 7 254
Иван Терзиев може ли повече информация точно за съвременните упойки при умъртвяване на зъб.
Химическият състав на упойките ли, какво!?
Слагат ти упойка, за да разпробият болния зъб(защото иначе е болка) и момента е идеален да ти извадят и нервите-така и така предстои, така и така си обезболен!
Лечението започва веднага! Не да те тровят първо с арсен.

Общи условия

Активация на акаунт