Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 848
  • 869
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 838
За същия модел на Крупс става въпрос, но според мен не става за чай, а понеже е в офиса и от хигиена гледна точка се въздържам от приготвянето на капучино, така че за него не мога да дам мнение. Със Саеко (моето е със система за засмукване и автоматично разпенване на млякото) става страхотно лате, а също и капучино. При Саекото най-доволна съм от резултата с кафе Лаваца-различни видове Крема е густо,  Крема и Арома или Роса.

# 196
  • Мнения: 847
Благодаря ти,и аз имам същият модел Саеко,та ми се ще да сменя малко марките кафе.А как правиш лате,не съм пробвала досега?

# 197
  • Мнения: 838
Рецепта за лате ми е от тук:http://www.sundaybakeclub.com/new.php?id=26. На мен много ми харесва кафето да е с богат млечен вкус.

# 198
  • Мнения: 847
Еее страхотно,благодаря ти

# 199
  • Мнения: 847
marvele,близо до работата ми има специализиран магазин за кафе и т.к. се "познаваме" чисто визуално с продавачката,та тя се изказа по моя въпрос,че ако цедката е със ситни дупчици то кафето трябва да е само пригладено един вид,а ако е с по големи дупки тогава да го тъпча.И аз го понатискам не много силно и приглаждам.
Гледах един клип как се прави добро кафе,но с професионална машина,така натъпкват кафето,пресоват го,че като обърнат ръкохватката кафето не пада,и самото хапче в контейнера,трябва да е много сбито и тежко.Пробвайте по този начин.Ето и самото клипче:
http://youtu.be/EbYlt3WBBuc

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 11:01 от Dkoki

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Мили мами, нашата вече 3+ годишна кафе-машина Бриел съвсем ми скъса нервите и решихме с мъжа ми да е сменяме. Решили сме да си вземем кафе-робот или както там се казва. за сега сме се спрели на:
http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-makers/Coffeemaker-KRUPS-EA8050/p/825431
или
http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-makers/Coffeemaker-PHILIPS-H … 9-MINUTO/p/823896
Аз държа да има контейнер за мляко или поне да може да засмуква от друга чаша млякото за капучиното.

Ако някой от Вас има наблюдения и/или опит с тези или други модели моля за съвети. Приемам и предложения за други марки и модели. Бюджета ние около 1000-1100лв.


P.P. Сега изгледах няколко клипа от темата и не само и... взех да се замислям дали е задължително да има кана за млякото...?  newsm78

Последна редакция: нд, 10 яну 2016, 17:39 от ra4eto_hi

# 201
  • Мнения: 206
Ние имаме кафеавтомат KRUPS, но без кана за мляко и честно казано не съжалявам, не ми липсва Simple Smile
Много съм доволна - може би,защото за първи път имаме кафеавтомат и всичко е толкова лесно Simple Smile
Но и тази на Филипс, за която се чудите, също си я бях харесала - защото доста често чувам,че това е марката.... Simple Smile))) Като собственици на Крупс - препоръчвам я Simple Smile

# 202
  • SF
  • Мнения: 21 226
Въпреки, че моята вкъщи е на Крупс, но тя е съвсем различна. Работи само с капсули Неспресо.
А за кафе автомат - Филипс Саеко са най-най-добрите и предпочитаните.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Днес мъжа ми звъня на кол центъра на Техноп*лис и там го прехвърлили на техническият отдел и ... направо го отказаха от Крупс-а. Казали му, че тя е много по-чувствителна към задръстване и че не е задължително, но е препоръчително поне на 30 кафета на машината да се прави профилактика... обезмасляване и прочистване на котлен камък... Отделно на въпроса му по повод подробната инструкция за работа с машината на български език получил следният отговор:
 - Ще си поискате изрично инструкцията, защото в кутията няма.
 - Ама ние най-вероятно ще я купуваме от електронният магазин...
 - Ами... тогава ще Ви препоръчам да се обадите на колегите от електронният магазин да Ви я изпратят отделно...

Явно май наистина ще се купува Филипс-Саеко.  newsm78

# 204
  • SF
  • Мнения: 21 226
Крупс са си хубава марка, но за автоматите се наложиха Филипс Саеко като най-най-добрите.
Сигурна съм, че ще се намерят много доволни потребители и на други марки - Делонги, Бриел.... Докато машинките ни си работят и си пием кафе от тях, сме доволни.
Аз обожавам сутрешното си кафе от моята машина.

# 205
  • Мнения: 847
Да,не е задължително да има кана за мляко,защото може да засмуква и от чаша.Каната оскапява машината.Аз съм пила кафета от Саеко Минуто/имам я/ и от Крупса и ми харесва повече Крупса.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз се включвам с мнение, дано е полезно. Имаме неспресо машина повече от 5 години и въпреки, че я купих от продавалника и я ползваме много вкъщи не сме имали никакви проблеми  Whistling. Според мен кафето не може да се сравни с други, които съм опитвала, не знам дали има връзка с това, че налягането е 19 бара или блендовете кафе са по-качествени. Прочетох мненията тук за съвместимите капсули и реших да потърся - досега все съм си взимала по веднъж годишно от първия вносител и не съм поглеждала за съвместими, ама те били страшно много Simple Smile. Нещо свързано с патента им била причината. Намерих си и билков чай за отслабване в nespreso капсула – вчера поръчах  Grinning. Понеже искам втора за вилата пак гледам, обадих се и в сервиза вече има оторизиран и внасят всички части.

Основно влязох защото намерих в един сайт качени различните видове съвместими с цени тук. Връзка към самия сайт цък.

Та и моята препоръка е, ако е с капсули да е най-доброто nespresso. И да попитам опитвали ли сте органичното кафе на Compagnia dell'Arabica или Caffee Gioia.

Редактирах линковете

Здравейте  Hug,решили сме да си купим Pixie машина на Неспресо/много хубаво кафе/,в линковете от цитирания пост преди време разглеждах видовете капсули,но в момента сайта се актуализира и ги няма  Sad.Някой дали е запазил пдф файла,който беше качен.Ще се радвам ако може да ми го изпрати bouquet

# 207
  • SF
  • Мнения: 21 226
Аз също искам да го видя този файл. Като ти го изпратят на тебе, качи го тук.
Аз съм с Неспресо - в момента пия второ кафе у нас. Не защото не съм се събудила, а защото ми е кеф да го пия. Голямо удоволствие е.
Линковете нагоре не се отварят. Моята кафемашина е  Essenza на Крупс.

# 208
  • Мнения: 435
Актуализиран е сайта вече - https://magicfoxblog.wordpress.com/ (има доста нови неща). 
Не виждам връзка за pdf файл, но може да се принтира до пдф самата страница  Peace

PS. Неспресо капсули вече имат и в емаг. На ул. Оборище в София също видях вчера - номер 89, адреса в street view.

# 209
  • Мнения: 1 011
Някой има ли мнение за Гаджия Класик /gaggia classic/? Не намирам с търсачката.

Общи условия

Активация на акаунт