Какво мислите за това:

  • 3 195
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Не знам дали направих едно много важно уточнение:
детето, което се съгласих да гледам, е на много близки семейни приятели. Познавам ги добре и зная какво харесват и каква е линията, която следват в отглеждането на детето си. Аз също не бих си дала детето на друг човек, освен ако не е поне толкова добър като мен  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 3 760
Аз съм силно ЗА!
Така или иначе няма да се върна на работа поне до навършване на 2 години на бебка, защо да не гледам още едно детенце. Тя е много кротка и поспалива, така че време имам достатъчно. Само че домът ми не е много подходящ за целта...

# 47
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не бих се нагърбила с такава отговорност. Много ми е трудно да се оправям с моето си диване и не мога и да си помисля да гледам още едно детенце.
Не бих го оставила за цял ден на друга мама, просто защото не смятам да започвам работа скоро. Евентуално бих се възползвала от такава възможност за 2-3 часа седмично  Rolling Eyes

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И тук е много популярен този начин на гледане. Редовно има спорове кое е по-добре, градина или childminder. Всяко си има плюсовете и минусите и всеки преценява за себе си.
Тук жените (има и мъже вече Wink ), които ще гледат деца в къщата си минават специални курсове за първа помощ, педагогически и тн. След като ги издържат успешно, комисия от общината посещава техния дом, за да види дали е подходящ. Тази комисия издава лиценз за колко деца и на каква възраст може да се грижи жената и съответно казва какво още да направи в дома, за да може да започне работа, например допълнителни обезопасявания или ремонт на някое помещение. След като мине цялата процедура, се регистрират в общината. Ако ти трябва жена звъниш в общината и те ти дават координати на лицензираните в районите, които те интересуват. Ако си недоволен от твоя childminder подаваш информация за това на общината. Сигналът се разследва и ако се установи, че е верен може да отнемат лиценз.
Повечето живеят в къщи с градинки, задължително се упоменава дали са пушачи и имат животно в къщи. Някои се навиват да водят децата по разни play groups или на други забавления в района, както и да приготвят храната.
Детето ти си го водиш и ти си го взимаш, освен ако няма друга уговорка. Подписва се договор между родителите и гледачката, с което се гарантира както нейната заетост, така и твоята сигурност, че утре тя няма да откаже да гледа детето ти.
В местни форуми съм попадала на теми, в които пишат childminders и обменят опит, например какви игри са играли или какво ще правят с децата за Коледа или Великден.
Цената е малко по-ниска от тази на градините и всяка жена определя собствена тарифа, като по закон има максимум, който може да взима на час. Максимумът на час е по-нисък от минималното заплащане на час за страната.
Аз лично предпочитам този начин на гледане пред яслата. В момента съм на етап проучване. В началото ще водя детето по някой и друг час, докато свикне с жената.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз съм за!  newsm10
Струва ми се по-добро от яслата.

# 50
  • Мнения: 99
Ами аз лично не виждам проблем с разходките в нашият конкретен случай. Ние сме точно на входа на южният парк и все пак на детската площадка има толкова други майки, винаги има кой да ти  помогне в "критични" ситуации от рода на тичане в противоположни посоки Simple Smile 

# 51
  • Мнения: 1 172
Не одобрявам идеята, защото детегледачката е отговорна и за разходките на детето, за ходенето на театър, цирк, по детски увеселителни паркове, а не само за престоя вкъщи, храненето и спането. Не мога да се съглася, че една жена може да се справи с няколко деца под 3 год в домашни условия, като им осигури всички тези забавления и контакти с външния свят. А гледането в апартамент, съвсем не си го представям. Къде, кога и как ще ги разхожда тези деца? Само в стаите и по терасите ли ще стоят? Помислете трезво колко е трудно да се движиш с 1 дете или 1 количка при целия този хаос по пътищата, пък какво остава за воденето на няколко деца.
Може би за деца над 3-4 години е добре, но по-малките си изискват много повече внимание и индивидуални грижи.

