Какво мислите за това:

  • 3 191
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами Анда беше повдигнала една такава тема, но май е трудно да се осъществи - живеем далеч едни от други, всеки има различен режим, ангажименти и пр.

# 16
  • Мнения: 99
Това което аз имам предвид,няма нищо общо с това което някой от вас казва за държабна издръжка и т.н. Моята идея е провокирана от практиката в чужбина, говорим за това да ги гледа някой в къщи без да е обвързана по някакъв начин с държавата, "частно"така да се каже. Аз лично питам конкретно дали някоя от вас примерно би си оставила детето да и го гледам с моето,вместо да го дава на ясла или да взима гледачка?? И това все пак е само идея в момента, но мисля,че би било хубажа практика.Много често мой приателки си оставяха децата на мен, поради факта,че не работех и живея до входа на южният парк, а наще живеят в къща с огромен двор,също на една крачка от парка.Но почнах да се замислям, не е ли по-добре да се откажа от работа,която не ме удволетворява и вместо да си търся нова, да си седя да си гледам детето,нещо което е много по-приятно от седенето в един офис. И мога да помогна на др.майки като гледам, техните също. Много яно,че не мога да гледам 5 деца на 1.5 г. Става въпрос за нещо в рамките на възможното:))
Та  затова питам, как са настроени родителите към такова нещо.

# 17
  • Мнения: 239
Моята дъщеря беше при такава "дневна майка" от 13 месеца до 26 месеца, а след това тръгна на градина. Тук е разпространена практика, а и е доста добро решение за малко дете под 3 год. Повечето "дневни майка" вземат деца между 2 и 3 години (до 5), но има и такива, които приемат и бебета. Аз бях много доволна, малко по-скъпо е, отколкото детска градина, но подходът е по-индивидуален, детето се социализира, научи много неща, научи се на определена дисциплина и дневен режим, който на мен ми беше трудно да спазвам, но там се научи да прави всичко под час. Излизаха много навън, тя ги водеше на библиотека, куклен театър и др. подобни развлечения.  Освен това имаше възможност за различен договор седмично -10,20,30,40 часа.

# 18
  • Мнения: 7 430
И аз съм ЗА  Peace

Моят Вики започна преди седмица точно в такава ясла с няколко деца.Тук (Канада) това е практика да се гледат децата по такъв начин.
На една възпитателка се падат 4 и понеже те са 8 дечица, са две възпитателки.

Като тръгнат да излизат, по-малките са в двойни колички, другите се хващат на едно въженце и така вървят.Имах някъде снимка на дечицата, но не си спомням къде е да ви покажа.Така съответно отиват до някой парк и там ги пускат да играят

# 19
  • Мнения: 1 059
уф цял ден се мъча и аз да се влюча ама все нащо се обърква- дано този път да стане. Моя приятелка искаше да и гледам дъщеричката за да може да ходи на работа ама още първият ден се разбра че няма да стане. Когато моят син кажеше мамо тя започваше да плаче и да търси нейната мама. Може би да стана така защото тя прекарва почти цялото си време само с мама и при дръги деца да не е така. На яслата и на драдината е друго защото там много рядко се случва някоя от госпожите да е мама на някое от децата

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз лично не бих се наела да гледам чужди деца  Naughty
Всичко може да се случи, а отговорност носи жената, на която са оставени.

# 21
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
 в Швейцария е установена практика....нарича се tagesmutter...няма нищо страшно, много жени това работят....хем си гледат детенцето, хем то има с кого да  си играе...но всичо става след съответния контрол...

# 22
  • Мнения: 99
Аз си мисля,че при една добра организация не е никакъв проблем примерно 3 деца да се гледат заедно, ами мамите дето си имат по 3 техни, те да не би да не се справят??Simple Smile)
Ами ако са и тризнаци #Crazy, Това в кръгът на шегата,де.
Но аз си мисля,че ако това стане по популярно,даже масова практика,би било много добре и за децата иза майките. Все трябва да се почне от някъде. Странно ми е защо повечето майки са против, не тук във форума,а по принцип. Аз не мисля,че в яслата биха ми гледали детето по-добре, от колкото една майка би ми го гледала, заедно със своето..??!!

# 23
  • Мнения: 396
Бих се съгласила ДА,но жената,която ги гледа трябва да ми е позната   bouquet !!

# 24
  • Мнения: 99
Ами това с познатата, незнам, не взимаме ли непознати за гледачки в къщите си?? Аз личмо мисля,че като видя някой мога да прецена какъв човек е.

# 25
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=53484.0

Ето това е моя челен опит  Mr. Green Сега обаче сме без девойката, защото признавам си, дойде ми в повече. Декември и двамата много боледуваха, а и моя син отказа съвсем да се храни, поради което решихме, че е от ревност. Тази седмица и следващата пак ми я водят, защото няма кой да я гледа, а не са и готови документите за детската градина. Никак не е лесно. Но децата наистина много добре си общуват и играят. Когато е топло времето е по-добре, защото се излиза навън, децата се измарят повече и не правят щуротии в къщи, а зимата затворени по цял ден направо стават опасни.

# 26
  • Мнения: 99
logo5ka О, много ти благодаря, ами аз вече твърдо съм решена поне да пробвам.Знам,че ще  се справя. Най-малкото като знам, че на дребните им е по-добре така, поне за това си струва да се напънеш. То и на работа да ходиш не е най-приятното, това поне е емоция коятоп нищо друго не ти дава. Няма по-хубаво от това да общуваш с тия малките сладури. Аз съм на една крачка от парка и това много ме улеснява. Ти ако имаш идей, предложения за занимания, пиши. Все пак опитът си е опит:)))

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Aз съм за,ако има такава мама в Бургас да свирка,че сме на зор #Shocked

# 28
  • Мнения: 3 491
Моето малкото дете е почти на 4 години и вече трета година на такова отглеждане. Много съм доволна! Heart Eyes Смятам от следващия месец да ходи на детска градина, но само 2 дена седмично, за да му е по-плавно откъсването. Големият вече няма как да ходи при тази жена, макар че отвреме-навреме го водя като има възможност, домъчнява му, тя и нейният дом са част от детството му. Ако искаш мнението ми на клиентка за това какво се очаква от този вид услуга, питай!  Hug

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Когато е топло времето е по-добре, защото се излиза навън, децата се измарят повече и не правят щуротии в къщи, а зимата затворени по цял ден направо стават опасни.

В никой случай децата не трябва да си стоят вкъщи зимата....за да са здрави трябва да излизат всеки ден по минимум 2 часа......Не че аз успявам да го правя, но така мисля и се старая....извинете за натресения съвет Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт