Какво мислите за това:

  • 3 194
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 885
Немирница, по-добре вместо да влагате грешни пари в наем и обзавеждане, да намерите 2 жени, които да си помагат и да гледат примерно 4-5 деца, като даже може и да им готвят. Примерно 2 млади пенсионерки.

То добре, но нито у нас става за гледане на повече от едно дете, нито у моята приятелка.
А аз не искам да взимам детегледачка само за Стефан.
На мен именно идеята за мини яслата от 8:30-9 до 18 часа ми харесва, с повече деца.  Peace

# 61
  • Мнения: 99
Тъй като повечето изтъквате това за "доверието" в този който би гледал деца в домашна обстановка, интересно ми е... е добре де, откаде знаете на кого попадате като си вземете детегледачка примерно или ако го дадете на ясла или градина? Аз също като всяка майка не бих си поверила детето на кой да е, но мисля,че има много добър инстинкт и мога като се срещна с мякой да го преценя дали ми пасва на вижданията за детето. Но никой не е застрахован. Аз мисля,че това е много по-добрият вариянт за самите деца, да са сред други деца вместо сами с детегледачката само и не толкова много,че да са вечно болни и не достатъчно обгрижени. Разбира се много са важни условията, не мисля, че всеки става за това. Но от друга страна предполагам на всяка от нас и се е случвало да погледа чуждо дете дори и за малко и знае,че за него внимава много повече дори и от своето. Все пак настояща майка би ТРЯБВАЛО  да се справя по-добре от детегледачка, било то пенсионерка с опит или студентка и т.н. Всичко е въпрос на организация.
За мен беше важно да се замислим за тази идея, тъй като е крайно време този варянт да съществува, пък вече е бъпрос на желания кой ще се възползва от него....

# 62
  • Мнения: 3 491
За другите места не знам, но тук около нас определено тази форма на гледане на деца съществува, защото "неволята учи". Държавни ясли няма, а каквото има, е безумно скъпо и невинаги качествено. Не знам жени, които да си дават децата на ясли ей така , "за да виждат други деца", "да си изразходват енергията", и т.н. По-скоро майките се учат как да станат занаятчийки, а които не издържат финансово на една заплата, гледат деца в дома си. Защото ако започнат работа и не получават супер заплата, рискуват едва ли не повече от половината заплата да отива за ясла. Ако децата са повече от едно - забрави! Отстъпката в таксата е 10% върху общата седмична сума. Така че - да са живи и здрави жените, които гледат деца у дома си, и се справят с предизвикателството на този труд! Който изобщо не е лек. Освен всичко, което се спомена, трябва да се грижиш много добре за себе си, за да не се разболяваш, понеже хората зависят от тебе; да си спокойна и приветлива; да не фаворитизираш собственото си дете; да създаваш у всеки родител чувството, че детето му е уникално и неповторимо; да имаш поне един мобилен познат, на когото да звъннеш в случай на нужда; да се съобразяваш с изискванията на родителите, колкото и да са различни те понякога; домът ти винаги да изглежда спретнат и приветлив, макар и не излъскан. За мене всичко това изглежда непостижимо, но факт е, че има жени, които го могат. Не съм чувала да ходят на специално училище, май неволята ги е научила.   Simple Smile
П.п. Забравих да кажа, за 3-тe години, в които познавам нашата детегледачка, тя си позволи само веднъж 2 1/2 седмици почивка, за да отиде до нейната страна. За периода на отсъствието си намери заместнички, и всички 5-6 деца, които гледаше, имаше къде да отидат. Нито един родител не увисна. Т.е. част от занаята е и да умeeш да създаваш качествени приятелки.

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 06:34 от блажка

# 63
  • софия
  • Мнения: 4 989
мисля че е много много добра идея,стига майката кочто ще се грижи за децата да има достатъчно нержи ни занимателни идеи така че те да научават наистина ..... Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз също мисля, че идеята е добра. Още повече виждам, че в доста страни по света работи! За мен лично би било важно детето ми да се чувства добре в мини яслата, майката, която се грижи за децата да се държи еднакво към всички и цената, която ще струва това удоволствие да е приемлива за мен.
 Мисля, че майките, които биха се решили да направят такава мини градина са много смели, спокойни и изобретателни. Аз самата не бих имала сили и нерви за такова нещо Wink

Общи условия

Активация на акаунт