# 52
  • Мнения: 1 639
danpan, идеята сама по себе си е много добра. Аз също я имам още от преди да стана майка  Grinning
НО! Моето дете не бих го дала на случайна жена ......и ще искам цялото предлагане на услугата  да е повече от отлично  Naughty Не случайно на запад си е вид работа защото се минават курсове и се изготвят камара документи  Wink
 Бих го дала на жена работела в ясли или детска градина , защото ще знам, че има опит и знания за режима , конкретно. Отедлно кви гаранции ще ми предложиш за безопасноста на детето ми (примерно) ? И разни въпроси сходни с тези на Ню ...... Peace

# 53
  • Мнения: 2 614
По склонна съм да си дам детето в такъв вариант на детска градина, и ще съм много по-спокойна, че ще му се обръща достатъчно внимание.
Но преди това бих искала да опозная жената много добре, все пак работата с деца е специфична дейност и не всеки човек може да издържи на 3-4 деца всеки ден!

# 54
  • Мнения: 2 818
Danpan, в резултат на твоята тема дадох глас на едно мое желание и от понеделник ще се пробваме да гледам освен дъщеря ми2г6м и племенницата ми2г1м, засега до обяд Laughing Laughing Laughing Много се радвам и се надявам да се справя, така че едно голямо Благодаря за побутването   smile3525

# 55
  • Мнения: 2 885
Здравейте мами,

Аз търся точно такъв вариант - мини детска ясла от максимум 4-5 деца.
С близка приятелка /мама с която се запознах тук, във форума/ си говорихме докато разхождаме децата,
че ще е много удобно да наемем апартамент, да го оборудваме и да намерим детегледачка.
Ние двете имаме момченца. Моето е на 6 месеца и е кротко дете, нейното е на 8 месеца и си е щурчо.
Предпочитам да се изръся за наем и детегледачка, отколкото да го давам Стефан на ясла.
Лично аз нямам доверие на лелките в яслите и не само.... Просто варианта за държавна или частна градина при днешните условия не ми харесва.... Crossing Arms

Аз се връщам на работа септември месец, дотогава мисля да свърша и тази работа с организирането на такава мини ясла. Предполагам, че има тук мами с дечица около нашата възраст, които също ще искат до навършване на 3 години да си водят дечицата в такава ясла.  Ако ви  харесва идеята - пишете Heart Eyes

# 56
Ами аз лично не виждам проблем с разходките в нашият конкретен случай. Ние сме точно на входа на южният парк и все пак на детската площадка има толкова други майки, винаги има кой да ти  помогне в "критични" ситуации от рода на тичане в противоположни посоки Simple Smile 


Ех, ако беше преди 3,4 годинки това предложение ! Simple Smile
Иначе аз също съм за, не разбирам какво значи позната майка, ами то да не би като си даваш детето на детска градина да знаеш при каква ще попаднеш. А в южния парк е супер да гледаш дете, аз моето там го отгледах, какво като тичат насам- натам, там е доста широко  Simple Smile
Подкрепям те напълно въпреки че не мога да се възползвам  Simple Smile

# 57
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Идеята ми харесва определено. Но аз съм си доста мнителен човек, що се касае за детето ми и бих го поверила само на много добре позната жена, иначе в никакъв случай. А аз не бих се наела да гледам чужди деца, защото отговорността е много голяма и една мунита невнимание може да ми струва прекалено много- това не само за чуждите деца, а и за моите. Аз лично нямам смелост за такова нещо.

# 58
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Немирница, по-добре вместо да влагате грешни пари в наем и обзавеждане, да намерите 2 жени, които да си помагат и да гледат примерно 4-5 деца, като даже може и да им готвят. Примерно 2 млади пенсионерки.

# 59
  • Мнения: 3 367
Ния ходи на такова място от 6месечна след печален опит с ясла кьдето се разботла 3 пьти за 4 месеца..това тук е много по-евтино,по-малко деца са,по-нефиксирано работно време (7.30 до 6 че и по-късно),по-малко боледуват(2 пъти за последните близо 2 години)..минуси има също,по=малко организирано е от ясла,повече се глезотят на лелята(тя има порастнал син,това и е бизнес в момента),гледат ТВ около час/ден което е моят наи-голям проблем ..ако някои се интересува от детайли-драснете на ли1на
Анна
забравих-жената я намерих по вестника,не съм я познавала преди

Общи условия

Активация на акаунт